خانه > کالج کدام بروکر > معرفی و آموزش استراتژی فارکس روزانه ۵۰ پیپ

معرفی و آموزش استراتژی فارکس روزانه ۵۰ پیپ

هر معامله‌گری برای ترید در بازار فارکس نیازمند داشتن یک استراتژی مشخص است. برخی از استراتژی‌ها هدف معاملاتی خاصی دارند، مثلاً افراد بر اساس مدیریت مالی خود تصمیم می‌گیرند روزانه 100 پیپ سود کسب کنند، البته استراتژی شما باید ظرفیت این کار را داشته باشد. در این مقاله استراتژی‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توان به صورت روزانه 50 پیپ با آن‌ها سود کسب کرد.

استراتژی فارکس روزانه ۵۰ پیپ

فهرست مطالب

در ابتدا قبل از اینکه این مقاله را مطالعه کنید، اگر در حال یادگیری فارکس هستید و نیاز به یک آموزش کامل دارید، توصیه می‌کنیم وارد صفحه آموزش فارکس شوید.

معرفی کامل استراتژی روزانه ۵۰ پیپ در فارکس

هر معامله‌گری بر اساس نیاز، میزان بالانس و حد سودی که می‌خواهد داشته باشد، یک میزان پیپ سوددهی را برای خود در نظر می‌گیرد. ۵۰ پیپ یک عدد معقول و دست‌یافتنی برای تریدرهای سطح متوسط است، اگر شما ۵۰ پیپ هدف سود خود را قرار دهید، باید همین میزان را برای ضرر روزانه در نظر بگیرید و بیشتر از آن ترید نکنید. اگر معامله‌گر سطح متوسط یا مبتدی هستید، در ادامه چند استراتژی به شما معرفی خواهیم کرد که با آن‌ها می‌توان به ۵۰ پیپ سوددهی روزانه رسید. اگر نیاز دارید راجب استراتژی بیشتر مطالعه کنید توصیه می‌کنیم مقاله استراتژی معاملاتی چیست؟ را مطالعه کنید.

استراتژی ۵۰ پیپ روزانه چه هدفی دارد؟

مدل استراتژی ۵۰ پیپ روزانه می‌تواند مختلف باشد، شما می‌توانید از یک نماد در یک حرکت ۵۰ پیپ سود کسب کنید یا از همان نماد به صورت اسکلپ مثلاً ۱۰ بار سوددهی ۵ پیپی داشته باشید و یا اینکه روی چندین نماد ترید نمایید. به طور کلی شما باید بتوانید ۵۰ پیپ حرکت در مجموعه از معامله یا معاملات خود دریافت کنید.

استراتژی 50 پیپ روزانه چه هدفی دارد؟
حد سود و بالانس خود را بر اساس ۵۰ پیپ مشخص کنید.

بعد از انجام تمامی مراحل استراتژی می توانید به روزی ۵۰ پیپ در معاملات برسید.

آموزش استراتژی ۵۰ پیپ روزانه

ما در این استراتژی قصد داریم تا از خطوط حمایت و مقاومت استفاده کنیم، اما استفاده از این خطوط نیاز به پیش نیازهای دیگری نیز دارد. ابتدا شما ترند اصلی بازار را پیدا می‌کنید، سپس خطوط حمایت و مقاومت را رسم کرده و به عنوان ستاپ ورود باید از بریک اوت استفاده کنید.

مرحله اول: پیدا کردن ترند بازار

برای پیدا کردن ترند در بازار می‌خواهیم از Moving Average استفاده کنیم، چارت خود را باز کنید، ترجیحاً بهتر است این استراتژی را روی EUR/USD انجام دهید. پس از باز کردن چارت کافی است مووینگ اوریج ۶۰ را روی تایم فریم ۱۵ دقیقه خود و در تایم فریم ۵ دقیقه بیاندازید.

برای مثال، هر زمان که کندل‌ها، در هر دو تایم فریم چارت را به سمت پایین قطع کرد، می‌دانید که ترند شما نزولی است و هر زمان که هر دو به چارت را به سمت بالا قطع کردند، می‌دانید که روند صعودی است. هماهنگ بودن جهت روند در هر دو تایم فریم بسیار مهم است، زیرا می‌خواهیم بنای اصلی معامله را روی آنالیز تایم فریم ۱۵ دقیقه بگذاریم و در تایم فریم ۵ دقیقه وارد معامله شویم.

مرحله اول: پیدا کردن ترند بازار
برای آنالیز بازار، تایم فریم های خاصی را برای ورود مشخص می کنیم.

بعد از مشخص کردن تایم فریم ها مهم ترین نکته همسو بودن جهت روند در هر دو تایم فریم است.

مرحله دوم: کشیدن خطوط حمایت و مقاومت

در مرحله دوم باید خطوط اصلی حمایت و مقاومت را دوباره در هر دو تایم فریم مشخص کنید. سعی کنید از دو رنگ مختلف استفاده کنید، مثلاً برای تایم فریم ۱۵ دقیقه از باکس قرمز رنگ و برای تایم فریم ۵ دقیقه از یک باکس آبی رنگ استفاده کنید. به تصویر زیر توجه کنید. دلیل استفاده از منطقه حمایت مقاومت در دو تایم فریم این است که نقطه ما بسیار قوی‌تر باشد.

مرحله دوم: کشیدن خطوط حمایت و مقاومت
خطوط اصلی حمایت و مقاومت را در دو تایم فریم خاص خودتون را مشخص کنید.

محدوده بین دو تایم فریم را به عنوان محدوده حمایت-مقاومت مشخص کنیم.

مرحله سوم: منتظر ایجاد ترند بمانید

در مرحله سوم حالا باید منتظر ایجاد یک ترند بمانید. همان‌طور که در عکس زیر می‌بینید بازار در هر دو تایم فریم بالای مووینگ اوریج است و می‌خواهد یک ترند صعودی را می‌خواهد شروع کند. همین‌طور یک منطقه حمایتی-مقاومتی را شکسته و بالای آن رفته است. حالا باید منتظر بمانیم که بازار حضور خود را در بخش صعودی تثبیت کرده و در نهایت استراتژی پولبک که ستاپ معاملاتی ماست را ایجاد کند.

هرچند که در بازار هیچ تضمینی وجود ندارد، اما استراتژی‌هایی هستند که اگر بتوانید به خوبی روی آن‌ها مسلط شوید می‌توانید حداقل 50 پیپ از حرکت جفت ارزهای مختلف بازار را دریافت کنید، که میزان قابل توجهی است.

مرحله چهارم: ستاپ پول بک

حالا زمان آن است که منتظر باشیم بالای مووینگ اوریج و در محدوده حمایت-مقاومت، پول بک رخ دهد تا معامله خود را باز کنیم. همان‌طور که در تصویر زیر دقیقاً مشخص شده است، پولبک به همان ناحیه رخ داده است. اگر بدون پول بک بازار مسیر صعودی را طی کنید به هیچ وجه در این استراتژی نباید وارد معامله شد و باید صبور باشید تا پولبک را ببینید.

مرحله چهارم ستاپ پول بک
پولبک در ناحیه حمایت-مقاومت رخ داده است.

برای ورود به این استراتژی، حتما باید در محدوده حمایت-مقاومت یک پول بک اتفاق بیفتد.

مرحله پنج: حد سود و حد ضرر

پس از باز کردن معامله خود، حد ضرر را زیر نزدیک‌ترین مقاومت یا چند پیپ زیر مووینگ اوریج بگذارید و حد سود اصلی خود را زیر آخرین مقاومت موجود در چارت بگذارید، چون ممکن است بازار همان‌جا برگشتش را شروع کند. البته انتظار نداشته باشید که در این حرکت حتماً 50 پیپ را بگیرید، ولی استاپ به سود خود را طوری تعیین کنید که حداقل 1:2 یا 1:3 باشد، یعنی در چنین ستاپی اگر 5 پیپ حد ضرر دارید، اولین حد سود شما باید 15 پیپ باشد که منطقی است.

مرحله پنج حد سود و حد ضرر
استاپ به سود خود را طوری مشخص کنید که کمترین آن حداقل 1:2 یا 1:3 باشد.

مرحله ششم: مدیریت مالی

پس از مشخص کردن حد سود و حد ضرر، باید معامله را مدیریت کنید. اگر بازار برگردد و نزدیک به حد ضررتان شود به هیچ وجه حد ضرر خود را جابجا نکنید، بگذارید ضرر 5 پیپی بدهید. در این استراتژی از هر 3 معامله اگر یکی از معاملات سود ده باشد باز هم در ضرر نخواهید بود، پس نگران نباشید.

زمانی هم که معامله شما سود می‌کند فوراً معامله را در سود نبندید و سعی کنید بیشترین حرکت ممکن را بگیرید. بهترین کار این است که بعد از 5 پیپ سود اولیه، استاپ خود را به محل ورود به معامله بگذارید و اصطلاحاً معامله را ریسک فری کنید و به سبک ترلینگ استاپ، هر 5 پیپ که معامله شما حرکت کرد استاپ خود را وارد سود کرده و بالاتر بیاورید. میزان بالانس، حجم و هدف 50 پیپ در روز را به گونه‌ای تنظیم کنید که اگر حتی 50 پیپ در طول یک روز ضرر کردید، فقط بین 1 تا 2% حساب شما از دست رفته باشد. هیچ گاه در صدد جبران و انتقام از بازار نباشید.

مرحله هفتم: تاییدیه های دیگر

اگر فرد محتاطی هستید و می‌خواهید امن‌تر وارد یک معامله شوید، می‌توانید از چند اندیکاتور برای تاییدیه‌های بیشتر استفاده کنید. مثلاً RSI یا MACD می‌توانند تاییدیه‌های خوبی باشند. در عکس زیر از MACD استفاده کرده‌ایم و همان‌طور که خط عمود قرمز رنگ محل معامله را نشان می‌دهد، متوجه می‌شوید که هم‌زمان که شما تصمیم ورود به معامله در پول بک را داشتید، MACD نیز در وضعیت کاملاً صعودی قرار داشته و در واقع یک تاییدیه اضافه داشته‌اید.

مرحله هفتم تاییدیه‌های دیگر
زمانی که وارد پول بک می شوید، MACD نیز در وضعیت کاملاً صعودی قرار دارد.

یک مسئله را در نظر داشته باشید: اگر بخواهید از تاییدیه‌های خیلی زیادی استفاده کنید به نوعی وسواس‌گونه رفتار خواهید کرد. هر اندیکاتور شرایط خود را دارد و ممکن است با استراتژی شما در تضاد باشد، بنابراین هیچگاه نخواهید که از حجم زیادی از اندیکاتورها تاییدیه بگیرید.

نکات مهم برای اجرای ترید 50 پیپ سود

این استراتژی تا حد زیادی ساده است، اما باید موارد مهمی را در آن رعایت کنید. مسئله اول مدیریت مالی است. هدف ما سود کردن 50 پیپ است پس همین میزان را برای حد ضرر خود در طول روز در نظر بگیرید، می‌توانید 4 جفت ارز EUR/USD، GBP/USD و GBP/JPY را انتخاب کرده همین مراحل را در آن‌ها انجام دهید و بین این سه نماد منتظر ایجاد ستاپ معاملاتی که گفته شد باشید.

هیچگاه با شک و تردید وارد معامله نشوید، منتظر بمانید تا ستاپ به همین تمیزی که آموزش داده شد رخ بدهد، حسرت معاملات از دست‌رفته را نخورید. بازار باز است و حتماً فرصت‌های معاملاتی زیادی پیش می‌آید. هرچقدر که به هدف 50 پیپ خود در روز نزدیک شدید، میزان حجم و ریسک ورودی خود به معاملات بعدی را کمتر کنید. حتماً این استراتژی را در سشن معاملاتی لندن و نیویورک استفاده کنید، زیرا حجم بازار در این دو سشن مناسب است.

دقت داشته باشید که باید این استراتژی را حداقل 2 ماه در حساب دمو تست کنید تا روی آن مسلط شوید، هر روز قرار نیست سود کنید. گاهی اوقات بازار به شدت خراب می‌شود و بهتر است در آن روزها ترید نکنید، قبل از معامله زمان اخبارهای مهم روز را نیز چک کنید. دقت داشته باشید بزرگ‌ترین معامله‌گران جهان سالانه بین 30 تا 40% میانگین سود می‌کنند، پس به دنبال سودهای نجومی در فارکس نباشید.

آنچه در مقاله استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ خواندیم:

در این مقاله آموختیم که چطور یک استراتژی ساده برای گرفتن 50 پیپ سود روزانه داشته باشید، چیزی که بسیار مهم است تمرین و تمرین در فارکس است. حتماً ژورنال معاملاتی داشته باشید تا بتوانید از طریق آن هر هفته و یا در پایان هر روز نقاط ضعف و قدرت خود را پیدا کنید. بعد از تمرین روی حساب دمو پیشنهاد می‌شود روی یک حساب سنتی با 10 دلار واریزی این استراتژی را انجام دهید تا به مرور به آن عادت کنید.

تبلیغات

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران