خانه > بررسی بروکرها فارکس

به دنبال یک بروکر معتبر و مطابق با نیاز خود هستید؟

فعالیت بدون دانش در بازار مالی مساوی با ضررهای فراوان است.
هرگز بدون اطلاعات هیچ فعالیتی را شروع نکنید.

بهترین بروکر فارکس

بررسی تخصصی بروکرها

یکی از چالش های اساسی معامله گران بازار فارکس انتخاب یک بروکر مناسب است. اما ابتدا باید معیار های ارزیابی یک بروکر را بشناسیم. کدام بروکر بر مبنای 5 جنبه اصلی اساسی و مهم بروکر ها را مورد بررسی قرار داده است و شما با مطالعه هر صفحه مخصوص بروکر یا مشاهده جدول شماتیک زیر میتوانید بروکر مناسب خود را در سریعترین زمان بیایبد و ثبت نام کنید.

در انتخاب بروکر مناسب موارد زیر را حتما مدنظر قرار دهید:

  • حسن سابقه و رضایتمندی مشتریان
  • رگوله ها و مجوز های بین المللی آن
  • وضعیت پلتفرم های معاملاتی بروکر
  • اعتبار قدرت و گردش مالی بروکر
  • خدمات و مزیت رقابتی
بهترین بروکر فارکس

رسالت سایت کدام بروکر معرفی و بررسی کارشناسانه بروکر های فارکس با استفاده از منابع معتبر و تجربه کاربری خود و مخاطبان سایت به صورت بیطرف میباشد و بدیهی است تمام مسئولیت های ثبت نام و رخداد در یک بروکر متوجه خود شخص معامله گر میباشد و سایت کدام بروکر هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

امتیاز

نماد

نام بروکر

حسن سابقه

قدرت مالی

رگوله و مجوزها

پلتفرم‌ها

مزیت رقابتی

بررسی و ثبت‌نام

9.1

بروکر AMarkets

آمارکتس

عالی

قوی

متوسط

Mt4/mt5

متوسط

9

بروکر LiteFinance

لایت فایننس

عالی

قوی

متوسط

Mt4/mt5

متوسط

9

بروکر Errante

ارانته

متوسط

قوی

متوسط

Mt4/mt5

متوسط

9

بروکر FiboGroup

فیبوگروپ

عالی

قوی

متوسط

Mt4/mt5/ctrader

متوسط

8.9

بروکر USG

یو اس جی اف ایکس

عالی

قوی

معتبر

Mt4/mt5

بدون خدمات رقابتی

8.9

بروکر HYCM

اچ وای سی ام

عالی

متوسط

معتبر

Mt4/mt5

بدون خدمات رقابتی

8.7

بروکر CapitalExtend

کپیتال اکستند

خوب

خوب

ضعیف

Mt4/mt5

بالا

8.4

بروکر Opofinance

اپوفایننس

عالی

متوسط

متوسط

Mt4/mt5

بالا

8.3

بروکر Orbex

اوربکس

عالی

قوی

متوسط

Mt4

متوسط

8.3

بروکر Ingot

اینگات

عالی

قوی

معتبر

mt5/mt4

بالا

8.2

بروکر FXChoice

اف ایکس چویس

عالی

قوی

متوسط

Mt4/mt5

بالا

8

بروکر Alpari

آلپاری

عالی

قوی

متوسط

Mt4/mt5

بالا

7.9

بروکر TradersWay

تریدرز وی

عالی

قوی

فاقد رگولاتوری

Mt4/mt5/ctrader

متوسط

7.9

بروکر DeltaFx

دلتا اف ایکس

عالی

متوسط

متوسط

Mt4

متوسط

7.8

بروکر NordFx

نورد اف ایکس

عالی

قوی

متوسط

Mt4

متوسط

7.7

بروکر IFC Markets

آی اف سی مارکتس

خوب

متوسط

متوسط

Mt4/mt5/nettradx

بالا

7.4

بروکر Forex Chief

فارکس چیف

متوسط

خوب

متوسط

Mt4/mt5

متوسط

7.3

بروکر Aron Groups

آرون گروپس

متوسط

قوی

ضعیف

Mt5

بالا

7

بروکر NYX

نیکس

خوب

خوب

فاقد رگولاتوری

Mt5

بالا

7

بروکر Climax Prime

کلایمکس پرایم

متوسط

متوسط

ضعیف

Mt5

متوسط

مقدمه ای بر 5 جنبه بررسی بروکر

ممکن است شما که در این صفحه قرار دارید به تازگی وارد بازار فارکس شده اید یا مدتی است که در این بازار فعالیت می کنید؟ اما آیا یادتان است که اولین بار با کدام بروکر آشنا شده اید؟ و چه کسی شما را به آن بروکر دعوت کرده است؟ شاید در ابتدای راه هستید و سوال شما این است کدام بروکر برای من می تواند مناسب باشد؟ یا در میانه راه هستید و به خدمات مناسب بروکر خود مطمئن نیستید و احساس می کنید در بروکر دیگری می توانید خدمات بهتری متناسب با استراتژی ها و سلایق معاملاتی خود دریافت کنید؟ یا شاید هم به دنبال این هستید سرمایه خود را به یک تریدر حرفه بسپارید؟! در هر صورت شما نهایتا به یک بروکر فارکس خوب نیاز دارید تا بتوانید در کمال آرامش بهترین خدمات معاملاتی را در پلتفرمی مناسب دریافت کنید، با سرعت هرچه تمام تر معامله بزنید، و در عین حال کارمزد معامله کمتری هم بدهی تا نهایتا سود منطقی در ماه کسب کنید. اما چگونه و با چه معیار هایی را باید یک بروکر فارکس را بررسی کرد؟ برای یک تریدر با ویژگی ها و شرایط خاص خودش کدام معیار وزن بیشتری در مقایسه و تحلیل دارد؟ ما در وبسایت "کدام بروکر" معیار های اصلی انتخاب بروکر را آورده و تمام بروکر های معتبر و منتخب که به ایرانیان خدمات مناسبی ارائه می دهند را از 5 جنبه اصلی مورد بررسی قرار داده ایم که در ادامه جنبه های مهم بروکر را تشریح خواهیم کرد. پس با "کدام بروکر" همراه باشید.

1. حسن سابقه بروکر فارکس

کارگزاران فارکس زیادی در دنیا حضور فعال دارند که هر کدام دسته ای از خدمات خاصی را به کلاینت های خود در کشور های مدنظر ارائه می دهند. اما چرا و چگونه باید به آنها اعتماد کنیم و سرمایه خود را به حساب های معاملاتی خود در آن بروکر فارکس واریز نمائیم؟ اولین گام بررسی، حسن سابقه بروکر فارکس و فعالیت آن در این بازار حرفه ای است که در ادامه به آن می پردازیم.

بهترین بروکر فارکس

عدم دستکاری کندل های چارت

در بازار فارکس بروکر ها بستر های مختلف و سازوکار های متنوعی برای ارائه خدمات دارند که در مقاله ای مفصل توضیح داده ایم. مثلا برخی بروکر ها از جنس مارکت میکر هستند و معمولا حساب ها را به بازار جهانی متصل نمی کنند و شما صرفا در داخل همان بروکر در حال انجام معاملات فرضی هستید و عمدتا در متاتریدر خود شبیه ساز بازار را می بینید! پس اگر شما به واسطه معاملاتی که می زنید متحمل زیان شوید بر طبق ساز و کار بروکر این پول از دست رفته به حساب بروکر سرازیر می شود! پس گاها به دلیل همین سیستم ممکن است بروکر اصطلاحا کندل سازی کند و همان کندل هم ممکن است سرنوشت معامله شمارا مشخص کند! که در اکثر اوقات این کندل های فیک در سیستم موجب فعال شدن ناحیه حدزیان کلاینت ها می شود. پس بایستی بروکر هایی را انتخاب کنیم که عدم دستکاری کندل های چارت از اولویت های اصلی آنها باشد.

گستردگی فعالیت بروکر

مهم است بروکری که در حال بررسی آن هستیم چه نوع نماد هایی را در چه حساب هایی ارائه می کند؟ آیا آن بروکر از پلتفرم های محبوب و مطرح همانند متاتریدر 4 و متاتریدر5 پشتیبانی می کند؟ بروکر های معتبر معمولا نماد های مختلفی را در بازار های سهام، ارز، متال، انرژی، شاخص ها و… ارائه می کنند که همین معیاری برای گستردگی فعالیت بروکر می باشد و آنها تلاش می کنند دست معامله گر در انتخاب نماد باز باشد. در سال 2022 مجدد بروکر ها نماد های معروف رمز ارز همانند بیتکوین، اتریوم و دیگر کوین ها را به نماد های قابل معامله اضافه کرده اند که این نیز بیش از پیش موجب گستردگی فعالیت بروکر می شود.

رضایت مشتریان از بروکر ها

رضایت مشتریان از بروکر ها مسئله مهمی است. یک معامله گر هنگامی رضایت خواهد داشت که بتواند در بروکر فارکس احساس امنیت کند، به پلتفرم های مناسب ترید به راحتی متصل شود و سرعت انجام معاملاتش بالا باشد و نهایتا کارمزد کمتری بابت انجام معاملاتش پرداخت نماید. و مهم تر از همه زمانی که تریدر به مسئله ای در بروکر برخورد کرد سریعا بتواند از راه های ارتباطی مختلف با پشتیبانی حرفه ای بروکر ارتباط بگیرد و بروکر نیز حتی الامکان مسئله را مرتفع سازد و نقش حمایتی مناسبی نسبت به تریدر های بازار فارکس داشته باشد. ما در سایت کدام بروکر بررسی می کنیم رضایت مشتریان از بروکر ها تا چه میزان محقق می گردد و در بخش های مختلف سایت می توانید امتیازات و تجربیات دیگر تریدر ها را راجع به بروکر ها و یا آن بروکر خاص مطالعه داشته باشید در سایت کدام بروکر، جمع بندی رضایت مشتریان از بروکر ها را قرار خواهیم داد.

طول عمر بروکر

در بازار فارکس بروکر های زیادی فعالیت می کنند، برخی از بروکر ها نیز صرفا کاغذی هستند! وجود خارجی ندارند و رگولاتوری نیز ندارند و معمولا هم عمر آنها به یکسال نخواهد کشید. یادتان باشد برای یک گروه کلاهبردار تاسیس یک بروکر جعلی از آب خوردن هم ساده تر است! پس سابقه و عمر یک بروکر بسیار حائز اهمیت است. بروکری که توانسته سالها در این بازار خدمات ارائه کند پس احتمالا آینده آن نیز تا حد زیادی روشن است! البته در حال حاضر بروکر های زیادی هستند که کمتر از 5 سال از عمر فعالیت آنها می گذرد اما بسیار بین تریدر ها به واسطه رگوله ها، جوایز و امتیازات، مدیران معروف، خدمات نوین، پشتیبانی مشتریان قوی و… معتبر شناخته می شوند که در لیست بروکرها، بهترینشان را که به ایرانیان خدمات شایسته ارائه می کنند را برایتان لیست کرده ایم.

بهترین بروکر فارکس

2. قدرت و بنیه مالی بروکر فارکس

یکی از وظایف موسسات رگولاتور تنظیم لوریج در بروکرهای مختلف هست. لوریج یا ضریب اهرم مالی بدین معنی است که بروکر امکانی را فراهم می کند تا شما با حجم سرمایه کمتر بتوانید حجم بیشتری از ارز مدنظر را خرید و فروش کنید و این ذات بازار آتی یا همان فیوچرز است. در واقع بروکر به شما پولی قرض می دهد تا بتوانید معاملات با حجم بیشتری را نسبت به سرمایه خود انجام دهید. اگر میزان لوریج خیلی بالا باشد، ریسک معامله شما بیشتر می شود. چرا که هر میزان که بازار نوسات می کند بر اهرم مالی شما ضرب می شود و اگر میزان نوسان ضربدر اهرم بشود و این عدد به 80 الی 100 درصد سرمایه شما برسد احتمال آنکه دو برابر سود کنید یا یکجا تمام سرمایه شما از بین برود هست! بنابراین رگولاتورها همواره سعی می کنند لوریج یا ضریب اهرمی را متعادل نگه دارند تا بتوانند پویایی بازار را تداوم ببخشند. رگولاتورها وظایف متعدد دیگری نیز دارند. رگولاتوری ها به عنوان نهاد های نظارتی بر منابع مالی بروکر ها نیز نظارت می کنند. به زبان ساده یعنی سرمایه ایی که مشتریان به بروکرها می سپارند بایستی از سایر دارایی های مالی بروکرها جدا باشد تا هر زمان که مشتریان خواستند بتوانند پول خود را برداشت کنند.

از سوی دیگر، هنگامی که برخی پس از کسب سود هنگفت خواستند سود یا سرمایه خود را خارج کنند به نقدینگی بروکر و به طبع آن دیگر تریدر ها و سرمایه گذار های آن بروکر فارکس آسیبی وارد نشود و همواره سرمایه های کلاینت ها در بروکر فارکس حفظ شود در مواقع بحرانی است که قدرت و بنیه مالی بروکر فارکس خودش را نشان می دهد در مارکت فارکس علاوه بر رگولاتوری ها، وبسایت هایی وجود دارند که وضعیت زیر بنایی مالی، گردش مالی و تعداد کلاینت های بروکر فارکس را مورد بررسی قرار می دهد. مثلا برخی از بروکر ها پول مشتریان خود را در حساب های جداگانه از بروکر دیپوزیت می کند تا در صورت نقل و انتقالات سنگین مالی توسط برخی از مشتریان بزرگ لطمه ای به بروکر و یا دیگر مشتریان وارد نشود. برخی از بروکر ها حساب های بزرگ مشتریان خود را به صورت رسمی گارانتی می کنند و در برخی دیگر از بروکر ها سالانه توسط شرکت های حسابرسی بزرگ مورد حسابرسی قرار می گیرند. البته ممکن است یک بروکر تمام موارد فوق را داشته باشد. تیم کارشناسان کدام بروکر تمامی وبسایت های مربوطه را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهد و نتایج را به صورت خلاصه، ملموس و شماتیک در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد تا بهتر بتوانند عملکرد مالی بروکر مدنظر خود را دیده و سریع تر تصمیم بگیرند.

3. رگولاتوری ها و مجوز ها

همیشه در هنگام خرید یک کالا و یا استفاده از آن، به دنبال مجوز تولید، استانداردها، دستور العمل‌ها و… هستیم. در دنیای فارکس نیز نهادهای نظارتی وجود دارند که فعالیت بروکرها را مورد بررسی و آنالیز دقیق قرار می‌دهند که  هر کدام مناسب یک جغرافیا است. برخی از رگوله‌ها مناسب اروپایی‌ها، برخی آسیایی‌ها و… می‌باشند. معمولا بروکر‌ها برای ارائه خدمات به ایرانیان از رگولاتوری‌های آفشور استفاده می‌کنند.(رگولاتوری‌هایی که از دفاتر مناطق اقتصادی باز و با مالیات پایین خدمات ارائه می‌دهند تا تحریم‌ها را دور بزنند) برای شناخت بهترین بروکر فارکس برای افغانستان کلیک کنید.

رگولاتوری ها سطح عالی

رگولاتوری های سطح عالی به نهاد های نظارتی ای اشاره دارد که عمدتا طیف خدمات آنها به اروپاییان و آمریکایی هاست و قوانین سختگیرانه ای برای ثبت و عملکرد بروکرها دارند.

بهترین بروکر فارکس

رگولاتوری ASIC:

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا است و به عنوان یکی از معتبرترین نهادهای رگولاتوری شناخته می‌شود. برای بررسی بیشتر این رگوله، مقاله رگوله ASIC چیست؟ را مطالعه کنید.

رگولاتوری FCA:

سازمان راهبرد امور مالی انگلستان که با هدف حفظ سرمایه فعالان بازار فارکس در حال فعالیت است و یکی از معروف‌ترین و شناخته‌شده‌ترین نهادهای نظارتی است.

رگولاتوری CySEC:

کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس که به دلیل قوانین مالیاتی آسان در این کشور بروکرهای زیادی در آن به فعالیت می‌پردازند. برای بررسی بیشتر این رگوله، مقاله رگوله CySEC چیست؟ را مطالعه کنید.

رگولاتوری NFA:

یکی از نهاد های رگولاتوری معتبروسطح بالای آمریکا می باشد. مثلا از سختگیری های این رگولاتوری باید به این موضوع اشاره کرد که بروکر فارکس برای گرفتن رگوله های این نهاد بایستی 20 میلیون دلار در حساب خود سرمایه دیپازیت کند.

رگولاتوری های سطح خوب

معمولا یکسری نهاد های نظارتی هستند که در کشور ها و جزایر کوچک واقع شده اند و همچنین قوانین آنها برای دریافت مجوزات به سختی رگولاتوری های سطح بالا نیست اما به هرحال سختگیری های خاص خود را در نظارت و ارزیابی دارند.

رگولاتوری VFSC:

جمهوری کشوری جزیره‌ای و کوچک می‌باشد که در جنوب اقیانوس آرام واقع شده‌است. پایتختش پورت ویلا هست و کمیسیون مالی وانواتو در این جزیره واقع شده است. برای بررسی بیشتر این رگوله، مقاله رگوله VFSC چیست؟ را مطالعه کنید.

رگولاتوری FSPL:

یک رگولاتوری سطح متوسط در جزیره‌ای در اقیانوس آرام با نام جزایر مارشال که پایتخت آن ماجورو است.

رگولاتوری FSA:

رگولاتوری FSA در سنت وینسنت و گرنادین‌ها مستقر است. سنت وینسنت یک کشور جزیره‌ای کوچک در دریای کارائیب است. رگوله FSA چیست؟ رگوله fsa به رگولیشن SVGFSA هم معروف است.

رگولاتوری های سطح متوسط

معمولا این کمیسیون های مالی و شرکت ها و نهاد های تنظیم مقررات بروکر ها دفاتر آفشوری هستند که در مناطق آزاد اقتصادی و در جغرفیای خاصی که در آن مالیات نزدیک به صفر باشد فعالیت می کند.

رگولاتوری IFSC:

این نهاد نظارتی در کشور بلیز واقع شده است. کشوری در آمریکای مرکزی است، که پایتخت آن بلموپان است. برای بررسی بیشتر این رگوله، مقاله رگوله IFSC چیست؟ را مطالعه کنید.

رگولاتوریFSP:

نیوزلند: کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام است که پایتخت آن ولینگتون است.

رگولاتوری BVIFSC:

جزایر ویرجین بریتانیا: مجمع‌الجزایری است واقع در دریای کارائیب است. برای بررسی بیشتر این رگوله، مقاله رگوله BVIFSC چیست؟ را مطالعه کنید.

رگولاتوری FRA:

یک نهاد ناظر مالی در کشور روسیه.

4. وضعیت پلتفرم معاملاتی:

در این صفحه به وضعیت پلتفرم های معاملاتی می پردازیم. یکی از موارد مهمی که بایستی هر معامله گری به آنها توجه کند وضعیت پلتفرم های معاملاتی بروکر فارکس است. پلتفرم های معروف زیادی وجود دارد که تقریبا تمامی بروکر ها به صورت پیش فرض از آنها استفاده می کنند. به طور مثال پلتفرم های معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر5 و برخی بروکر ها پلتفرم های دیگری همانند C TRADER یا NET TRADER X را نیز در کنار متاتریدر به کلاینت های خود ارائه می دهد که با بررسی دقیقتر این نشان می دهد وضعیت پلتفرم معاملاتی یک بروکر چگونه است؟ که در پایین بیشتر راجع به آنها توضیح خواهیم داد.

 
بهترین بروکر فارکس

 پلتفرم متاتریدر 4:

متاتریدر 4 یکی از کلاسیک ترین پلتفرم های معاملاتی است که اکثر تریدر های حرفه ای و قدیمی از این پلتفرم استفاده می کنند. اما با توجه به قدیمی بودن پلتفرم خیلی از تریدر هایی که از بازار بورس یا رمزارز ها به فارکس کوچ کرده اند فضای این متاتریدر برای آنها کمی خشک و زننده بنظر می رسد.

بهترین بروکر فارکس

پلتفرم متاتریدر 5:

این پلتفرم را می توان آپدیت پلتفرم قبلی دانست. در این پلتفرم مقداری ابزار ها بهینه تر شده اند، فضای شماتیک آن کاربر پسند تر است و ابزار های معاملاتی و نماد های معاملاتی بیشتری در اختیار معامله گران قرار می هد. باید این مورد را در نظر گرفت که یک بروکر ممکن است یک حساب معاملاتی خاص را صرفا در یک پلتفرم ارائه دهد و برای پلتفرم دیگر حساب های مجزایی را در نظر گرفته باشد.

پلتفرم معاملاتی C TRADER:

برای تازه واردان بازار فارکس که به تازگی از بازاری مثل رمز ارز ها وارد بازار فارکس شده اند این پلتفرم خیلی می تواند نزدیک به پلتفرم های صرافی های رمز ارز باشد و حس بیگانگی کمتری به آنها دست دهد. یک صفحه معاملاتی کاربرپسند سهم شما ازاین پلتفرم معاملاتی است.

بهترین بروکر فارکس

 پلتفرم معاملاتی NET TRADE:

یکی از پلتفرم های نه چندان مشهور و محبوب در بین تریدر ها می باشد که بروکر های خیلی کمی این پلتفرم را به مخاطبان خود ارائه می کنند. این پلتفرم را بروکر IFC و… ارائه می کنند.

سرعت اجرای سفارش

وظیفه سرعت اجرای اوردر برعهده سرور هاست. سرور های قوی اصطلاحا پینگ های کمی دارند. معمولا بروکر هایی که با قدرت در بازار حضور دارند اما تعداد مشتریان آنها بیش از ظرفیت سرورهای آنها نیست و بروکر های خیلی شناخته شده ای نیستند سرعت اجرای اوردر بالاتر بدون ارور های مختلف از جمله ریکوت و… دارند. سرعت اجرای یک اوردر زمانی مشخص می شود که شما می خواهید در تایم فریم های پایین اقدام به معاملات اسکالپ کنید و در این نوع معامله سرعت عمل سرور برای کسب سود بسیار حائز اهمیت خواهد بود. در این قسمت برایتان سرعت سرور های بروکر را بررسی می کنیم و با نظراتی که مخاطبان بروکر دارند جمع بندی لازم را قرار خواهیم داد.

تنوع حساب معاملاتی

منطق تنوع حساب معاملاتی از تنوع استراتژی های معاملاتی آمده است. حساب های معاملاتی مختلف ایجاد می شوند تا شما را در انجام معامله بر اساس استراتژی های معاملاتی فارکس بهتر یاری کنند. فرضا شما برای معامله نیاز دارید که آن حساب خاص از شما کمیسیون دریافت نکند یا اسپرد آن حساب ثابت باشد و یا حتی در برخی مواقع از عدد خاصی مثلا 2 پیپ شروع شود. یا بنا به معاملات بلند مدتی ای که می زنید نیاز دارید حسابی داشته باشید که سواپ یا همان بهره شبانه نداشته باشد که به آن اصطلاحا حساب اسلامی می گویند. هر بروکر انواع حساب های مختلفی را بنا به امکانات، سطح اهرم مالی و یا حداقل و حداکثر واریز ارائه می دهد که ما برایتان انواع حساب های بروکر ها را در صفحات اختصاصی هر کدام مورد بررسی قرار داده ایم.

لوریج های متنوع

اهرم مالی. در واقع یکی از جذابیت های بازار فارکس به اهرم مالی آن است. در بازار هایی همانند ارزهای دیجیتال تریدر ها حداکثر لوریج های 1:100 را تجربه کرده اند اما در بازار مالی فارکس معمولا اهرم ها از 1:100 شروع می شود و هر بروکر بنا به قدرت مالی خود، استراتژی ها و… بر روی هر اکانت اهرم خاصی را قرار می دهد. برخی بروکر ها اهرم های 1:2000 و 1:3000 را نیز ارائه می دهند. فکرش را بکن! اگر شما 1000 دلار دیپازیت کنید با اهرم 3000 پول شما تبدیل به 3 میلیون دلار می شود! اما نکته ای که باید به آن توجه کرد بحث تفاوت اهرم هاست. در بازار فارکس به دلیل نوسانات کمتر تریدر ها برای کسب سود منطقی مجبور هستند از اهرم ها استفاده کنند تا ریز موج ها نیز برایشان یک سود مناسب داشته باشد. تیم کدام بروکر، کارگزاری های فارکس را نیز از این منظر برایتان بررسی می کند تا در صورت نیاز بتوانید بروکر مناسب را از این جهت شناسایی کنید.

بهترین بروکر فارکس

5. خدمات رقابتی

بروکرهای فارکس بدلیل رقابت های ایجاد شده برای گرفتن سهم بازار و ارائه خدمات و جذب تریدر های خوب مجبور هستند خدماتی مضاف بر خدمات نرمال تریدینگ به معامله گران ارائه کنند که در زیر به برخی از این خدمات و مزیت های رقابتی اشاره خواهیم کرد و از طرفی با پیشرفت تکنولوژی و فناوری اطلاعات تنوع و گستردگی خدمات بروکر ها بیشتر می شود، یک بروکر خوب بایستی خدمات مناسب و بروزی را با کارمزد پایین به معامله گران ارائه کند. به طور مثال برخی بروکر ها بخش سوشیال ترید و کپی ترید دارند که می توانید در دوره کپی ترید سایت نیز شرکت کنید، برخی بروکر ها حساب های PAMM را ارائه می دهند که معامله گران در این سیستم های نوین هم می توانند ارائه کننده خدمات با استفاده از ترید های خود باشند و هم می توانند استفاده کننده خدمات به واسطه استفاده و کپی شدن ترید های یک معامله گر حرفه ای برای خود باشند که این موضوع تعامل را در بروکر بالا می برد و می تواند منجر به افزایش سودآوری شخص شود.

 بونوس و مشوق ها

معمولا بروکر ها برای افزایش دیپازیت تریدر ها از طرح های تشویقی واریز استفاده می کنند که این طرح های تشویقی نهایتا منجر به افزایش حجم واریزی معامله گران فارکس می شود. این طرح ها می تواند به دو صورت ثابت یا پله ای اجرا شوند و حداقل یا اکثر واریزی برای بونوس در نظر بگیرند . برخی بروکر ها بنا به استراتژی هایی که دارند از 10 الی 50 درصد بونوس به شما می دهند تا در یک مدت زمان خاص بتوانید از آنها استفاده کنید. برخی دیگر از بروکر های فارکس فقط به اولین واریزی شما درصدی بونوس می دهند تا سریعتر حساب خود را برای ترید آماده کنید. برخی از بروکر ها نیز به صورت دائمی و پلکانی بر اساس واریزی معامله گر به آنها از 10 الی 50 درصد بونوس می دهند. حتما دقت داشته باشید که قبل از دریافت بونوس قسمت مربوطه را در بروکر مشاهده بفرمائید چرا که پس از دریافت آن شرایطی برای برداشت اصل حساب یا اصل بونوس توسط بروکر گذاشته می شود. البته وبسایت کدام بروکر تا جایی که بتواند این مورد را در هر بروکر بررسی نموده و برای شما مخاطبان عزیز و گرامی توضیحات لازم را ارائه می دهد تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید.

حساب های پم PAMM

یکی از خدمات مناسبی که برخی بروکر ها با امکان مالی مناسب به مخاطبان ارائه می دهند حساب ها یا بهتر است بگوئیم صندوق های سرمایه گذاری را که توسط تریدر های با سابقه درخشان ایجاد می شوند را ارائه می کنند. خدمات حساب های پم دو جنبه دارد. شما به عنوان کلاینت بروکر می توانید با ارائه سابقه و کارنامه معاملاتی درخشان و سودده خود یک حساب پم ایجاد کنید و دیگر سرمایه گذاران و معامله گران حساب های معاملاتی خود را به شما متصل می کنند و از سود کردن شما به عنوان صندوق آنها نیز به اندازه سرمایه های کوچک و بزرگ خود سود می کنند و اینجا معمولا سود شما در تقسیم سود با سرمایه گذارانی است که به حساب شما متصل هستند. از طرفی شما می توانید به عنوان سرمایه گذار به این حساب ها متصل شوید و در صورتی که یک حساب PAMM مناسب یافتید از منظر ریسک به ریوارد می توانید حساب خود را به آنها متصل نمائید.

سوشیال ترید و کپی تریدینگ

با پیشرفت IT خدمات بروکر ها نیز گسترده تر شده است. هرچند که خدمات سوشیال ترید و کپی تریدینگ مختص به بروکر ها نیست و خود یک کسب و کار مجزا حساب می شوند اما با توجه به همپوشانی خدمات آنها با بروکر های فارکس، بروکر ها نیز به نوعی این خدمات ارزنده را در بروکر خود یا به صورت واسطه ای برای سایت های برتر کپی ترید به کلاینت های خود ارائه می دهند تا تریدر های مبتدی یا نیم حرفه ای بتوانند روی تریدر های دیگر با آگاهی تمام سرمایه گذاری کنند و یا حتی یک پرتفوی از تعدادی تریدر تشکیل دهند تا ریسک و بازدهی های خود را تعدیل نمایند. شما با اتصال حساب خود به تریدر با سود کردن آن تریدر معتبر، شما هم به میزانی که در تنظیمات اعمال کرده اید سود خواهید برد. تفاوت این روش با حساب های PAMM این است که در کپی ترید تجمیع سرمایه ای اتفاق نمی افتد و سرمایه شما به صورت مستقل به پرووایدر کپی ترید متصل می گردد. اما در حساب های PAMM تمام حساب ها در حساب پم تریدر تجمیع می گردد و او با یک سرمایه جمعی اقدام به معامله می کند که اجازه برداشت را او به شما بایستی بدهد تا بتواند بهتر مدیریت سرمایه داشته باشند.

گارانتی حساب

برخی بروکر هایی که بنیه مالی قوی دارند حساب های سنگین مشتریان خود را به واسطه شرکت های سرمایه گذاری و بیمه ای مالی ، گارانتی می کنند. در واقع بروکر ها حد سود و زیان های شما را گارانتی می کنند که با نوسانات سنگین بازار اتفاقی برای اوردر های شما نیوفتد تا در مواقع زیان اصل سرمایه شما در خطر نیوفتد. معمولا سرمایه سنگین چند ده هزار دلاری سمت بروکر هایی می روند که گارانتی حساب مناسبی داشته باشند.

بروکر های بررسی شده