خانه > کالج کدام بروکر > استراتژی ترکیب فیبوناچی با الگوهای کندل استیک (شمعی ژاپنی)

استراتژی ترکیب فیبوناچی با الگوهای کندل استیک (شمعی ژاپنی)

انواع الگوهای شمعی در فارکس کاربردهای فراوانی دارند که مهم‌ترین آن تاییدیه در مناطق حساس است. وقتی که شما از ترکیب فیبوناچی با الگوهای کندل استیک برای پیدا کردن نقاط حساس بازار استفاده می‌کنید، باید منتظر دیدن یک الگو مناسب باشید که جزء پترن های مهم است. ما در این مقاله روش استفاده از ترکیب فیبوناچی با الگوهای کندل استیک را به شما آموزش خواهیم داد.

استراتژی ترکیب فیبوناچی با الگوهای کندل استیک

فهرست مطالب

ترکیب فیبوناچی با الگوهای کندل استیک

ترکیب فیبوناچی با الگوهای کندل استیک می‌تواند یک ترکیب مفید برای پیدا کردن سیگنال‌های معاملاتی باشد. ترکیب فیبوناچی با الگوهای کندل استیک می‌تواند یک سیگنال قوی را برای ما صادر کند. برای یادگیری اینکار بگذارید همه چیز را با یک مثال پیش ببریم. در یک چارت، حرکتی مناسبی را که ترجیحاً یک ترند مشخص دارد انتخاب کنید، زمانی که اصلاح ترند شروع شد فیبوناچی خود را روی چارت بکشید و منتظر بمانید.

ترکیب فیبوناچی با الگوهای کندل استیک
ترکیب فیبوناچی با الگوهای کندل استیک در معاملات فارکس می تواند باعث افزایش سوددهی شما و موفقیت در بازار می شود.

همان‌طور که گفتیم باید منتظر بمانید تا بازار به یکی از خطوط فیبوناچی واکنش نشان دهد. زمانی که کندل‌ها به خطوط برخورد کردند به دنبال یکی از الگوها و پترن های کندل استیکی که ویژه برگشت بازار هستند، باشید. در نمونه زیر ما الگوی انگلفینگ یا پوششی را مشاهده می‌کنیم.

الگوی انگلفینگ یا پوششی
هنگام مشاهده الگوی انگلفینگ یا پوششی در چارت خود، وارد معامله خرید شوید.

بعد از دیدن الگو می‌توانید وارد معامله خرید شوید. به این معنا که احتمالاً با توجه به تاییدیه کندل استیک روند اصلاحی به پایان رسیده است و بازار در حال حرکت دوباره به سمت صعودی است. پس شما می‌توانید یک معامله خرید را انجام دهید. همان‌طور که در مثال زیر می‌بینید بازار نیز به همان سمت حرکتش را ادامه می‌دهد. برای ورود به چنین معامله‌ای باید حد ضرر خود را زیر همان کندل اینگولفینگ بگذارید و حد سود خود را هم می‌توانید با فیبوناچی اکستنشن مشخص کنید.

مشخص کردن حد سود به وسیله فیبوناچی اکستنشن
در الگوی انگلفینگ می توانید حد سود خود را با فیبوناچی اکستنشن مشخص کنید.

برای ورود به معامله ای مشابه چارت بالا باید حد ضرر خود را در زیر کندل انگولفینگ قرار دهید.

استفاده از فیبوناچی اصلاحی به همراه الگوهای کندل استیک یک استراتژی بسیار ساده و کاربردی است که کاربران مبتدی و حرفه‌ای می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند. البته بهتر است این استراتژی را در تایم فریم‌های بالا حداقل 30 دقیقه استفاده نمایید تا کیفیت آن بیشتر باشد.

مهم‌ترین الگوها در ترکیب با فیبوناچی

شما باید از الگوهای کندل استیک قابل اعتماد که عموماً برگشت در بازار را نشان می‌دهند استفاده کنید. پس قبل از ورود به چنین استراتژی حتماً تمرین زیادی روی الگوهای کندل استیک داشته باشید تا بتوانید به خوبی آنها را بشناسید و بدانید که چطور باید آنها را پیدا کنید. مهم‌ترین پترن های کندل استیک شامل موارد زیر می‌شوند:

  • الگو کندل استیک چکش – Hammer؛
  • الگو کندل استیک چکش معکوس- inverse Hammer؛
  • الگو کندل استیک پوشاننده صعودی – Bullish engulfing؛
  • الگو کندل استیک خط میانی – Piercing line؛
  • الگو کندل استیک ستاره صبحگاهی – Morning star؛
  • الگو کندل استیک سه سرباز سفید – Three white soldiers؛
  • الگو کندل استیک مرد دار آویز – Hanging man.

آنچه در مقاله استراتژی ترکیب فیبوناچی با الگوهای کندل استیک خواندیم:

در این مقاله یک استراتژی نسبتاً ساده را آموختیم. اکثراً کاربران برای تایید پایان اصلاح در یک روند بزرگ از فیبوناچی اصلاحی استفاده می‌کنند و منتظر می‌مانند که در پایان اصلاح به یکی از خطوط مهم فیبوناچی واکنش نشان داده شود. اما برای اینکه بتوانید وارد این معامله شوید باید بدانید که کدام واکنش حکم سیگنال ورود را دارد، بنابراین بهتر است به دنبال پیدا کردن پترن یا الگوهای کندلی در هنگام واکنش به قیمت‌های مهم فیبوناچی باشید. الگوهای زیادی وجود دارند که خودشان نشانه برگشت بازار هستند پس ترکیب این دو باهم می‌تواند یک استراتژی مهم کاربردی را که اتفاقاً ساده است را برای شما ایجاد کند.

تبلیغات

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

در حال مطالعه
استراتژی ترکیب فیبوناچی با الگوهای کندل استیک (شمعی ژاپنی)

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران