خانه > مقالات بروکر اوربکس > آموزش حساب اسلامی در بروکر اوربکس

آموزش حساب اسلامی در بروکر اوربکس

بروکر اوربکس دارای 3 حساب معاملاتی است که هر سه را می‌توانید با درخواست به پشتیبانی این کارگزاری، به حساب اسلامی تبدیل کنید. در این صورت شما از محاسبه بهره شبانه معاف خواهید بود. بروکر اوربکس حساب اسلامی را فقط برای کاربران کشورهای اسلامی ایجاد می‌کند.

حساب اسلامی بروکر اوربکس

حساب اسلامی چیست؟

در فارکس اگر معاملات شما بعد از نیمه شب نیز باز بماند شامل محاسبه بهره شبانه می‌شود، کاربران مسلمان به دلیل محدودیت‌های مذهبی خود نمی‌خواهد بهره شبانه دریافت یا پرداخت کنند، به همین دلیل از حساب‌های بدون سواپ یا سواپ فری استفاده می‌کنند که به آن حساب اسلامی نیز گفته می‌شود، حالا که متوجه شدید حساب اسلامی چیست؟، ما در ادامه توضیح خواهیم داد که چطور این ویژگی را بر روی حساب‌های بروکر اوربکس فعال کنید.

آموزش ایجاد حساب اسلامی در بروکر اوربکس

برای کاربران ایرانی به صورت پیش فرض همه حساب‌ها بدون سواپ هستند، فقط نکته مهم اینجاست که حساب اسلامی در بروکر اوربکس فقط ۲۴ ساعت، یعنی یک شبانه روز فعال است و باید بعد از آن نرخ بهره شبانه را پرداخت کنید. به این معنی که اگر معامله شما بیش از یک روز بازبماند از روز دوم شامل پرداخت بهره شبانه می‌شود. برای داشتن حساب اسلامی فقط کافی است یک حساب معاملاتی ایجاد کنید و به پشتیبانی پیام بدهید تا این ویژگی برای شما فعال شود.

ایجاد حساب سواپ فری در اوربکس

همان‌طور که گفتیم برای ایجاد یک حساب اسلامی یا سواپ فری در بروکر اوربکس فقط کافی است یک حساب معاملاتی معمولی باز کنید و پیامی به پشتیبانی مبنی بر اسلامی کردن حساب خود ارسال کنید تا در کمترین زمان ممکن حساب شما بدون سواپ شود.

در بروکر اوربکس می‌توانید تمامی حساب‌های معاملاتی را به صورت حساب اسلامی ایجاد کنید، اما فقط برای مدت محدودی می‌توانید از آن استفاده کنید به طور معمول بیشتر نمادهای معاملاتی را فقط 1 روز می‌توانید بدون سواپ استفاده نمایید.

مقدار هزینه‌ی روزانه حساب اسلامی بروکر اوربکس

از آنجا که برای مدت محدودی می‌توانید نمادهای معاملاتی بروکر اوربکس را بدون سواپ استفاده کنید، می‌بایست جدول زیر را بخوانید تا بدانید که هزینه معاملاتی برای استفاده از حساب اسلامی در این کارگزاری چقدر است.

ابزار معاملاتی هزینه مدت استفاده
تمام جفت ارز های فارکس 5 USD بعد از 5 روز
USDTRY 70 USD بعد از 1 روز
EURTRY 70 USD بعد از 1 روز
USDZAR 6 USD بعد از 1 روز
USDMXN 6 USD بعد از 1 روز
XAUUSD / XAGUSD 10 USD بعد از 5 روز
EURDKK, USDDKK 6 USD بعد از 1 روز
USDHKD, EURHKD 6 USD بعد از 1 روز
USDNOK, EURNOK 6 USD بعد از 1 روز
USDPLN, EURPLN 6 USD بعد از 1 روز
USDSEK, EURSEK 6 USD بعد از 1 روز
USDCNH 6 USD بعد از 1 روز

آنچه در مقاله حساب اسلامی بروکر اوربکس خواندیم

همان‌طور که در طول مقاله متوجه شدید، حساب اسلامی یا بدون سواپ، به حسابی گفته می‌شود که کاربران می‌توانند معاملات خود را در آن بیش از یک شبانه روز بدون پرداخت یا دریافت بهره شبانه باز نگه دارند. اگر شما کاربر مسلمان هستید، می‌توانید یکی از حساب‌های بروکر Orbex را ایجاد کرده و به پشتیبانی پیام بدهید که حساب شما را بدون سواپ کند.

البته این نکته در بروکر اوربکس وجود دارد که حساب اسلامی محدودیت دارد و در هر نماد تعداد روز مشخصی می‌توانید بدون محاسبه نرخ بهره فعالیت کنید، در این بروکر بیشتر نمادهای فارکس فقط یک روز (24 ساعت) بدون بهره هستند و از روز دوم، هزینه معاملاتی آن محاسبه می‌شود.

https://kodambroker.com/site-orbex

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر اوربکس

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هزینه‌های معاملاتی خود را کاهش دهید و به درآمد تبدیل کنید.
همین حالا درخواست دریافت ریبیت خود را ثبت کنید