خانه > کالج کدام بروکر > چگونه از ترکیب فیبوناچی و خطوط روند استفاده کنیم؟

چگونه از ترکیب فیبوناچی و خطوط روند استفاده کنیم؟

فیبوناچی یکی از مهمترین اندیکاتورهای مورد استفاده از تحلیل تکنیکال است که می‌تواند برای معامله آن را با خطوط روند نیز ترکیب کنید تا ضریب موفقیت استفاده از فیبوناچی بالاتر برود. ما در این مقاله به صورت کامل نحوه استفاده از ترکیب فیبوناچی و خطوط روند را به شما آموزش دهیم.

خط روند و فیبوناچی

فهرست مطالب

استفاده از ترکیب فیبوناچی و خطوط روند

روند دوست شماست، این مشهورترین جمله‌ای است که در بازار فارکس شنیده‌اید. معامله با روند روش‌های مختلفی دارد، اما نکته مهم این است که: وقتی یک نفر می‌خواهد با روند معامله کند، بعد از پیدا کردن آن همیشه منتظر اصلاحات می‌ماند و پس از پایان اصلاح وارد می‌شود. عموماً اصلاحات روی خطوط مهم حمایت-مقاومت و قیمت‌های اصلی بازار رخ می‌دهند. پس نیاز به ابزاری دارید که بتواند این خطوط را به راحت‌ترین شکل ممکن در اختیارتان قرار دهد. پیشنهاد ما استفاده از خطوط اندیکاتور فیبوناچی است.

ترکیب سطوح فیبوناچی با خط روند

در مرحله اول شما باید خطوط روند خود را پیدا کنید. حالا از هر روشی که استفاده می‌کنید، برخی از خط و برخی ممکن است از ema یا ترکیب آن‌ها برای پیدا کردن روند خود استفاده کنند. بعد از اینکه روند را پیدا کردید خط روند را مشخص کنید.

ترکیب سطوح فیبوناچی با خط روند
ترکیب خط روند با فیبوناچی می‌تواند یک نقطه ورود خوب بدهد.

سپس فیبوناچی را روی جفت ارز ترسیم کنید و به سطوح مختلف موجود در آن نگاهی بیندازید. آیا این جفت در حال حاضر بین سطوح فیبوناچی معامله می‌شود یا روی خط حمایت یا مقاومت قرار دارد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سطوح فیبوناچی و خط حمایت و مقاومت مقاله چگونگی ترکیب فیبوناچی و خط حمایت و مقاومت را مطالعه کنید.

این کار برای تصمیم‌گیری‌های بعدی شما در مورد خرید یا فروش جفت و تعیین سطوح سود و توقف ضرر شما حیاتی است. سطوح فیبوناچی را با خط روند و هر شاخص دیگری ترکیب کنید تا تصویر کامل‌تری از محل انجام معامله خود به دست آورید.

ترکیب سطوح فیبوناچی با خط روند
بعد از برخورد با ترند لاین و سطح مهم فیبوناچی می‌توانید ترید کنید.

هنگامی که تقاطع فیبوناچی اصلاحی با خطوط روند رخ می‌دهد، ممکن است یک منطقه حمایت یا مقاومت قوی در آنجا وجود داشته باشد. حالا طبق چیزی که در عکس بالا هم مشاهده کردید، منتظر تلاقی قیمت روی خط روند و همچنین نقاط اصلی فیبوناچی باشید. ترکیب این دو مورد به شما کمک می‌کند تا یک سیگنال قوی دریافت کنید. یعنی بازار به محلی رسیده که قرار است اصلاح تمام شود و طبق اصول همان خط روند حرکت خود را در مسیرش ادامه دهد. به همین سادگی می‌توانید خط روند را با فیبوناچی اصلاحی ترکیب کرده و محل ورود به معامله در جهت روند را پیدا کنید.

فیبوناچی یک اندیکاتور بسیار حرفه‌ای است که کمک می‌کند نقاط قوی را به دست بیاورید که ممکن است بازار در آن بخش‌ها واکنش نشان دهد. از ترکیب فیبوناچی با سایر ابزارها مانند خطوط روند استفاده کنید تا بتوانید دقیق ترین تصمیمات را بگیرید.

ترکیب سطوح فیبوناچی با الگوهای کندلی

زمانی که فیبوناچی را با خطوط روند هماهنگ می‌کنید، می‌توانید برای تاییدیه گرفتن هنگام برخورد قیمت به خطوط فیبوناچی و روند، منتظر دیدن یک کندل برگشتی نیز باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله نحوه استفاده فیبوناچی اصلاحی با کندل استیک را مطالعه کنید.

مثلاً در یک روند صعودی می‌توانید الگوهای کندلی صعودی را مشاهده کنید:

در نمونه زیر هنگام برخورد، یک الگوی کندل پوششی را مشاهده می‌کنیم که خود این الگو نیز به ما خبر از شروع ادامه روند صعودی را می‌دهد که تاییدیه‌ای مجزا است و کمک می‌کند تا با خیال راحت وارد معامله خرید شویم.

ترکیب سطوح فیبوناچی با الگوهای کندلی
ترکیب اندیکاتور و الگوهای کندلی یک استراتژی معاملاتی است.

از انواع الگوها مثل ستاره صبحگاهی، عصرگاهی، هنگینگ من، هامر و … که مختص این تاییدیه هستند می‌توانید برای اینکار استفاده کنید.

آنچه در مقاله چگونه از ترکیب فیبوناچی و خطوط روند استفاده کنیم خواندیم:

به خاطر داشته باشید که خطوط فیبوناچی که ترسیم می‌کنید تنها یک نشانگر است و آن‌ها فقط برای کمک هستند تا تصمیم بهتری در مورد نقاط خروج یا ورود معامله داشته باشید. شما نباید بیش از حد به یک شاخص تکیه کنید. اندیکاتورهای زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها در ترکیب با یکدیگر استفاده کنید تا دقیق‌ترین تصویر را از اینکه یک معامله به کجا می‌رود به دست آورید، و این همان کاری است که شما باید به عنوان یک معامله‌گر منضبط انجام دهید.

تبلیغات

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

در حال مطالعه
چگونه از ترکیب فیبوناچی و خطوط روند استفاده کنیم؟

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران