خانه > کالج کدام بروکر > فیبوناچی اکستنشن

فیبوناچی اکستنشن

فیبوناچی اکستنشن نوعی ابزار فیبوناچی است که خطوط و مناطق مهم اصلاحی را در یک روند به کاربران نمایش می‌دهد. این فیبوناچی روی یک روند کشیده می‌شود و نشان خواهد داد که ممکن است بازار تا چه پیشروی کند و ادامه روند تا چه قسمتی ادامه پیدا کند. ما در این مقاله نحوه ترسیم و استفاده از فیبوناچی اکستنشن را به صورت کامل به شما آموزش خواهیم داد.

فیبوناچی اکستنشن

فیبوناچی اکستنشن چیست؟

فیبوناچی اعداد طلایی است که در ریاضیات به دنباله فیبوناچی مشهور می‌باشد و تحلیلگران با الهام از آن یک ابزار به نام فیبوناچی را ایجاد کرده‌اند. مدل اکستنشن آن، نقاط طلایی و مهمی را که بازار ممکن است در آن حرکت کند، نمایش میدهد. عموماً تریدرها برای پیدا کردن حد سود خود از این فیبوناچی استفاده می‌کنند که به طور ساده به شکل زیر است.

فیبوناچی اکستنشن چیست؟
فیبوناچی اکستنشن یکی از انواع فیبوناچی است که برای پیدا کردن ادامه روند است.

همان‌طور که می‌بینید این ابزار روی یک روند کشیده می‌شود و خطوطی را به شما نشان می‌دهد که امکان دارد قیمت تا آنجا ادامه مسیر دهد.

فیبوناچی اکستنشن چه کاربردی دارد؟

هدف استفاده از این اندیکاتور پیدا کردن اهداف قیمتی یا نقاطی است که احتمال می‌دهیم در آینده قیمت با مقاومت یا حتی حمایت روبه‌رو خواهد شد. وقتی فیبوناچی اکستنشن را روی چارت می‌کشیم، منتظر هستیم تا قیمت به سمت اهدافی که مشخص شده حرکت کند اما باید بدانیم که در هر کدام از خطوط ممکن است با مقاومت روبه‌رو شود. با این حال اگر بتواند مقاومت را رد کند، قطعاً آن را به حمایت تبدیل کرده و هدف بعدی قیمتی می‌تواند عدد بعدی فیبوناچی باشد. یعنی اگر معامله‌گر در یک معامله باشد و یک قله جدید رخ دهد، می‌تواند از سطوح فیبوناچی برای ایده‌ای درباره اینکه قیمت ممکن است به کجا برود استفاده کند.

فیبوناچی اکستنشن چه کاربردی دارد؟
فیبوناچی اکستنشن برای تعیین تارگت استفاده می‌شود.

دنباله‌های فیبوناچی را می‌توان برای هر بازه زمانی یا در هر بازاری استفاده کرد. به طور معمول، سطوح فیبوناچی منطقه قیمتی را نشان می‌دهد که برای نماد معاملاتی و همچنین برای معامله‌گران در تصمیم‌گیری مهم است. از آنجایی که سطوح فیبوناچی را می‌توان در طول زمان بر روی امواج قیمتی مختلف ترسیم کرد، زمانی که چندین سطح از این امواج مختلف در یک قیمت همگرا می‌شوند، این می‌تواند منطقه بسیار مهمی باشد.

نحوه ترسیم فیبوناچی اکستنشن

نحوه استفاده از فیبوناچی اکستنشن به این شکل است. برای ترسیم فیبوناچی اکستنشن شما باید سه نقطه را روی چارت خود در نظر بگیرید: نقطه شروع موج، نقطه پایان موج و سومی نقطه پایان اصلاح. زمانی که فیبوناچی را روی این سه نقطه قرار دهید، به صورت خودکار اهداف قیمتی خود را ترسیم خواهد کرد. بگذارید با یک مثال در تصویر زیر آن را به شما نمایش دهیم:

نحوه ترسیم فیبوناچی اکستنشن
نحوه استفاده از فیبوناچی اکستنشن به این شکل است.

همان‌طور که می‌بینید با رسم این سه نقطه فیبوناچی نشان داده است که اهداف قیمتی آن کجاست و تا کجا پیش خواهد رفت. اگر شما در نقطه اصلاحی یک معامله باز کنید به صورت مشخص باید حد سود خود را روی یکی از خطوط فیبوناچی که در بالاتر قرار گرفته است بگذارید. این نمونه برای مدل صعودی بود که برای مدل نزولی نیز همین شرایط صدق می‌کند.

فیبوناچی اکستنشن نوعی فیبوناچی است که نشان می‌دهد که روند چه اهداف قیمتی را خواهد دید. این کار کمک می‌کند که تک پروفیت های خود را در یک روند مشخص کنید.

مشخص کردن حد ضرر و حد سود در فیبوناچی اکستنشن

همان‌طور که گفتیم زمانی که با استفاده از فیبوناچی اکستنشن یک موج را در نظر گرفته‌اید و می‌خواهید وارد معامله شوید. باید حد ضرر خود را زیر نقطه سوم فیبوناچی اکستنشن با فاصله چند پیپی قرار دهید. اما حد سود را همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، باید به ترتیب روی نقاط 23%، 38%، 50% قرار دهید. هر کدام که از این خطوط عبور کند می‌توانید به خطوط بعدی تکیه و حد ضرر خود را نیز جابجا کنید.

مشخص کردن حد ضرر و حد سود در فیبوناچی اکستنشن
برای خروج سود می‌توانید از خروج پله ای استفاده کنید.

یعنی مثلاً اگر قیمت بالا حد سود دوم در 38% رسید، می‌توانید حد ضررتان را روی 23% قرار دهید. به همین شکل روند را دنبال کنید و پله پله حد ضررتان را روی همان خطوط فیبوناچی بالا ببرید تا بتوانید بیشترین حرکت ممکن از روند را بگیرد. برای تعیین حد سود می‌توانید مقاله تعیین حد سود با فیبوناچی اکستنشن را مطالعه کنید.

تفاوت فیبوناچی اکستنشن و فیبوناچی اصلاحی

تفاوت فیبوناچی اکستنشن و اصلاحی در این است که شما در فیبوناچی اکستنشن سه نقطه را مشخص می‌کنید تا در نهایت بفهمید که اهداف بعدی بازار کجاست و حد سود را کجا می‌توان تعیین کرد، اما در فیبوناچی اصلاحی دو نقطه وجود دارد و فقط شروع و پایان اولیه روند. همچنین فیبوناچی اصلاحی برای ما مشخص می‌کند که احتمالاً بازار تا چه حدی اصلاح خواهد کرد، یعنی حدود و محدوده اصلاح قیمت را به ما نشان می‌دهد.

آنچه در مقاله همه چیز درباره استفاده از فیبوناچی اکستنشن خواندیم:

در این مقاله با فیبوناچی اکستنشن آشنا شدیم. فهمیدیم که این اندیکاتور که جز مجموعه‌ای از فیبوناچی‌هاست و از همین دنباله اعداد طلایی استفاده می‌کند. کاربرد اصلی آن این است که با استفاده از کشیدن فیبوناچی اکستنشن روی چارت می‌توانید اهداف قیمتی را مشاهده کنید. مثلاً اگر در طول یک روند صعودی شما فیبوناچی اکستنشن را بکشید، اهداف قیمتی که بعد از ادامه روند دیده می‌شود را نشان می‌دهد.

سوالات متداول
فیبوناچی اکستنشن چیست؟
●فیبوناچی اکستنشن ابزاری است که معامله‌گران می‌توانند از آن برای تعیین اهداف سود یا تخمین مسافتی که ممکن است قیمت پس از پایان اصلاح طی کند، استفاده کنند.
چطور از فیبوناچی اکستنشن استفاده کنیم؟
●برای کشیدن فیبوناچی اکستنشن شما سه نقطه را باید مد نظر قرار دهید: نقطه شروع روند، نقطه پایان روند و سوم نقطه پایان اصلاح روند.
مهم‌ترین اعداد فیبوناچی اکستنشن چیست؟
●برای تعیین حد سود، اعدادی وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها 23%، 38%، 50% هستند.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران