خانه > صرافی‌های ارز دیجیتال > معرفی صرافی والکس (Wallex)

معرفی صرافی والکس (Wallex)

همانطور که می‌دانید تحریم‌های بین‌المللی در ایران باعث شده‌اند تا کاربران ایرانی برای استفاده از پلتفرم‌های خارجی با مشکل مواجه باشند. اما پلتفرم‌های داخلی مانند صرافی والکس به‌وجود آمده‌اند تا استفاده از خدمات ارزهای دیجیتال برای ایرانیان را آسان کنند. صرافی والکس یکی از بهترین صرافی‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران محسوب می‌شود که با ارائه امکانات و مزایای متعدد، جایگاه خود را در بین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی به‌دست آورده است. در ادامه این مطلب با معرفی صرافی والکس و نحوه استفاده از آن به‌طور کامل آشنا خواهید شد.

صرافی والکس

اعتبار صرافی والکس

از آنجایی که در ایران قوانین مخصوص ارزهای دیجیتال وضع نشده‌اند، برای بررسی اعتبار یک صرافی ارز دیجیتال باید عوامل متخلف را درنظر گرفت. یکی از مهم‌ترین این عوامل، سابقه صرافی مورد نظر است. صرافی والکس یکی از قدیمی‌ترین صرافی‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران محسوب می‌شود. این بستر از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون به بیش از ۶۰۰ هزار معامله‌گر، خدمات مربوط به ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهد.

شرکت «خلق ثروت سرزمین پارسه» بنیانگذار این صرافی بوده که گواهی دانش بنیان را از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت کرده است. در طی این سال‌ها، هیچگونه گزارشی مبنی بر تخلف، کلاهبرداری و پولشویی این شرکت منتشر نشده است. به‌طور کلی، از لحاظ سابقه و عملکرد صرافی والکس، می‌توان این صرافی را یک انتخاب معتبر در نظر گرفت.

کارمزد صرافی والکس

قطعا کارمزد صرافی ارز دیجیتال، یکی از مهم‌ترین فاکتورها هنگام تصمیم‌گیری است. کارمزد صرافی والکس با توجه به میزان معاملات کاربران در سه ماه اخیر فعالیت آنها تعیین می‌شود. بنابراین، برای هر کاربر به میزان متفاوتی کارمزد وجود دارد. این میزان به‌صورت درصدی از مبلغ کل تعیین می‌شود. در مورد کارمزد این صرافی باید توجه داشته باشید که نرخ مورد نظر از هر دو سمت معامله کسر می‌شود که این کسری برای خریدار، به‌صورت رمزارز و برای فروشنده به‌صورت مبلغ دریافتی خواهد بود.

در هنگام نهایی کردن معاملات خود در والکس می‌توانید کارمزد آنها را مشاهده کنید. این کارمزد بر اساس فعالیت‌های اخیر کاربر و جدولی که در ادامه آورده‌ایم محاسبه می‌شود:

سطح یک (۰تا ۱۰ میلیون)۰.۳۵%
سطح دو (۱۰ تا ۵۰ میلیون)۰.۳%
سطح سه (۵۰ تا ۱۰۰ میلیون)۰.۲۵%
سطح چهار (۱۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد)۰.۲%
سطح پنج (یک تا ۳ میلیارد)میکر: ۰.۱۷%

تیکر: ۰.۱۸%

سطح شش (سه تا ۱۰ میلیارد)میکر: ۰.۱۴%

تیکر: ۰.۱۷%

سطح هفت: (۱۰ تا ۲۰ میلیارد)میکر: ۰.۱۲%

تیکر: ۰.۱۶%

سطح هشت (بیشتر از ۲۰ میلیارد)میکر: ۰.۱%

۰.۱۵%

امنیت صرافی والکس

صرافی والکس قابلیت‌های ایمنی متعددی ارائه می‌دهد تا کاربران بتوانند به‌خوبی اطلاعات خود را ایمن‌سازی کنند. برای مثال، امکان استفاده از تایید دو مرحله‌ای یا ۲FA در تمام مراحل شامل مرحله ورود به سامانه، برداشت پول از والت و عوض کردن گذرواژه وجود دارد. در این صرافی به منظور حفاظت از اطلاعات کاربران، به‌طور منظم پشتیبان‌گیری انجام می‌شود. بنابراین، امکان از بین رفتن داده‌ها وجود ندارد. همچنین، این صرافی از پروتکل‌های SSL برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کند. به این صورت که کلیه داده‌ها به‌طور رمزنگاری شده منتقل می‌شوند. والکس برای اطلاع‌رسانی به کاربران خود تنها از روش‌های ارسال پیام، ایمیل یا تماس با شماره تلفن ثبت شده در سیستم استفاده می‌کند. در نتیجه دسترسی به اکانت کاربران، بدون مجوز، غیرممکن است.

امکانات و ویژگی های صرافی والکس

امکانات و ویژگی‌هایی که در صرافی والکس ارائه می‌شوند باعث جذب کاربران به آن شده‌اند. امکانات این صرافی را در ادامه بررسی می‌کنیم.

امکانات صرافی والکس عبارت اند از:

 • سفارش گذاری؛
 • معامله انواع رمزارزهای محبوب؛
 • بات معامله‌گر؛
 • پشتیبانی فعال و پاسخگو؛
 • اپلیکیشن اندروید و iOS؛
 • کیف پول اختصاصی؛
 • امنیت بالا؛
 • ارائه امکانات پیشرفته؛
 • امکانات API.

حال به بررسی هر یک از این امکانات می پردازیم:

سفارش‌گذاری

کاربران صرافی والکس می‌توانند از انواع روش‌های سفارش‌گذاری برای پیش بردن معاملات خود استفاده کنند. از جمله این روش‌ها می‌توان به قرار دادن حد ضرر (Stop Limit) و حد ضرر با قیمت بازار (Stop Market) اشاره کرد.

معامله انواع رمزارزهای محبوب

در صرافی والکس بیش از ۱۳۰ توکن محبوب وجود دارد که کاربران می‌توانند آنها را به‌صورت فوری مبادله کنند.

بات معامله‌گر

افرادی که امکان رصد لحظه‌ای بازار برای آنها فراهم نیست، می‌توانند به کمک بات والکس، در بازار فعالیت داشته باشند. البته، استفاده از این ربات ریسک زیادی به‌همراه دارد، اما تا حد زیادی در زمان معامله‌گران صرفه‌جویی می‌کند.

پشتیبانی فعال و پاسخگو

صرافی والکس با ارائه پشتیبانی فعال اعتماد کاربران را به خود جلب کرده است. تیم پشتیبانی این صرافی به‌صورت تلفنی و چت آنلاین در هر ساعت از شبانه‌روز، پاسخگوی مشتریان است.

اپلیکیشن اندروید و iOS

والکس برای سهولت استفاده از خدمات خود، اپلیکیشن‌های مخصوص این صرافی برای سیستم‌های اندروید و iOS را طراحی کرده است. با استفاده از این اپلیکیشن، کاربران می‌توانند در کمترین زمان به این صرافی دسترسی داشته باشند.

کیف پول اختصاصی

باوجود کیف پول اختصاصی والکس، دارایی‌های شما به‌صورت فیزیکی و سرد نگهداری می‌شوند تا در برابر هرگونه مشکل یا حمله‌‌ در امان باشند.

امنیت بالا

صرافی والکس از یک تیم امنیتی پیشرفته تشکیل شده است که با استفاده از ابزارهای مدرن و به‌روز، امنیت اطلاعات کاربران و عملکرد صرافی را حفظ می‌کنند. از جمله این ابزارها می‌توان به نگهداری اطلاعات به‌صورت سرد و استفاده از تایید هویت دو عاملی اشاره کرد.

ارائه امکانات پیشرفته

با وجود امکانات پیشرفته‌ای که در صرافی والکس ارائه می‌شود، کاربران می‌توانند معاملات خود را به‌راحتی پیش ببرند. برای مثال، حد سود و ضرر، پنل گزارش سود و زیان، امکان تنظیم هشدار قیمت، نمودارهای قیمتی و ابزارهای تحلیل بازار، نمونه‌هایی از این امکانات هستند.

امکانات API

امکانات API والکس قابلیت‌هایی مانند دسترسی به اطلاعات، لیست معاملات و سفارش‌های بازارهای معاملاتی والکس، امکان سفارش‌گذاری Market, Stop Limit, Stop Market و Limit و خرید و فروش آنی کوین‎های متعدد (OTC) را فراهم می‌کند.

مزایا و معایب صرافی والکس

مانند هر صرافی ارز دیجیتال دیگر والکس شامل مزایا و معایبی است.

مزایا صرافی والکس

مزایای صرافی wallex شامل موارد زیر می‌شوند:

 • پشتیبانی از رمزارزهای محبوب؛
 • خدمات معامله فوری؛
 • ارائه کیف پول اختصاصی والکس؛
 • پشتیبانی از حساب‌های بانکی ایرانی و پرداخت ریالی؛
 • ارائه پلفترم‌های تحلیل ارزهای دیجیتال؛
 • ارائه خدمات پیشرفته به کاربران سطح دو؛
 • ارائه خدمات به‌صورت ۲۴ ساعته در تمام روزهای هفته؛
 • ارائه طرح‌های تشویقی به کاربران جهت مشارکت آنها برای توسعه صرافی؛
 • طراحی ربات معامله‌گر برای صرفه‌جویی در وقت معامله‌گران.

جدا از مزایای متعدد، صرافی والکس معایبی هم دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم:

معایب صرافی والکس

معایب صرافی وارلکس عبارت اند از :

 • پشتیبانی از تعداد محدودی از ارزهای دیجیتال نسبت به مقیاس جهانی؛
 • عدم پشتیبانی از ارزهای تازه عرضه شده به بازار؛
 • کارمزد بالا نسبت به سایر صرافی‌ها.

حال با بررسی مزایا و معایب این صرافی راه های ارتباطی آن را به شما معرفی می کنیم:

صرافی والکس قابلیت‌های ایمنی متعددی ارائه می‌دهد تا کاربران بتوانند به‌خوبی اطلاعات خود را ایمن‌سازی کنند. برای مثال، امکان استفاده از تایید دو مرحله‌ای یا 2FA در تمام مراحل شامل مرحله ورود به سامانه، برداشت پول از والت و عوض کردن گذرواژه وجود دارد.

راه ارتباطی با صرافی والکس

مشتریان والکس برای برقراری ارتباط با این صرافی می‌توانند از چت آنلاین یا تماس تلفنی آن استفاده کنند. تیم پشتیبان این صرافی به‌صورت 24 ساعته به مشکلات و سوالات مشتریان پاسخ خواهد داد. برای تماس با آن می‌توانید با شماره تلفن 91006555-021 تماس بگیرید. همچنین، ایمیل والکس به آدرس support@wallex.ir به‌صورت 24 ساعته برای پشتیبانی از کاربران در دسترس است.

آموزش احراز هویت در صرافی والکس

تمام کاربران برای استفاده از خدمات صرافی والکس باید احراز هویت شوند. بدین منظور لازم است که مدارک مورد نیاز را در اختیار این صرافی قرار دهند. کاربران در این صرافی به دو دسته تقسیم می‌شوند که نحوه احراز هویت آنها با یکدیگر متفاوت است:

 • کاربران سطح یک: کاربران سطح یک برای فعالیت در این صرافی باید اطلاعات هویتی، اطلاعات بانکی و شماره تلفن همراه خود را ارائه دهند. همچنین باید شماره تلفن همراه ارائه‌شده را تایید کنند.
 • کاربران سطح دو: این کاربران برای استفاده از خدمات بیشتر، باید علاوه‌بر اطلاعات مورد نیاز برای سطح یک، یک تصویر از کارت ملی خود و دست نوشته‌ای مبنی بر خود اظهاری بفرستند. همچنین، علاوه‌بر شماره تلفن همراه، باید یک شماره تلفن ثابت هم ثبت کنند.

آموزش واریز و پرداخت در صرافی والکس

اولین اقدام برای شروع معامله در صرافی والکس آموزش واریز و پرداخت در آن است. واریز تومان به این صرافی به‌صورت زیر انجام می‌گیرد:

 1. به کیف‌ پول خود وارد شوید و گزینه واریز سپس واریز تومان را انتخاب کنید.

  آموزش واریز و پرداخت در صرافی والکس
  پس از وارد شدن به کیف پول خود روی دکمه واریز تومان کلیک کنید.
 2. شماره کارت ثبت‌شده را انتخاب کنید. از گزینه افزودن شماره کارت جدید می‌توانید یک شماره کارت جدید به ثبت برسانید. سپس مبلغ مورد نظر را در بخش مقدار واریز بنویسید.
 3. سپس، دکمه پرداخت از طریق درگاه بانکی را انتخاب کنید.

  آموزش واریز و پرداخت در صرافی والکس
  با توجه به تصویر بالا روی پرداخت از طریق درگاه بانکی کلیک کنید.
 4. اطلاعات شماره کارت خود را وارد کنید.

  آموزش واریز و پرداخت در صرافی والکس
  در این کرجله اطلاعات بانکی خود را وارد کنید.
 5. پس از پایان پرداخت، پیام زیر را مشاهده خواهید کرد.

  آموزش واریز و پرداخت در صرافی والکس
  بعد از پرداخت موفق تصویر بالا را مشاهده خواهید کرد.

برداشت از صرافی والکس نیز به‌صورت زیر است:

 1. در کیف پول گزینه برداشت و سپس برداشت تومان را انتخاب کنید.

  آموزش واریز و پرداخت در صرافی والکس
  پس از وارد شدن به کیف پول خود روی دکمه واریز تومان کلیک کنید.
 2. در این صفحه می‌توانید موجودی قابل برداشت را مشاهده کنید. مبلغ مورد نظر را بنویسید و سپس، دکمه درخواست برداشت را انتخاب کنید.

  آموزش واریز و پرداخت در صرافی والکس
  پس از نمایش موجودی قابل برداشت روی درخواست برداشت کلیک کنید.
 3. در صفحه جدید جزئیات بیشتری به شما نمایش داده می‌شود. در صورت صحیح بودن اطلاعات گزینه درخواست برداشت را انتخاب کنید.
 4. در این مرحله به‌دلیل مسائل امنیتی لازم است که کد دو مرحله‌ای را وارد کنید.

  آموزش واریز و پرداخت در صرافی والکس
  در این مرجله برای حفظ امنیت حساب کد دو مرحله ای را وارد می‌کنید.

  در نهایت گزینه تایید را انتخاب کنید تا فرآیند به پایان برسد.

آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی والکس

برای خرید ارز دیجیتال از صرافی والکس ابتدا وارد حساب کاربری خود در این صرافی شوید. سپس، از مراحلی که پیش‌تر گفتیم برای شارژ حساب خود استفاده کنید. پس از شارژ حساب می‌توانید برای خرید ارز دیجیتال اقدام کنید:

 1. در ابتدا گزینه خرید کوین را انتخاب کنید. در اینجا شما با دو گزینه برای معامله در صرافی والکس روبه‌رو هستید. گزینه اول تبدیل ارزهای دیجیتال به انواع دیگر رمزارزها یا پول نقد است، در گزینه دوم از پول داخل حساب برای خرید ارز دیجیتال استفاده می‌شود که به آن معاملات آنی می‌گویند. برای خرید با این روش باید به بخش پایینی صفحه اسکرول کرده و گزینه خرید سریع را انتخاب کنید.

  آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی والکس
  در ابتدا گزینه خرید کوین را انتخاب کنید.
 2. شما می‌توانید برای خرید ارز دیجیتال از روش سفارش‌گذاری به سبک معاملات بازارهای ارز دیجیتال استفاده کنید که شامل دو گزینه کلاسیک و حرفه‌ای است.

  آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی والکس
  برای خرید ارز دیجیتال از روش سفارش‌گذاری به سبک معاملات بازارهای ارز دیجیتال استفاده کنید.

  برای سفارش‌گذاری باید به قسمتی با عنوان ثبت سفارش خرید مراجعه کنید. در این قسمت می‌توانید علاوه‌بر تعیین مقدار و قیمت، زمان انقضا سفارش را هم تعیین کنید.

ارزهای قابل معامله در صرافی والکس

در صرافی والکس بیشتر از 130 رمزارز محبوب و معتبر برای مبادله وجود دارند. این ارزهای دیجیتال شامل بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، تتر (USDT)، دوج کوین (DOGE)، شیبا (SHIB) و بسیاری دیگر از رمزارزهای محبوب می‌شوند. این ارزهای دیجیتال را می‌توان به‌صورت ریالی، تتری یا با بیت کوین و با سایر کاربران مبادله کنید.

حجم معاملات در صرافی والکس

حجم معاملات در صرافی والکس به‌طور کلی 583 میلیارد تومان است. 56 میلیارد تومان از این حجم را بیت کوین تشکیل می‌دهد که معادل با 9.53% این بازار است.

معاملات همتا به همتا در صرافی والکس

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های صرافی والکس ارائه بازار معاملاتی همتا به همتا (P2P) است. با وجود این بخش، معامله‌گران می‌توانند دارایی‌ها و ارزهای دیجیتال مورد نظر خود را با روش همتا به همتا با یکدیگر تبادل کنند. بنابراین، برای مبادله دارایی‌های خود به هیچ واسطه‌ای نیاز نخواهند داشت.

آنچه در مقاله صرافی والکس، خواندیم:

صرافی‌ والکس یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران محسوب می‌شود که مزایا و امکانات آن را در مقاله معرفی صرافی والکس بررسی کردیم. این صرافی از سال 1397 تاکنون بدون هیچگونه گزارش مبنی بر کلاهبرداری یا پولشویی خدمات خرید و فروش ارز دیجیتال را به کاربران ایرانی ارائه می‌دهد. در حال حاضر، Wallex با وجود 600 هزار معامله‌گر و حجم معاملاتی مناسب، جزو ده صرافی برتر در ایران محسوب می‌شود. اگر شما تجربه استفاده از صرافی والکس را دارید حتما در مورد آن برای ما بنویسید.

سوالات متداول
آیا صرافی والکس معتبر است؟
صرافی والکس جز صرافی‌های معتبر ایرانی محسوب می‌شود که در لیست ۱۰ صرافی برتر در ایران قرار می‌گیرد.
آیا برای ورود به والکس به وی پی ان احتیاج داریم؟
خیر، والکس یک صرافی ایرانی و قانونی است، برای استفاده از آن برخلاف صرافی‌های بین‌المللی مانند بایننس، نیازی به پنهان کردن آی پی ایران ندارید.
چگونه والکس را برای اندروید دانلود و نصب کنیم؟
برای نصب پلتفرم والکس بر روی گوشی‌های اندروید، می‌توانید از طریق کافه بازار یا مایکت اقدام کنید.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران