آیا زمان یا مهارت کافی جهت حضور در بازار فارکس ندارید و به دنبال یک راه‌ حل هستید؟

با کپی ترید میتوانید مثل یک معامله‌گر حرفه ای از بازار سود بگیرید.

کپی ترید

کپی ترید نوعی از سوشیال تریدینگ است که به سرمایه‌گذاران و افراد کم تجربه اجازه می‌دهد تا بتوانند معاملات افراد حرفه‌ای را در حساب خود کپی کنند. معامله‌گران حرفه‌ای معمولاً تاریخچه معاملات خود را با همه به اشتراک می‌گذارند تا سرمایه‌گذاران پس از دیدن وضعیت معاملاتی آن‌ها، تصمیم بگیرند که حسابشان را به اکانت آن‌ها متصل کنند، این کار هم باعث سود بیشتر معامله‌گر و سرمایه‌گذار می‌شود.

حساب کپی‌ترید چیست؟

به زبان ساده، کپی ترید یعنی کپی کردن معاملات دیگران در حساب معاملاتی خود. فرض کنید شما یک معامله‌گر مبتدی هستید و هنوز به حدی حرفه‌ای نشده‌اید که بتوانید با اعتماد نفس کامل، خودتان در بازار فارکس معامله کنید. در چنین وضعیتی اگر باز هم بخواهید در فارکس بمانید و سود کسب کنید، بهتر است فردی دیگر به‌جای شما معامله کند. این معامله کردن یک فرد دیگر به این معنی نیست که حساب معاملاتی شما به دست او داده خواهد شد. در واقع شما فقط حساب معاملاتی خود را با تنظیماتی که مدنظرتان است، به‌حساب معاملاتی یک نفر دیگر وصل می‌کنید. در این زمان؛ هر معامله‌ای که آن فرد برای خودش، روی حسابش انجام دهد، روی حساب شما نیز عیناً کپی می‌شود. شما برای اتصال حسابتان به حساب یک معامله‌گر باید درصدی از میزان سودی که او با معامله خود برای شما کسب می‌کند را به او بپردازید. برای مطالعه بیشتر راجب کپی ترید به مقاله کپی تریدینگ چیست؟ مراجعه کنید.

در کپی ترید نیاز نیست که حجم پول شما به‌اندازه حجم پول همان معامله‌گر باشد. شما درصدها را نسبت به بالانس کلی حسابتان مشخص می‌کنید و حجم معاملاتی که برای شما کپی می‌شود نسبت به همان درصدهای حساب خودتان تعیین می‌گردد.

رسالت سایت کدام بروکر معرفی و بررسی کارشناسانه بروکر های فارکس با استفاده از منابع معتبر و تجربه کاربری خود و مخاطبان سایت به صورت بیطرف میباشد و بدیهی است تمام مسئولیت های ثبت نام و رخداد در یک بروکر متوجه خود شخص معامله گر میباشد و سشایت کدام بروکر هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

امتیاز

نماد

نام پلتفرم

حداقل واریزی 

حداقل واریزی پروایدر

عمر پلتفرم

استفاده پروایدر از ربات فارکس

تعداد پروایدر

بررسی و ثبت نام

فیبوگروپ 

$ ۵۰

$ ۵۰

۵+ سال

مجاز است

۲۰۰۰+

یو اس جی اف ایکس

$ ۱۰۰

$ ۱۰۰۰

۳+ سال

مجاز است

۱۵۰+

آمارکتس

$ ۱۰۰

$ ۱۰۰

۵+ سال

مجاز است

۲۰۰+

ارانته

$ ۵۰

$ ۵۰

۲+ سال

مجاز است

۷۷+

لایت فایننس

$ ۵۰

$ ۳۰۰

۶+ سال

مجاز است

۵۰۰+

اف ایکس چویس

$ ۱۰۰

$ ۱۰۰۰

۶+ سال

مجاز است

۱۰۰۰+

آرون گروپس

$ ۲۰۰

---

۱+ سال

مجاز است

۵۰۰+

نورد اف ایکس

$ ۱۰۰

$ ۲۵۰

۳+ سال

مجاز است

۲۰+

اپوفایننس

$ ۲۰۰

$ ۲۰۰

۲+ سال

مجاز است

۵۰+

کاپیتال اکستند

$ ۱۰۰

$ ۵۰۰

۱+ سال

مجاز است

۲۰۰+

نیکس

$ ۵۰

$ ۲۰۰

۱+ سال

مجاز است

۱۰+

فارکس چیف

$ ۵۰

$ ۲۰۰

۲+ سال

مجاز است

۵۰+

اینگات

$ ۱۰۰

$ ۱۰۰

۲+ سال

مجاز است

۲۶۰+

دلتا اف ایکس

$ ۵۰

$ ۳۰۰

۶+ ماه

مجاز است

۲۰+

آی اف سی مارکتس

$ ۱۰

$ ۱۰۰

۴+ ماه

مجاز است

۵۰+

تریدرزوی

$ ۵۰

$ ۳۰۰

۲+ سال

مجاز است

۱۰۰+

نام پلتفرم

بررسی و ثبت نام

لوگو فیبوگروپ

انواع کپی ترید فارکس

راه‌های مختلفی برای کپی ترید در فارکس وجود دارد. به‌عنوان‌مثال، یک معامله‌گر می‌تواند تمام معاملات، از جمله دستورات ورود، سود، برداشت و توقف ضرر را کپی کند. از طرف دیگر، آن‌ها می‌توانند اعلان معاملات را دریافت کرده و به‌صورت دستی این معاملات را کپی کنند.کپی ترید به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا سبد سهام خود را متنوع کنند. به این معنی که سرمایه‌گذار می‌تواند پول خود را در چند حساب کپی ترید قرار دهد تا ضمن ایجاد تنوع، ریسک سرمایه‌گذاری خود را کاهش دهد.

کپی ترید

کپی ترید فارکس و کریپتو

ارائه کپی ترید به کارگزاری که در آن حساب دارید بستگی دارد. امروزه چه در فارکس و چه در کریپتو (ارز دیجیتال)؛ در بیشتر کارگزاری‌های بزرگ جهان، امکان کپی ترید برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران فراهم شده است.

بهترین کپی ترید

برای اینکه بهترین حساب کپی ترید را پیدا کنید، باید قبل از سرمایه‌گذاری، تمام حساب‌های معتبر کپی ترید بروکرها را بررسی کنید. خود بروکرها در بخش کپی ترید خود معمولاً سیستم رتبه‌بندی دارند که برترین معامله‌گران را به شما نشان می‌دهند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کپی ترید، شفاف بودن تمام آمار و ارقام معاملات آن حساب است. بنابراین شما می‌توانید تمام اتفاقات حساب کپی ترید، از جمله تعداد سرمایه‌گذاران، درصد سود تقسیمی، سن حساب و ... را مشاهده کنید و تصمیم بگیرید که کدام حساب کپی ترید بر اساس تفکر سرمایه‌گذاری که دارید برای شما بهتر است. در ادامه بهترین بروکرهایی که خدمات کپی ترید را به کاربران ارائه می‌دهند را مشاهده می‌کنید:
🟢 بروکر آلپاری (Alpari)
🟢 بروکر آمارکتس (Amarkets)
🟢 بروکر اینگات (INGOT)
🟢 بروکر لایت فایننس (LiteFinance)
🟢 بروکر اپوفایننس (Opofinance)
🟢 و ...

کپی ترید خوب است یا بد

اگر معامله‌گری که برای کپی ترید انتخاب می‌کنید یک معامله‌گر موفق است، کپی ترید فارکس می‌تواند منجر به سود بالایی شود. بااین‌حال، بزرگ‌ترین ریسکی که یک معامله‌گر در هنگام کپی ترید با آن مواجه می‌شود، ریسک بازار است. اگر استراتژی که یک معامله‌گر کپی می‌کند ناموفق باشد، ممکن است پول خود را از دست بدهند.
در مجموع باید گفت که کپی ترید یک امکان بسیار خوب است، به شرطی که به درستی از آن استفاده شود.

قوانین کپی ترید

به طور کلی کپی ترید از قوانین خاصی پیروی نمی‌کند، اما هر حسابی که قرار است، معاملات خود را از آن کپی کنید، ممکن است قوانینی از جمله میزان سود تقسیمی، یا حداقل میزان سرمایه را داشته باشد. برخی از حساب‌های کپی ترید هم محدودیت باز کردن تعداد سفارش در روز را دارند. همچنین به این نکته توجه داشته باشید، از آنجا که پول شما در حساب خودتان است. شما می‌توانید قوانینی برای حسابتان تعیین کنید. مثلاً می‌توانید حد ضرر، میزان ریسک یا دراودان خودتان را به اندازه‌ای که می‌خواهید تعیین کنید.

مزایا کپی ترید

کپی ترید در کل دارای مزایای بسیار زیادی است. بخصوص افرادی که فقط قصدشان سرمایه‌گذاری است و دانش معامله‌گری را ندارند، به راحتی می‌توانند با سیستم کپی ترید سودهای خوبی کسب کنند. همچنین از مهم‌ترین مزایای کپی ترید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
🟢 صرفه‌جویی در زمان
🟢 برای معامله‌گران جدید مناسب است شفافیت آمار، ارقام و نتایج حساب‌های کپی ترید
🟢 می‌توانید نحوه تجارت را از معامله‌گران حرفه‌ای یادبگیرید
🟢 احساسات را از فرآیند تصمیم‌گیری معاملاتی حذف می‌کند
🟢 یک منبع درآمد بالقوه برای معامله‌گران کپی ترید است
با کنترل کامل تمامی جوانب کپی ترید، می‌توانید سود مستمری از این طریق کسب کنید.

تایید
عدم تایید

معایب کپی ترید

در کل، هر نوع سرمایه‌گذاری، ریسک‌های خاص خودش را دارد، برای کنترل این ریسک‌ها، باید پرتفوی خود را متنوع کنید (همه تخم‌مرغ‌ها را در یک سبد قرار ندهید)، مقدار وجوهی را که به هر معامله‌گر خاص تخصیص می‌دهید محدود کنید و پارامترهای ریسک را بر اساس مدیریت مالی خود در پلتفرم معاملاتی تنظیم کنید.
🔴 ریسک کلی بازار
🔴 کنترل کمتر روی دارایی و معاملات
برای کنترل ریسک سعی کنید بخشی از دارایی خود را در کپی ترید قرار دهید و کل آن را ریسک نکنید

بررسی بهترین کپی تریدها در کدام بروکر

اگر شما به عنوان یک سرمایه گذار یا معامله‌گر مبتدی برای انتخاب یک حساب مناسب کپی ترید، نیاز به راهنمایی دارید. تیم کارشناسان ما در کدام بروکر به طور مستمر در حال تحلیل حساب‌های کپی ترید بروکرها هستند. شما می‌توانید با استفاده از این راهنمایی، بهترین حساب کپی ترید مناسب با شرایط خود را در بروکرهای مختلف انتخاب کنید. برای اطلاع بیشتر از بروکر های مناسب برای کپی تریدینگ کلیک کنید.

پلتفرم های منتخب کدام بروکر

سوالات متداول
۱. آیا کپی تریدینگ نیاز به دانش زیادی دارد؟

در واقع کپی تریدینگ، کپی کردن معاملات آدم های حرفه ای است که ما فقط کافی است حساب خود را به معامله گران سود ده متصل کنید و این نیازی به دانش زیاد ندارد.

۲. آیا کپی تردینگ به زمان زیادی نیاز دارد؟

تکنولوژی در بستر های کپی تریدینگ به شما این امکان را می دهد که در زمان خود صرفه جویی نمائید و صرفا با چند کلیک ساده بتوانید به کارهای روزمره خود برسید و پایان هفته سود خود را برداشت کنید.

۳. در کجا می توانیم کپی ترید انجام دهیم؟

شما به دو صورت میتوانید کپی ترید کنید. برخی از بروکر ها با بستر های ارائه کننده سوشیال تریدینگ همانند ZULU TRADE و… کار می کنند و برخی دیگر نیز بستراختصاصی خود را ارائه می کنند.

۴. آیا کپی ترید نیاز به آموزش دارد؟

بله شما برای انجام کپی ترید بایستی مقدماتی را از بازار فارکس و امکانات آن بستر خاص بدانید که ما همه این موارد را در بخش آموزشی سایت آورده ایم.

۵. آیا انجام کپی تردینگ سودآور است؟

در سوشیال ترید ها عمدتا تریدر هایی فعالیت دارند که حداقل یکبار سودآوری آنها به تائید بروکر رسیده و احتمال اینکه در بلند مدت برآیند آنها سودده باشد زیاد است. پس با یک تنظیمات صحیح می توانید حساب خود را به تریدر های حرفه ای متصل کنید.

۶. چه بروکر هایی خدمات کپی ترید ارائه می کنند؟

بروکر های متعددی خدمات کپی تریدینگ ارائه می کنند و حتی خدمات آنها می تواند با یکدیگر متفاوت باشد. که برای بررسی بیشتر می توانید از اینجا مشاهده بفرمائید.

امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران