خانه > مقالات بروکر اوربکس > پلتفرم‌ های معاملاتی بروکر اوربکس

پلتفرم‌ های معاملاتی بروکر اوربکس

بروکر اوربکس یکی از کارگزاری‌هایی است که پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، شما بر اساس نوع حساب خود می‌توانید یکی از این پلتفرم‌های معاملاتی بروکر اوربکس را دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهید.

پلتفرم های معاملاتی بروکر اوربکس

انواع پلتفرم های معاملاتی بروکر اوربکس

بروکر اوربکس دارای دو پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۴ و ۵ است اما در وب‌سایت ویژه کاربران ایرانی خود، فقط امکان استفاده از متاتریدر ۴ را برای کاربرانش فراهم کرده و شما در این دامنه به متاتریدر ۵ دسترسی نخواهید داشت.

پلتفرم معاملاتی بروکر اوربکس
پلتفرم معاملاتی بروکر اوربکس

کاربران بروکر اوربکس می‌توانند پلتفرم‌های معاملاتی این کارگزاری را برای نسخه‌های ویندوز، لینوکس، اندروید، iOS دانلود کنند. همچنین امکان استفاده از نسخه وب تریدر برای افرادی که نمی‌خواهند آن را دانلود کنند و فقط قصد دارند از نسخه تحت وب استفاده کنند فراهم است. کاربران بروکر اوربکس می‌توانند پلتفرم‌های معاملاتی این کارگزاری را برای نسخه‌های ویندوز، لینوکس، اندروید، iOS دانلود کنند. همچنین امکان استفاده از نسخه وب تریدر برای افرادی که نمی‌خواهند آن را دانلود کنند و فقط قصد دارند از نسخه تحت وب استفاده کنند فراهم است.

لیست پلفترم های معاملاتی اوربکس

در Orbex فهرست پلتفرم های معاملاتی قابل استفاده برای تریدرها به شرح زیر است:

  • متاتریدر ۴
  • متاتریدر ۵

این ۲ پلتفرم مربوط به شرکت MQL هستند.

بروکر اوربکس 2 پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 را به معامله گران ارائه می‌کند. البته در دامنه ویژه ایرانیان این کارگزاری فقط پلتفرم متاتریدر 4 وجود دارد که می‌توانید آن را دانلود کنید.

مقایسه پلتفرم ها

همان‌طور که گفته شد در بروکر Orbex دو پلتفرم معاملاتی وجود دارد که شامل پلتفرم متاتریدر 4 و متاتریدر 5 است. این دو پلتفرم هردو متعلق به شرکت MQL هستند که مشخصاً متاتریدر 5 نسخه جدیدتری است.

زبان برنامه‌نویسی در نسخه متاتریدر 5 به شدت بهبود یافته و مشکلات صحت اطلاعات در هنگام بک تست گیری رفع شده است، ابزارهای معاملاتی، تایم فریم و نمادهای معاملاتی گسترده‌تری روی متاتریدر 5 نسبت به نسخه 4 وجود دارد. هرچند که متاتریدر 4 قدمت بیشتری دارد و میزان اکسپرت‌ها و اندیکاتورهای نوشته شده برای آن بسیار بیشتر است.

آنچه در مقاله پلتفرم معاملاتی بروکر اوربکس خواندیم

همان‌طور که در مقاله گفته شد، بروکر اوربکس دارای دو پلتفرم اصلی جهان به نام متاتریدر 4 و متاتریدر 5 است که هر دو ساخت شرکت MQL هستند. شما می‌توانید این دو پلتفرم را برای نسخه‌های موبایل و ویندوز دانلود کنید. همچنین امکان استفاده از نسخه بدون نصب وب تریدر نیز در این کارگزاری وجود دارد. در نظر داشته باشید که دامنه بروکر اوربکس که ویژه ایرانیان است، فقط متاتریدر 4 را به کاربران عرضه می‌کند.

https://kodambroker.com/site-orbex

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر اوربکس

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هزینه‌های معاملاتی خود را کاهش دهید و به درآمد تبدیل کنید.
همین حالا درخواست دریافت ریبیت خود را ثبت کنید