خانه > پراپ در فارکس > معرفی و بررسی پراپ فنفیکس (Fenefx)

معرفی و بررسی پراپ فنفیکس (Fenefx)

فنفیکس (Fenefx) یک پراپ فاندینگ ایرانی با حداقل 3 سال سابقه فعالیت در بازار فارکس است که کمک می‌کند کاربران ایرانی بتوانند از این پراپ سرمایه مورد نیاز برای معاملات خود را دریافت کنند. در این پراپ می‌توانید 5000 تا 250 هزار دلار سرمایه در چالش‌های دومرحله‌ای دریافت کنید. در این مقاله شیوه کار کردن به صورت کامل را با پراپ فنفیکس به شما آموزش خواهیم داد.

پراپ فنفیکس

در ابتدا اگر راجب پراپ اطلاعات کافی ندارید پیشنهاد ما مطالعه مقاله پراپ چیست؟ است؛ پس از آن که راجب این مورد اطلاعات کافی را بدست آوردید به ادامه معرفی Fenefx در این مقاله بپردازید.

معرفی پراپ Fenefx

در زمانی که تحریم‌ها باعث شده تا کاربران ایرانی نتوانند از پراپ‌های بزرگ جهان سرمایه دریافت کنند، شرکت‌های بسیار حرفه‌ای مانند پراپ فنفیکس ایجاد شدند تا کاربران ایرانی بتوانند به راحتی از آن‌ها استفاده کنند. تا امروز حدود سه سال از فعالیت فنفیکس می‌گذرد و این پراپ فاندینگ خدمات حرفه‌ای را به کاربران داخل کشور ارائه می‌کند. کاربران در این پراپ می‌توانند یکی از ۶ پلن دارای دو مرحله ۳۰ و ۶۰ روزه است انتخاب کرده و پس از گذراندن آن به صورت صحیح و با رعایت تمامی قوانین، پول واقعی را دریافت کرده و با آن معامله کنند. امکان افزایش بالانس حساب تا ۱ میلیون دلار نیز وجود دارد. در این پراپ می‌توانید با بروکرهای زیر کار کنید:

نحوه ثبت نام در پراپ فنفیکس

مراحل ثبت نام در پراپ فنفیکس بسیار ساده است، برای این کار باید به صفحه اول سایت فنفیکس بروید، سپس روی دکمه ثبت نام کلیک کنید تا صفحه زیر برایتان باز شود.

نحوه ثبت نام در پراپ فنفیکس
مراحل ثبت نام در پراپ فنفیکس بسیار ساده است، برای این کار باید به صفحه اول سایت فنفیکس بروید، سپس روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.

در اینجا می‌توانید انتخاب کنید که با شماره موبایل یا ایمیل ثبت نام را انجام دهید. یک کد برای شما ارسال می‌شود که پس از وارد کردن آن به پنل سایت دسترسی خواهید داشت.

قوانین پراپ فنفیکس Fenefx

اولین قدمی که قبل از حتی انتخاب چالش باید انجام دهید، اطلاع از قوانین معاملاتی پراپ فنفیکس است. ما در ادامه مهم‌ترین قوانین را برای شما شرح خواهیم داد:

 • بازماندن معاملات: تریدرها می‌توانند معاملات خود را در آخر هفته باز نگه دارند.
 • فست اسکلپ: هیچ معامله‌ای را نمی‌توانید زیر یک دقیقه ببندید و حداقل زمان برای بسته معامله یک دقیقه است.
 • سو استفاده: برخی تریدرها با سو استفاده از اختلاف زمانی بین سرورهای بروکرها با معاملات ثانیه‌ای با حجم بالا سودهای غیر واقعی بدست می‌آورند. این نوع معاملات طبیعتاً مورد قبول تامین سرمایه نمی‌باشد.
 • اخطار: اگر هر تریدر به سه اخطاری که به او داده شده بی تفاوت باشد اخطار چهارم منجر به بسته شدن اکانت او خواهد شد.
 • اخبار: معامله کردن ۵ دقیقه قبل و بعد از اخبار قرمز (مهم) ممنوع است، مرجع اصلی اخبار com خواهد بود.
 • بالانس: مبنای بالانس که نباید بیش از ۵% دراودان در آن داشته باشید، مبلغ شروع روز است و سود روزهای قبل محاسبه نمی‌شود.
 • ریست حساب: اگر تریدر قوانین را رعایت کند اما نتواند به حد سود مشخص شده برسد اما حساب آن در سود باشد، می‌تواند حساب خود را به صورت رایگان ریست کند..
 • برداشت: هر ۱۰ روز یکبار می‌توانید سود را از حساب واقعی خود برداشت کنید.
 • تغییر بروکر: معامله‌گر می‌تواند با هماهنگی پشتیبانی، بروکر خود را تغییر دهد.
 • هج: استفاده از استراتژی هج بر روی معاملات یک حساب بلامانع می‌باشد و تریدر همزمان امکان گرفتن پوزیشن های خلاف هم روی یک حساب را دارد.
 • کپی ترید: کپی تریدینگ در حساب‌های معاملاتی چه از روی یک حساب خود فرد چه از روی حساب دیگران خلاف قوانین است.
 • ربات: استفاده از ربات‌های آربیتراژ مجاز نیست، البته اگر بتوانید مشخص کنید که ربات به خودتان تعلق دارد می‌توانید از ربات استفاده کنید.
 • افزایش سرمایه: اگر بعد از سه بار برداشت هر بار ۱۰% سود کسب کنید، می‌توانید درخواست افزایش بالانس تا ۳۰% را به پشتیبانی ارائه کنید.
پراپ فنفیکس یک چالش دو مرحله‌ای با چند بالانس متفاوت از 5000 تا 250 هزار دلاری دارد که کاربران براساس نیاز خود می‌توانند یکی از آنها را انتخاب کنند. واریز و برداشت در این پراپ از طریق انجام می‌شود.

با پراپ فنفیکس در چه کشورهایی می‌توانیم معامله کنیم؟

در قوانین و توضیحات سایت Fenefx هیچ محدودیتی برای ثبت نام از هیچ کشوری آورده نشده است. بنابراین کاربران ایرانی از سراسر جهان و کاربران بین‌المللی می‌توانند از این پراپ فرم استفاده کنند.

پراپ فنفیکس قانونی است؟

حقیقت این است که شرکت فنفیکس هیچ اطلاعات خاصی درباره مجوزهای فعالیت شرکت خود ارائه نداده است و ما نمی‌توانیم مجوز این شرکت را تایید یا رد کنیم.

توضیح پلن ها پراپ فنفیکس

در پراپ فنفیکس یک مدل پلن و چالش معاملاتی وجود دارد که دارای چند نوع بالانس مختلف است. ضمن شرح بالانس‌ها، می‌توانید مشخصات آن را در جدول زیر مشاهده کنید:

 • چالش با بالانس 5000 دلاری، هزینه چالش 54$؛
 • چالش با بالانس 10.000 دلاری، هزینه چالش 88$؛
 • چالش با بالانس 20.000 دلاری، هزینه چالش 138$؛
 • چالش با بالانس 50.000 دلاری، هزینه چالش 298$؛
 • چالش با بالانس 100.000 دلاری، هزینه چالش 498$؛
 • چالش با بالانس 250.000 دلاری، هزینه چالش 998$.
مشخصاتمرحله اولمرحله دومحساب Real
مدت زمان30 روز (قابل تمدید تا 60 روز)30 روز (قابل تمدید تا 60 روز)نامحدود
حد ضرر روزانه5%5%5%
حد ضرر کل12%12%12%
تارگت سود10%10%
حداقل روزهای ترید5 روز5 روز

آموزش واریز و برداشت پراپ فنفیکس

قبل از اینکه شما بتوانید یک چالش را با موفقیت پشت سر بگذارید، امکان دسترسی به بخش برداشت از حساب وجود ندارد، اما تمامی مراحل آن با روش واریز مشابه است. برای این کار شما کافی است یک چلنج را انتخاب کرده تا به صفحه زیر هدایت شوید، سپس در این صفحه در سمت راست مشخصات خود را وارد نمایید.

آموزش واریز و برداشت پراپ فنفیکس
قبل از اینکه شما بتوانید یک چالش را با موفقیت پشت سر بگذارید، امکان دسترسی به بخش برداشت از حساب وجود ندارد، اما تمامی مراحل آن با روش واریز مشابه است.

بعد از آن در سمت چپ پایین باید مشخصات دبیت کارت یا کردیت کارت خود را وارد کرده و در نهایت پرداخت را انجام دهید. اگر خودتان به چنین کارت‌های بانکی بین المللی دسترسی ندارید، می‌توانید از طریق شرکت‌های واسط استفاده کنید. پراپ فنفیکس اطلاع داده که به زودی پرداخت ریالی آن نیز از طریق پشتیبانی تلگرام فراهم می‌شود.

آنچه در مقاله پراپ فنفیکس خواندیم:

در این مقاله با پراپ فنفیکس آشنا شدید، این پراپ که خدمات خود را به ایرانیان متمرکز کرده دارای یک مدل چالش 2 مرحله‌ای است که براساس آن می‌توانید بین 5000 تا 250 هزار دلار سرمایه اولیه دریافت کنید، تقسیم سود در این پراپ 80% به نفع تریدر است اما اگر عملکرد معامله‌گر چند ماه متوالی مثبت باشد می‌تواند تا 90% نیز افزایش پیدا کند. همچنین یکی از بهترین ویژگی‌های پراپ Fenefx امکان رشد حساب تا 1 میلیون دلار برای کاربرانی است که سه ماه متوالی بتوانند 10% سود کنند. در این صورت هر دوره 30% به بالانس اولیه آن‌ها اضافه خواهد شد.

سوالات متداول
پراپ فنفیکس قابل اعتماد است؟
حقیقت این است که هیچ مجوز رسمی یا هیچ اطلاعاتی درباره محل شرکت وجود ندارد و بهتر است در کار کردن با این پراپ احتیاط کنید.
روش واریز و برداشت در فنفیکس چیست؟
در حال حاضر کاربران فقط می‌توانند از طریق کارت‌های اعتباری این کار را انجام دهند البته قرار است برای ایرانیان روش واریز ریالی به زودی راه‌اندازی شود.
میزان حداکثر بالانس فنفیکس چقدر است؟
حداکثر بالانس برای شروع چالش 250 هزار دلار است که البته همه حساب‌ها را در صورت موفقیت مستمر می‌توانید تا 1 میلیون دلار افزایش دهید.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
amir
4 ماه قبل

مضخرف ترین و کلاه بردارترین پراپ با این اینکه برداشت سود زدم و همشهری هم هستن ولی قانونهای مخفی و مخرفی دارن تا الان ۳ تا اکانت الکی پریده

امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران