خانه > مقالات بروکر نیکس > اسپرد بروکر نیکس

اسپرد بروکر نیکس

بروکر نیکس در 6 حساب معاملاتی که به کاربران ارائه می‌دهد، اسپرد شناور دارد ولی حداقل اسپرد و میزان آن در هر حساب متفاوت است. برخی از حساب‌ها نیز که اسپرد پایینی دارند، شامل پرداخت کمیسیون می‌شوند. برای اینکه به طور دقیق از وضعیت اسپردها در بروکر نیکس مطلع شوید، با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

اسپرد بروکر نیکس

اسپرد چیست؟

به اختلاف بین ASK و BID که قیمت پیشنهادی فروش و خرید یک نماد معاملاتی روی چارت است، اسپرد گفته می‌شود. حالا که متوجه شدید اسپرد چیست؟ باید بگوییم که این اختلاف قیمت بر اساس پیپ است و جز هزینه‌هایی است که شما برای معاملات خود به کارگزاری پرداخت می‌کنید.

انواع حساب های معاملاتی بروکر نیکس

همان‌طور که گفتیم حساب‌های معاملاتی بروکر نیکس تاثیر زیادی در میزان اسپرد پرداختی شما دارند، زیرا هر حساب دارای یک عدد حداقلی اسپرد است.

انواع حساب معاملاتی بروکر نیکس
حساب های معاملاتی بروکر نیکس

همانطور که میدانید، انواع حساب‌های معاملاتی بروکر نیکس که شامل حساب سنت، حساب کپی ترید، حساب ECN، حساب ECN VIP، حساب PRO VIP و حساب Custom است.

انواع اسپرد بروکر نیکس

به طور کلی بروکرها دو نوع اسپرد دارند، یکی اسپرد ثابت که در هیچ شرایطی از عدد اعلام شده تغییر نمی‌کند. و دیگری اسپرد شناور است که یک عدد پایه دارد ولی در طول روز بنابر شرایط خاص بازار دائماً در حال تغییر است. بروکر NYX در حساب‌های معاملاتی خود فقط اسپرد شناور را ارائه می‌دهد.

بروکر نیکس در هر 6 حساب معاملاتی خود دارای حساب شناور است. کمترین میزان اسپرد در بروکر نیکس متعلق به حساب ECN VIP به میزان 0.1 پیپ به صورت شناور است. معمولاً حساب‌هایی که اسپرد فشرده و پایین دارند شامل پرداخت کمیسیون می‌شوند.

میزان اسپرد بروکر نیکس

در بروکر نیکس هر حساب معاملاتی اسپرد خاص خود را دارد، میزان اسپرد چون به صورت شناور است، نمی‌توان عددی دقیق برای آن تعیین کرد، اما می‌توانیم بر اساس نوع حساب، حداقل اسپردی که ممکن است در ساعت‌های مختلف بازار تجربه کنید را برایتان به تفکیک توضیح خواهیم داد. میزان اسپرد بروکر نیکس در حساب های مختلف را در ادامه بررسی خواهیم کرد:

 1. اسپرد حساب سنت
 2. اسپرد حساب ECN
 3. اسپرد حساب ECN VIP
 4. اسپرد حساب PRO VIP
 5. اسپرد حساب Copy Trade
 6. اسپرد حساب Custom

در ادامه به بررسی میزان اسپرد در حساب های بروکر نیکس می‌پردازیم:

اسپرد حساب سنت

حساب سنت بروکر نیکس ویژه افراد مبتدی و تازه‌کار است، اسپرد در این حساب شناور است و حداقل عدد آن روی 1.5 پیپ تنظیم شده است.

اسپرد حساب ECN

حساب ECN جز حساب‌های معاملاتی خوب بروکر NYX است که اسپرد آن شناور است و حداقل میزان آن 0.2 پیپ است. البته این حساب شامل پرداخت کمیسیون می‌شود.

اسپرد حساب ECN VIP

اسپرد در حساب ECN VIP بروکر نیکس نیز به صورت شناور محاسبه می‌شود و حداقل عدد آن از 0.1 پیپ آغاز خواهد شد. اسکلپرها می‌توانند از این حساب به دلیل اسپرد فشرده و بسیار پایین آن استفاده کنند.

اسپرد حساب PRO VIP

حساب PRO VIP نیز یکی از بهترین حساب‌های بروکر نیکس است که اسپرد آن به صورت شناور و از 0.2 پیپ به بالا شروع می‌شود.

اسپرد حساب Copy Trade

کسانی که از حساب کپی ترید بروکر نیکس برای سرمایه‌گذاری یا به عنوان مدیر حساب استفاده می‌کنند، حداقل باید اسپردی معادل 0.4 پیپ را به صورت شناور پرداخت نمایند.

اسپرد حساب Custom

حساب کاستوم یکی از جذاب‌ترین حساب‌های معاملاتی بروکر NYX است. شما به عنوان یک معامله‌گر می‌توانید پس از مذاکره با کارشناسان بروکر نیکس حتی میزان و نوع اسپرد خود را در این حساب مشخص کنید.

میزان اسپرد بروکر نیکس در سشن ها

سشن های معاملاتی تاثیر بسیار فراوانی روی میزان اسپرد دارند. همان‌طور که میدانید اسپرد به عوامل مختلفی از جمله نوع حساب، نوع اسپرد، نماد معاملاتی، سشن و وضعیت بازار مربوط است. از آنجا که هر سشن معاملاتی رفتار خاص خود را دارد، بنابراین به صورت مستقیم روی اسپرد تاثیرگذار است، زیرا هر زمان که حجم بازار بالا برود، میزان اسپرد به شدت کاهش پیدا می‌کند.

همچنین در زمان اخبار ممکن است با اسپرد های بسیار بزرگ روبه‌رو شوید. به طور کلی در شرایط نرمال، اسپردها در زمان سشن لندن و نیویورک در پایین‌ترین حد خود قرار دارند و هنگام معامله در سشن سیدنی و توکیو با بالاترین اسپرد رو به خواهید بود.

چطور می‌توانیم این اسپرد را برگردانیم؟

در ابتدای همین مقاله گفته شد که اسپرد و کمیسیون، بخشی از هزینه‌های معاملاتی هستند که تریدر بابت هر معامله به کارگزاری پرداخت می‌کند. یعنی اگر شما معامله‌گری باشید که میزان معاملاتتان بالاست. پس در طول یک ماه بخش زیادی از سرمایه شما خرج پرداخت اسپرد خواهد شد. اما راهی برای برگرداندن این اسپرد ها وجود دارد.

بیشتر کارگزاری‌ها طرحی به نام ریبیت دارند که از طریق IB های طرف قرارداد اجرا می‌شود. یعنی شما کد معرف یک IB بزرگ را در بروکر نیکس مانند «کدام بروکر» وارد می‌کنید و زیرمجموعه این IB می‌شوید. کدام بروکر بین 55 تا 85% هزینه‌های معاملاتی را به شما بازمی‌گرداند. برای اطلاع دقیق از روند انجام این کار روی دریافت ریبیت کلیک کنید.

کمیسیون بروکر نیکس

به‌جز اسپرد ممکن است برخی حساب‌ها دارای کمیسیون باشند. در بروکر نیکس میزان کمیسیون در حساب‌های معاملاتی مختلف به شرح زیر است:

 • کمیسیون حساب معاملاتی سنت، صفر است.
 • کمیسیون حساب معاملاتی COPY TRADE از 6 دلار به ازای هر لات معامله شروع می‌شود و بسته به نوع نماد معاملاتی متفاوت است.
 • کمیسیون حساب معاملاتی ECN از 6 دلار به ازای هر لات معامله شروع می‌شود و ممکن است در هر نماد معاملاتی متفاوت باشد.
 • کمیسیون حساب معاملاتی ECN VIP 6 دلار بابت هر لات معامله است و ممکن است میزان آن در هر نماد تغییر کند.
 • کمیسیون حساب معاملاتی PRO VIP سه دلار به ازای هر لات معامله است و احتمالاً میزان آن تغییر خواهد کرد.
 • کمیسیون حساب معاملاتی CUSTOM قابل مذاکره است و میزان آن پس از مذاکره شما با کارشناسان مشخص خواهد شد.

همان‌طور که در بالا مشخص است در حساب‌هایی که کمیسیون وجود دارد یک عدد پایه مشخص شده، اما ممکن است هر نماد معاملاتی میزان کمیسیون متفاوتی بابت هر لات معامله داشته باشد.

آنچه در مقاله اسپرد بروکر نیکس خواندیم

همان‌طور که در مقاله اسپرد بروکر نیکس خواندیم، همه حساب‌های معاملاتی این کارگزاری دارای اسپرد شناور هستند که هرکدام دارای یک عدد حداقلی می‌باشند. بنابراین میزان اسپردی که در این بروکر پرداخت می‌کنید به عوامل مهمی چون نوع حساب، نوع نماد، سشن معاملاتی و سایر شرایط بازار بستگی دارد.

https://my.nyxbroker.com/en/register?affiliate=pKZLUZh0

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر نیکس

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران