خانه > مقالات بروکر نیکس > حساب های بروکر نیکس

حساب های بروکر نیکس

بروکر نیکس دارای 5 حساب معاملاتی بسیار متنوع است که هرکدام از این حساب‌ها مناسب معامله گران خاصی است. در این بروکر شما می‌توانید از حساب سنتECN ،CUSTOM ،ECN VIP، PRO VIP و حساب ویژه کپی ترید برای معاملات خود استفاده کنید. برای شناخت کامل تمام جزییات حساب‌های معاملاتی بروکر نیکس تا پایان این مطلب با ما همراه شوید.

حساب های بروکر نیکس

انواع حساب های بروکر نیکس

یکی از مهم‌ترین ویژگی یک بروکر خوب، داشتن حساب‌های معاملاتی متنوع است. معمولاً هر معامله‌گری نیاز به تنظیمات خاصی در حسابش دارد پس به دنبال اکانت معاملاتی می‌گردد که نزدیک‌ترین شرایط با سیستم او را داشته باشد. در بروکر NYX حساب‌های معاملاتی به شرح زیر هستند:

  1. حساب سنت CENT
  2. حساب ECN
  3. حساب ECN VIP
  4. حساب PRO VIP
  5. حساب CUSTOM
  6. حساب COPY TRADE

اگر قصد دارید یکی از حساب‌های بروکر نیکس را ایجاد کنید، ابتدا بهتر است بیشتر با جزییات آن‌ها آشنا شوید:

حساب CENT

حساب سنت ویژه افرادی است که تازه وارد بازار فارکس شده‌اند و نمی‌خواهند ریسک زیادی کنند. این حساب را می‌توانید با حداقل ۵ دلار واریزی ایجاد کنید. اهرم این حساب تا ۱:۵۰۰ قابل تغییر است و اسپرد آن شناور است، معاملات در حساب سنت بروکر نیکس شامل پرداخت کمیسیون نمی‌شود. دقت داشته باشید که در این حساب نمی‌توانید روی نمادهای شاخص‌ها معامله کنید.

حساب ECN

حساب ECN بروکر نیکس یکی از حساب‌های معاملاتی بسیار خوب این کارگزاری است که تنها با ۳۰۰ دلار ایجاد می‌شود. این حساب اهرمی تا ۱:۳۰۰ را پشتیبانی می‌کند و اسپرد آن به صورت شناور از ۰.۲ به بالا شروع می‌شود و کارمزد آن نیز ۶ دلار به ازای هر لات معامله است. حساب ECN مناسب افراد سطح حرفه‌ای است،

حساب ECN VIP

برای ایجاد حساب ECN VIP بروکر NYX باید ۲۰۰۰ دلار واریزی داشته باشید، اسپرد این حساب ۰.۱ پیپ است و کارمزد آن ۶ دلار به ازای هر لات است. سطح استاپ اوت این حساب ۵۰% است و مارجین کال آن ۱۰۰% می‌باشد. در حساب ECN VIP هم امکان معامله روی شاخص‌ها وجود ندارد.

حساب PRO VIP

یکی دیگر از حساب‌های حرفه‌ای بروکر نیکس، حساب PRO VIP است که برای ایجاد آن باید ۲۰۰۰ دلار واریزی داشته باشید، اسپرد این حساب ۰.۲ است و به صورت شناور محاسبه می‌شود. حداکثر اهرم مورد استفاده در حساب PRO VIP روی ۱:۳۰۰ تنظیم می‌شود و حداکثر حجم لات در هر پوزیشن نمی‌تواند بیشتر از ۲۵ لات باشد.

حساب CUSTOM

افراد بسیار حرفه‌ای که می‌خواهند خودشان شرایط معاملاتی حسابشان را تنظیم کنند، در بروکر نیکس می‌توانند حساب معاملاتی CUSTOM ایجاد کنند. اسپرد شما در این حساب از ۰ شروع می‌شود و می‌توانید آن را به صورت شناور یا ثابت تنظیم کنید. حداکثر اهرم حساب نیکس ۱:۲۰۰۰ است، سطح مارجین کال، استاپ اوت، هج و حداکثر حجم در هر پوزیشن قابل مذاکره است و بسته به شرایط توافق شما با کارگزاری دارد. حساب کاستوم یک حساب ویژه است که فقط برای مبالغ بالا و به صورت توافقی ایجاد می‌شود.

حساب COPY TRADE

اگر بخواهید به عنوان مدیر حساب در بخش کپی تریدینگ یا حساب پم فعالیت کنید، باید یک حساب ویژه کپی ترید را ایجاد نمایید. حداقل واریزی برای این حساب ۵۰۰ دلار است و اسپرد آن به صورت شناور از ۰.۴ شروع می‌شود. سطح استاپ اوت این حساب ۳۰% است و همچنین معاملات آن شامل پرداخت کمیسیون به میزان ۶ دلار به ازای هر لات است.

بروکر نیکس حساب‌های معاملاتی متنوعی دارد از جمله آن‌ها می‌توان به حساب سنت برای مبتدیان، حساب‌های ECN برای کاربران حرفه‌ای، حساب‌های PRO و Custom اشاره کرد. در این بروکر امکان استفاده از خدمات کپی ترید با حساب ویژه این بروکر نیز وجود دارد.

مقایسه حساب های بروکر نیکس

کاربرانی که می‌خواهند حساب معاملاتی درستی انتخاب کنند نیاز دارند که شرایط و جزییات حساب‌های معاملاتی را در کنار یکدیگر ببینند تا بتوانند آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنند. ما در جدول زیر کلیه مشخصات را برای شما آورده‌ایم تا بتوانید آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید:

مشخصاتحساب CENTحساب ECNحساب ECN VIPحساب PRO VIPحساب CUSTOMحساب کپی ترید
حداقل واریز5 دلار300 دلار2000 دلار2000 دلارتوافقی 500 دلار
حداکثر اهرم1:5001:3001:3001:3001:20001:300
اسپرداز 1.5 پیپ / شناوراز 0.2. پیپ / شناوراز 0.1. پیپ / شناوراز 0.2. پیپ / شناوراز 0.0. پیپ / شناوراز 0.4. پیپ / شناور
سواپنداردداردداردبر اساس نماد معاملاتیتوافقیندارد
کارمزدبدون کارمزد معاملاتیاز 6 دلار به ازای هر لاتاز 6 دلار به ازای هر لاتاز 3 دلار به ازای هر لاتقابل مذاکرهاز 6 دلار به ازای هر لات
مارجین کال120%100%100%60%قابل تنظیم60%
استاپ اوت0%50%50%30%قابل تنظیم30%
حداکثر حجم لات در هر پوزیشن25%252525قابل تنظیم25
هجکامل50%50%کاملقابل تنظیمکامل
امکان اجرای ربات معامله‌گردارددارددارددارددارددارد
نمادهای معاملاتی۳۶ جفت ارز، فلزات، نفت۳۶ جفت ارز، فلزات، نفت، شاخص‌ها۳۶ جفت ارز، فلزات، نفت،۳۶ جفت ارز، فلزات، نفت، شاخص‌هاآیتم‌های معاملاتی: ۳۶ جفت ارز، فلزات، نفت، شاخص‌ها، رمز ارزها، استاک مارکت‌ها و..۳۶ جفت ارز، فلزات، نفت، شاخص‌ها

حساب مجازی یا دمو بروکر نیکس

برای معامله گران حرفه‌ای، تنها دیدن مشخصات حساب‌های معاملاتی کفایت نمی‌کند، معمولاً معامله گران می‌خواهند که حساب‌ها را با استراتژی خود تست کنند، برای این کار شما در بروکر نیکس می‌توانید یک حساب مجازی یا دمو ایجاد کنید تا بدون هیچ‌گونه ریسکی، استراتژی خود را تست کنید. برای این کار کافی است وارد پنل کاربری خود شوید، از بخش حساب‌ها روی حساب دمو کلیک کنید و طبق عکس زیر، یکی از حساب‌های معاملاتی که آورده شده را انتخاب کنید.

حساب مجازی بروکر نیکس
ایجاد حساب دمو و مجازی بروکر نیکس

در ایجاد حساب دمو در بروکر نیکس هیچ محدودیتی ندارید. البته شما می‌توانید با ایجاد یک حساب COPY TRADE در این بخش نیز فعالیت داشته باشید.

حساب پم بروکر نیکس

برای استفاده از سیستم حساب پم در بروکر NYX باید ابتدا یک درخواست به پشتیبانی ارسال کنید، شما به صورت معمول نمی‌توانید به بخش حساب پم بروکر نیکس دسترسی داشته باشید.

کپی ترید بروکر نیکس
سرویس کپی تریدینگ بروکر نیکس

پشتیبانی درخواست شما را بررسی می‌کند و به شما پاسخ خواهد داد. معمولاً بعد از درخواست حساب پم، پشتیبان بروکر نیکس با شما تماس خواهد گرفت.

حساب بدون سواپ بروکر نیکس

حساب بدون سواپ یا سواپ فری که به آن حساب اسلامی نیز گفته می‌شود، درواقع حساب معاملاتی است که اگر در آن معاملات شما بیش از یک روز باز بماند، شما ملزم به پرداخت یا دریافت بهره شبانه نخواهید بود. 

اگر به دلیل شرایط مذهبی نیاز به داشتن حساب اسلامی بروکر نیکس دارید ابتدا باید یکی از حساب‌های معاملاتی سنت یا کاستوم را ایجاد کنید و سپس به پشتیبانی پیام بدهید تا ویژگی سواپ فری را روی حساب شما فعال کند. سایر حساب‌های معاملاتی دارای بهره شبانه هستند.

آنچه در مقاله حساب های بروکر نیکس خواندیم

همان‌طور که در طول مقاله حساب‌های معاملاتی بروکر نیکس خواندیم، این کارگزاری دارای 6 حساب معاملاتی مختلف به نام های حساب سنت، حساب ECN، حساب ECN VIP، حساب Pro VIP، حساب Custom و حساب ویژه کپی ترید است که بدون هیچ محدودیتی می‌توانید حساب دلخواه خود را ایجاد کنید. همچنین شما به خدمات کپی ترید، حساب پم و حساب بدون سواپ نیز دسترسی خواهید داشت. 

https://my.nyxbroker.com/en/register?affiliate=pKZLUZh0

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر نیکس

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران