خانه > مقالات بروکر کپیتال اکستند > اسپرد بروکر کپیتال اکستند

اسپرد بروکر کپیتال اکستند

اسپرد در واقع بخشی از هزینه معاملاتی است که شما روی هر ترید به کارگزاری کپیتال اکستند پرداخت می‌کنید. اسپرد در بروکر CapitalXtend به صورت شناور در تمام حساب‌ها محاسبه می‌شود و روی هر حساب یک عدد حداقلی دارد که در طول روز از این عدد حداقلی به بالا نوسان می‌کند. برای اطلاع دقیق‌تر از میزان اسپرد بروکر کپیتال اکستند با ما همراه شوید.

اسپرد چیست؟

اگر به چارت معاملاتی یک نماد دقت کنید، دو قیمت را مشاهده می‌کند، یکی ASk و دیگری BID، به فاصله این دو قیمت که با پیپ سنجیده می‌شود اسپرد می‌گویند. حالا که متوجه شدید اسپرد چیست؟ باید بدانید که اسپردها عموماً به صورت شناور هستند، یعنی دائماً این فاصله بین قیمت خرید و فروش در حال تغییر است.

انواع حساب های بروکر کپیتال اکستند

در بروکر کپیتال اکستند ۴ نوع حساب معاملاتی مختلف به نام حساب استاندارد، ECN، ECN PRO و پلاتینیوم وجود دارد که می‌توانید با آن‌ها ترید کنید.

حساب هاای معاملاتی بروکر کپیتال اکستند
انواع حساب های معاملاتی بروکر کپیتال اکستند

شناخت انواع حساب های بروکر کپیتال اکستند از این جهت حائز اهمیت است که یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار در نوع و میزان اسپردی است که در معاملات باید پرداخت کنید.

انواع اسپرد کپیتال اکستند

به‌طور کلی کارگزاری‌های فارکس دو نوع اسپرد دارند. یا اسپرد آن‌ها ثابت است و از عددی که اعلام می‌شود به هیچ‌وجه بالاتر نمی‌رود، و یا از اسپرد شناور استفاده می‌کنند، بروکر کپیتال اکستند فقط اسپرد شناور دارد. یعنی هر حسابی که باز کنید یک عدد پایه به عنوان اسپرد دارد که در طول روز و در نمادهای معاملاتی مختلف دائم در حال نوسان است. به این نوع اسپرد، اسپرد شناور گفته می‌شود.

میزان اسپرد بروکر کپیتال اکستند

برای بسیاری از تریدرها میزان اسپردی که در هر معامله پرداخت می‌کنند، بسیار مهم است. بخصوص تریدرهایی که معاملات کوتاه مدت و اصطلاحاً اسکلپی انجام می‌دهند، به دلیل سود کمی که معاملاتشان دارد، نمی‌خواهند که میزان زیادی اسپرد پرداخت کنند. در بروکر کپیتال اکستند اسپرد همه حساب‌ها شناور است اما هرکدام یک عدد حداقلی دارند که در ادامه به تفکیک حساب آن‌ها را بررسی خواهیم کرد:

  1. اسپرد حساب استاندارد
  2. اسپرد حساب ECN
  3. اسپرد حساب PRO ECN
  4. اسپرد حساب پلاتینیوم

در ادامه میزان اسپرد در انواع حساب بروکر کپیتال اکستند را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

اسپرد حساب استاندارد

اسپرد حساب استاندارد در بروکر CapitalXtend از ۲.۵ پیپ به صورت شناور شروع می‌شود. همان‌طور که می‌بینید، این میزان اسپرد بالایی است و مناسب معاملات بلند مدت یا Day Trading است.

اسپرد حساب ECN

اسپرد حساب ECN در بروکر کپیتال اکستند به صورت شناور از عدد ۱.۶ پیپ شروع می‌شود که عدد نسبتاً معقولی است، البته همچنان برای معاملات کوتاه مدت بسیار بالاست. دقت کنید که این عدد کمترین میزان اسپرد است و احتمالاً به‌طور معمول در این حساب اسپردهایی بیشتر از ۱.۶ را تجربه خواهید کرد.

اسپرد حساب PRO ECN

حساب PRO ECN را می‌توان یکی از بهترین حساب‌های بروکر کپیتال اکستند به لحاظ اسپرد دانست. شما در این حساب معاملاتی با اسپردی معادل ۰.۱ پیپ روبه‌رو هستید که فوق‌العاده پایین است. در این حساب شما کمیسیون باید پرداخت کنید که ۳ دلار به ازای هر سمت معامله است، البته میزان کمیسیون ممکن است روی برخی نمادها متفاوت باشد.

اسپرد حساب پلاتینیوم

حساب معاملاتی پلاتینیوم بهترین حساب بروکر کپیتال اکستند است که اسپرد شناوری از ۰.۱ پیپ به بالا دارد؛ اما برخلاف حساب PRO ECN، شما هیچ کمیسیونی پرداخت نمی‌کنید، یعنی به طور شگفت انگیزی هزینه‌های معاملاتی شما بسیار پایین و نزدیک به صفر است. این حساب ویژه افراد حرفه‌ای با سرمایه بالاست زیرا حداقل ۲۵ هزار دلار برای ایجاد آن باید پول به حسابتان واریز کنید.

بروکر کپیتال اکستند حساب‌های معاملاتی مختلفی دارد که هرکدام دارای اسپرد شناور هستند. کمترین اسپردی که می‌توانید در این بروکر پرداخت کنید، مربوط به حساب پلاتینیوم است که از 0.1 پیپ شروع می‌شود و کمیسیون هم ندارد.

میزان اسپرد بروکر کپیتال اکستند در سشن ها

در ابتدای مقاله گفتیم که میزان اسپرد به نوع حساب معاملاتی که باز کرده‌اید بستگی دارد، اما این فقط یکی از عوامل است. دو عامل دیگر نیز روی میزان اسپرد پرداختی تاثیرگذارند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها خود نماد معاملاتی و سشن معاملاتی است که در آن ترید می‌کنید. همان‌طور که میدانید سشن‌های لندن، نیویورک، سیدنی، توکیو، فرانکفورت به عنوان 5 سشن اصلی بازار فارکس وجود دارند.

هرکدام از این سشن ها ویژگی خاص خود را دارند و حجم، اخبار، تصمیم‌گیری‌ها و رفتار بانک‌ها در این سشن ها سبب می‌شود که میزان اسپرد نیز به شدت تغییر کند. به طور خلاصه اگر می‌خواهید در هنگام معامله کردن کمترین میزان اسپرد را پرداخت کنید، باید در سشن لندن و نیویورک،‌ ترید‌های خود را انجام دهید. اما اگر معاملات شما در سشن توکیو و سیدنی انجام شود، عملاً بالاترین نرخ سواپ را پرداخت خواهید کرد.

چطور می‌توانیم این اسپرد را برگردانیم؟

همان‌طور که گفته شد، اسپرد و حتی کمیسیون، بخشی از هزینه‌های معاملاتی است که کاربران بابت معاملات خود به کارگزاری‌ها می‌پردازند. حالا اگر شما یک معامله‌گر باشید که تعداد معاملات زیادی در طول ماه انجام می‌دهید، قطعاً بخشی زیادی از پولتان را صرف پرداخت اسپرد و کمیسیون می‌کنید. اما خوشبختانه یک راه وجود دارد.

بروکر کپیتال اکستند در قالب طرح‌های چون ریبیت و کش بک، به کاربرانی که زیرمجموعه یک IB باشند، این امکان را می‌دهد که بتوانند بخش عمده‌ای از اسپرد پرداختی را پس بگیرند. در این راه می‌توانید از مستر IB بزرگی چون «کدام بروکر» استفاده کنید که طرف قرارداد بروکر کپیتال اکستند است و بین 55 تا 85% هزینه معاملاتی که پرداخت می‌کنید را بازمی‌گرداند. برای آشنایی کامل با جزییات آن روی دریافت ریبیت کلیک کنید.

کمیسیون بروکر کپیتال اکستند

برخی از حساب‌ها یا نمادهای معاملاتی بروکر CapitalXtend هستند که معامله کردن روی آن‌ها شامل پرداخت کمیسیون می‌شود. برای مثال سهام‌های آمریکا و اتحادیه اروپا در هر سمت دارای 5 دلار کمیسیون می‌باشند (10 دلار به ازای هر لات) هستند که در حساب‌های معمولی نیز باید پرداخت کنید.

اما به صورت عمومی فقط افرادی که حساب معاملاتی ECN PRO دارند ملزم به پرداخت کمیسیون هستند. میزان کمیسیون 3 دلار به ازای هر سمت معامله است.

آنچه در مقاله اسپرد کپیتال اکستند خواندیم

همان‌طور که در مقاله اسپرد کپیتال اکستند خواندید، این بروکر در تمامی حساب‌های خود دارای اسپرد شناور است. یعنی میزان اسپرد در طول روز مدام تغییر خواهد کرد. اسپرد در حساب استاندارد از 2.5، حساب ECN از 1.6، حساب PRO ECN از 0.1 و در حساب پلاتینیوم نیز از 0.1 پیپ به صورت شناور شروع می‌شود. دقت داشته باشید که برخی حساب‌ها یا نمادهای معاملاتی به‌جز اسپرد، شامل پرداخت کمیسیون نیز می‌شوند.

https://kodambroker.com/site-capitalxtend

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر کپیتال اکستند

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران