خانه > بررسی بروکرها فارکس > معرفی و بررسی بروکر کلایمکس پرایم

لوگو کلایمکس پرایم
امتیاز:3.9

بروکر کلایمکس پرایم

دفتر مرکزی: سنت وینسنت و گرنادین ها   تاسیس: 2021

رگوله: SVGFSA

واریز و برداشت: ریالی، وبمانی، ارز دیجیتال و...

نمادهای معاملاتی: 100+

حداکثر اهرم: ۱:۵۰۰

پلتفرم‌های معاملاتی: MT5

معرفی و بررسی بروکر کلایمکس پرایم

بروکر کلایمکس پرایم یکی از بروکر های تازه تاسیس دنیای فارکس است که مشخصاً برای ورود به بازار ایران تاسیس شده است. این بروکر که وب سایت خود را در سال 2021 راه اندازی کرده، تا امروز سعی داشته با ارائه بونوس های هیجان انگیز، حساب‌های متنوع و روشهای مختلف در واریز و پرداخت، نظر تریدر های ایرانی را به خود جذب کند. ما در این مقاله قصد داریم تا به صورت کامل بروکر Climaxprime را مورد تحلیل و بررسی قراردهیم، پس تا پایان مطلب با ما همراه باشید.
فهرست مطالب

تاریخچه و سابقه بروکر کلایمکس پرایم

همانطور که گفته شد بروکر کلایمکس پرایم در سال ۲۰۲۱ راه اندازی شده و تنها دو سال از فعالیت آن می‌گذرد و نمی‌توان انتظار یک تاریخچه معتبر پشت این شرکت را داشت. طی این دوسال بروکر کلایمکس پرایم سعی کرده تا زیرساخت‌های اولیه را برای کاربران فراهم کند و باید منتظر ماند و دید که آیا می‌تواند در آینده خود را به سطح بروکرهای معتبر برساند یا خیر.

بروکر کلایمکس پرایم برای کدام کشور است؟

دفتر اصلی بروکر کلایمکس پرایم در سنت وینسنت و گرنادین‌ها (Saint Vincent and the Grenadines) ثبت شده و این بروکر را می‌توان متعلق به این کشور دانست.

اعتبار بروکر کلایمکس پرایم

احتمالاً سوالتان این است که آیا بروکر کلایمکس پرایم معتبر است، متاسفانه بروکر کلایمکس پرایم هنوز تحت هیچ رگوله معتبری قرار ندارد. این شرکت تنها در جزیره سنت وینسنت و گرنادین‌ها (Saint Vincent and the Grenadines) یک شرکت ثبت کرده که با شماره ۱۱۷۵LLC2021 تحت نظارت FINANCIAL SERVICES AUTHORITY است که رگوله محسوب نمی‌شود. بنابراین اعتبار بروکر کلایمکس پرایم را نمی‌توان قابل اعتماد کامل دانست و اگر می‌خواهید با این کارگزاری کار کنید باید مراقب این موضوع باشید. هرچند که انتظار نمی‌رود یک بروکر تازه تاسیس بتواند رگوله معتبری نیز دریافت کند.

ثبت نام در بروکر کلایمکس پرایم

ثبت نام در بروکر کلایمکس پرایم آنچنان پیچیده نیست، شما با ورود به صفحه ثبت نام می‌توانید نام و نام خانوادگی خود را به همراه ایمیل و شماره تماس خود وارد کنید.

ثبت نام در بروکر کلایمکس پرایم
همانطور که در تصویر می‌بینید باید مراحل را قدم به قدم انجام دهید تا به پنل کاربری کلایمکس پرایم خود دسترسی داشته باشید.

سپس برای تکمیل ثبت نام در بروکر کلایمکس پرایم باید شرایط و قوانین را به صورت کامل بپذیرید.

بعد از این مرحله می‌توانید وارد کابین شخصی خود شوید.

احراز هویت بروکر کلایمکس پرایم

زمانی که وارد پنل کاربری خودتان شوید هم از بخش پروفایل و هم در همان صفحه اول پنل کاربری می‌توانید احراز هویت بروکر کلایمکس پرایم را انجام دهید. در اینجا چند صفحه وجود دارد که باید آنها را پر کنید، در صفحه اول تمام مشخصات فردی و آدرس را باید کامل وارد کنید. در بخش دوم باید مدارک شناسایی، عکس سلفی و همچنین مدارک تایید آدرس محل سکونت را وارد کنید و منتظر بمانید تا احراز هویت شما تایید شود.

بروکر کلایمکس پرایم یک بروکر تازه تاسیس است که در جزیره سنت وینسنت و گرنادین‌ها ثبت شده است و فعالیت خود را برای ایرانیان از سال 2021 شروع کرده است. این بروکر حساب‌های گسترده و همچنین بونوس های فراوانی را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. این بروکر دارای پشتیبانی به زبان فارسی و روش‌های واریز و برداشت متنوعی است.

ورود به بروکر کلایمکس پرایم

اولین گام ورود به بروکر Climaxprime این است که شما ثبت نام کنید. پس از ثبت نام وارد کابین خود شوید و آنجا فرایند تایید حساب کاربری خود را انجام دهید. در این فرایند نیاز است که شما مدارکی که خواسته شده برای احراز هویت از جمله کارت ملی و تاییدیه آدرس خود را بارگذاری کنید.

بعد از این کار باید صبر کنید تا حساب کاربری شما تایید شود. در این مرحله ورود به بروکر کلایمکس پرایم کامل شده است. حالا می‌توانید پول به حساب کاربری خود واریز کنید و سپس یک حساب معاملاتی ساخته و پول را به آن منتقل کنید و معاملات تان را آغاز کنید، هرچند که وب سایت بروکر کلایمکس پرایم زبان فارسی را دارد اما رابطه کاربری آن تا حدی دست و پا گیر است.

آموزش کار با بروکر کلایمکس پرایم

به دلیل وجود زبان فارسی در بروکر کلایمکس پرایم، کار با این بروکر بسیار آسان است.

کار با بروکر کلایمکس پرایم
آموزش کار با بروکر کلایمکس پرایم

دربخش وسط معمولاً، اطلاعیه‌ها و همچنین حساب‌های معاملاتی را می‌توانید ببینید و در ستون سمت راست بخش هایی مانند پروفایل، VPS، حساب‌ها، امور مالی و … وجود دارد. در ادامه آموزش کار با بروکر کلایمکس پرایم را به شما خواهیم آموخت.

انواع حساب بروکر کلایمکس پرایم

بروکر کلایمکس پرایم علی رغم اینکه یک بروکر تازه کار است، حساب‌های معاملاتی متنوعی دارد. اگر می‌خواهید شناخت بیشتری روی انواع حساب بروکر کلایمکس پرایم داشته باشید، ما به صورت مختصر در ادامه آنها را معرفی کرده‌ایم:

 1. حساب سنت cent
 2. حساب استاندارد
 3. حساب ECN
 4. حساب Prime

حساب های معاملاتی بروکر کلایمکس پرایم
بروکر کلایمکس پرایم 4 حساب معاملاتی سنت، استاندارد، ECN و پرمیوم را به کاربران خود ارائه می‌کند.

در ادامه به بررسی بیشتر این حساب‌ها میپردازیم:

حساب سنت cent

این حساب همانطور که از نامش پیداست به صورت سنت ایجاد می‌شود و مخصوص معامله گران مبتدی است که در شروع کار نمی‌خواهند پول زیادی را ریسک کنند. حساب سنت را می‌توانید با واریز 10 دلار ایجاد کنید. اسپرد این حساب 1.2 پیپ است و معاملات آن شامل کمیسیون نمی‌شود. سواپ این حساب تا 7 روز رایگان است.

حساب استاندارد

حساب استاندارد بروکر کلایمکس پرایم را می‌توان با 100 دلار ایجاد کرد و حداکثر لوریج آن را روی 1:300 تنظیم کرد. حداکثر حجم هر معامله شما نمی‌تواند بیش از 30 لات باشد. اسپرد این حساب شناور و بدون کمیسیون است.

حساب ECN

حساب ecn را می‌توان یکی از حساب‌های حرفه‌ای بروکر climaxprime دانست که برای باز کردن آن نیاز به 500 دلار سرمایه گذاری دارید. اسپرد این حساب به صورت شناور از 0.3 پیپ شروع می‌شود و حداکثر لوریج شما 1:300 است. این حساب دارای کمیسیون بابت هر لات 6 دلار است.

حساب Prime

حساب پرایم بهترین حساب معاملاتی این کارگزاری است که برای ایجاد آن باید 5000 دلار سرمایه داشته باشید. اسپرد این حساب از 0.1 پیپ به بالا است و کمیسیون آن برای هر لات 5 دلار است. حساب پرایم سواپ ندارد و استاپ اوت آن  50 درصد است.

پلتفرم های معاملاتی بروکر کلایمکس پرایم

اگر بخواهید در بروکر کلایمکس پرایم به بازار متصل شوید، فقط میتوانید از متاتریدر 5 استفاده کنید. یکی از مشکلات وجود نداشتن پلتفرم معاملاتی بروکر کلایمکس پرایم به صورت متنوع است که سبب شده تا یک ضعف بزرگ برای این کارگزاری محسوب شود.

مزایا بروکر کلایمکس پرایم

بروکر کلایمکس پرایم در تلاش بوده تا بهترین شرایط معاملاتی را برای کاربران خود ایجاد کند. بیایید به صورت موردی به مزایای این بروکر نگاه کنیم:

مزایا و معایب بروکر کلایمکس پرایم
بروکر کلایمکس پرایم یکی از بروکرهای معتبر فارکس است که مزایای فوق العاده‌ای برای شروع ترید دارد.

 • نرخ کش بک بالا
 • بونوس های متنوع
 • حساب‌های معاملاتی متنوع
 • پشتیبانی فارسی

در کنار این مزیت ها می‌توان شرایط آسان انتقال حساب از کارگزاری‌های دیگر به کارگزاری کلایمکس پرایم را نیز جز آپشن های مفید این بروکر تازه تاسیس دانست.

معایب بروکر کلایمکس پرایم

به طور کلی با بررسی بروکر کلایمکس پرایم به این نتیجه می‌رسیم که تنها عیب بزرگ این بروکر، تازه تاسیس بودن آن است و اینکه طی این 2 سال هنوز نتوانسته رگوله آنچنان معتبری را دریافت کند.

دارایی های معاملاتی بروکر کلایمکس پرایم

قطعاً برای معامله گران مهم است که بروکرشان چه دارایی‌هایی را برای معامله در اختیار آنها قرار می‌دهد. زمانی که دارایی های معاملاتی بروکر کلایمکس پرایم را بررسی می‌کنیم متوجه می‌شویم که در این کارگزاری حدود 50 نماد معاملاتی قابل دسترس است که شامل دارایی‌های چون فارکس (جفت ارز)، فلزات گرانبها، انرژی و شاخص‌ها می‌شود.

دارایی های معاملاتی بروکر کلایمکس پرایم
بروکر کلایمکس پرایم ابزارهای معاملاتی فلزات، جفت ارزها، رمز ارزها، شاخص‌ها و کالا را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

البته سطح دسترسی شما به این نمادها، به حساب معاملاتی که باز کردید بستگی دارد.

حساب اسلامی بروکر کلایمکس پرایم

همانطور که تا اینجا متوجه شدید بروکر کلایمکس پرایم بر بازارهای کشورهای مسلمان مانند ترکیه، ایران، عراق و همچنین اندونزی تمرکز زیادی دارد و امکان ایجاد حساب اسلامی در بروکر کلایمکس پرایم را نیز برای معامله‌گران فراهم کرده است. میزان سوآپ در این حساب‌های پرایم و ECN صفر است و در حساب‌های سنت و استاندارد، تا 7 روز قابلیت سواپ فری شدن وجود دارد.

واریز و برداشت بروکر کلایمکس پرایم

بروکر کلایمکس پرایم روش های متنوعی را برای جابجایی پول کاربران در نظر گرفته است. برای اینکه شما بتوانید عملیات واریز و برداشت بروکر کلایمکس پرایم را به آسانی انجام دهید می‌توانید از روش های زیر استفاده کنید:

روش های واریز و برداشت در بروکر کلایمکس پرایم
روش های زیادی برای واریز و برداشت در بروکر کلایمکس پرایم وجود دارد که می‌توانید از آن ها استفاده کنید.

 • واریز و برداشت ریالی
 • نقل و انتقال الکترونیکی پرفکت مانی (Perfect Money)
 • استفاده از ارز دیجیتال تتر (Tether TRC20)
 • استفاده از ارز دیجیتال USDC
 • استفاده از صرافی تاپ چنج (Top Change)

کاربران ایرانی‌ که می‌خواهند از روش‌های ریالی استفاده کنند، می‌توانند ابتدا با پشتیبانی بروکر تماس گرفته و پس از اینکه مدیر حساب برایشان تعیین شد، از طریق هماهنگی با مدیر حساب، عملیات واریز و برداشت را انجام دهند.

کمیسیون یا اسپرد بروکر کلایمکس پرایم

اسپرد و کمیسیونی که شما برای معامله باید پرداخت کنید بستگی به نوع حسابی دارد که در این کارگزاری باز می‌کنید. کمیسیون یا اسپرد بروکر کلایمکس پرایم در حساب سنت و استاندارد به صورت شناور از 1.2 پیپ شروع می‌شود، این دو حساب هیچگونه کمیسیونی ندارند. اما حساب ECN و حساب پرایم بروکر Climaxprime به ترتیب اسپردی معادل 0.3 و 0.1 پیپ دارند. همچنین کمیسیون این دو حساب بین 5 الی 6 دلار برای هر لات معامله است.

کپی تریدینگ کلایمکس پرایم

بروکر کلایمکس پرایم هنوز امکان کپی ترید یا نوع دیگری از سوشال تریدینگ را به سایت خود اضافه نکرده است. اما اگر در آینده نزدیک کپی تریدینگ کلایمکس پرایم فعال شود، از طریق آپدیت محتوای همین صفحه به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

بونوس بروکر کلایمکس پرایم

بونوس بروکر کلایمکس پرایم یکی از بخش‌های هیجان انگیز بروکر کلایمکس پرایم است. این بروکر همیشه سعی دارد تا بهترین پروموشن ها را به کاربرانش ارائه کند.

بونوس های بروکر کلایمکس پرایم
بونوس های بروکر کلایمکس پرایم

همانطور که در تصویر بالا هم دید بونوس بروکر کلایمکس پرایم شامل 50 دلار بونوس معرفی دوستان، 10% بونوس ویژه واریز تا سقف 200 دلار و حتی بونوس 100% است که البته قوانین خاص خودش را دارد. معمولاً بونوس های بروکر کلایمکس پرایم فقط قابل معامله هستند و شما نمی‌توانید آنها را به صورت نقدی برداشت کنید.

ریبیت بروکر کلایمکس پرایم

نرخ کش بک و ریبیت در بروکر Climaxprime مانند بونوس‌هایش جذاب است. شما به روش‌های مختلف می‌توانید ریبیت بروکر کلایمکس پرایم را تا 85% هزینه های اسپرد و کمیسیون پرداختی خود دریافت کنید. میزان گرفتن کش بک از بروکر کلایمکس پرایم به عوامل زیادی از جمله نوع حساب، سطح کاربری و نوع معاملاتی که انجام می‌دهید بستگی دارد.

پشتیبانی بروکر کلایمکس پرایم

بروکر کلایمکس پرایم از طریق چت آنلاین تلگرام و واتساپ به سوالات شما پاسخ می‌دهد. همچنین می‌توانید از درون خود سایت نیز با پشتیبان های آن صحبت کنید. اگر مشکلتان رفع نشد و نیاز به تماس تلفنی داشتید، می‌توانید از پشتیبان سایت بخواهید تا با شما تماس بگیرند. همچنین مشکلات خود را می‌توانید از طریق ایمیل به مدیر این بروکر منتقل کنید.

بروکر کلایمکس پرایم برای ایرانیان

زمانی که به نوع ثبت شرکت و زبان‌های ارائه شده در بروکر climaxprime نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که از همان زمان تاسیس با هدف ارائه خدمات به ایرانیان ایجاد شده است.

این بروکر فقط زبان فارسی و انگلیسی را دارد و حوزه فعالیت تبلیغاتی آن نیز فقط محدود به ایران است. هرچند که هنوز این کارگزاری را نمی‌توان جز بروکرهای مهم و قابل اعتماد دانست اما بروکر کلایمکس پرایم برای ایرانیان خدمات مناسبی اراده می‌کند.

آنچه در بررسی بروکر کلایمکس پرایم خواندیم

بروکر کلایمکس پرایم با اینکه زمان زیادی از تاسیسش نمی‌گذرد اما سعی کرده است که با ارائه آپشن های مختلف، نظر تریدرهای ایرانی را به خودش جلب کند. مثلاً امکان انتقال حساب حتی با پوزیشن های باز از یک بروکر به بروکر کلایمکس پرایم وجود دارد.

همچنین شما می‌توانید بونوس های مختلفی تا 100% میزان واریزی خود را دریافت کنید. در کل اگر بخواهیم مسئله تاریخچه و عملکرد کوتاه مدت این بروکر را فعلاً کنار بگذاریم. امکانات، حساب‌ها و دارایی‌های قابل معامله‌ای که به کاربران خود ارائه می‌کند، در حد بروکرهای خوب بازار است و نمی‌توان تنها به دلیل تازه تاسیس بودن، این بروکر را مورد انتقاد قرار داد.

منبع: climaxprime.org

سوالات متداول
آیا بروکر کلایمکس پرایم قانونی است؟
کلایمکس پرایم در کشور سنت وینسنت و گرنادین ها ثبت شده و با این مجوز به کاربران کشورهای شامل تحریم مثل ایران، عراق، سوریه و … خدمات فارکس ارائه می‌کند.
بروکر کلایمکس پرایم چه حساب های معاملاتی دارد؟
این کارگزاری شامل 4 حساب مختلف سنت، استاندارد، ECN و پرایم است.
بروکر کلایمکس پرایم، ریبیت پرداخت می‌کند؟
کارگزاری کلایمکس پرایم از طریق آی بی های واسط مانند ایران ریبیت اقدام به پرداخت ریبیت و کش بک به کاربران خود می‌کند.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

اخبار و پروموشن بروکر کلایمکس

تبلیغات

فهرست مطالب

5.0/10

حسن سابقه 5.1

بنیه و قدرت مالی 3.9

رگوله ها و مجوز ها5.6

وضعیت پلتفرم4.9

خدمات رقابتی5.5

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اخطار

!Warning

با توجه به شکایت‌های زیادی که از بروکر کلایمکس پرایم شده است، ما توصیه می‌کنیم از بروکرهای معتبر استفاده کنید.

پیشنهاد ما سرمایه گذاری در بروکرهای معتبر است، برای مشاهده لیست آن روی دکمه زیر کلیک کنید.

کدام بروکر پیشنهاد می‌کند از بروکرهای معتبر استفاده نمایید برای مشاهده لیست کلیک کنید.

امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران