خانه > صرافی‌های ارز دیجیتال > صرافی رمزینکس (Ramzinex)

صرافی رمزینکس (Ramzinex)

صرافی ارز دیجیتال Ramzinex از سال 1397 تاکنون خدمات مربوط به خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال را به کاربران ایرانی ارائه می‌دهد. در طی این سال‌ها، رمزینکس به‌خوبی اعتماد کاربران را به‌دست آورده است، به‌طوریکه درحال حاضر کاربران زیادی از آن استفاده می‌کنند. کاربران می‌توانند بدون نیاز به احراز هویت و با کارمزد مناسب، خرید و فروش ارزهای دیجیتال را در رمزینکس انجام دهند. در ادامه مقاله معرفی صرافی رمزینکس اطلاعات بیشتری درمورد صرافی رمزینکس مطالعه خواهید کرد.

صرافی رمزینکس

اعتبار صرافی رمزینکس

از ابتدای فعالیت صرافی رمزینکس از سال ۱۳۹۷ تاکنون هیچگونه گزارشی مبنی بر هک یا پولشویی در این صرافی منتشر نشده است. همچنین، داده‌های دریافتی از سایت Similarweb نشان می‌دهند که این صرافی به‌طور ماهیانه بازدید مناسبی دارد. دامنه این وبسایت در سال ۲۰۱۸ در سایت WHO.IS به ثبت رسیده است.

کارمزد صرافی رمزینکس

در صرافی رمزینکس کارمزد معاملات به دو پارامتر بستگی دارد، مورد اول حجم معاملات کاربران طی یک ماه گذشته است. هرچه این میزان بیشتر باشد، از کارمزد معاملات کاسته می‌شود. پارامتر دوم به سفارش‌دهنده (میکر) یا سفارش‌پذیر (تیکر) بودن آنها بستگی دارد.

میزان کارمزد برای هر سطح کاربری در صرافی رمزینکس را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

سطح کاربریحجم معاملات در ۶۰ روز گذشتهکارمزد میکرکارمزد تیکر
سطح یککمتر از ۱۰۰ میلیون تومان۰.۲%۰.۲۵%
سطح دوبین ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان۰.۱۸%۰.۲۲۵%
سطح سومبین ۵۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد تومان۰.۱۶%۰.۲۰%
سطح چهارمبین یک تا ۴ میلیارد تومان۰.۱۴%۰.۱۸%
سطح پنجمبین ۴ تا ۱۰ میلیارد تومان۰۱۲۵%۰.۱۷%
 VIP1بین ۱۰ تا ۲۰ میلیارد تومان۰.۱۲%۰.۱۵%
VIP2بین ۲۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان۰.۱%۰.۱۳۵%
VIP3بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان۰.۰۷۵%۰.۱۲%
VIP4۵۰۰ میلیارد تومان و بیشتر۰.۰۷%۰.۱۲%
VIP5۰.۰۵۲۵%۰.۱۲%

امنیت صرافی رمزینکس

طبق ادعای رمزینکس، این صرافی امنیت دارایی کاربران را در اولویت خود قرار داده است. در این صرافی دارایی‌ کاربران به‌صورت سرد نگهداری می‌شود، به این صورت که از هرگونه هک و سرقت در امان خواهند ماند. همچنین، رمزینکس تمام اطلاعات کاربران را در سرورهای محرمانه در داخل کشور نگهداری می‌کند. درنتیجه، احتمال بلوکه شدن دارایی کاربران در مواقع بروز مشکل، تا حد زیادی کم است.

امنیت صرافی رمزینکس
یکی از مزایای صرافی رمزینکس وجود حساب و فعال بودن در شبکه‌های اجتماعی است.

علاوه‌بر این موارد، رمزینکس برای افزایش امنیت حساب کاربری کاربران، ده‌ها راه‌حل امنیتی ارائه داده است. این روش‌های امنیتی برای ورود، واریز، معامله و سایر اقدامات دیگر در صرافی استفاده می‌شوند. ازجمله آنها می‌توان به تایید ازطریق پیامک، گوگل اتنتیکتور، ورود با اثر انگشت، کد پین، آدرس ایمیل و… اشاره کرد.

امکانات و ویژگی‌های صرافی رمزینکس

مهم‌ترین خدمات و امکاناتی که توسط صرافی رمزینکس به کاربران ایرانی ارزهای دیجیتال ارائه می‌شود را در ادامه بررسی می‌کنیم.

امکانات صرافی رمزینکس عبارت اند از:

 • دسترسی به مستندات API؛
 • اپلیکیشن رمزینکس؛
 • کسب درآمد با دعوت از دوستان؛
 • کیف پول اختصاصی؛
 • بازار P2P؛
 • پشتیبانی آنلاین.

حال هریک از خدمات و امکاناتی که توسط صرافی رمزینکس را توضیح می دهیم:

دسترسی به مستندات API

مستندات ای پی آی در صرافی رمزینکس بخشی از این بازار است که راهنمایی‌های لازم را برای معامله‌گران حرفه‌ای فراهم می‌کند. با استفاده از این بخش کاربران می‌توانند به‌طور خودکار و مبتنی بر کد، علاوه بر اطلاع از آخرین قیمت‌ها و وضعیت بازار رمزارزها در ایران، به مدیریت حساب رمزینکس خود بپردازند.

اپلیکیشن رمزینکس

اپلیکیشن اختصاصی رمزینکس امکان معامله آسان و امن در زمان و مکان دلخواه کاربران را فراهم می‌کند. اپلیکیشن این صرافی برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS دردسترس قرار دارد.

اپلیکیشن رمزینکس
رمزینکس یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین صرافی‌های فعال در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال است.

برای دانلود این اپلیکیشن می‌توانید از کافه بازار، گوگل پلی، و سیب اپ اقدام کنید.

کسب درآمد با دعوت از دوستان

در صرافی رمزینکس پس از ثبت نام یک کد دعوت به کاربران اختصاص داده می‌شود. شما می‌توانید با ارسال این کد دعوت به دوستان خود، مقداری از کارمزد معاملاتی آنها را به‌عنوان پاداش دریافت کنید.

کیف پول اختصاصی

رمزینکس با ارائه کیف پول اختصاصی برای نگهداری دارایی کاربران، دردسر انتقال دارایی‌ها را برای آنها کاهش می‌دهد. همچنین، این کیف پول از قابلیت‌های امنیتی برای حفظ دارایی کاربران استفاده می‌کند.

بازار P2P

بازار معاملات همتا به همتا در صرافی رمزینکس با حجم معاملاتی ۲۹,۳۹۸,۱۶۳,۰۰۴ در زمان نوشتن این مطلب، یکی از مهم‌ترین خدمات این صرافی محسوب می‌شود.

پشتیبانی آنلاین

پشتیبانی آنلاین صرافی رمزینکس به‌صورت شبانه‌روزی پاسخگوی سوالات و ابهامات کاربران است. این صرافی روش‌های متعددی برای دسترسی کاربران به تیم پشتیبانی خود ارائه می‌دهد.

مزایا و معایب صرافی رمزینکس

صرافی رمزینکس یکی از برنامه های ارائه خدمات خرید و فروش و معامله رمز ارز در کشور می باشد.

مزایا صرافی رمزینکس

مزایای صرافی رمزینکس شامل موارد زیر می‌شود:

 • امکان درآمدزایی با دعوت از دوستان؛
 • قابلیت‌های امنیتی شامل ورود دو مرحله‌ای؛
 • راه‌های ارتباطی متعدد؛
 • پشتیبانی از ارزهای متعدد؛
 • امکان مراجعه حضوری؛
 • کیف پول اختصاصی؛
 • پشتیبانی از پایه‌های پولی تتر و تومان.

بعد از بررسی مزایا صرافی رمزینکس حال معایب آن را بیان می کنیم:

معایب صرافی رمزینکس

علاوه‌بر مزایای متعدد، در صرافی رمزینکس معایبی هم وجود دارد. برای مثال، می‌توان به عدم وجود تسویه فوری و عدم پشتیبانی از پایه پولی بیت کوین اشاره کرد.

راه ارتباطی صرافی رمزینکس

برای ارتباط با تیم پشتیبانی رمزینکس می‌توانید از شماره تماس ۶۲۹۹۹۲۱۴-۰۲۱ استفاده کنید. این شماره تماس در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ۸ صبح تا ۱۲ شب و در روز پنجشنبه از ۹ صبح تا ۵ عصر دردسترس قرار دارد. همچنین، پشتیبانی آنلاین این صرافی به‌صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی مشتریان است. برای استفاده از این روش، وارد وبسایت صرافی شده و در انتهای صفحه، پشتیبانی آنلاین را انتخاب کنید تا از طریق سیستم چت آنلاین با کارشناسان ارتباط بگیرید. ایمیل صرافی رمزینکس به آدرس support@ramzinex.com هم دردسترس کاربران قرار دارد. افرادی که تمایل به مراجعه حضوری به این صرافی را دارند می‌توانند به دفتر آن به آدرس تهران – برج فناوری طرشت (شریف) مراجعه کنند.

آموزش احراز هویت در صرافی رمزینکس

در صرافی رمزینکس امکان خرید و فروش بدون احراز هویت وجود دارد، اما برای برداشت و واریز رمزارز باید مراحل احراز هویت را پشت سر گذاشته باشید. این فرآیند شامل دو سطح پایه و پیشرفته می‌شود. برای انجام احراز هویت پایه مراحل زیر را طی کنید:

 • در منوی سمت چپ گزینه احراز هویت را انتخاب کنید. قوانین را مطالعه کرده و در صورت موافقت تیک را علامت بزنید. سپس بر روی گزینه ادامه کلیک کنید.
 • گزینه ارتقا به سطح پایه را انتخاب کنید. در صورتی‌که شماره تلفن همراه خود را وارد نکرده باشید در مرحله بعد باید آن را وارد کنید.
 • در مراحل بعد باید اطلاعات هویتی خود شامل نام و نام‌خانوادگی، شماره ملی و تاریخ تولدتان را وارد کنید.
آموزش احراز هویت در صرافی رمزینکس
صرافی آنلاین ارز دیجیتال رمزینکس، بستری امن برای خرید ارز دیجیتال برای شما است.

با انجام این مراحل به سطح پایه ارتقا پیدا می‌کنید اما همچنان امکان برداشت رمزارز وجود ندارد. چرا که این قابلیت برای سطح ویژه در دسترس قرار می‌گیرد. برای احراز هویت در این مرحله باید اطلاعات بیشتری درمورد محل سکونت شامل کدپستی، استان محل سکونت و آدرس را وارد کنید. پس از وارد کردن این اطلاعات وارد مرحله بعد می‌شوید. در این مرحله باید یک کارت شناسایی مانند گواهینامه یا کارت ملی هوشمند را انتخاب کنید. در ادامه باید از گزینه باز کردن دوربین برای ضبط ویدیو جهت احراز هویت خود استفاده کنید. برای ضبط ویدیو کافیست بعد از شروع ضبط، به مدت ۵ ثانیه به دوربین زل بزنید.

صرافی رمزینکس از سال 1397 تاکنون خدمات مربوط به خرید و فروش ارز دیجیتال را به کاربران ایرانی ارائه می‌دهد. Ramzinex با ارائه قابلیت‌های امنیتی و خدمات متعدد، رضایت کاربران را به‌خوبی جلب کرده است.

آموزش واریز و پرداخت در صرافی رمزینکس

برای شارژ حساب کاربری خود در صرافی رمزینکس، وارد حساب کاربری شده و گزینه میز کار را باز کنید. در این بخش گزینه واریز را انتخاب کنید. با ورود به بخش واریز، تنها شماره کارت‌هایی که از پیش تایید شده‌اند نمایان خواهند شد. بنابراین، برای استفاده از کارت موردنظر خود باید ابتدا آن را به فهرست اضافه کنید. پس از اضافه کردن کارت، گزینه ثبت شماره کارت را انتخاب کنید.

آموزش واریز و پرداخت در صرافی رمزینکس
برای واریز و برداشت در صرافی رمزینکس باید شماره کارت خود را وارد کنید.

با انتخاب این گزینه یک پنجره جدید نمایان می‌شود که اطلاعات کارت را از شما می‌خواهد. پس از تایید کارت، باید مبلغ موردنظرتان را به ریال وارد کنید. سپس، گزینه پرداخت را انتخاب کنید. در این صفحه با وارد کردن اطلاعات حساب بانکی واریز انجام خواهد شد. در آخر، پیام تکمیل فرآیند خرید و انتقال به سایت پذیرنده نمایش داده می‌شود.

آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی رمزینکس
در آخرین مرحله خرید ارز دیجیتال پیام تکمیل فرآیند خرید را مشاهده می کنید.

برداشت از رمزینکس مراحلی مشابه در پی دارد. پس از ورود به میزکار گزینه برداشت را انتخاب کنید. در بین کارت‌های نمایان شده، برروی کارت مورد نظر خود کلیک کنید. سپس با وارد کردن مبلغ مورد نظر و تایید آن، مراحل برداشت نهایی می‌شود.

آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی رمزینکس

برای خرید ارز دیجیتال در صرافی رمزینکس می‌توان از سه روش معامله آسان، معامله حرفه‌ای و API استفاده کرد. در بخش معامله آسان این صرافی می‌توانید در یک منوی ساده و بدون نیاز به بررسی بازار، معاملات خود را پیش ببرید.

آموزش خرید ارز دیجیتال در صرافی رمزینکس
در پلتفرم رمزینکس می توانید در آن با خیال راحت به خرید وفروش ارز دیجیتال بپردازید.

در بخش معاملات حرفه‌ای، سه گزینه وجود دارد که شامل سفارش بازار، سفارش محدود و سفارش حد زیان می‌شود. این گزینه‌ها دست معامله‌گران حرفه‌ای برای ترید را باز می‌گذارند. روش آخر، معامله API است که با استفاده از بات‌ها یا اپلیکیشن‌های دیگر که خدمات رمزینکس را ارائه می‌دهند، انجام می‌شود.

ارزهای قابل معامله در صرافی رمزینکس

تعداد رمزارزهای موجود در رمزینکس در حال حاضر به 259 ارز دیجیتال می‌رسد. این رمزارزها شامل گزینه‌های محبوب مانند بیت کوین و تتر و سایر رمزارزها مانند شیبا، دوج کوین، سولانا، وینک و… می‌شوند.

حجم معاملات در صرافی رمزینکس

جمع معاملات صرافی رمزینکس با بیشتر از 2 میلیون کاربر فعال، به بیشتر از 150 میلیارد می‌رسد.

معاملات همتا به همتا در صرافی رمزینکس

صرافی رمزینکس به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین بسترهای معاملاتی همتا به همتای ارز دیجیتال در ایران شناخته می‌شود. امکان اجرای این معاملات به‌صورت کاملا ایمن در این صرافی فراهم است.

آنچه در مقاله صرافی رمزینکس خواندیم:

در بین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی، صرافی رمزینکس با ارائه خدمات و امکانات متعدد به یکی از صرافی‌های محبوب تبدیل شده است. همانطور که در مقاله معرفی صرافی رمزینکس مطالعه کردید، کاربران برای خرید و فروش ارز دیجیتال در این صرافی به احراز هویت نیازی ندارند، اما برای دسترسی به خدمات بیشتر باید احراز هویت در سطح پایه و پیشرفته را طی کنند. با انجام احراز هویت پیشرفته، خدمات متعدد این صرافی ازجمله واریز و برداشت، استفاده از روش‌های معاملاتی متنوع و … در دسترس قرار می‌گیرد. اگر تجربه استفاده از صرافی Ramzinex را دارید حتما با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول
کارمزد معاملاتی رمزینکس چقدر است؟
کارمزد بازار رمزینکس برای میکر از 0.2% و برای تیکر از 0.25% شروع می‌شود.
چه تعداد ارز در رمزینکس لیست شده است؟
در حال حاضر تعداد 259 ارز دیجیتال در صرافی رمزینکس قابل معامله است.
آیا کاربران ایرانی برای فعالیت در صرافی Ramzinex محدودیت دارند؟
صرافی Ramzinex یک پلتفرم ایرانی است و در داخل کشور فعالیت می‌کند، بنابراین محدودیت برای کاربران ایرانی ندارد.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران