خانه > رگولیشن > رگوله BVIFSC چیست؟ چه بروکرهایی رگوله BVIFSC دارند؟

رگوله BVIFSC چیست؟ چه بروکرهایی رگوله BVIFSC دارند؟

کمیسیون خدمات مالی BVI تنها مرجع نظارتی منطقه جزایر ویرجین بریتانیا (British Virgin Islands) برای تجارت خدمات مالی است. این سازمان به نهادها و افراد مجوز می‌دهد تا بتوانند خدمات مالی را مطابق با قوانین مربوطه BVI به مشتریان خود ارائه دهند. BVIFSC در دنیای فارکس به عنوان یک رگوله سطح متوسط شناخته می‌شود.

رگوله BVIFSC

در ابتدا اگر راجب رگوله یا رگولاتوری اطلاعات کافی ندارید پیشنهاد ما مطالعه مقاله رگوله چیست؟ است؛ پس از آن که راجب این مورد اطلاعات کافی را بدست آوردید به ادامه معرفی سازمان BVIFSC در این مقاله بپردازید.

نهاد سازمانی BVIFSC

سازمان BVI FSC یک سازمان ناظر بر عملکرد شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مالی است که در جزیره ویرجین بریتانیا قرار گرفته است و بر کلیه فعالیت‌های مالی، بیمه‌ای، بانکی و … که در این منطقه به ثبت رسیده‌اند نظارت می‌کند. این سازمان به عنوان یک نهاد کاملاً مستقل با همکاری دولت منطقه، در سال ۲۰۰۱ تاسیس شده است.

سازمان رگولاتوری BVIFSC
سازمان رگولاتوری British Virgin Islands Financial Services Commission

برای فعالان بازار فارکس این نهاد با نام رگوله BVIFSC شناخته می‌شود که بسیاری از بروکرها، آن را ناظر بر خود می‌دانند. این سازمان ناظر بر کلیه قوانین نظارتی و ثبت خدمات مالی، از جمله کلیه قوانین فرعی مرتبط و دستورالعمل‌های صادر شده توسط FSC است. به طور کلی وظایف اصلی این سازمان شامل نظارت بر امور بانکی و امانتداری، تجارت سرمایه‌گذاری، خدمات ورشکستگی، تجارت بیمه، مدیریت شرکت، ثبت شرکت و مالکیت معنوی است. سازمان BVI FSC همچنین وظیفه ارتقای پاسخگویی، شفافیت و بازرسی بر شرکت‌های تحت نظارت خود را دارد.

سازمان BVIFSC بر سازمان‌های مالی فعال و ثبت شده در ویرجین بریتانیا نظارت می‌کند. تمامی بروکرهایی که در این منطقه ثبت شرکت کرده‌اند باید رگوله BVIFSC را داشته باشند.

اهداف رگوله BVIFSC

اگر می‌خواهید به صورت خلاصه با اهداف رگوله BVIFSC آشنا شوید، بهتر است به موارد زیر دقت کنید:

  • حفاظت از منافع عموم مردم و فعالان بازار
  • صحت سنجی فعالیت بروکرها منطبق بر قوانین مالی بین‌المللی
  • حفاظت از دارایی‌ها و حریم خصوصی فعالان بازار
  • مبارزه با پولشویی

واقعیت این است که این رگوله هنوز قدرت کافی برای مداخله در عملکرد بروکرها را ندارد و به عنوان یک رگوله بسیار معتبر شناخته نمی‌شود، اما شواهد نشان می‌دهد که سازمان BVIFSC طی چند سال گذشته پیشرفت چشم‌گیری داشته است.

این مجموعه قوانین همچنین سعی دارد تا محیط فعالیت خدمات مالی تنظیم شده برای محافظت از مردم در برابر هرگونه تجارت خدمات مالی غیرقانونی و یا غیرمجاز که در خارج و داخل این منطقه فعالیت می‌کنند را امن نگاه دارد.

لیست بروکر های رگوله شده توسط BVIFSC

اگر می‌خواهید بدانید که در حال حاضر کدام بروکرهای توانسته‌اند رگوله BVIFSC را دریافت کنند، لطفاً به فهرست زیر مراجعه کنید:

در نظر داشته باشید که همیشه بروکر ممکن است تغییر کنند یا به دلیل تخلف بروکرها، از لیست رگوله خارج شوند، بنابراین قبل از ثبت نام در هر بروکر آخرین استعلام را حتماً از رگوله بگیرید.

نحوه‌ی بررسی شماره مجوز بروکر فارکس رگوله شده شما توسط BVIFSC

احتمالا به عنوان یک کاربر فارکس سوالتان این است که چطور بروکری که اعلام کرده رگوله  BVIFSC دارد را صحت سنجی کنیم. شما 2 راه برای اینکار دارید. مسیر اول این است که از بروکر بخواهید لینک صفحه و رگوله خود را به شما بدهند، با زدن روی لینک باید به وب سایت BVIFSC هدایت شوید و در آنجا صفحه اختصاصی بروکر خود و تایید دارا بودن رگوله را مشاهده کنید. راه دوم این است که شما نام بروکر یا شماره مجوز آن را در بخش جستجوی وب سایت bvifsc.vg این سازمان سرچ کنید تا تمامی مشخصات و نکات درباره بروکر را مشاهده کنید و ببینید که آیا مجوز آن هنوز اعتبار دارد یا خیر.

آنچه در مقاله رگوله BVIFSC خواندیم

سازمان BVIFSC به عنوان یک نهاد مستقل از طرف دولت جزایر ویرجین بریتانیا، مأمور نظارت بر کلیه ارائه دهندگان خدمات مالی از جمله شرکت‌های بیمه، بانکداری، خدمات امانی، تجارت سرمایه‌گذاری، خدمات ورشکستگی و همچنین ثبت شرکت‌ها، شرکت‌های تضامنی و مالکیت معنوی و ارائه دهندگان خدمات فارکس (کارگزاری) بوده است. هدف اصلی این سازمان قانون‌گذاری، نظارت و مراقبت از حقوق مردم در برابر سازمان‌های مالی است.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران