خانه > رگولیشن > لیست بروکرهای معتبر و رگوله شده فارکس

لیست بروکرهای معتبر و رگوله شده فارکس

زمانی که می‌خواهید در یک بروکر حساب معاملاتی ایجاد کنید، حتماً باید دقت داشته باشید که آن بروکر شما رگوله شده باشد. رگوله به مجوز فعالیت یک بروکر در زمینه بازارهای مالی گفته می‌شود که نشان می‌دهد سازمان‌های نظارتی بر عملکرد آن نظارت دارند. ما در این مقاله فهرستی از بروکرهای رگوله‌شده که ایرانیان می‌توانند با ‌آن‌ها کار کنند را آورده‌ایم.

بروکر های رگوله شده

رگوله چیست؟

رگوله یا به زبان انگلیسی Regulation به مجوزهای فعالیتی گفته می‌شود که سازمان‌های نظارتی خصوصی یا دولتی به کارگزاری‌ها برای فعالیت در فارکس می‌دهند.

رگولاتوری های بازارهای مالی
رگولاتوری های بازارهای مالی

البته رگوله سطح‌های مختلفی دارد، در واقع هرچقدر رگوله یک کارگزاری قوی‌تر باشد آن کارگزاری معتبرتر بوده و سیستم نظارتی قوی‌تری عملکردش را کنترل می‌کند. اگر می‌خواهید راجب رگوله اطلاعات بیشتری کسب کنید به مقاله رگوله چیست؟ مراجعه کنید.

فهرست بروکرهای رگوله شده

در این فهرست ما نام بروکرهایی که کاربران ایرانی می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند و نوع رگوله آن‌ها را برای شما ذکر می‌کنیم:

بروکررگوله
آلپاریFSC
یو اس جی اف ایکسFCA, ASIC, SVG
فارکس چیفVFSC, FMA
اچ وای سی امFCA، CySEC، DFSA، CIMA
آمارکتسFSASVG, FSC
فیبوگروپCySec, FSC
کپیتال اکستندFSC, Financial Commission
ارانتهCySEC, FSA
اوربکسFSA, CySEC, MiFID
اینگاتASIC،JSC، SVGFSA
اف ایکس چویسFSC
لایت فایننسCySec, MiFID
تریدرز ویدر حال دریافت رگوله
دلتا اف ایکسFSASVG, BVIFSC, Financial Commission
نورد اف ایکسVFSC, CySec
آی اف سی مارکتسBVIFSC, CySEC, LFSA
اپوفایننسFinancial Commission, FSA, FINACOM
رگوله به مجوزی گفته می‌شود که سیستم‌های نظارتی برای انجام فعالیت قانونی به یک بروکر ارائه می‌کنند. هر کارگزاری که می‌خواهید در آن حساب معاملاتی باز کنید باید حتما رگوله داشته باشد.

آنچه در مقاله بروکرهای رگوله شده خواندیم:

همان‌طور که در این مقاله خواندید اهمیت داشتن رگولیشن قوی و معتبر برای بروکری که در آن ثبت نام می‌کنید بسیار بالاست. عموماً بروکرهایی که به ایرانیان خدمات می‌دهند از رگوله‌های سطح پایینی برخوردارند زیرا به دلیل تحریم‌ها شرکت‌های بزرگ جهان اجازه همکاری با کاربران ایرانی را ندارند.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رامین رضایی
6 ماه قبل

رگوله بودن یک بروکر امر واقعا مهمیه ولی بروکر هایی که به ایرانی ها خدمات رسانی میکنند از طریق رگوله های افشور هستش که خب نمیشه اطمینان کامل داد که امن هستن یا خیر پیشنهادم اینکه قبل واریز سرمایه به هر بروکری ابتدا نظرات کاربران و تجربه هاشون رو معامله کنید و بعد اقدام کنید

امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران