خانه > پراپ در فارکس > معرفی و بررسی پراپ فرم لست پراپ (Last Prop)

معرفی و بررسی پراپ فرم لست پراپ (Last Prop)

لست پراپ (Last Prop) یک شرکت پراپ فاندینگ ایرانی است که دفتر آن در کشور دبی قرار دارد. این پراپ اطلاعات بسیار کمی را درباره مجموعه خودش منتشر کرده است که شاید بزرگ‌ترین ضعف آن باشد. نه خبری از مجوز و نه اطلاعات مربوط به تاسیس این شرکت در هیچ کجای وب‌سایت آن نیست. حتی زمانی که می‌خواستیم از طریق چت آنلاین سایت با پشتیبانی آن صحبت کنیم، هیچ پاسخی از طرف آن‌ها دریافت نکردیم. در هر حال این پراپ سرمایه‌های متنوعی را بین 6000 تا 100 هزار دارد در قالب چند نوع چالش مختلف با قوانین متفاوت در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهد.

پراپ فرم لست پراپ

در ابتدا اگر راجب پراپ اطلاعات کافی ندارید پیشنهاد ما مطالعه مقاله پراپ چیست؟ است؛ پس از آن که راجب این مورد اطلاعات کافی را بدست آوردید به ادامه معرفی Last Prop در این مقاله بپردازید.

معرفی لست پراپ

لست پراپ را می‌توان یک سایت پراپ فاندینگ ایرانی با هدف ارائه خدمات به کاربران داخل کشور دانست، که البته با توجه به نبود هیچ مجوزی در وب سایت آن، نمی‌شود اطمینان خاصی به اعتبار این پراپ فرم داشت. حتی آدرس این شرکت تقریباً به مکانی نامشخص در دبی ختم می‌شود. به هر حال این پراپ فاندینگ دارای دو مدل چلنج کلی است که یکی از آن‌ها برای دریافت سرمایه نیاز به گذراندن آزمون دارد، اما چلنج نوع دوم بدون گذراندن آزمون می‌توانید حساب معاملاتی مدنظر را خریداری کرده و با آن ترید کنید. این پراپ پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر ۴ و ۵ را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

نحوه ثبت نام در لست پراپ

مراحل ثبت نام در پراپ لست پراپ بسیار آسان است. برای این کار کافی است شما وارد صفحه اول سایت شوید، روی دکمه ورود به پنل کلیک کنید.

نحوه ثبت نام در لست پراپ
مراحل ثبت نام در پراپ لست پراپ بسیار آسان است. برای این کار کافی است شما وارد صفحه اول سایت شوید.

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید هم می‌توانید از طریق اکانت گوگل خود وارد شوید و هم می‌توانید در سایت با وارد کردن مشخصات خود اعم از نام، نام خانوادگی، شماره تماس و ایمیل به پنل کاربری در لست پراپ دسترسی پیدا کنید.

قوانین Last Prop

مهم‌ترین بخش در هر پراپ فاندینگ، کسب آگاهی از قوانین آن است. در ادامه مهم‌ترین قوانین مربوط به ترید کردن در لست پراپ را برای شما شرح خواهیم داد:

 • اکسپرت: اگر می‌خواهید از ربات‌های معامله‌گر استفاده کنید باید حتماً با شرکت قبل از خرید اکانت هماهنگ کرده تا اجازه این کار به شما داده شود.
 • ریست کردن حساب: اگر تریدر نتواند هدف سود مد نظر را کسب کند، اما حساب در سود باشد و هیچکدام از قوانین نقض نشده باشند، تریدر می‌تواند حساب خود را در پایان زمان دوره ریست کند.
 • ریفایند: بعد از موفق شدن در چالش دو مرحله‌ای، زمانی که اکانت واقعی را دریافت می‌کنید، پول پرداختی اولیه به شما برخواهد گشت.
 • هج: هج کردن در این حساب مجاز نیست و کاربران نمی‌توانند این کار را انجام دهند. در غیر این صورت اکانت آن‌ها از بین خواهد رفت.
 • اخبار: تریدهایی که روی اخبار مهم بازار انجام شود مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.
 • اسکلپ: معامله‌گران مجاز به استفاده از روش‌های اسکلپ در معاملات خود هستند.
 • کپی ترید: امکان کپی تریدینگ در معاملات از حساب‌های دیگر وجود ندارد.
 • مارتینگل: کاربران می‌توانند از مارتینگل برای معاملات خود استفاده کنند.

با پراپ لست پراپ در چه کشورهایی می‌توانیم معامله کنیم؟

درباره محدودیت کاربران از کشورهای دیگر چیزی در این بروکر نوشته نشده است، اما مشخص است که این وب‌سایت فقط برای معاملات کاربران ایرانی طراحی شده است.

آیا پراپ لست پراپ قانونی است؟

متاسفانه هنوز هیچ مجوز و سند قانونی مبنی بر اینکه وب‌سایت لست پراپ قانونی است دریافت نکرده‌ایم. حتی مجوز ثبت این شرکت در دبی نیز برای راستی آزمایی روی وب سایت قرار نگرفته است.

لست پراپ یک شرکت تازه تاسیس در زمینه ارائه خدمات پراپ فاندینگ است که به کاربران کمک می‌کند تا بتوانند سرمایه‌هایی از 6000 دلار تا 100 هزار دلار را بعد از گذارند چالش‌ها دریافت کنند.

توضیح پلن های Last Prop

به طور کلی چند نوع پلن در لست پراپ وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد اصلی زیر اشاره کرد که شامل پرداختی‌هایی بین 6000 تا 100 هزار دلار می‌شوند:

 • پلن تک مرحله‌ای: همانطور که مشخص است پلن‌های این بخش یک مرحله‌ای بوده و پس از رفع چالش در مرحله اول حساب اصلی به شما تعلق می‌گیرد.
 • پلن دو مرحله‌ای: این پلن دارای دو مرحله چالش است، به این معنا که پس از گذراندن مرحله اول باید مرحله دوم را بگذرانید تا حساب واقعی به شما ارائه شود.
 • تک مرحله‌ای با اکسپرت: تریدرهایی که می‌خواهند از اکسپرت های معاملاتی استفاده کنند باید پلن یک مرحله‌ای با اکسپرت را انتخاب کنند. استفاده از ربات فقط روی این حساب مجاز است.
 • فست پراپ: پلن سرعتی که زمان ندارد و فقط با گذراندن حد سود آن به سرعت می‌توانید حساب واقعی را در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت کنید.
 • پرو ریل: این پلن بدون آزمون است و با پرداخت پول اولیه، حساب را تحویل خواهید گرفت و معاملات خو را انجام خواهید داد.

برای آشنایی با جزییات کامل پلن‌های معاملاتی پراپ فرم Last Prop می‌توانید به جدول زیر مراجعه کنید:

مشخصاتدو مرحله‌ایتک مرحله‌ایتک مرحله با اکسپرتفست پراپپرو ریل
اولدوم
تعداد مراحل211مراحل افزایش سرمایهمستقیم سرمایه
افت حساب روزانه5%5%5%
افت حساب کلی12%8%8%5%5%
مدل افت حساببالانس ابتدای روزبالانس ابتدای روزبالانس ابتدای روزبالانس ابتدای حساببالانس ابتدای حساب
تارگت سود8% 4%10%10%10% برای افزایش سرمایهسقف 5% به مدت سه ماه
محدودیت زمانی (روز)30 60نداردنداردنداردندارد
حداقل روزهای معاملاتی5 روز1 روز10 روز5 روزندارد
تقسیم سود Real70 تا 90%
اهرم1:1001:1001:1001:501:50
باز گذاشتن معامله آخر هفتهداردداردداردنداردندارد
امکان استفاده از اکسپرتنداردنداردداردنداردندارد
برداشت سود اول1 ماه بعد از دریافت حساب1 ماه بعد از دریافت حساب1 ماه بعد از دریافت حساب1 ماه بعد از دریافت حساب1 ماه بعد از دریافت حساب
برداشت سود دومیک هفته بعد از برداشت اولیک هفته بعد از برداشت اولیک هفته بعد از برداشت اولیک هفته بعد از برداشت اولیک هفته بعد از برداشت اول

برای ایجاد یک چالش لازم است که به پنل کاربری خود بروید، در آنجا روی گزینه شرکت در چالش جدید کلیک کنید، پس از این کار در صفحه‌ای را مشاهده می‌کنید باید نوع چالش مد نظرتان را انتخاب نمایید.

توضیح پلن های Last Prop
به طور کلی 5 نوع پلن در لست پراپ وجود دارد.

پس از این کار میزان بالانس مد نظرتان را نیز انتخاب می‌کنید تا این صفحه برایتان باز شود. در اینجا باید همه قوانین چالشی که انتخاب کرده‌اید را به صورت کامل مشاهده کنید.

توضیح پلن های Last Prop
پس از این کار میزان بالانس مد نظرتان را نیز انتخاب می‌کنید تا این صفحه برایتان باز شود.

بعد از خواندن قوانین دکمه تایید را بزنید تا به درگاه پرداخت بروید و پس از کامل شدن فرایند پرداخت ظرف چند ساعت چالش خود را در بخش “چالش‌های من” مشاهده خواهید کرد.

آموزش واریز و برداشت پراپ لست پراپ

مرحله برداشت در همان ابتدای کار برای کاربران بسته است و فقط زمانی می‌توانید این کار را انجام دهید که چالش را با موفقیت پشت سر گذاشته و احراز هویت خود را تکمیل کرده باشید. به طور کلی واریز و برداشت در لست پراپ به این صورت است که از پنل کاربری خود روی گزینه واریز و برداشت کلیک کرده، میزان آن را مشخص می‌کنید، سپس به درگاه تتر هدایت خواهید شد. در هنگام واریز یک شماره کیف پول به شما ارائه می‌شود که از طریق آن می‌توانید حساب خود را شارژ کنید.

آموزش واریز و برداشت پراپ لست پراپ
مرحله برداشت در همان ابتدای کار برای کاربران بسته است و فقط زمانی می‌توانید این کار را انجام دهید که چالش را با موفقیت پشت سر گذاشته و احراز هویت خود را تکمیل کرده باشید.

هنگام برداشت نیز پول به آدرس کیف پول الکترونیکی تتر که شما در وب سایت وارد می‌کنید، واریز می‌شود. اما برای کاربران ایرانی که می‌خواهند از طریق کارت به کارت، واریزی ریالی داشته باشند یا از همین طریق پول خود را برداشت کنند نیز یک سیستم درنظر گرفته شده است. برای این کار پس از احراز هویت باید با پشتیبانی تماس بگیرید و خواست خود را برای بار اول اعلام نمایید. پشتیبانی شما را به مدیر مالی حسابتان متصل می‌کند تا از طریق درگاه‌های امن بتوانید واریز و برداشت ریالی را در لست پراپ انجام دهید.

آنچه در مقاله پراپ لست پراپ خواندیم:

همانطور که در این مقاله خواندید، وب سایت پراپ فاندینگ لست پراپ در کشور دبی به ثبت رسیده، اما مجوزهای لازم را در سایت خود نمایش نداده است. لست پراپ پلن‌های مختلفی را اعم از پلن تک مرحله‌ای، پلن دو مرحله‌ای، پلن مستقیم ریل و… را به کاربران خود ارائه می‌دهد. قوانین لست پراپ نسبتاً آسان است و شما به راحتی می‌توانید با رعایت آن‌ها یک چلنج را پشت سر گذاشته و سرمایه مد نظر برای معامله را به دست بیاورید.

سوالات متداول
لست پراپ قانونی است؟
لست پراپ به کاربران ایرانی خدمات می‌دهد و اعلام کرده که دفتر آن در دبی قرار دارد، اما هیچ مجوز رسمی در سایت خود منتشر نکرده است.
از چه طریقی می‌توان در این پراپ واریز و برداشت انجام داد؟
در Last Prop فقط از طریق تتر می‌توانید واریز و برداشت مد نظر خود را انجام دهید.
آیا لست پراپ نیاز به احراز هویت دارد؟
در ابتدا خیر، اما اگر بتوانید یک چالش را با موفقیت پشت سر بگذارید برای دریافت حساب واقعی نیاز به احراز هویت دارید.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران