خانه > کالج کدام بروکر > چگونگی ترکیب فیبوناچی با حمایت و مقاومت

چگونگی ترکیب فیبوناچی با حمایت و مقاومت

فیبوناچی یکی از اندیکاتورهای بسیار مهم در بازارهای معاملاتی است که سطوح بسیار مهمی را به ما نمایش می‌دهد. اگر می‌خواهید این سطوح برای معامله مطمئن‌تر باشند، باید آن را با حمایت و مقاومت ترکیب کنید. ما در این مقاله شیوه استفاده از فیبوناچی و حمایت و مقاومت را به شما آموزش خواهیم داد.

فیبوناچی و حمایت و مقاومت

سطوح بازگشتی فیبوناچی

زمانی که یک‌ترند در حال حرکت است و می‌خواهید بدانید که تا چه حد برگشت می‌کند، یعنی اصلاح آن چه زمانی و روی چه قیمت‌هایی تمام می‌شود و بازار دوباره برمی‌گردد، می‌توانید از فیبوناچی اصلاحی استفاده کنید. برای این کار کافی است که ابتدا و انتهای یک روند را با فیبوناچی اصلاح، تارگت قرار دهید تا اصلاحات برای شما روی چارت به نمایش داده شود.

سطوح بازگشتی فیبوناچی
اصلاح فیبوناچی یک روش تحلیل تکنیکال برای تعیین سطوح حمایت و مقاومت است.

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید می‌توانید نقاط ۵۰، ۶۱ و ۷۸ را به عنوان نقاطی که ممکن است بازار برگردد مد نظر قرار دهید. برای مطالعه بیشتر راجب فیبوناچی روی گزینه اندیکاتور فیبوناچی کلیک کنید.

ترکیب فیبوناچی با حمایت و مقاومت

اگر بخواهیم فقط از سطوح فیبوناچی استفاده کنیم، ممکن است کاملاً قابل اعتماد نباشند، بنابراین باید حتماً از یک ابزار تکمیلی کنار آن استفاده کنید. بهترین مکمل برای فیبوناچی استفاده از حمایت و مقاومت است. به عکس زیر نگاه کنید، بهتر است ابتدا شما حمایت و مقاومت‌های که در بازار وجود دارد را ابتدا پیدا کنید و آن‌ها را علامت بزنید.

ترکیب فیبوناچی با حمایت و مقاومت
ترکیب فیبوناچی با حمایت و مقاومت یک استراتژی معاملاتی است.
ترکیب فیبوناچی با حمایت و مقاومت
نقطه ورود را با ترکیب فیبوناچی با حمایت و مقاومت پیدا کنید.

سپس در مرحله دوم محلی را که می‌خواهید فیبوناچی را بکشید مشخص کنید.

حالا آن خط‌هایی که فیبوناچی با خطوط حمایت و مقاومت موازی است و روی هم می‌افتد را به عنوان محل‌های اصلی در نظر بگیرید که می‌توانید از ترکیب این دو برای معامله در جهت روند استفاده نمایید.

اصلاح فیبوناچی یک روش تحلیل تکنیکال برای تعیین سطوح حمایت و مقاومت است. نام آن برگرفته از دنباله اعداد فیبوناچی است که نسبت‌های آن یعنی اعدادی که در روی چارت نشان می‌دهد، سطوح قیمتی مهم را نشان می‌دهد.

کاربرد سطوح بازگشتی فیبوناچی

اصلاحات فیبوناچی ابزارهای محبوبی هستند که معامله‌گران می‌توانند از آنها برای ترسیم خطوط حمایتی، شناسایی سطوح مقاومت، مشخص کردن استاپ لاس و تک پروفیت استفاده کنند. سطوح بازگشتی فیبوناچی به این شکل است که شما یک روند را با دو نقطه 0 و 100 انتخاب کنید، سپس فیبوناچی، سطوحی که ممکن است در بازگشت قیمت به آنها واکنش نشان دهد را برای شما ترسیم می‌کند.

معایب سطوح بازگشتی فیبوناچی

از جمله مهم‌ترین معایب سطوح بازگشتی در فیبوناچی این است که نمی‌توان به صورت 100% این سطوح را به عنوان یک سطوح مهم در نظر گرفت و حتماً باید آن را با دیگر سطوح مهم مثل سطوح حمایت و مقاومت ترکیب کرد.

فرمول سطح بازگشتی فیبوناچی

نسبت‌های سطوح حمایت یا مقاومت در فیبوناچی بازگشتی، از دنباله فیبوناچی ریاضی الهام گرفته شده است. سطوح مهم 61.8% (an-1/an)، 38.2% (an-2/an) و 23.6% (an-3/an) هستند. سطوح مهم دیگری مانند 78.6% و 50% وجود دارد که نسبت فیبوناچی نیستند، اما با این وجود مهم هستند. سطح 78.6٪ با جذر 61.8٪ داده می‌شود، در حالی که سطح 50٪ یک عددی است که به صورت قراردادی تعیین شده است.

آنچه در مقاله چگونگی ترکیب فیبوناچی با حمایت و مقاومت خواندیم:

همانطور که در این مقاله توضیح دادیم، فیبوناچی دنباله اعداد مهمی است که امروزه به عنوان ابزارهای کاربردی برای پیدا کردن سطوح مهم و همچنین پیدا کردن حد سود و حد ضرر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله متوجه شدید که بهتر است فیبوناچی را با خطوط حمایت و مقاومت ترکیب کنید تا سطوح قوی‌تری را به دست بیاورید.

سوالات متداول
7 سطح فیبوناچی چیست؟
سطوح فیبوناچی به منظور شناسایی نقاط حمایت و مقاومت در نمودارهای قیمت برای معاملات مالی استفاده می‌شود. این سطوح درصد شامل 23.6، 38.2، 50، 61.8، 78.6 درصد و 100 درصد است.
فیبوناچی به شما چه می‌گوید؟
سطوح اصلاحی فیبوناچی خطوط افقی هستند که مکان‌های احتمالی سطوح حمایت و مقاومت را نشان می‌دهند. هر سطح با یکی از نسبت‌ها یا درصدهای بالا مرتبط است.
قوی‌ترین سطح فیبوناچی چیست؟
سطوح کلیدی اصلاح فیبوناچی که باید مراقب آنها بود، عبارتند از: 23.6٪، 38.2٪، 50.0٪، 61.8٪ و 76.4٪. سطوحی که به نظر بیشترین وزن را دارند سطوح 38.2٪، 50.0٪ و 61.8٪ هستند.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران