خانه > رگولیشن > رگوله FINACOM چیست؟ چه بروکرهایی رگوله FINACOM دارند؟

رگوله FINACOM چیست؟ چه بروکرهایی رگوله FINACOM دارند؟

FINCOM یک سازمان نظارت بر رفتار مالی شرکت‌ها است که به اختصار به آن FCA نیز گفته می‌شود. این سازمان نقش اساسی در نظارت، تنظیم مقررات، حمایت از کاربران، پایدار نگه‌داشتن شرایط خدمات مالی و ترویج رقابت سالم در حوزه‌های مالی دارد. ما در این مقاله به صورت کامل این سازمان را مورد تجزیه‌وتحلیل قرار خواهیم داد.

رگوله FINACOM

در ابتدا اگر راجب رگوله یا رگولاتوری اطلاعات کافی ندارید پیشنهاد ما مطالعه مقاله رگوله چیست؟ است؛ پس از آن که راجب این مورد اطلاعات کافی را بدست آوردید به ادامه معرفی رگوله FINACOM در این مقاله بپردازید.

سازمان FINACOM چیست؟

نهاد FINACOM با نام رسمی FINACOM PLC LTD در انگلستان قرار دارد و به همراه و مجموعه‌های وابسته آن (“کمیسیون مالی”)، ناظر بر رفتار شرکت‌های مالی از جمله فارکس است که مشغول خدمات حل اختلاف به‌طور خاص برای معامله گران FX و CFD و شرکت‌های عضو و کارگزاری‌هاست که از سال ۲۰۱۳ به عنوان یک سازمان مستقل و غیردولتی کار نظارتی و حل اختلاف (EDR) را آغاز کرده است. همان‌طور که گفته شد این سازمان دولتی نیست و نظارت آن محدود به شرکت‌های خصوصی می‌باشد. همچنین FINACOM به شکایات مربوط به معاملات و دارایی‌های ارز دیجیتال رسیدگی نمی‌کند.

اهداف رگوله FINACOM

هدف رگوله FINACOM مانند سایر رگوله‌ها این است که بتواند به سازمان‌های ارائه دهنده خدمات مالی نظارت کند تا مطمئن شود که این سازمان‌ها از جمله بروکرهای فارکس، تمامی فرایند کار و ارائه خدمت به کاربران را به صورت صحیح، قانونی و شفاف انجام می‌دهند. FINACOM جز رگوله‌های نسبتاً قوی در بازار فارکس است و هر شکایتی که کاربران از بروکر خود داشته باشند را به بهترین شکل ممکن پیگیری خواهد کرد.

اهداف رگوله FINACOM
FINACOM جز رگوله‌های نسبتاً قوی در بازار فارکس است.

سازمان FINACOM توانایی جریمه مالی سنگین بروکرها را ندارد، اما می‌تواند در صورتی که در یک شکایت، کارگزاری محکوم شد، مبلغ پرداختی به عنوان جریمه به مشتری را از کارگزاری دریافت کند که این مسئله یک ویژگی مثبت برای FINACOM است. فقط در طول سال ۲۰۲۲ این سازمان ۳۰۰۰ شکایت را مورد پیگیری قرار دارد که طی آن بیش از ۲۴۰ هزار دلار به کاربران برگردانده شد.

FINACOM یک سازمان تنظیم کننده و ناظر بر عملکرد بروکر هاست که بیش از 100 بروکر معتبر توانسته‌اند رگوله آن را دریافت نمایند.

لیست بروکرهای شامل رگوله FINACOM

تاکنون بروکرهایی زیادی توانسته‌اند رگوله FINACOM را دریافت نمایند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

موارد گفته شده فهرستی از بروکرهایی بود که رگوله FINACOM را دریافت کرده‌اند و به ایرانیان خدمات ارائه می‌کنند.

نحوه‌ی بررسی شماره مجوز بروکر فارکس رگوله شده شما توسط FINACOM

شما از دو طریق می‌توانید رگوله بروکری که ادعا می‌کند توسط FINACOM مجوز دریافت کرده است را مورد بررسی قرار دهید. روش اول مراجعه به صفحه اصلی FINACOM درباره بروکر هاست که برای این کار باید اینجا کلیک کنید، نام و مجوز بروکر مدنظرتان باید در این صفحه وجود داشته باشد و تمامی گزارش‌ها درباره آن را باید بتوانید اینجا مشاهده کنید. روش دوم این است، اگر بروکری ادعای داشتن مجوز FINACOM را داشته باشد باید لینک صفحه اختصاصی خود در FINACOM را درون سایت خود قرار دهد. همچنین می‌توانید از پشتیبانی بخواهید که لینک را در اختیار شما قرار دهد تا صفحه آن را چک کنید.

آنچه در مقاله رگوله FINACOM خواندیم:

FINACOM جز رگوله های نسبتاً خوب و قابل‌اعتنا است که در انگلستان به عنوان یک سازمان خصوصی تنظیم‌کننده و ناظر بر قوانین و عملکرد کارگزاری‌های فارکس به ثبت رسیده است و بروکرهای معروفی چون آلپاری، اپوفایننس، فیبوگروپ و … توانسته‌اند این رگوله را دریافت کنند. این رگوله به تمامی شکایات کاربران از بروکرها رسیدگی می‌کند و در سال 2022 بیش از 240 هزار دلار غرامت برای کاربران دریافت کرده است.

سوالات متداول
چه بروکرهایی رگوله FINACOM را دارند؟
بروکرهایی چون آلپاری، فیبوگروپ، آمارکتس، کپیتال اکستند، دلتا اف ایکس و …. که با ایرانیان کار می‌کنند رگوله FINACOM را دریافت کرده‌اند.
آیا رگوله FINACOM قدرتمند است؟
این رگوله جز رگوله های سطح متوسط و نسبتاً مناسب محسوب می‌شود که می‌تواند از حق و حقوق کاربران در برابر کارگزاری‌ها دفاع کند.
FINACOM مخفف چیست؟
FINACOM مخفف Financial Commission می‌باشد.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران