خانه > مقالات > بهترین اندیکاتور برای تایم فریم یک دقیقه

بهترین اندیکاتور برای تایم فریم یک دقیقه

تایم فریم 1 دقیقه عموما ویژه معامله‌گرانی است که با روش اسکالپ، ترید می‌کنند. آن‌ها برای ایجاد استراتژی خود به اندیکاتورهایی نیاز دارند که بتواند واکنش سریعی به کوچک‌ترین نوسانات بازار نشان دهد. ما در ادامه‌ این مطلب می‌خواهیم مهم‌ترین اندیکاتورهای بازارهای مالی که مناسب استفاده از تایم فریم 1 دقیقه هستند را به صورت فهرست‌وار به شما معرفی کنیم.

بهترین اندیکاتور برای تایم فریم یک دقیقه

اندیکاتور میانگین متحرک (MA)

به هر روشی که بخواهید در بازار معامله کنید باید ابتدا ترند را پیدا کنید، برای این کار بهتر است از میانگین متحرک استفاده کنید. این اندیکاتور محبوب کمک می‌کند تا به ساده‌ترین شکل ممکن بفهمید که بازار صعودی است یا نزولی.

اندیکاتور میانگین متحرک (MA)
اندیکاتور میانگین متحرک (MA) صعودی یا نزولی بودن بازار را برای شما مشخص می کند.

میانگین متحرک با محاسبه میانگین مجموعه‌ای از مقادیر در یک دوره زمانی مشخص به دست می‌آید و وضعیت روند را نشان می‌دهد. اسن اندیکاتور در نهایت به شناسایی وضعیت حرکت بازار کمک می‌کند. اسکالپرها اغلب یک MA با دوره کوتاه (مثلا ۹ دوره) را با یک MA با دوره طولانی‌تر (مثلا ۵۰ دوره) ترکیب می‌کنند تا جهت روند و نقاط ورود و خروج را شناسایی کنند. اگر در مورد فرمول محاسبه MA اطلاعی ندارید مقاله فرمول محاسبه اندیکاتور میانگین متحرک را مطالعه کنید.

اندیکاتور RSI

اندیکاتور RSI
اندیکاتور RSI منطقه اشباع بازار به شما گوش زد می کند.

RSI را می‌توان به جرات یکی از مهم‌ترین اندیکاتورها برای استفاده در تایم فریم ۱ دقیقه دانست. این اندیکاتور، اشباع خرید و فروش را به تریدرها نشان می‌دهد و با مشاهده آن می‌توان متوجه شد که بازار کجا در منطقه اشباع قرار می‌گیرد و در چه نقطه می‌توان ورود و خروج انجام داد.

معامله‌گرانی که از RSI استفاده می‌کنند، به دنبال پیدا کردن شرایط خرید بیش از حد (بالای ۷۰) یا شرایط فروش بیش از حد (زیر ۳۰) به عنوان سیگنال‌های برگشتی قوی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اندیکاتور RSI مقاله نحوه استفاده از اندیکاتور rsi را مطالعه کنید

اندیکاتور Stocaastic

استوکستیک نیز مانند RSI، یک نوسانگر است که قیمت بسته شدن نماد معاملاتی را با محدوده قیمت آن در یک دوره مشخص مقایسه می‌کند و در نهایت نشان می‌دهد که شرایط خرید و فروش بیش از حد در کدام ناحیه از چارت اتفاق افتاده است. اسکالپرها از این اندیکاتور برای مشخص کردن نقاط ورودی و خروجی استفاده می‌کنند.

اندیکاتور Stocaastic
اندیکاتور Stocaastic نقاط ورودی و خروجی را مشخص می کند.

هر زمان که خط سیگنال اندیکاتور استوکاستیک بالای ۸۰ را نشان دهد، شرایط خرید بیش از حد و هر زمان که کمتر از ۲۰ را نشان دهد شرایط فروش بیش از حد را مشاهده می‌کنید.

اندیکاتور باندهای بولینگر

باندهای بولینگر نشان‌دهنده معکوس شدن بالقوه یا ادامه روند روی یک چارت هستند، زمانی که قیمت به خارج از باندها برسد، این احتمال را به ما نمایش می‌دهد که بازار در منطقه‌ای قرار گرفته که احتمالا تغییر روند خواهد داد.

اندیکاتور باندهای بولینگر
اندیکاتور باندهای بولینگر احتمال شروع روند را مشخص می کند.

همچنین اسکالپرها فشرده شدن باندهای بولینگر را به عنوان نشانه‌ای از رنج شدن بازار قبل از یک حرکت بزرگ می‌دانند که احتمال شروع یک ‌ترند قوی را به آن‌ها می‌دهد.

برای اسکالپ کردن در تایم فریم یک دقیقه نیاز دارید تا از اندیکاتورهایی که واکنش های سریع نشان میدهند مانند RSI، MACD، MA یا بولینگر بند استفاده کنید.

اندیکاتور MACD

MACD، یک اندیکاتور حرکتی دنبال‌کننده روند است که رابطه بین دو میانگین متحرک و قیمت نماد معاملاتی را نشان می‌دهد. معامله‌گران اسکالپ، تغییرات ساختاری در حرکت، جهت و مدت زمان روند را از طریق اندیکاتور مکدی شناسایی می‌کنند.

اندیکاتور MACD
اندیکاتور MACD تغییرات ساختاری در حرکت خط روند را شناسایی می کند.

کراس بین MACD و خطوط آن، به عنوان سیگنال‌های معاملاتی برای کاربران عمل می‌کند. بیشتر تریدرها از ترکیب MACD و RSI برای گرفتن سینگال‌های دقیق معاملاتی استفاده می‌کنند.

اسکلپ 1 دقیقه‌ای چیست؟

اسکالپینگ یک دقیقه‌ای به نوعی از روش اسکالپینگ گفته می‌شود که تمامی تمرکز آن روی تایم فریم یک دقیقه است. این روش قصد دارد تا کوچک‌ترین حرکات بازار را در این تایم فریم شکار کند. همانطور که از نام آن پیداست، اسکالپینگ 1 دقیقه‌ای شامل استفاده از نمودار در بازه زمانی 1 دقیقه‌ای برای تصمیم‌گیری معاملات و اجرای معاملات است. این روش به شدت بر حرکات کوتاه مدت متمرکز است. هدف این سبک استراتژی، این است که حرکات قیمتی کوچک را برای کسب سود به دست آورد و از نوسان حرکات بازار در چنین مقیاس زمانی کوتاهی استفاده نماید.

معامله‌گران از اندیکاتور‌های تحلیل تکنیکال مانند میانگین متحرک، MACD (واگرایی میانگین متحرک همگرایی)، RSI (شاخص قدرت نسبی) و نوسانگرهای تصادفی برای شناسایی نقاط ورود و خروج احتمالی در نوسانات یک دقیقه‌ای استفاده می‌کنند.

در این سبک تاکید بر روی تشخیص تغییر روندهای فوری، شکست قیمت‌ها یا معکوس‌هایی است که می‌تواند منجر به سودهای سریع و کوچک شود. با توجه به ماهیت سریع این استراتژی، برای معامله‌گران ضروری است که مجموعه‌ای واضح از قوانین معاملاتی، از جمله اهداف سود از پیش تعیین‌شده و دستورات حد ضرر، برای مدیریت موثر ریسک خود داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بروکر های مناسب اسکالپ مقاله بهترین بروکر برای اسکالپ را مطالعه کنید.

با توجه به اینکه برای اسکالپ کردن در تایم فریم 1 دقیقه‌ای، نیاز است که نوسان در یک نماد بالا باشد، بنابراین باید از نمادهای معاملاتی استفاده کنید که بیشترین حجم بازار را دارند. همچنین، معامله‌گرانی که این نوع استراتژی را انتخاب می‌کنند، باید تاثیر هزینه‌های معاملاتی مانند اسپرد و کمیسیون را در نظر بگیرند، زیرا حجم بالای معاملات می‌تواند به سرعت کارمزدهای قابل‌توجهی را به شما تحمیل کند و سودهای کوچک اسکالپینگ را از بین ببرد. به این ترتیب، اسکالپینگ 1 دقیقه‌ای موفقیت‌آمیز نه تنها به درک عمیق بازار و تحلیل تکنیکال نیاز دارد، بلکه به مدیریت ریسک، مدیریت مالی و سرعت عمل بالایی نیازمند است.

آنچه در مقاله بهترین اندیکاتور برای تایم فریم یک دقیقه خواندیم:

در مقاله بهترین اندیکاتور برای تایم فریم یک دقیقه متوجه شدید که اسکلپ یک دقیقه‌ای چیست و چه حساسیت خاصی دارد. در این تایم فریم شما زمان کافی برای تحلیل فاندامنتال در بازار ندارید، زیرا بازار به شدت نوسانی است و به سرعت تغییر جهت می‌دهد، بنابراین نیاز دارید تا از طریق اندیکاتورهای کاربردی، استراتژی‌هایی طراحی کنید که به سرعت بتواند سیگنال ورود و خروج برای شما صادر کند. همچنین در نظر داشته باشید که برای اسکلپ کردن باید از نمادهای معاملاتی خوب مانند جفت ارزهای ماژور در سشن معاملاتی لندن و نیویورک استفاده کنید.

سوالات متداول
بهترین اندیکاتور برای اسکالپ در تایم فریم 1 دقیقه چیست؟
بهترین اندیکاتورها برای اسکالپ در تایم فریم 1 دقیقه شامل RSI و MACD است که هم روند و هم مناطق اشباع را نشان می‌دهد.
مهمترین نکته در اسکالپ 1 دقیقه چیست؟
توجه به ترند و همچنین نقاط حمایت و مقاومت مهمترین نکات در اسکالپینگ فوق سریع است.
هزینه معاملاتی در اسکالپ چه اهمیتی دارد؟
از آنجا که در اسکاپلینگ میزان سود بسیار کوتاه و محدود است، باید با حسابی ترید کنید که کمترین میزان اسپرد و کمیسیون را داشته باشد.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران