خانه > صرافی‌های ارز دیجیتال > معرفی صرافی توبیت (Toobit)

معرفی صرافی توبیت (Toobit)

صرافی توبیت یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در سراسر جهان است که از سال 2022 تاکنون خدمات مربوط به مبادله ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهد. در طی این سال‌ها این صرافی قابلیت‌های جذابی ارائه کرده است، به همین دلیل در حال حاضر کاربران زیادی را جلب کرده و در نتیجه حجم معاملات خوبی به‌دست آورده است. این صرافی بیشتر از 150 نوع ارز دیجیتال مختلف را پشتیبانی می‌کند. در ادامه این مطلب اطلاعات بیشتری درمورد صرافی توبیت (Toobit) مطالعه خواهید کرد.

معرفی صرافی توبیت

اعتبار صرافی توبیت

صرافی توبیت در وبسایت معروف کوین مارکت کپ در بین ۳۵ صرافی برتر ارز دیجیتال در سراسر جهان شناخته می‌شود. از زمان فعالیت این صرافی از سال ۲۰۲۲ تاکنون هیچگونه گزارشی مبنی بر کلاهبرداری یا پولشویی در آن منتشر نشده است. همچنین، کاربران ایرانی هیچگونه مشکلی برای ورود به سایت یا اپلیکیشن این صرافی ندارند.

کارمزد صرافی توبیت

در معاملات اسپات صرافی توبیت حداکثر کارمزد میکر و تیکر، ۰/۱۵ درصد در نظر گرفته شده است. البته، این نرخ به‌صورت پلکانی تعریف می‌شود. به این صورت که بسته به میزان موجودی کاربر در حساب و حجم معاملات در یک ماه اخیر، کاربران به سطوح کاربری تقسیم شده و نرخ کارمزد معاملات آنها تعیین می‌گردد.

این نرخ برای برخی از سطوح کاربری به‌صورت زیر است:

سطح کاربریکارمزد میکرکارمزد تیکر
LV 0۰.۲%۰.۲%
L11۰.۱۵%۰.۱۵%
LV 2۰.۱%۰.۱۵%
LV 3۰.۰۹%۰.۱۲%
LV 4۰.۰۷%۰.۰۹%

امنیت صرافی توبیت

با توجه به توضیحات صرافی توبیت در مورد شرایط و ضوابط آن، این صرافی از قوانین FATF و OFAC برای حفظ امنیت کاربران پیروی می‌کند. با مراجعه به بخش امنیتی در تنظیمات توبیت، امکان فعال‌سازی احراز هویت دوعاملی (۲FA) با سه روش را مشاهده خواهید کرد. همچنین، اپلیکیشن این صرافی از قابلیت‌های امنیتی مانند بازگشایی با الگو و اثر انگشت پشتیبانی می‌کند. در وبسایت Cer.live، صرافی توبیت از نظر امنیتی رتبه کلی A و امتیاز ۸۲/۱۰۰ را به‌دست آورده است.

امکانات و ویژگی‌های صرافی توبیت

امکاناتی که در صرافی توبیت ارائه می‌شود هم برای کاربران مبتدی و هم برای کاربران حرفه‌ای ارزهای دیجیتال بسیار مفید هستند. درادامه برخی از مهم‌ترین امکانات و ویژگی‌های این صرافی را بررسی می‌کنیم:

سرمایه گذاری‌ با روش‌های مختلف

در صرافی توبیت امکان مبادله به روش‌های اسپات، فیوچرز و کپی ترید وجود دارد. بنابراین، سرمایه‌گذاران با توجه به سلیقه و دارایی‌های خود می‌توانند بهترین روش معاملاتی را در این صرافی در پیش بگیرند.

امنیت بالا

صرافی توبیت نظارت لحظه‌ای بر عملکرد کاربران دارد. این صرافی برای حفظ اطلاعات کاربران و دارایی آنها از روش‌های محافظتی پیشرفته و چند لایه استفاده می‌کند.

اپلیکیشن اختصاصی صرافی توبیت

صرافی توبیت اپلیکیشن اختصاصی خود را برای کاربران عرضه کرده است، نکته مهم در مورد این اپلیکیشن آن است که از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند.

آکادمی صرافی ارز دیجیتال توبیت

در آکادمی ارز دیجیتال توبیت کاربران مبتدی می‌توانند با بهترین استراتژی‌ها و روش‌های معاملاتی آشنا شوند. این آکادمی برای آگاهی بیشتر معامله‌گران حرفه‌ای هم مفید واقع می‌شود.

مزایای صرافی توبیت

مهم‌ترین مزایای صرافی توبیت شامل موارد زیر می‌شوند:

  • عدم نیاز به احراز هویت؛
  • امنیت بالا؛
  • روش‌های معاملاتی متنوع؛
  • پشتیبانی از زبان فارسی؛
  • پشتیبانی بیش از ۱۲۵ ارز دیجیتال؛
  • کارمزد مناسب.

مزایای گفته شده درمورد صرافی توبیت باعث شده است تا به یک صرافی محبوب در بین کاربران ارزهای دیجیتال در سراسر جهان تبدیل شود.

راه ارتباطی صرافی توبیت

صرافی توبیت سعی کرده است تا در وبسایت خود به سوالات پرتکرار کاربران پاسخ دهد. اما درصورتی‌که سوال خود را در بین سوالات متداول پیدا نمی‌کنید می‌توانید ازطریق تلگرام این صرافی با تیم پشتیبانی آن ارتباط بگیرید.

آموزش احراز هویت در صرافی توبیت

در صرافی توبیت احراز هویت در سه سطح وجود دارد که هر کدام امکاناتی که را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. احراز هویت اولیه همان ثبت نام است که برای ورود به صرافی انجام می‌شود، در مرحله بعد کاربران برای استفاده از خدمات بیشتر باید احراز هویت پایه را انجام دهند.

آموزش احراز هویت در صرافی توبیت
صرافی توبیت دارای احراز هویت مرحله ای است.

برای احراز هویت در سطح پایه، به حساب کاربری خود در این صرافی وارد شوید، سپس در پروفایل خود گزینه Identification را انتخاب کنید. در این بخش، گزینه Advanced Verification سپس گزینه Verify Now را انتخاب کنید.

مرحله اول احراز هویت در صرافی توبیت
برای اتمام مرحله اول گزینه Verify Now را کلیک کنید.

در صفحه جدید باید کشور یا منطقه صدور مدرک شناسایی خود را تعیین کنید. همچنین، باید فایل مدرک خود را بارگذاری کنید. برای بارگذاری فایل‌، گزینه Upload front side را بزنید.

بارگذاری مدارک
کشور محل سکونت و مدارک را آپلود کنید.

در مرحله بعد باید گزینه Continue را بزنید و به دوربین اجازه بدهید تا صورت شما را اسکن کند. با تکمیل اسکن، احراز هویت تکمیل خواهد شد. نتیجه احراز هویت به‌صورت ایمیل برای شما ارسال می‌شود.

آموزش واریز و پرداخت در صرافی توبیت

برای شارژ حساب کاربری خود در صرافی توبیت به حساب خود وارد شوید. سپس، در منوی بالای صفحه گزینه Deposit را انتخاب کنید.

آموزش واریز و پرداخت در صرافی توبیت
گزینه Deposit از سربرگ بالای صفحه اول سایت صرافی توبیت انتخاب کنید.

در صفحه جدید، ارز دیجیتال مورد نظر خود را در کادر Select Coin انتخاب کنید. سپس، در کادر Transfer Network، شبکه انتقال ارز دیجیتال را تعیین کنید.

انتخاب روش انتقال ارز دیجیتال
روش انتقال ارز دیجیتال را انتخاب کنید.

در بخش Deposit Details، مشاهده می‌کنید که آدرس کیف پول اختصاصی صرافی توبیت به‌ نمایش در می‌آید.

آدرس کیف پول خود در صرافی توبیت را مشاهده می کنید.
با اسکن QR code مورد نظر می توانید وارد پنل کیف پول خود در صرافی شوید.

پس از اجرای این فرآیند حساب شما به‌صورت خودکار شارژ خواهد شد. برای برداشت پول هم مانند تصویر زیر ابتدا گزینه Assets را از منو بالای صفحه اصلی توبیت انتخاب کنید.

 کلیک Assets
برای برداشت در نوار بالایی صفحه نخست سایت صرافی توبیت گزینه Assets را انتخاب کنید

سپس در صفحه جدید، گزینه Withdraw را انتخاب کنید.

گزینه Withdraw را کلیک کنید.
مقدار را انتخاب کرده و Withdraw را کلیک کنید.

در مرحله بعد، طبق تصویر زیر، در کادر Select Currency ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ارز دیجیتال مورد نظر خود ار انتخاب کنید.
ارز دیجیتال مورد نظر را انتخاب کنید.

در کادر Transfer Network، شبکه انتقال ارز دیجیتال و در کادر Transfer Address، آدرس کیف پول مقصد را تعیین کنید. در نهایت، مقدار مد نظر برای برداشت را مشخص کرده و گزینه Withdraw را انتخاب کنید تا برداشت انجام بگیرد.

در صرافی توبیت امکان مبادله به روش‌های اسپات، فیوچرز و کپی ترید وجود دارد. بنابراین، سرمایه‌گذاران با توجه به سلیقه و دارایی‌های خود می‌توانند بهترین روش معاملاتی را در این صرافی در پیش بگیرند.

آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی توبیت

جهت خرید از دیجیتال در صرافی توبیت می‌توان از معاملات فیوچرز یا اسپات استفاده کرد. برای خرید از روش معامله اسپات ابتدا به حساب کاربری خود در این صرافی وارد شوید. سپس، در بالای صفحه گزینه Trade را انتخاب کنید.

آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی توبیت
برای خرید ارز دیجیتال در صرافی توبیت گزینه Trade را از صفحه اول سایت انتخاب کنید.

در سمت چپ صفحه، در بین جفت ارزهای معاملاتی نمایان شده جفت ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید. با انتخاب جفت ارز، نمودار قیمت، حجم معاملات، دفترچه سفارش و سابقه معاملات آن نشان داده می‌شود.

انتخاب جفت ارز مورد نظر در توبیت
از لیست سمت چپ می توانید جفت ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در پایین صفحه، پنل ثبت سفارش معامله اسپات صرافی توبیت را مشاهده خواهید کرد.

سفارش معامله اسپات در صرافی توبیت
در این صفحه می توانید معاملات خرید و فروش اسپات را انجام دهید.

همانطور که می‌بینید، سه روش برای خرید ارز دیجیتال وجود دارد که شامل سفارش محدود (Limit)، سفارش بازار (Market) و سفارش ماشه (Trigger Order) می‌شوند. با توجه به نیاز خود نوع ثبت سفارش را مشخص کرده و گزینه buy را انتخاب کنید تا فرآیند خرید انجام شود.

ارزهای قابل معامله در صرافی توبیت

در صرافی توبیت بیشتر از 130 نوع ارز دیجیتال برای مبادله وجود دارد. در بین این رمزارزها انواع ارزهای دیجیتال محبوب مانند بیت کوین و سایر آلت کوین‌ها دیده می‌شوند.

حجم معاملات در صرافی توبیت

در زمان نوشتن این مطلب حجم معاملات اسپات در صرافی توبیت $۸۶۱,۵۰۸,۸۷۲.۸۶ است.

آنچه در مقاله صرافی توبیت خواندیم:

صرافی توبیت یکی از صرافی‌های متمرکز ارزهای دیجیتال است که در کیمن انگلیس قرار دارد. این صرافی از انواع معاملات در بازار ارزهای دیجیتال شامل اسپات، کپی ترید و… پشتیبانی می‌کند. از زمان راه‌اندازی این صرافی در سال 2022 تاکنون هیچگونه گزارشی در مورد کلاهبرداری در آن منتشر نشده است، بنابراین در طی این سال‌ها توبیت با جلب اعتماد کاربران ارزهای دیجیتال حجم معاملات مناسبی به‌دست آورده است. اکنون که با صرافی توبیت به‌طور کامل آشنا شدید برای ما بنویسید که نظر شما درمورد این صرافی چیست؟

سوالات متداول
چه ارز هایی در توبیت پشتیبانی می‌شوند؟
در توبیت بیش از 150 توکن رمزنگاری شده پشتیبانی می‌شود، از جمله آنها می‌توان به ارزهای اصلی مانند BTC، ETH و… اشاره کرد.
کارمزد های توبیت چقدر است؟
کارمزد صرافی توبیت براساس سطوح کاربری VIP، VIP 1، VIP 2، VIP 3، VIP 4، VIP 5، VIP 6 و براساس حجم معاملات ۳۰ روزه آنها تعیین می‌شود.
توبیت در کجا واقع شده است؟
توبیت در کیمن ثبت شده است و به صورت غیر متمرکز عمل می‌کند.

محمد فتاحی
فعالیتم در زمینه تولید محتوای متنی را از سال 98 در صرافی ها شروع کردم و به نوشتن در مباحث پایه ای ارز دیجیتال علاقه دارم و تاکنون بیش از 100 مقاله در سطح وب در این زمینه از من منتشر شده است

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران