خانه > کالج کدام بروکر > آشنایی با الگوی هارمونیک Nen Star

آشنایی با الگوی هارمونیک Nen Star

(Nen Star) یک الگوی هارمونیک معتبر است که دارای دو مدل صعودی شبیه به M و نزولی شبیه به W است. این الگو تا حد زیادی شبیه به الگوی خرچنگ و پروانه است و ممکن است کاربران مبتدی آن را به این دو الگو اشتباه بگیرند. الگوی Nen Star یک الگوی برگشتی است که نشان می‌دهد بازار روند جدیدی را شروع خواهد کرد. ما در این مقاله به صورت کامل الگوی Nen Star را شرح خواهیم داد.

الگوی nen star

فهرست مطالب

الگوهای هارمونیک

به طور کلی الگوهای فراوان و مشهوری وجود دارند که کیفیت عملکرد خود را طی سالیان نشان داده‌اند و به الگوهای هارمونیک شهرت یافته‌اند. پیدا کردن این الگوها کمی سخت به نظر می‌رسد و بیشتر تریدرهای حرفه‌ای از آن‌ها استفاده می‌کنند، اما کارایی بسیار بالایی دارند که اگر با تمرین بتوانید روی آن‌ها مسلط شوید، می‌توانید معاملات سطح بالاتری را با کیفیت بهتر انجام دهید.

الگو Nen Star چیست؟

الگوی Nen Star یک الگوی بسیار مهم از جمله پترن‌های هارمونیک است که معامله‌گران حرفه‌ای برای پیدا کردن محل برگشت بازار از آن استفاده می‌کنند. این الگو دارای ۵ نقطه اصلی است که با زاویه‌های مشخص از یکدیگر قرار می‌گیرند. الگوی نت استار صعودی از نقطه X شروع می‌شود، یک قله می‌سازد و پس از یک اصلاح B، یک قله جدید به نام C در بالاترین قیمت ممکن از قله قبلی را تشکیل می‌دهد. سپس یک ریزش قوی را تجربه می‌کند که از X و B پایین‌تر است که نقطه D نام دارد و همان نقطه شروع روند جدید خواهد بود. برای درک کامل این الگو باید ساختار آن را بیاموزید.

ساختار الگو Nen Star

رسم الگوی Nen Star نیازمند رعایت ساختار اصلی آن است که ما ساختار Nen Star صعودی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

زمانی که یک موج صعودی از نقطه‌ای شروع می‌شود و در یک نقطه دیگر اصلاحش را آغاز می‌کند، پایه X به A شما ایجاد می‌شود. سپس یک اصلاح به نام نقطه B خواهید داشت. این اصلاح باید به میزان ۰.۳۸۲ تا ۰.۷۸۶ خط X به A باشد. اصلاح که در این نقطه تمام می‌شود دوباره به سمت بالا بازار حرکت می‌کند و یک قله بالاتر از نقطه A به نام نقطه C ایجاد می‌کند. این نقطه در سطح اصلاح ۱.۱۳ تا ۱.۴۱۴ نسبت به XA قرار دارد. سپس در آخرین حرکت یک نزول بسیار سریع از سمت C به نقطه جدیدی به نام D خواهد داشت. این نقطه پایین‌ترین نقطه در کل خطوط این الگو خواهد بود که اصلاح آن نسبت به BC حدود ۱.۲۷۲ تا ۲.۶۱۸ و نسبت به XA حدود ۱.۱۳ تا ۱.۲۷۲ خواهد بود. برای درک بهتر الگوی Nen Star به تصویر زیر نگاه کنید.

ساختار الگوی Nen Star
زمانی که یک موج صعودی از نقطه‌ای شروع می‌شود و در یک نقطه دیگر اصلاحش را آغاز می‌کند، پایه X به A ایجاد می‌شود.

در عکس زیر همان‌طور که مشاهده می‌کنید، الگوی Nen Star نزولی قرار دارد. همه قوانین اعداد اصلاحی و زاویه‌ها دقیقاً همان قوانین الگوی صعودی است با این تفاوت که همه چیز برعکس رخ می‌دهد.

ساختار الگوی Nen Star
الگوی Nen Star صعودی همه قوانین اعداد اصلاحی و زاویه‌ها دقیقاً همان قوانین الگوی صعودی است.

در نهایت پس از تشکیل نقطه D شما باید به دنبال باز کردن یک معامله Sell باشید.

چطور با Nen Star معامله کنیم؟

پس اینکه این الگو به صورت کامل تشکیل شد، برای شروع ترید با آن باید صبر کنید تا نقطه آخر D تثبیت شود. مثلاً در الگوی Nen Star صعودی لازم است تا بعد از تثبیت D بازار دیگر پایین‌تر نرود سپس در یک پولبک یا تاچ مجدد شما می‌توانید وارد معامله شوید. دقت کنید که باید حد ضررتان را زیر D قرار دهید و حد سود اولیه شما باید نقطه B و حد سود نهایی شما نقطه C باشد.

چطور با Nen Star معامله کنیم؟
در الگوی Nen Star صعودی لازم است تا بعد از تثبیت D بازار دیگر پایین‌تر نرود سپس در یک پولبک یا تاچ مجدد شما می‌توانید وارد معامله شوید.

در مدل نزولی نیز همین‌طور است، یعنی زمانی که الگو دقیقاً برعکس الگوی صعودی تشکیل می‌شود، شما از نقطه D پس از تثبیت یک معامله Sell باز می‌کنید که حد ضررتان چند پیپ بالاتر از D و حد سود اولیه روی B و حد سود بعدی روی C خواهد بود.

الگوی نن استار یک الگوی برگشتی با دو مدل صعودی و نزولی است که دارای 5 نقطه X-A-B-C-D است. این نقاط با زاویه‌هایی مشخص از یکدیگر قرار می‌گیرند و برای پیدا کردن یک الگوی NEN STAR دقیق باید این زوایه ها که در متن آمده را به درستی رعایت کنید.

انواع الگو Nen Star

به طور کلی الگوی Nen Star دارای دو نوع مختلف است که یکی از آن‌ها صعودی و دیگری نزولی است. الگوی صعودی Nen star شبیه به M انگلیسی است که آخرین پایه آن از همه بلندتر است و الگوی Nen Star صعودی شبیه به W است که پایه آخر آن از همه بلندتر است. الگوی صعودی این پترن از نقطه D حرکت رو به بالای خود را شروع می‌کند و الگو نزولیان حرکت نزولی را پس از ایجاد پایه D آغاز خواهد کرد.

مزایا و معایب nen-star

پس از بررسی الگوی net star به مواردی به عنوان مزایا و معایب برخواهیم خورد که این موارد به شرح زیر هستند:

مزایا

  • عملکرد بالا پس از ایجاد الگوی اصلی؛
  • یافتن شروع یک روند بلند مدت با الگوی Nen.

معایب

  • پیدا کردن سخت الگو در چارت؛
  • نسبت‌های اصلاحی پیچیده بین نقاط الگو؛
  • نیاز به تاییدیه مجدد برای ورود به معامله؛
  • خیلی کم در بازار رخ می‌دهد.

آنچه درباره الگوی Nen Star خواندیم:

در این مقاله با الگوی Nen Star آشنا شدیم و فهمیدیم که این الگو یکی از پترن‌های مهم تحلیل تکنیکال است که به دو صورت صعودی و نزولی وجود دارد. الگوی Nen Star بسیار شبیه به الگوی پروانه و الگوی خرچنگ است با این تفاوت که پایه BC آن برعکس این دو الگو یک پایه با سقف (در صعودی) و کف (در نزولی) بیشتری از آن‌هاست. این الگو یک پترن برگشتی است که در بازار می‌توانید برای پیدا کردن تغییر روند از آن استفاده کنید.

تبلیغات

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران