به دنبال صندوق سرمایه گذاری ارزی جهت کسب درآمد دلاری هستید؟

کدام بروکر در این صفحه تمام صندوق های سرمایه گذاری را تحلیل و بررسی می کند.

حساب پم

صندوق سرمایه‌گذاری در فارکس

اگر به دنبال سرمایه‌گذاری دلاری باشد؛ قطعاً اسم صندوق سرمایه‌گذاری در فارکس را شنیده‌اید. بروکرهای فارکس سیستمی به نام PAMM دارند که شبیه به همان صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس است و می‌توانید به میزان دلخواه، بر اساس ویژگی‌های آن صندوق (حساب PAMM) در آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید.

سرمایه‌گذاری در فارکس

امروزه بیشتر مردم علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری ارزی (دلاری) هستند که سود قابل‌ملاحظه‌ای به آن‌ها بدهد. مسلماً بهترین راه برای این کار سرمایه‌گذاری در فارکس است. شما می‌توانید به راحتی یک اکانت در هرکدام از بروکرهای فارکس ایجاد کنید. اما مشکل اصلی سرمایه‌گذاری در فارکس این است که نیازمند تجربه بالا معامله‌گری و دانش اقتصادی است.
اما کارگزاری‌ها یک روش ساده برای افرادی که فرصت یادگیری و معامله‌گری را ندارند ایجاد کرده‌اند که فقط با سرمایه‌گذاری پول خود بتوانند سود کنند. برای چنین کاری باید در کارگزاری خود به بخش PAMM بروید و با برسی انواع حساب‌های آن، یکی یا چند حساب را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید.

سرمایه گذاری

رسالت سایت کدام بروکر معرفی و بررسی کارشناسانه بروکر های فارکس با استفاده از منابع معتبر و تجربه کاربری خود و مخاطبان سایت به صورت بیطرف میباشد و بدیهی است تمام مسئولیت های ثبت نام و رخداد در یک بروکر متوجه خود شخص معامله گر میباشد و سشایت کدام بروکر هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

نام پلتفرم

بررسی و ثبت نام

لوگو آلپاری

نماد

بروکر

حداقل واریزی سرمایه گذار $

حداقل واریزی پروایدر $

تعداد حساب های PAMM

امتیاز

بررسی و ثبت نام

آلپاری

۵۰$

۱۰۰$

۵۷۰

۱۰/۱۰

فیبوگروپ

۱$

۳۰۰$

۱۵۰

۹/۱۰

آی اف سی مارکتس

۱$

۱۰۰$

۷۰

۸/۱۰

اوربکس

۱۰$

۱۰۰۰$

۴۰

۷/۱۰

اینگات

۲۰$

۱۰۰$

۵۰

۷/۱۰

کپیتال اکستند

۵۰۰$

۵۰۰$

۷۰

۷/۱۰

نورد اف ایکس

۱۰۰$

۱۰۰$

۸۰

۷/۱۰

فارکس چیف

۱۰۰$

۱۰۰$

۵۰

۶/۱۰

آرون گروپس

۱۰۰$

۱۰۰$

۲۰

۵/۱۰

نیکس

۱۰۰۰$

۱۰.۰۰۰$

۲۰

۴/۱۰

آموزش سرمایه ‌گذاری در فارکس

برای اینکه در فارکس سرمایه‌گذاری کنید، باید ابتدا در یک بروکر معتبر حساب کاربری ایجاد کنید. پس از تکمیل ثبت‌نام و وریفای حساب خود، می‌توانید به میزان دلخواه؛ پول خود را در حساب کاربری خود واریز کنید. سپس باید به سراغ بخش سرمایه‌گذاری یا PAMM بروید. در این بخش حساب‌های مختلف پم را می‌بینید که مشخصات و قوانین خواص خود را دارند.
همچنین می‌توانید در بررسی هر حساب میزان سوددهی، میزان ریسک، تعداد سرمایه‌گذاران، حجم سرمایه و ... را مشاهده کنید. حالا با توجه به خواسته‌های سرمایه‌گذاری خود، یک یا چند حساب PAMM را انتخاب کنید و میزان پول مورد نظرتان را در آن حساب سرمایه‌گذاری کنید. آموزش سرمایه گذاری در فارکس بخصوص در زمینه استفاده از حساب‌های پم، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که قبل از هرگونه سرمایه گذاری در فارکس باید یاد بگیرید.
مدل سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری فارکس (حساب پم) به این‌گونه است که یک مدیر صندوق اقدام به ایجاد حساب PAMM می‌کند که بخش زیادی از سرمایه آن را خودش در حساب قرار می‌دهد. سپس کاربران با دیدن نتایج و مشخصات صندوق روی آن سرمایه گذاری می‌کنند. کل سرمایه جمع شده از طرف کاربران و خود مدیر، در یک اکانت معاملاتی جمع می‌شود. مدیر به پول‌ها دسترسی ندارد و فقط می‌تواند با آن معامله کند. سودهای کسب شده توسط مدیر به نسبت مشخص شده از قبل بین سرمایه‌گذاران و مدیر تقسیم می‌شود.

قوانین صندوق سرمایه‌گذاری فارکس

برای سرمایه‌گذاری در حساب پم (صندوق‌های سرمایه‌گذاری) قوانین مختلفی در بروکرهای مختلف وجود دارد که شما باید تمامی موارد را به دقت مطالعه و بررسی کنید تا بعد از سرمایه‌گذاری به مشکل برنخورید. مهمترین قوانین استفاده از این صندوق‌ها به شرح ذیل است:
✅ حداقل سرمایه گذاری
✅ قوانین برداشت سود
✅ قوانین تقسیم سود
ما برای اطلاع بیشتر شما، موارد بالا را به تفصیل بررسی کرده‌ایم:

حداقل سرمایه‌گذاری

حداقل سرمایه‌گذاری در حساب‌های PAMM یا همان صندوق‌های سرمایه‌گذاری؛ در هر بروکر و هر حساب می‌تواند متفاوت باشد. معمولاً برای سرمایه‌گذاری در حساب‌های خوب PAMM باید ۱۰۰ دلار به بالا وارد کنید. به‌طور معمول حداقل سرمایه گذاری در فارکس را خود مدیران حساب پم مشخص می‌کنند.

برداشت سود

برداشت سود در حساب‌های سرمایه‌گذاری به این صورت است که شما باید صبر کنید تا کلیه معاملات، معامله‌گر حساب بسته شود. البته بسیاری از حساب‌های پم، فقط در ساعت‌های خاصی از روز اجازه برداشت از حساب را به شما می‌دهند.

درصد تقسیم سود

یکی از قوانین مهم حساب‌های پم، میزان سود تقسیمی بین اعضای صندوق است. این میزان توسط مدیر تعیین می‌شود و قبل از سرمایه گذاری روی یک حساب، می‌توانید از میزان و نوع تقسیم سود هر حساب مطلع شوید.

چطور صندوق سرمایه‌گذاری مناسب انتخاب کنیم؟

زمانی که شما می‌خواهید یک صندوق سرمایه‌گذاری را انتخاب کنید باید به موارد مهم زیر توجه کافی داشته باشید تا کمترین ریسک ممکن روی پولتان انجام شود:

  1. تاریخچه حساب
  2. بررسی ضررها و بیشترین دراودان
  3. وضعیت سوددهی
  4. میزان موجودی مدیر
  5. تعداد سرمایه‌گذاران و نظرات آن‌ها

با بررسی این نکات می‌توانید تصمیم‌گیری صحیح‌تری در انتخاب یک صندوق سرمایه گذاری خوب داشته باشید. برای اینکه بتوانید یک صندوق سرمایه گذاری مناسب پیدا کنید، می‌توانید مقاله آموزش انتخاب مدیر صندوق حساب پم را مطالعه کنید.

تاریخچه حساب

یکی از مهم‌ترین ملاک‌های خوب بودن یک صندوق سرمایه‌گذاری، مدت زمانی است که این حساب فعال است. حساب‌های سرمایه‌گذاری خوب معمولاً سن بالایی دارند و می‌توانید کل تاریخچه معاملات حساب را مشاهده کنید.

بررسی ضررها و بیشترین دراودان

ضرر جز جدایی‌ناپذیری از بازار است اما اینکه بدانید این صندوق چه میزان دراودان داشته برای شما بسیار مهم است. چون خواهید فهمید که مسئول حساب تا چه میزان ریسک‌پذیر است و تا چه حد سرمایه سرمایه‌گذاران را به خطر می‌اندازد

وضعیت سوددهی

نکته بعدی که باید بررسی شود، وضعیت سوددهی صندوق است. شما می‌توانید به‌سادگی ببینید که این صندوق چند درصد تاکنون سود دهی داشته است. نکته مهم این نیست که سودها تا چه میزان بالا هستند، بلکه مهم این است که این سوددهی تا چه میزان منطقی و مستمر پیش رفته است.

میزان موجودی مدیر

حساب پم به‌گونه‌ای است که ابتدا یک مدیر و معامله‌گر باید با سرمایه‌گذاری از طرف خودش، حساب را ایجاد کند. هرچقدر که میزان سرمایه مدیر بیشتر باشد، شما مطمئن‌تر خواهید بود که او ریسک بالایی را به‌حساب تحمیل نمی‌کند.

تعداد سرمایه‌گذاران و نظرات آن‌ها

همیشه صندوق‌های سرمایه‌گذاری خوب دارای تعداد زیادی سرمایه‌گذار هستند. این تعداد بالا نشان می‌دهد که صندوق برای مدت‌های زیادی است که مورد اعتماد کاربران است. همچنین می‌توانید نظرات دیگر سرمایه‌گذاران را درباره تجربه‌شان از سرمایه‌گذاری روی این حساب بخوانید.

تحلیل صندوق‌های سرمایه گذاری در کدام بروکر

اگر شما برای انتخاب صندوق سرمایه گذاری خود نیاز به راهنمایی دارید؛ ما در وب‌سایت کدام بروکر به‌صورت منظم، بهترین صندوق‌های سرمایه گذاری (حساب‌های پم) را مورد بررسی قرار می‌دهیم و شما می‌توانید بر اساس این تحلیل‌ها، حساب پم مناسب با شرایط خود را در بروکرهای مختلف انتخاب کنید.

سوالات متداول
۱. پم چیست؟

پم PAMM به معنای حساب جمعی، یا صندوق سرمایه‌گذاری است که مخفف جمله Percentage allocation management module به معنی سیستمی برای مدیریت جمعی سرمایه و تخصیص درصدی است.

۲. حساب پم چطور کار می‌کند؟

حساب پم یک حساب جمعی است که بخشی از سرمایه‌گذاران پول خود را در آن واریز می‌کنند تا یک معامله‌گر حرفه‌ای با آن سرمایه معاملات را انجام دهد و سود آن بین اعضا تقسیم شود.

۳. آیا سرمایه‌گذاری روی حساب PAMM سودده است؟

پم نوعی سرمایه‌گذاری در بازار فارکس است که شما در سود و ضررش شریک هستید، اینکه سرمایه‌گذاری شما سودده باشد به عملکرد مدیر حساب بستگی دارد و هیچ تضمینی از این بابت وجود ندارد.

۴. آیا پم قانونی است؟

بله، سرمایه‌گذاری در حساب پم کاملاً قانونی است و بیشتر بروکرها آن را به عنوان یک مزیت به کاربران خود ارائه می‌دهند.

۵. آیا می‌توانم به عنوان مدیر حساب پم فعالیت کنم؟

شما در حساب پم هم می‌توانید به عنوان سرمایه‌گذار و هم مدیر یک حساب فعالیت کنید.

۶. آیا پم امن است؟

فناوری حساب پم، یک فناوری مشخص و کاملاً امن است، اما به لحاظ سودده بودن، هیچ‌گونه تضمینی وجود ندارد.

۷. آیا مدیر حساب به پول ما دسترسی دارد؟

مدیر حساب فقط می‌تواند با پول شما معامله کند و دسترسی از بابت برداشت از پول ندارد

۸. تقسیم سود در حساب پم چگونه است؟

شما به میزان درصد پولی که از آن حساب پم دارید، سود خواهید برد. مثلاً اگر سرمایه شما، ۵% از حساب پم باشد، میزان سود و ضررتان نیز همان‌قدر خواهد بود.

۹. آیا هر زمان می‌توانیم از حساب پم خارج شویم؟

معمولاً هر حساب پم دارای شرایط و قوانینی برای برداشت اصل و سود پول است که پس از خواندن آن‌ها و تأییدش، باید آن را رعایت کنید.

امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران