خانه > مقالات بروکر نورد اف ایکس > حساب های بروکر نورد اف ایکس

حساب های بروکر نورد اف ایکس

بروکر نورد اف ایکس دارای 3 حساب معاملاتی به نام حساب پرو، حساب فیکس و حساب زیرو است که با استفاده از تنها پلتفرم این بروکر یعنی متاتریدر 4 می‌توانید از طریق این حساب‌ها به بازار متصل شوید. یک حساب پس‌انداز Saving نیز در بروکر نورد اف ایکس وجود دارد که مناسب افرادی است که می‌خواهند با استفاده از سرمایه خود، یک سود مشخص و امن دریافت کنند.

حساب های بروکر نورد اف ایکس

انواع حساب های بروکر نورد اف ایکس

در بروکر NordFX سه نوع حساب معاملاتی وجود دارد و یک نوع حساب پس‌اندازه که به شرح زیر هستند:

  1. حساب PRO
  2. حساب FIX
  3. حساب Zero
  4. حساب پس‌انداز Saving
انواع حساب بروکر نورد اف ایکس
حساب‌های معاملاتی بروکر نورد اف ایکس

برای اینکه بتوانید دید کاملی نسبت به حساب‌های معاملاتی بروکر نورد اف ایکس داشته باشید، ما به‌طور مفصل حساب‌ها را شرح خواهیم داد:

حساب FIX

حساب فیکس بروکر نورد اف ایکس دارای اسپرد ثابت است، به این معنا که میزان اسپرد آن در طول روز تغییر نمی‌کند، این حساب را می‌توانید با پرداخت تنها ۱۰ دلار ایجاد کنید. کال مارجین حساب فیکس ۲۰% و استاپ اوت آن ۴۰% است. معاملات در این حساب بدون کمیسیون است و اهرم معاملاتی آن را می‌توانید تا ۱:۱۰۰۰ بالا ببرید.

حساب Pro

یکی دیگر از حساب های معاملاتی بروکر نورد اف ایکس حساب PRO است، این حساب را می‌توانید با ۱۰۰ دلار پرداختی ایجاد کنید. اسپرد این حساب برای نمادهای فارکس از ۰.۹ پیپ به صورت شناور شروع می‌شود و برای ارزهای دیجیتال ۱ پیپ است. معاملات در این حساب به صورت MARKET اجرا می‌شود، شما می‌توانید در این حساب از ربات معاملاتی نیز استفاده کنید.

حساب Zero

بهترین حساب در بروکر نورد اف ایکس حساب zero است که می‌توانید این حساب را با پرداخت ۵۰۰ دلار ایجاد کنید. این حساب مناسب افرادی است که می‌خواهند سریع‌ترین و بهترین حالت معاملات را تجربه کنند. اسپرد این حساب شناور است و از ۰ پیپ شروع می‌شود و برای اسکلپرها بسیار مناسب است. البته در نظر داشته باشید که این حساب دارای کمیسیون است که به میزان ۰.۰۰۳۵ درصد به ازای هر طرف معامله (خرید یا فروش) محاسبه می‌شود.

حساب پس‌انداز

اما یک حساب در کارگزاری NordFX وجود دارد که به عنوان حساب پس‌انداز شناخته می‌شود، یعنی بجای معامله فقط پول خود را در این حساب پس‌انداز خواهید کرد و سود دریافت می‌کنید. پرداخت سود به صورت روزانه انجام می‌شود و درصد آن ۳۰% برای یک سال است. سایر مشخصات کامل حساب پس‌انداز را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

ابزار سرمایه‌گذاریدریافت بهره ساده از پولی که سپرده‌گذاری کرده‌اید و امکان گرفتن وام از سرمایه‌ای که گذاشته‌اید.
حداقل سپرده‌ی اولیه $۵۰۰ (سپرده‌گذاری مجدد از ۱۰۰ دلار و بیشتر، در همان حساب مجاز است)
ارز موجودی حساببه USDT، DAI، BUSD و سایر استیبل‌کوین‌ها
میانگین بهره سالانه:سود وابسته به بازار شناور است.
بهره میانگین سالانه وام۳%
پرداخت بهرهروزانه
معامله خودکارمجاز
پرداخت کمیسیون‌های اضافهندارد
از پول وام می‌توان برای معامله استفاده کرد؟بله
برداشت قابل‌دسترسیک‌بار در روز، هر روز

همچنین شما از این حساب می‌توانید وام دریافت کنید که بهره آن ۳% سالیانه است.

مقایسه حساب های بروکر نورد اف ایکس

شما بر اساس نیاز خود می‌توانید یکی از حساب‌های بروکر NordFX را ایجاد کنید، برای اینکه دید بهتری به جزییات آن‌ها داشته باشید، ما کل حساب‌ها را با تمامی مشخصاتشان در جدول زیر آورده‌ایم تا بتوانید این سه حساب را با یکدیگر مقایسه کنید:

مشخصاتحساب فیکسحساب پروحساب زیرو
ابزار معاملاتی۲۸ جفت ارز، ۱۳ جفت ارز دیجیتال، طلا، نقره، CFD Indices ، stocks۳۳ جفت ارز، ۱۳ جفت ارز دیجیتال، فلزات، CFD Indices ، stocks۳۳ جفت ارز، ۱۳ جفت ارز دیجیتال، فلزات ،CFD Indices ، stocks
حداقل واریز$۱۰$۱۰۰$۵۰۰
موجودی حساببه دلار آمریکا و بیت کوینبه دلار آمریکا و بیت کوینبه دلار آمریکا و بیت کوین
کال مارجین/استاپ اوت۴۰٪/۲۰٪۴۰٪/۲۰٪۶۰٪/۴۰٪
حداکثر معاملات باز و سفارش معلق۱۰۰۱۰۰۱۰۰
اجرااجرای فوریاجرای بازاراجرای بازار
معامله خودکارمجازمجازمجاز
اسپردهای شناورثابت از ۲ پیپاز ۰.۹ پیپاز ۰.۰ پیپ
اهرم‌ (لوریج)تا ۱: ۱۰۰۰تا ۱: ۱۰۰۰تا ۱: ۱۰۰۰
دقت قیمتتا ۴ رقم اعشارتا ۵ رقم اعشارتا ۵ رقم اعشار
کمیسیون (کارمزد)بدون کارمزدبدون کارمزد۰.۰۰۳۵ درصد به ازای هر طرف معامله (خرید یا فروش)
حداقل اندازه معامله۰,۰۱۰,۰۱۰,۰۱
حداکثر حجم معامله۵۰ لات با گام ۰.۰۱۵۰ لات با گام ۰.۰۱۵۰ لات با گام ۰.۰۱

حساب مجازی یا دمو بروکر نورد اف ایکس

معامله گران حرفه‌ای قبل از اینکه حساب معاملاتی واقعی باز کنند، برای سنجیدن شرایط حساب، ابتدا اقدام به ایجاد یک حساب مجازی می‌کنند. حساب مجازی یا دمو، به حسابی گفته می‌شود که در آن همه شرایط حساب واقعی را تجربه خواهید کرد فقط پولتان واقعی نیست و این کار کمک می‌کند تا بتوانید تست‌های مورد نیاز خود را به راحتی انجام دهید. بروکر نورد اف ایکس اجازه می‌دهد که بدون هیچ محدودیتی حساب مجازی ایجاد کنید.

بروکر نورد اف ایکس حساب‌های معاملاتی به نام های حساب ZERO، حساب FIX و حساب PRO دارد. البته این کارگزاری یک حساب پس‌انداز نیز دارد که سود به آن تعلق می‌گیرد. سود این حساب روزانه برایتان واریز خواهد شد. همچنین بروکر نورد اف ایکس دارای حساب پم و کپی ترید است که اجازه سرمایه‌گذاری به شما در این بخش نیز داده می‌شود.

حساب پم بروکر نورد اف ایکس

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بروکر نورد اف ایکس داشتن حساب پم بروکر نورد اف ایکس و کپی تریدینگ آن است. برای وارد شدن به این بخش باید روی گزینه سرمایه‌گذاری از منوی سمت راست کلیک کنید تا صفحه زیر برای شما باز شود، در اینجا می‌توانید گزینه پم را انتخاب کنید.

مرحله اول حساب پم بروکر نورد اف ایکس
مرحله اول ایجاد حساب پم در بروکر نورد اف ایکس

زمانی که روی گزینه پم کلیک کنید به صفحه‌ای هدایت خواهید شد که در آن رتبه‌بندی بهترین حساب‌های پم را مشاهده خواهید کرد، در آنجا دو دکمه وجود دارد، دکمه اول برای تبدیل شدن به سرمایه‌گذار و دکمه بعدی همان‌طور که می‌بینید برای تبدیل شدن به عنوان مدیر حساب پم بروکر نورد اف ایکس است.

مرحله دوم حساب پم بروکر نورد اف ایکس
مرحله دوم ایجاد حساب پم در بروکر نورد اف ایکس

روی هر کدام که کلیک کنید باید مشخصات حساب مد نظر را وارد کرده و در حسابتان پول واریز کنید، اگر هم سرمایه‌گذار هستید می‌توانید به صورت مستقیم روی گزینه INVEST که جلوی نام هرکدام از مدیران حساب وجود دارد کلیک کنید تا مستقیماً به بخش سرمایه‌گذاری روی حساب هدایت شوید و میزان پول مورد نیاز سرمایه‌گذاری را پرداخت کنید.

حساب بدون سواپ بروکر نورد اف ایکس

حساب بدون سواپ به حسابی گفته می‌شود که در آن اگر معاملات شما بیش از یک روز (بعد از نیمه شب) باز بماند، به آن سواپ یا بهره شبانه تعلق نمی‌گیرد که به حساب اسلامی نیز معروف است. حساب اسلامی بروکر نورد اف ایکس را از طریق درخواست به پشتیبانی می‌توانید فعال کنید. اما معامله در حساب بدون سواپ قوانینی دارد که آن را می‌توانید در ادامه بخوانید:

  • اگر معاملات شما روی جفت ارزها باشد، تا 10 روز بدون سواپ خواهد بود، اما اگر روز یازدهم نیز معامله شما باز بماند، هر روز باید 5 دلار به ازای هر لات هزینه نگهداری پرداخت کنید.
  • معاملات روی طلا و نقره نیز تا 10 روز بدون سواپ است و در روز یازدهم باید نرخ به روز اعلام شده برای نگهداری هر لات معامله را پرداخت کنید.
  • معاملات روی نفت تا 6 روز بدون سواپ است و از روز هفتم باید روزانه 25 دلار بابت هر لات معامله به عنوان هزینه نگهداری پرداخت کنید.
  • معامله روی شاخص‌ها نیز تا 6 روز بدون سواپ است و از روز هفتم 1 دلار در روز به ازای هر لات معامله باید پرداخت کنید.
  • معاملات روی CFD ها تا 5 روز بدون سواپ است و از روز ششم باید 1 دلار بابت هر لات معامله پرداخت کنید.
  • اگر ترید شما روی ارزهای دیجیتال باشد، از همان روز اول به ازای هر لات معامله باید 15 دلار هزینه معاملاتی نگهداری برای بیت کوین و 1 دلار در روز برای اتریوم پرداخت کنید.

دقت داشته باشید از روز چهارشنبه تا جمعه، هزینه نگهداری 3 برابر حد معمول محاسبه می‌شود. سایر دارایی‌های معاملاتی دارای سواپ استاندارد هستند.

آنچه در مقاله حساب‌های بروکر نورد اف ایکس خواندیم

همان‌طور که در طول مقاله بروکر نورد اف ایکس خواندیم این کارگزاری دارای 3 نوع حساب معاملاتی و یک حساب سرمایه‌گذاری است که به آن سود تعلق می‌گیرد، شما می‌توانید هر کدام از این حساب‌ها را به صورت واقعی یا مجازی بدون محدودیت ایجاد کنید. اگر به دنبال اسپرد ثابت هستید، حساب FIX را ایجاد کنید ولی 2 حساب دیگر که شامل حساب زیرو و حساب پرو است دارای اسپرد شناور می‌باشد.

https://kodambroker.com/site-nordfx

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر نورد اف ایکس

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران