خانه > مقالات بروکر ویندزور > میزان اسپرد بروکر ویندزور + بررسی اسپرد هر حساب بروکر windsor

میزان اسپرد بروکر ویندزور + بررسی اسپرد هر حساب بروکر windsor

بروکر ویندزور به عنوان یک کارگزاری بسیار حرفه‌ای که سال‌هاست به کاربران ایرانی خدمات می‌دهد، دو حساب معاملاتی متفاوت دارد که هردوی این حساب‌ها دارای اسپرد شناور هستند. اسپرد شناوری که در بروکر ویندزور ارائه می‌شود از نوع فشرده است که در شرایط عادی بازار کمترین میزان از هزینه معاملاتی را به شما تحمیل می‌کند. در این مقاله انواع، شرایط و میزان اسپرد بروکر ویندزور را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اسپرد بروکر ویندزور

اسپرد چیست؟

به فاصله بین دو قیمتی که زنده در بازار می‌بینید و با نام ASK و BID شناخته می‌شود، اسپرد معاملاتی می‌گویند. درواقع اگر بخواهید کامل‌تر بدانید که اسپرد چیست؟ باید بگوییم که اسپرد فاصل بین قیمت پیشنهاد خرید/فروش و قیمت اصلی نماد معاملاتی است که با پیپ مورد سنجش قرار می‌گیرد.

توضیح انواع اسپرد ویندزور

زمانی که می‌خواهید اسپرد را در یک بروکر مورد بررسی قرار دهیم، ابتدا باید بدانید که اسپرد شناور است یا ثابت، زیرا بین این دو تفاوت زیادی وجود دارد که هر دو را توضیح خواهیم داد:

 • اسپرد شناور: اسپرد شناور به اسپردی گفته می‌شود که مدام در حال تغییر است. یعنی در حسابی که اسپردش شناور است، اعلام می‌شود که مثلاً اسپرد از ۱.۶ به صورت شناور شروع می‌شود. این نکته به این معناست که اسپرد معاملات شما حداقل ۱.۶ خواهد بود، اما مدام براساس شرایط مختلفی که در بازار رخ می‌دهد تغییر می‌کند. اگر به گراف اسپرد شناور در عکس زیر نگاه کنید، متوجه می‌شوید که اسپرد متغییر چگونه تغییر می‌کند.

  اسپرد شناور
  اسپرد شناور به اسپردی گفته می‌شود که مدام در حال تغییر است.
 • اسپرد ثابت: اسپرد ثابت دقیقاً خلاف شناور است، یعنی شما در حسابی که اسپرد ثابت دارد، احتمالاً مشاهده می‌کنید که نوشته شده است: (اسپرد ثابت ۳.۲) این عدد به این معناست که در زمان معامله با این اسپرد، میزان فاصله ASK و BID شما هیچ تغییری نمی‌کند و به طور کاملاً ثابت خواهد بود. برای درک بهتر اسپرد ثابت می‌توانید تصویر زیر را نگاه کنید.

  اسپرد ثابت
  اسپرد ثابت دقیقاً خلاف شناور است، یعنی شما در حسابی که اسپرد ثابت دارد یک عدد ثابت می‌بینید.

همانطور که متوجه شدید اسپرد دو حالت دارد یا ثابت است یا شناور.

میزان اسپرد بروکر ویندزور

اسپرد ویندزور از نوع شناور است، یعنی در هر دو حساب شما اسپردی را تجربه خواهید کرد که دائماً در حال تغییر خواهد بود. هرچند که این اسپرد از یک عدد مشخص پایه شروع می‌شود، اما به طور کلی میزان آن متغیر است. برای درک بهتر میزان اسپرد در هر حساب می‌توانید جدول حساب‌ها و میزان اسپرد بروکر ویندزور را تماشا کنید:

هزینه‌های معاملاتیحساب primeحساب zero
اسپرد۱.۰ شناور۰.۰ شناور
کمیسیونکمیسیون ۰ روی معاملات فارکس و CFD

کمیسیون ۸ دلار برای معاملات کریپتو

کمیسیون ۸ دلار برای معاملات روی همه نمادها

کمیسیون بروکر ویندزور

کمیسیون نیز یکی دیگر از هزینه‌های معاملاتی است که معمولاً روی حساب‌هایی اعمال می‌شود که سطح اسپرد کمی دارند. در بروکر ویندزور همان‌طور که در جدول بالا هم دید هر دو حساب در شرایطی دارای کمیسیون هستند. یک‌بار دیگر آن‌ها را در ادامه شرح خواهیم داد:

 • کمیسیون حساب prime: این حساب روی معاملات فارکس و CFD هیچ کمیسیونی ندارد، اما اگر بخواهید نمادهای کریپتو را معامله کنید باید بابت هر لات ۸ دلار کمیسیون پرداخت کنید.
 • کمیسیون حساب Zero: در حساب Zero برای ترید روی همه نمادهای معاملاتی، ۸ دلار کمیسیون دریافت می‌شود.

چطور میزان اسپرد را کاهش دهیم؟

به طور مستقیم امکان کم کردن اسپرد و کمیسیون وجود ندارد، اما شما می‌توانید در پایان هر ماه تخفیف مناسبی در اسپرد و کمیسیون داشته باشید. برای این کار کافی است زیرمجموعه یک آی بی طرف قرارداد با بروکر ویندزور شوید تا از طریق دریافت ریبیت نقدی، حجم پرداختی اسپرد و کمیسیون خود را کاهش دهید.

اسپرد در بروکر ویندزور به صورت شناور است. بهترین حساب معاملاتی این بروکر حساب ZIRO است که اسپرد آن شناور از 0.0 پیپ می‌باشد. یعنی در بهترین شرایط بازار می‌توانید اسپرد 0.0 را تجربه کنید.

انواع حساب بروکر ویندزور

در کارگزاری ویندزور 2 حساب معاملاتی مختلف به نام حساب PRIME و ZERO وجود دارد. حساب PRIME در فرمت حساب‌های استاندارد است و برای ایجاد آن فقط 50 دلار پرداختی لازم دارید، اما حساب ZERO در فرمت ECN است و برای افتتاح آن 1000 دلار واریزی اولیه لازم است. به طور کلی انواع حساب ویندزور کمک می‌کند تا کاربران بتوانند از مناسب‌ترین حساب برای معاملات خود استفاده کنند.

کدام حساب اسپرد کمتری دارد؟

در بین دو حساب معاملاتی که بروکر ویندزور دارد، دو اسپرد متفاوت نیز وجود دارد. اگر معامله‌گر لانگ یا DAY TRADER هستید، بهتر است با 50 دلار حساب PRIME را باز کنید که اسپرد آن 1.0 پیپ است، اما اگر می‌خواهید کمترین اسپرد ممکن را تجربه کنید، بهتر است حساب ZIRO را ایجاد کنید که سطح اسپرد آن 0.0 می‌باشد.

اسپرد بروکر ویندزور در سشن های معاملاتی

نکته مهمی که در میزان اسپردهای شناور وجود دارد، این است که این اسپردها در طول جریان بازار مدام تغییر می‌کنند. احتمالاً سوالتان این است که آیا سشن معاملاتی روی میزان اسپرد تاثیر می‌گذارد یا خیر. جواب بله است! هر سشن معاملاتی میزان حجم، اخبار و شرایط خاص خود را دارد، مثلاً زمانی که شما در سشن توکیو یا سیدنی ترید می‌کنید، قطعاً میزان اسپرد شما بسیار زیاد خواهد بود، اما اگر در سشن های پرحجمی مانند سشن لندن یا نیویورک این کار را انجام دهید، کمترین میزان اسپرد را تجربه خواهید کرد.

سشن معاملاتی چیست؟

هر منطقه از جهان دارای یک ZONE جغرافیایی است که بازار در یک ساعت خاص در آن باز و بسته می‌شود. در فارکس 5 سشن اصلی وجود دارد که تریدرها معاملات خود را با باز و بسته شدن آن‌ها هماهنگ می‌کنند. به فاصله باز و بسته شدن هر کدام از این مناطق سشن معاملاتی می‌گویند. حالا که متوجه شدید سشن چیست، بیایید مهم‌ترین سشن‌های معاملاتی را بررسی کنیم:

 • سشن سیدنی: شروع 02:30 am، پایان 10:30 am؛
 • سشن توکیو: شروع 03:30 am، پایان 11:30 am؛
 • سشن فرانکفورت: شروع 10:30 am، پایان 18:30 pm؛
 • سشن لندن: شروع 11:30 am، پایان 19:30 pm؛
 • سشن نیویورک: شروع 16:30 pm، پایان 12:30 am.

ساعت‌ها به وقت ایران (ساعت تابستانه) هستند.

آنچه در مقاله اسپرد بروکر ویندزور خواندیم:

همان‌طور که در این مقاله خواندید، اسپرد در حساب‌های معاملاتی بروکر ویندزور کاملاً شناور است و این کارگزاری اسپرد ثابت ندارد. دو حساب بروکر ویندزور به این‌گونه طراحی شده‌اند که حساب پرایم دارای اسپرد 1 و حساب زیرو دارای اسپرد 0 است. همان‌طور که می‌دانید اسپرد یکی از هزینه‌های معاملاتی و راهی برای درآمد بروکرها است که می‌توانید از طریق فعال کردن ریبیت خود بخش مهمی از آن را پس بگیرید.

سوالات متداول
کدام حساب بروکر ویندزور اسپرد کمتری دارد؟
حساب زیرو که با 1000 دلار پرداختی ایجاد می‌شود، دارای اسپرد شناور 0.0 است. البته این حساب شامل پرداخت 8 دلار کمیسیون می‌شود.
چطور هزینه اسپرد و کمیسیون را کاهش دهیم؟
اگر ریبیت خود را در بروکر فعال کنید، می‌توانید میزان اسپرد و کمیسیون خود را تا حد زیادی کاهش دهید.
نوع اسپرد بروکر ویندزور چیست؟
بروکر ویندزور دارای اسپرد شناور است که در طول روز هرلحظه میزان آن تغییر می‌کند.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران