خانه > مقالات بروکر فیبوگروپ > حساب های معملاتی بروکر فیبوگروپ

حساب های معملاتی بروکر فیبوگروپ

همانطور که می دانید اطلاع از انواع حساب های معاملاتی بروکر فیبوگروپ یکی موارد مهمی است که باید در باره ی هر بروکر بدانید. بروکر فیبوگروپ یکی از کارگزاری هایی است که حساب های معاملاتی متنوعی را روی سه پلتفرم متاتریدر 4، متاتریدر 5 و سی تریدر ارائه می‌کند. شما در بروکر فیبوگروپ می‌توانید حساب سنت، حساب اسپرد ثابت، حساب بدون کمیسیون و … را براساس نوع استراتژی معاملاتی که دارید ایجاد کنید.

جساب های بروکر فیبوگروپ

انواع حساب‌های معملاتی بروکر فیبوگروپ

بروکر FIBO Group پلتفرم‌های معاملاتی متنوعی دارد و برای هرکدام از پلتفرم‌ها نیز حساب‌های متفاوتی را ارائه می‌کند. در ادامه به بررسی انواع حساب های معاملاتی بروکر فیبوگروپ و مقایسه انواع حساب های این بروکر می پردازیم.

انواع حساب در بروکر فیبوگروپ
حساب های معاملاتی بروکر فیبوگروپ

در این کارگزاری شما به این حساب‌ها دسترسی خواهید داشت:

  1. حساب سنت
  2. حساب فیکس اسپرد
  3. حساب NDD
  4. حساب بدون کمیسیون
  5. حساب سی تریدر

برای اینکه شما با ویژگی های هر حساب آشنا شوید و دقیق‌تر بدانید که این حساب‌ها مناسب چه نوع معاملاتی هستند، در ادامه هر کدام را به صورت جداگانه شرح خواهیم داد.

حساب سنت Cent MT4

حساب سنت بروکر فیبوگروپ که روی متاتریدر ۴ ارائه می‌شود را حتی با ۱ دلار هم می‌توانید ایجاد کنید. این حساب ویژه افراد مبتدی است که می‌خواهند کمترین ریسک ممکن را روی سرمایه خود داشته باشند. قیمت روی این حساب با ۵ رقم اعشار نمایش داده می‌شود و لوریج آن را نیز می‌توانید تا ۱:۱۰۰۰ تنظیم کنید. شما اگر بخواهید یک مدیر حساب پم باشید نمی‌توانید با حساب سنت این کار را انجام دهید.

حساب فیکس Fixed MT4

حساب فیکس بروکر FIBO Group دارای اسپرد ثابت است. کسانی که می‌خواهند در معاملاتشان اسپرد ثابت داشته باشند، می‌توانند از این حساب استفاده کنند. حداقل پرداختی برای این حساب ۵۰ دلار است و مدل اجرای اوردرهای آن Market Maker است. اسپرد نمادهای معاملاتی در این حساب از ۲ پیپ شروع می‌شود، هر نماد اسپرد خودش را دارد اما در طول روز به هیچ وجه تغییر نمی‌کند. لوریج حساب فیکس تا ۱:۲۰۰ است و می‌توانید به عنوان مدیر حساب پم نیز آن را ایجاد کنید.

حساب MT4 NDD

حساب MT4 NDD بروکر فیبوگروپ شبیه به حساب‌های ECN است که روی متاتریدر ۴ ارائه می‌شود، این حساب با ۵۰ دلار ایجاد می‌شود و اسپرد آن از ۰ پیپ به صورت شناور محاسبه می‌شود. اما این حساب دارای کمیسیون است که میزان آن ۰.۰۰۳ درصد مبلغ معامله باز شده است. لوریج حساب NDD را می‌توانید تا ۱:۴۰۰ ایجاد کنید. این حساب را می‌توانید به عنوان مدیر پم نیز باز کنید. نوع اجرای تکنولوژی سفارشات No Dealing Desk است. این حساب ویژه افراد حرفه‌ای است.

حساب بدون کمیسیون MT4 NDD No Commission

اگر می‌خواهید حسابی از نوع NDD داشته باشید که شامل کمیسیون نشود، باید حساب بدون کمیسیون آن را باز کنید در این حساب اسپرد شما کمی بیشتر است و از ۰.۸ به صورت شناور شروع می‌شود. اما دیگر برای معاملات خود کمیسیونی پرداخت نخواهید کرد. باقی فاکتورهای این حساب شبیه به حساب NDD است با این تفاوت که ارز پایه حساب را علاوه بر GLD,USD,EUR می‌توانید روی ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین و اتریوم نیز تنظیم کید.

حساب NDD MT5

حساب بعدی که از نوع NDD در بروکر فیبوگروپ وجود دارد، برای متاتریدر ۵ است. افرادی که می‌خواند با متاتریدر ۵ کار کنند می‌توانند این حساب را ایجاد کنند. حداقل واریزی شما باید ۵۰ دلار باشد و اسپردتان نیز در این حساب به صورت شناور از ۰ پیپ شروع خواهد شد. این حساب شامل پرداخت کمیسیون می‌شود که میزان آن ۰.۰۰۵ درصد مبلغ معامله باز شده است.

لوریج این حساب را تا ۱:۴۰۰ می‌توانید بالا ببرید، البته هنگام معامله فلزات لوریج شما تا ۱:۲۰۰ محاسبه خواهد شد. دقت داشته باشید که اگر بخواهید به عنوان مدیر حساب پم فعالیت کنید از این حساب نمی‌توانید استفاده کنید.

حساب cTrader NDD

در بروکر FIBO Group، برای افرادی که علاقه‌مند به ترید با پلتفرم معاملاتی سی تریدر هستند نیز یک حساب ویژه از نوع NDD در نظر گرفته شده است. شما می‌توانید این حساب را با ۵۰ دلار واریزی ایجاد کنید. اسپرد این حساب از ۰ پیپ به صورت شناور شروع می‌شود اما برای معاملات آن باید میزان ۰.۰۰۳ درصد هر معامله را به عنوان کمیسیون پرداخت کنید. لوریج حساب سی تریدر ۱:۴۰۰ است و میزان استاپ اوت آن ۲۰% می‌باشد. شما با این حساب نمی‌توانید به عنوان مدیر پم فعالیت کنید.

مقایسه حساب های معملاتی بروکر فیبوگروپ

حالا که با شرح وضعیت حساب‌های معاملاتی فیبوگروپ در پاراگراف‌های بالا آشنا شدید، به جدول زیر نگاه کنید تا بتوانید به صورت مقایسه‌ای، کل حساب‌ها را در یک نما ببینید و بتوانید بهتر تصمیم بگیرید که کدام حساب معاملاتی مناسب شماست و وضعیت حساب‌ها نسبت به هم چگونه است:

مشخصاتMT4 CentMT4 FixedMT4 NDDMT4 NDD
No Commission
cTrader NDDMT5 NDD
پلتفرم معاملاتیMetaTrader 4MetaTrader 4MetaTrader 4MetaTrader 4cTraderMetaTrader 5
تکنولوژی اجرای اردرهاNo Dealing
Desk
Market MakerNo Dealing
Desk
No Dealing
Desk
No Dealing
Desk
No Dealing
Desk
حداقل واریزی۰ ¢$۵۰$۵۰$۵۰$۵۰$۵۰
رقم اعشاری پنجمداردندارددارددارددارددارد
حداقل لات / گام۰.۰۱/۰.۰۱۰.۰۱/۰.۰۱۰.۰۱/۰.۰۱۰.۰۱/۰.۰۱۰.۰۱/۰.۰۱۰.۰۱/۰.۰۱
حداقل اسپرداز ۰.۶از ۲از ۰از ۰.۸از ۰از ۰
کمیسیون۰۰۰.۰۰۳ درصد مبلغ معاملهخیر۰.۰۰۳ درصد مبلغ معامله۰.۰۰۵ درصد مبلغ معامله
لوریج۱۰۰۰
(برای ارزهای دیجیتال – ۲۵)
۲۰۰
(برای ارزهای دیجیتال – ۲۵)
۴۰۰
(برای ارزهای دیجیتال – ۲۵)
۴۰۰
(برای ارزهای دیجیتال – ۲۵)
۴۰۰۴۰۰
(برای فلزات ۱۰۰)
میزان استاپ اوت۲۰%۲۰%۵۰%۵۰%۲۰%۵۰%
ارز حسابUSD cent,GLD CentEUR, USD, RUR, CHF, GBP,GLD,EUR, USDBTC ETH,GLD,EUR, USDUSD, EURUSD
امکان خرید و فروش CFDنداردداردداردنداردنداردندارد
تعداد جفت ارز۳۲۴۳۳۲۳۲۳۳۳۲
محدودیت مربوط به تعداد پوزیشن‌های باز۵۰نداردنداردنداردنداردندارد
محدودیت مربوط به حجم پوزیشن‌های بازحداکثر حجم معامله – ۱۰۰ لات (۱ لات استاندارد)نداردنداردنداردنداردندارد
حساب مدیریتی پم (PAMM)نداردداردداردداردنداردندارد

حساب مجازی یا دمو بروکر فیبوگروپ

یکی از امکاناتی که بروکر فیبوگروپ به شما ارائه می‌کند، امکان ایجاد حساب مجازی یا دمو به صورت نامحدود است. شما وقتی می‌خواهید یکی از حساب‌های معاملاتی ذکر شده در بالا را ایجاد کنید، بهتر است پیش از باز کردن یک حساب واقعی ابتدا وضعیت آن را برای چند هفته در حساب دمو تست کنید. اینکار کمک می‌کند تا به صورت کاملاً دقیق با مدل حساب معاملاتی خود، میزان اسپردها، نوع باز کردن معاملات و کمیسیونی که باید پرداخت کنید، آشنا شوید.

بروکر فیبوگروپ یکی از کارگزاری‌های معتبری است که حساب‌های معاملاتی متنوعی مانند حساب سنت، حساب فیکس اسپرد، حساب NDD برای متاتریدر 4 و 5، حساب بدون کمیسیون و حساب ویژه سی تریدر را به کاربرانش ارائه می‌کند که کاربران می‌توانند هر کدام از آن‌ها را بدون محدودیت ایجاد کنند.

حساب پم بروکر فیبوگروپ

در بروکر FIBO Group امکان سرمایه‌گذاری در حساب‌های پم یا کار کردن به عنوان مدیر حساب وجود دارد. بنابراین شما می‌توانید حساب‌های مجاز برای این کار را در قدم اول انتخاب کنید و فعالیت خود را در سیستم پم شروع کنید. برای این کار شما همه حساب‌ها به‌جز حساب سنت، حساب سی تریدر و MT5 را می‌توانید ایجاد کنید، اما این 3 حسابی که نام برده شد نمی‌توانند در بخش حساب پم بروکر فیبوگروپ مورد استفاده قرار بگیرند.

حساب بدون سواپ بروکر فیبوگروپ

حساب بدون سواپ به حسابی گفته می‌شود که اگر معاملات شما بیش از یک شبانه روز باز بماند برای معاملاتتان بهره شبانه تعلق نمی‌گیرد. شما می‌توانید از طریق ارسال ایمیل به پشتیبانی این بروکر به آدرس Farsi@fibogroup.com حساب معاملاتی خود را به حساب اسلامی تبدیل کنید. البته حساب اسلامی بروکر فیبوگروپ را اگر باز کنید و معامله شما یک هفته در آن باز بماند باید هزینه‌های زیر را به عنوان کارمزد پرداخت کنید:

  • 50 دلار بابت یک لات استاندارد برای برخی جفت ارزها
  • 150 دلار بابت برخی از جفت ارزها
  • 50 دلار برای معاملات فلزات
  • کارمزد به دلار بابت یک لات استاندارد ارز دیجیتال

آنچه در مقاله حساب های معملاتی بروکر فیبوگروپ خواندیم

همان‌طور که در مقاله حساب‌های بروکر فیبوگروپ خواندیم، در این کارگزاری 6 حساب معاملاتی برای سبک‌های مختلف وجود دارد. اگر بخواهید با پلتفرم متاتریدر 4 معامله کنید، می‌توانید از حساب‌های سنت، اسپرد ثابت، NDD و NDD بدون کمیسیون استفاده کنید.

اگر هم می‌خواهید با متاتریدر 5 معامله کنید حساب NDD MT5 را ایجاد کنید. افرادی هم که علاقه‌مند به استفاده از سی تریدر هستند باید حساب cTrader NDD را ایجاد نمایند. در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید به عنوان مدیر پم فعالیت کنید نمی‌توانید حساب‌های سنت، سی تریدر و متاتریدر 5 را ایجاد نمایید.

https://kodambroker.com/site-fibogroup

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر فیبوگروپ

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران