خانه > مقالات > تفاوت لوریج و لات

تفاوت لوریج و لات

لوریج و لات دو مفهوم مهم در معاملات فارکس هستند که تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند که برای درک این تفاوت‌ها بهتر است هر دو را به صورت جداگانه توضیح دهیم.

 

 

تفاوت لوریج و لات
فهرست مطالب

لات چیست؟

لات (LOT) به معنای حجم معاملات است، میزان حجمی که شما در هر معامله وارد می‌کنید با لات سنجیده می‌شود و هر لات به صورت استاندارد برابر با ۱۰۰.۰۰۰ واحد از نماد مورد معامله است. در فارکس کمترین حجمی که می‌توانید معامله کنید ۰.۰۱ لات یعنی یک صدم لات است.

لات چیست؟
در بازار معاملاتی فارکس، ترید شما معمولا با مقادیر خاصی به نام لات یا تعداد واحدهای ارزی که می‌خرید یا می‌فروشید معامله می‌شوند.

محاسبه لات از آنجایی مهم است که حجم ورودی شما به یک ترید را مشخص می‌کند. اگر می‌خواهید بر اساس مدیریت مالی خود خیلی زود بفهمید که در معامله‌ی خود، چند لات باید وارد کنید می‌توانید از یک ماشین حساب حجم استفاده کنید. همان‌طور که می‌بینید در اینجا باید نام نماد مورد معامله، درصد ریسک، بالانس حساب، حد سود و حد ضرر احتمالی، میزان لات و سایر مشخصات خواسته‌‌شده را وارد کرده تا بر اساس ریسک شما این ماشین حساب محاسبه کند که در این معامله چند لات حجم استفاده کنید. جهت استفاده از ماشین حساب های کدام بروکر کلیک کنید

لوریج چیست؟

لوریج به معنای اهرمی است که روی حساب شما ضرب می‌شود تا حجم مارجین را افزایش دهد. این اهرم کمک می‌کند تا معامله گران با پول کم نیز بتوانند از حرکات کوچک بازار سود کسب کنند. لوریج ها در هر بروکر و هر حساب معاملاتی مختلف هستند، مثلاً اگر لوریج یا اهرم حساب خود را روی ۱:۵۰۰ قرار دهید، این عدد در میزان حجمی که وارد معامله می‌کنید، ضرب می‌شود، یعنی حجم شما ۵۰۰ برابر خواهد شد.

لوریج چیست؟
لوریج یا اهرم یکی از مفاهیم اصلی و مهم بازار فارکس است که هدف آن افزایش بازدهی در سرمایه‌گذاری است.

برای انتخاب لوریج مناسب نیز می‌توانید از ماشین حساب لوریج بهره ببرید. همان‌طور که می‌بینید با وارد کردن مشخصات متوجه می‌شوید که با هر لوریج، چه میزان حرکت در بازار برای شما سود یا ضرر در پی خواهد داشت و از این طریق می‌توانید لوریج مد نظر برای حساب معاملاتی که دارید را انتخاب کنید.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران