خانه > پراپ در فارکس > معرفی و بررسی پراپ فرم اپوفایننس Opofinance

معرفی و بررسی پراپ فرم اپوفایننس Opofinance

بروکر اپوفایننس به عنوان یک کارگزاری حرفه‌ای که سال‌هاست به ایرانیان خدمات معامله‌گری ارائه می‌کند، اما در یک اقدام جذاب در همکاری با مجموعه ForFx قابلیت پراپ فاندینگ را نیز به خدمات خود اضافه کرده است که از طریق آن کاربران حرفه‌ای می‌توانند با گذراندن پلن‌های طراحی شده، سرمایه مناسب برای ترید کردن را به دست بیاورند. برای آشنایی کامل با پراپ اوپوفایننس و شرایط استفاده از آن، در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

پراپ اپوفایننس

در ابتدا اگر راجب پراپ اطلاعات کافی ندارید پیشنهاد ما مطالعه مقاله پراپ چیست؟ است؛ پس از آن که راجب این مورد اطلاعات کافی را بدست آوردید به مطالعه پراپ اپوفایننس (Opofinance) در این مقاله بپردازید.

نحوه ثبت نام در پراپ اپوفایننس

برای ثبت نام و استفاده از پراپ اپوفایننس ابتدا وارد وب سایت Forfx.com شوید و در همان صفحه اول روی گزینه ثبت نام کلیک کنید تا صفحه زیر برایتان باز شود.

ثبت نام در پراپ اپوفایننس
برای ثبت نام در پراپ اپوفایننس باید اطلاعات هویتی خود مانند نام، نام خانوادگی، شماره تماس و سایر اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.

در این صفحه باید ابتدا یوزرنیم انتخابی خود را وارد کنید، سپس کشور، نام، نام خانوادگی، ایمیل، شماره تماس و رمز عبورتان را بنویسید و روی دکمه Sign up کلیک کنید تا حساب شما ایجاد شود و به پنل کاربری خود دسترسی داشته باشید.

مراحل ثبت نام در پراپ اپوفایننس

مرحله تکمیلی ثبت نام در پراپ اوپوفایننس زمانی است که وارد پنل کاربری خود می‌شوید. آنجا با این پیغام روبه‌رو خواهید شد:

You currently do not have an active Evaluation. Please click here to purchase an Evaluation.

باید روی لینک here کلیک کنید تا وارد صفحه زیر شوید. در این بخش ابتدا آدرس دقیق خود را که شامل شهر، استان، کد پستی و … است را وارد نمایید. در بخش Product می‌توانید اولین پلن پراپ مد نظرتان را انتخاب کنید. گزینه اول مربوط به پلن‌های Normal و Aggressive است. پلن‎‌های Aggressive به طور معمول از حد ضرر بزرگ‌تری برخوردار هستند و دراودان بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند.

مراحل ثبت نام در پراپ فرم اپوفایننس
بعد از اینکه اطلاعات هویتی خود را وارد کردید، حال باید اطلاعات آدرس خود و پلن مدنظر خود را انتخاب کنید.

گزینه دوم مربوط به بروکر است که به صورت خودکار روی OpoFinance تنظیم شده است. در بخش Platform می‌توانید یکی از پلتفرم‌های متاتریدر ۴ یا ۵ را انتخاب کنید.

بخش آخر نیز مربوط به اکانت انتخابی شماست، در اینجا ۶ گزینه از اکانت ۱۰ هزار دلاری تا ۴۰۰ هزار دلاری وجود دارد که بسته به خواست خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید. سپس روی گزینه Create Order کلیک کنید تا پلن شما ایجاد شود. در بخش پروفایل می‌توانید پلن‌هایی که ایجاد کرده‌اید را مشاهده کنید.

سایت ForFx مجموعه‌ای از اپوفایننس است که سرویس پراپ فاندینگ را به کاربران ارائه می‌کند. این وب سایت کمک می‌کند تا تریدرهای حرفه‌ای بتوانند از طریق قبولی در چالش‌های آن، سرمایه‌های بزرگ برای معامله‌گری به دست بیاورند.

قوانین پراپ اپوفایننس

برای معامله در پلن‌های پراپ اوپوفایننس نیاز است تا قوانینی که شرکت برای شما در نظر گرفته را به خوبی بشناسید، به همین دلیل ما مهم‌ترین این قوانین را به صورت موردی در ادامه آورده‌ایم:

  • در مرحله اول شما حداقل باید بین 5 تا 9 روز معامله داشته باشید که بر اساس نوع هر پلنی که انتخاب می‌کنید، متفاوت است.
  • بعد از ایجاد پلن 30 روز فرصت دارید تا اولین معامله خود را انجام دهید.
  • میزان افت سرمایه مجاز برای شما 5% است که بر اساس بالانس ابتدای همان روز شما محاسبه می‌شود. یعنی اگر حتی روز قبل شما 10% هم سود کرده باشید، در روز جدید چون افت سرمایه از بالانس ابتدای روز محاسبه می‌شود، نمی‌توانید بیش از 50% وارد ضرر شوید. آغاز روز همان ساعت 0 بروکرها است که با خط روی متاتریدر نمایش داده خواهد شد.
  • معامله گران در انتخاب نوع و روش معاملات کاملاً آزاد هستند و هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد.

نکات بالا قوانین کلی معامله در پلن‌های پراپ اپوفایننس است، از آنجایی که قوانین می‌تواند دائماً تغییر کند، در زمانی که اقدام به خرید یک پلن می‌کنید حتماً در پنل کاربری خود به بخش Rules مراجعه کرده و کل قوانین را یک بار دیگر مرور کنید تا دچار مشکل نشوید.

با پراپ اپوفایننس در چه کشورهایی می‌توانیم معامله کنیم؟

اپوفایننس خوشبختانه خدمات پراپ خود را به تمامی کاربران از سراسر جهان ارائه می‌دهد. ایرانیان نیز می‌توانند در این سایت ثبت نام کرده و از پلن‌های پراپ آن استفاده نمایند.

پراپ اپوفایننس قانونی است؟

به طور کلی استفاده از پراپ‌ها کاملاً قانونی است. در واقع پراپ فاندینگ‌ها شرکت‌های سرمایه‌گذاری هستند که به دنبال همکاری با تریدرها برای مشارکت در فارکس هستند.

اعتبار پراپ اپوفایننس
پراپ اپوفایننس به تازگی تاسیس شده ولی خود بروکر اپوفایننس از اعتبار مناسبی برخوردار است.

آن‌ها پلن‌هایی را طراحی می‌کنند تا تریدرها با گذراندن آن، مهارت خود را در زمینه معامله‌گری به نمایش بگذارند. پس از آن سرمایه بزرگی در اختیار معامله گران قرار می‌دهند تا بتوانند با آن پول معامله کرده و سود را بین هم تقسیم کنند.

توضیح پلن ها پراپ اپوفایننس

در پراپ اپوفایننس دو مدل دسته بندی برای پلن‌ها وجود دارد که هر کدام شامل چند چالش و پلن مختلف می‌شوند. یکی پلن‌های حساب واقعی و دیگری پلن‌های حساب دمو که به صورت مفصل آنها را برای شما شرح خواهیم داد:

پلن های حساب دمو

پلن‌های حساب دمو به این معناست که شرکت یک حساب دمو در ازای پرداخت مبلغ مشخص شده در اختیار شما قرار می‌دهد و پس از پاس کردن اهداف معاملاتی، حساب اصلی و واقعی را در اختیار شما قرار خواهد داد. این پلن‌ها شامل موارد زیر هستند:

پلن حرفه‌ای – قیمتپلن افسانه‌ای – قیمت
10 هزار دلاری88 دلار10 هزار دلاری110 دلار
25 هزار دلاری148 دلار25 هزار دلاری185 دلار
50 هزار دلاری298 دلار50 هزار دلاری373 دلار
100 هزار دلاری488 دلار100 هزار دلاری610 دلار
200 هزار دلاری848 دلار200 هزار دلاری1060 دلار
400 هزار دلاری1780 دلار400 هزار دلاری2225 دلار

جزئیات کامل پلن‌های حساب دمو در جدول زیر آورده شده است:

پلن حرفه‌ایپلن افسانه‌ای
مرحله اولمرحله دوممرحله سوم مرحله اولمرحله دوممرحله سوم
مدت زمان چالش30 روز60 روزنامحدودمدت زمان چالش40 روز70 روزنامحدود
حداقل روزهای معاملاتی5 روز9 روزحداقل روزهای معاملاتی5 روز5 روز
بالاترین حد ضرر روزانه5%5%5%بالاترین حد ضرر روزانه10%10%5%
بالاترین حد ضرر10%10%10%بالاترین حد ضرر20%20%10%
تارگت سود10%5%تارگت سود20%10%
تارگت رایگانخیرخیرتارگت رایگانبلهبله
تقسیم سود80/100تقسیم سود 90/100

البته در نظر داشته باشید که حداقل روزهای معاملاتی بسته به نوع فاندی که انتخاب می‌کنید ممکن است کمی متغیر باشد.

پلن های حساب واقعی

در بخش پلن‌های حساب واقعی، شما یک حساب معاملاتی با پول خودتان از طریق لینک قرار داده شده در اپوفایننس ایجاد می‌کنید و معاملات را با رعایت قوانین پلنی که انتخاب کرده‌اید، می‌توانید چالش‌های آن را بگذرانید. در این مدل شما نیاز به پرداخت پول اولیه به پراپ ندارید، اما اگر بتوانید قوانین را رعایت کنید، در نهایت فاند به شما تعلق خواهد گرفت. این پلن‌ها شامل موارد زیر هستند:

  • پلن 10 هزاردلاری؛
  • پلن 75 هزار دلاری؛
  • پلن 200 هزار دلاری.

جزئیات کلی قوانین پلن‌ها را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

مشخصاتمرحله اولمرحله دوم
مدت زمان چالش30 روز نامحدود
حداقل روزهای معاملاتی5 روز
بالاترین حد ضرر روزانه5%5%
بالاترین حد ضرر6%10%
تارگت سود10%
تارگت رایگانبله
تقسیم سود80/100

البته در نظر داشته باشید که حداقل روزهای معاملاتی بسته به نوع فاندی که انتخاب می‌کنید ممکن است کمی متغیر باشد.

آنچه در مقاله پراپ اپوفایننس خواندیم:

همان‌طور که در این مقاله خواندیم، سایت ForFx یک مجموعه پراپ فاندینگ است که با اتصال به بروکر اپوفایننس شرایط استفاده از پراپ را برای کاربران مهیا کرده است. پلن‌های این پراپ شامل دو مدل دمو و واقعی است که فقط برای حساب‌های دمو باید پول بپردازید و پلن‌هایی که با حساب واقعی خودتان انتخاب می‌کنید نیازی به پرداختی ندارند. میانگین تقسیم سود در این پراپ به صورت 80% برای معامله‌گر و 20% برای شرکت است که ممکن است تا 90% به 10% نیز تغییر کند.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران