خانه > رگولیشن > رگوله JSC چیست؟ چه بروکرهایی رگوله JSC دارند؟

رگوله JSC چیست؟ چه بروکرهایی رگوله JSC دارند؟

JSC یک سازمان ویژه رگولاتوری است که در کشور اردن قرار دارد؛ ماموریت این سازمان شامل تنظیم، نظارت، توسعه بازار و کنترل عملکرد تمامی شرکت‌هایی است که در زمینه بازارهای مالی فعالیت می‌کنند. اگر می‌خواهید بیشتر با JSC آشنا شوید، لطفاً در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

رگوله jsc

در ابتدا اگر راجب رگوله یا رگولاتوری اطلاعات کافی ندارید پیشنهاد ما مطالعه مقاله رگوله چیست؟ است؛ پس از آن که راجب این مورد اطلاعات کافی را بدست آوردید به ادامه معرفی سازمان JSC در این مقاله بپردازید.

نهاد سازمانی JSC

JSC یک نهاد ناظر و قانون‌گذار در کشور اردن است که کلیه فعالیت‌های مرتبط با بازار سهام، فارکس و کلیه بازارهای مالی را کنترل می‌کند. هر شرکتی که بخواهد به شهروندان اردنی خدمات مالی بدهد یا دفترش در این کشور باشد، باید رگوله JSC را دریافت کند.

سازمان رگولاتوری JSC
سازمان رگولاتوری JSC (Jordan Securities Commission)

پس اهداف رگوله JSC شامل محافظت از حقوق سرمایه‌گذاران در برابر شرکت‌های مرتبط با بازارهای مالی است.

JSC یک سازمان رگوله است که فعالان فارکس، کارگزاری‌ها و همچنین شرکت‌های مالی که می‌خواهند در این کشور یا منطقه خاورمیانه فعالیت کنند، می‌توانند مجوز خود را از JSC دریافت نمایند.

اهداف سازمان JSC

سازمان JSC تحت نظارت دولت و بانک مرکزی اردن قرار دارد و به آن ماموریت داده شده تا وضعیت کنترل کارگزاری‌ها به ویژه بروکرهایی که در بازار سهام کشور اردن فعال هستند را مورد بررسی قرار دهد.

این سازمان می‌کوشد تا بتواند تمامی حقوق سرمایه‌گذاران را با کنترل قوانین حفظ کند. بروکرهایی که می‌خواهند از JSC رگوله دریافت کنند باید بپذیرند که مورد حسابرسی سرزده این سازمان قرار بگیرند، اما به‌طور کلی نمی‌توان JSC را یک رگوله قوی در دنیای فارکس بنامیم زیرا قدرت اجرای آن پایین است. بروکرهای تازه تاسیس و سطح پایین عموماً برای شروع از این رگوله استفاده می‌کنند.

لیست بروکر های شامل این رگوله

در میان کارگزاری‌هایی که به کاربران ایرانی خدمات می‌دهد، فقط بروکر اینگات رگوله JSC را دارد. برای اطلاعات بیشتر راجب بروکر اینگات می‌‌توانید به مقاله بررسی بروکر اینگات مراجعه کنید.

نحوه‌ی بررسی شماره مجوز بروکر فارکس رگوله شده شما توسط JSC

اگر می‌خواهید بدانید که بروکر شما آیا واقعاً رگوله JSC را دارد یا خیر دو راه پیش رو دارید. روش اول اینکه روی لینک رگوله که در سایت بروکر قرار داده شده، کلیک کنید تا وارد صفحه اصلی سایت JSC شوید و شماره رگوله را بتوانید تطبیق دهید.

پیدا کردن رگوله بروکر از سایت JSC
برای پیدا کردن رگوله بروکر خود وارد سایت رگولاتوری JSC شوید و اسم بروکر خود را سرچ کنید.

یا اینکه در سایت JSC نام بروکر مدنظرتان را جستجو کنید تا صفحه‌ای اختصاصی آن باز شود. در آنجا می‌توانید از آخرین وضعیت مجوز و گزارش‌های رگوله درباره آن بروکر مطلع شوید.

آنچه در مقاله رگوله JSC خواندیم:

همان‌طور که در این مقاله خواندید، JSC یک رگوله سطح متوسط است که در کشور اردن قرار دارد و کار آن تنظیم مقررات مالی برای شرکت‌ها و بروکرهای فعال در بازارهای مالی مانند فارکس است. البته این رگوله به‌طور کلی جز رگوله های قدرتمند محسوب نمی‌شود.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران