خانه > رگولیشن > رگوله ASIC چیست؟ چه بروکرهایی رگوله ASIC دارند؟

رگوله ASIC چیست؟ چه بروکرهایی رگوله ASIC دارند؟

ASIC یکی از رگوله‌های کاملاً معتبر و حرفه‌ای در کشور استرالیا است که قوانین سرمایه‌گذاری و رفتار ارائه دهندگان خدمات بازارهای مالی در قاره استرالیا و اقیانوسیه را کنترل می‌کند. ASIC مسئول تنظیم سیستم مالی منصفانه، شفاف و کارآمدی است که حقوق معامله گران را تأمین کند.

رگولاتوری ASIC

در ابتدا اگر راجب رگوله یا رگولاتوری اطلاعات کافی ندارید پیشنهاد ما مطالعه مقاله رگوله چیست؟ است؛ پس از آن که راجب این مورد اطلاعات کافی را بدست آوردید به ادامه معرفی سازمان ASIC در این مقاله بپردازید.

سازمان ASIC

سازمان ASIC مسئول نظارت بر کلیه کسب و کارهایی است که از سیستم مالی و سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند. عموماً همه شرکت‌های مالی، بیمه، بروکرها، ارائه دهندگان سهام و اوراق بهاداری که می‌خواهند در کشور استرالیا فعالیت نمایند، باید رگوله ASIC را دریافت کنند.

 

رگوله ASIC
سازمان نظارتی ASIC

به همین دلیل اگر شما یک معامله‌گر فارکس هستید که می‌خواهید با یک بروکر استرالیایی کار کنید، حتماً باید دقت داشته باشید که این بروکر باید تحت نظارت و رگوله ASIC باشد.

سازمان ASIC چه وظایفی دارد و چطور عمل می‌کند؟

همان‌طور که گفته شد ASIC یک سازمان مستقل و ناظر بر فعالیت شرکت‌هایی است که خدمات مالی را ارائه می‌کنند. این سازمان تمامی شرکت‌های بزرگ بیمه، بانک‌ها، موسسات پرداخت وام، بروکرها و … را تحت نظارت خود قرار می‌دهد. زمانی که سازمان ASIC مجوز و رگوله ای را به یک شرکت مالی می‌دهد، این اطمینان را به کاربران آن شرکت خواهد داد که به تمامی قوانین، مقررات و تعهدهای مالی خود در قبال مصرف کنندگان پایبند باشد.

وظایف رگوله ASIC
وظایف نهاد نظارتی ASIC

یکی دیگر کارهایی که سازمان ASIC انجام می‌دهد، ارزیابی و نظارت دائم بر عملکرد شرکت‌های دارنده مجوز است و بازرسی‌های منظمی را از این شرکت‌ها انجام می‌دهد تا مطمئن شود که هیچ‌گونه تخلفی از آن‌ها سر نمی‌زند. همچنین اگر شرکتی قوانین را نقض کند به سرعت برای جلوگیری از سوءاستفاده آن دست به کار می‌شود و با مجوزهای قانونی که دارد می‌تواند حساب‌های شرکت‌های متخلف را مسدود کرده و شکایات کاربران را بررسی کند.

به همین دلیل کاربران فارکس که می‌خواهند با یک بروکر استرالیایی کار کنند، اگر مطمئن شوند که این بروکر دارای رگوله ASIC است می‌توانند با اطمینان کامل از آن استفاده کنند. همچنین کاربران می‌توانند شکایت‌های خود از بروکر را به صورت مستقیم به ASIC را گزارش کنند تا مورد بررسی این سازمان قرار بگیرد.

ASIC یک سازمان ناظر بر عملکرد نهادها و شرکت‌های مالی از جمله بروکرهای فارکس است. ASIC را می‌توان یک رگوله معتبر در دنیای فارکس دانست که معمولاً کارگزاری‌هایی که در استرالیا فعالیت دارند، اقدام به دریافت این رگوله می‌کنند.

لیست بروکر های شامل رگوله ASIC

از آنجا که رگوله ASIC یکی از معتبرترین رگوله‌های جهان در منطقه آسیا و اقیانوسیه است، بروکرهای متعددی اقدام به دریافت رگوله ASIC کرده‌اند که فهرست آنها را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

  • XM
  • C Markets
  • FP
  • TMGM
  • GO Markets
  • VT Markets
  • Plus500

کارگزاری ایکس ام XM که در فهرست دارندگان مجوز ASIC آمده است، از جمله بروکرهایی است که این رگوله را دارد و به کاربران ایرانی نیز خدمات معامله‌گری ارائه می‌کند.

نحوه‌ی بررسی شماره مجوز بروکر فارکس رگوله شده شما توسط ASIC

برای بررسی صحت داشتن مجوز ASIC توسط یک بروکر 2 راه پیش روی شماست. یا به بخش رگولیشن سایت آن کارگزاری مراجعه کرده و روی لینک مجوز ASIC اعلام شده کلیک کنید؛ اگر لینک وارد سایت مرجع شد و در آنجا صفحه اختصاصی داشت که داشتن مجوز را تأیید می‌کرد، می‌توانید مطمئن شوید که بروکر مدنظر شما مجوز ASIC را دارد. همچنین می‌توانید نام بروکر خود را در بخش جستجوی سایت regulatoryportal.asic.gov.au سرچ کنید؛ تمام اطلاعات از جمله مجوز، تاریخ انقضا و هشدارهایی که به بروکر داده شده در صفحه اختصاصی آن قابل مشاهده است.

آنچه در مقاله رگوله ASIC خواندیم

همان‌طور که در مقاله رگوله ASIC خواندیم، این شرکت یک سازمان ناظر بر قوانین و عملکرد شرکت‌های فعال در زمینه‌های مالی از جمله فارکس است. به همین دلیل ASIC را می‌توان یک رگوله کاملاً معتبر برای فعالیت بروکرهای فارکس دانست. معمولاً کارگزاری‌هایی که در استرالیا و یا شرق آسیا فعال هستند، اقدام به گرفتن رگوله از ASIC می‌کنند.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هزینه‌های معاملاتی خود را کاهش دهید و به درآمد تبدیل کنید.
همین حالا درخواست دریافت ریبیت خود را ثبت کنید