خانه > رگولیشن > رگوله CySEC چیست؟ چه بروکرهایی رگوله CySEC دارند؟

رگوله CySEC چیست؟ چه بروکرهایی رگوله CySEC دارند؟

CySEC یک نهاد قدرتمند بین‌المللی در زمینه نظارت بر عملکرد شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مالی که دفتر آن در کشور قبرس قرار دارد. بسیاری از بروکرهای سطح متوسطی که می‌خواهند در اروپا و آسیا فعالیت کنند، سعی دارند تا رگوله CySEC را دریافت نمایند. برای آشنایی کامل با این سازمان، در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

رگوله CySEC

در ابتدا اگر راجب رگوله یا رگولاتوری اطلاعات کافی ندارید پیشنهاد ما مطالعه مقاله رگوله چیست؟ است؛ پس از آن که راجب این مورد اطلاعات کافی را بدست آوردید به ادامه معرفی سازمان CySEC در این مقاله بپردازید.

نهاد سازمانی CySEC

CySEC یکی سازمان رگولیشن در کشور قبرس است که کار خود را با رگوله کردن بروکرهای ویژه ارائه خدمات باینری آپشن شروع کرد و با گذشت زمان توانست با عملکرد مثبت خود، به سازمانی معتبر تبدیل شود و بتواند به عنوان یک رگولیشن مهم برای نظارت بر بروکرهای فارکس، ارائه دهندگان خدمات مالی، صرافی‌های ارز دیجیتال و … فعالیت خود را گسترش دهد. در حال حاضر این رگوله از تمام قوانین MiFID پیروی می‌کند و به عنوان یک رگولیشن بسیار معتبر شناخته می‌شود.

سازمان CySEC

CySEC تغییرات گسترده‌ای را در فرآیندهای ثبت و مقررات کلیه نهادهای ثبت شده اعمال کرده است. تغییرات شامل شفافیت بیشتر در مورد نهادهای تحت نظر، جریمه‌های شدیدتر، تعلیق کارگزار و لغو مجوز می‌باشد. همچنین یک تاییدیه نظارتی سخت‌گیرانه برای تغییر نام تعیین کرده است.

سازمان رگولاتوری CySEC
سازمان رگولاتوری Cyprus Securities and Exchange Commission

این سازمان همچنین ساختار جدیدی را به منظور بهبود رسیدگی به شکایات سرمایه‌گذاران راه‌اندازی کرده است البته در طول سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵، CySEC انتقادهایی از سوی سرمایه‌گذاران و کارشناسان صنعت به عملکرد این رگولیشن وارد شده است که ادعا می‌کردند که این سازمان به قوانین بهتری در مورد مقررات و نظارت بر شرکت‌های سرمایه‌گذاری با ریسک بالا نیاز دارد. آن‌ها پیشنهاد کردند که جریمه‌هایی که توسط CySEC وضع می‌شود کمتر از جریمه‌هایی است که توسط سایر سازمان‌های نظارتی اتحادیه اروپا صادر می‌شود. بیشتر انتقادات مربوط به تخلفات کارگزاران باینری آپشن بود.

CySEC یک سازمان نظارتی در قبرس است که روی فعالیت‌ها و خدمات مالی شرکت‌های ارائه دهنده در منطقه اروپا و آسیا نظارت می‌کند. CySEC همچنین یکی از رگوله‌های معتبر در دنیای فارکس است.

اهداف رگوله CySEC

هم اکنون اهداف رگوله CySEC به شرح زیر است:

  • نظارت و کنترل بر عملکرد بورس اوراق بهادار قبرس و معاملات انجام شده در بورس اوراق بهادار، شرکت‌های پذیرفته شده در بورس، کارگزاران و شرکت‌های کارگزاری آن.
  • نظارت و کنترل شرکت‌های خدمات سرمایه‌گذاری دارای مجوز، صندوق‌های سرمایه‌گذاری جمعی، مشاوران سرمایه‌گذاری و شرکت‌های مدیریت صندوق‌های مشترک.
  • اعطای مجوز فعالیت به شرکت‌های سرمایه‌گذاری اعم از مشاوران سرمایه‌گذاری، شرکت‌های کارگزاری و کارگزاران.
  • اعمال مجازات‌های اداری و انضباطی برای کارگزاران، شرکت‌های کارگزاری، مشاوران سرمایه‌گذاری و همچنین برای هر شخص حقوقی یا حقیقی دیگری که مشمول مقررات قانون بورس و فعالیت‌های مالی باشد.

لیست بروکر های شامل رگوله CySEC

بسیاری از بروکرهای معتبری که با ایرانیان کار می‌کنند برای تضمین عملکرد خود رگوله CySEC را دریافت نموده‌اند که فهرست آنها شامل بروکرهای زیر است:

باید در نظر داشته باشید که این فهرست ممکن است هر زمان تغییر کند و شما برای اطلاع کامل از رگوله بودن بروکر خود، باید از روش زیر استفاده کنید.

نحوه‌ی بررسی شماره مجوز بروکر فارکس رگوله شده شما توسط CySEC

برای بررسی صحت مجوز بروکر خود می‌توانید به صفحه مجوزهای بروکرتان مراجعه کنید و روی لینک یا شماره رگوله ای که قرار داده شده کلیک نمایید. اگر به صفحه درستی در سایت رسمی CySEC هدایت شدید و در آنجا مجوز تأیید شده را دیدید می‌توانید مطمئن شوید که بروکر شما واقعاً تحت این رگوله قرار دارد. روش بعدی برای صحت رگوله بروکر این است که وارد سایت cysec.gov.cy شوید و اسم بروکر خود را وارد کنید.

آنچه در مقاله رگوله CySEC خواندیم

همان‌طور که در مقاله معرفی رگوله CySEC خواندیم، این سازمان که در قبرس قرار دارد، مسئول تنظیم مقررات و نظارت بر ارائه دهندگان خدمات مالی است. تمامی شرکت‌های فارکس، بیمه، ارائه دهندگان وام، اوراق بهادار، فعالان فارکس و … تحت نظارت سازمان CySEC قرار دارند. رگوله CySEC جز رگوله‌های نسبتاً معتبر محسوب می‌شود.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مسعود نوباشی
5 ماه قبل

سپاس از سایت ارزشمند و راهنمای شما . ممنون
امکان بررسی اینکه بدانم ایا بروکر ارانته رگولاتوری cysec را دارد مقدور نبود . سپاس

پشتیبان کدام بروکر
مدیر
پاسخ به  مسعود نوباشی
4 ماه قبل

شما باید وارد خود سایت رگوله CySEC شوید و اسم بروکر را سرچ کنید.

هزینه‌های معاملاتی خود را کاهش دهید و به درآمد تبدیل کنید.
همین حالا درخواست دریافت ریبیت خود را ثبت کنید