خانه > مقالات بروکر آی اف سی مارکتس > آموزش واریز و برداشت در بروکر آی اف سی مارکتس

آموزش واریز و برداشت در بروکر آی اف سی مارکتس

یکی از ویژگی‌های مثبت بروکر آی اف سی مارکتس، داشتن روش‌های متنوع واریز و برداشت است که کار نقل و انتقال پول برای کاربران ایرانی را به شدت آسان کرده است. برای آشنایی با واریز و برداشت در بروکر آی اف سی مارکتس، لطفاً در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

واریز و برداشت در بروکر آی اف سی مارکتس

آموزش واریز و برداشت بروکر آی اف سی مارکتس

در بروکر IFC Markets، روش‌های متنوعی برای واریز و برداشت پول وجود دارد. همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، کاربران می‌توانند از طریق روش ریالی (بانک‌های داخل ایران)، Fx-IR، کریپتو، تاپ چنج، وبمانی، پرفکت مانی و انواع کارت‌های اعتباری برای نقل و انتقال پول استفاده کنند.

واریز و برداشت در بروکر آی اف سی مارکتس
روش های واریز و برداشت بروکر آی اف سی مارکتس

در این بروکر واریز و برداشت وجه از طرف کارگزاری شامل کمیسیون نیست اما ممکن است روشی که شما استفاده می‌کنید شامل پرداخت کمیسیون باشد. همچنین نرخ تبدیل در روش‌هایی مانند ریالی یا کریپتو، بر اساس نرخ خود بروکر آی اف سی مارکتس محاسبه خواهد شد.

مراحل واریز در بروکر آی اف سی مارکتس

برای واریز وجه در بروکر آی اف سی مارکتس، پس از اینکه به پنل کاربری خود مراجعه کردید، روی گزینه پول من از منوی سمت راست کلیک کنید و سپس واریز وجه را بزنید. همان‌طور که در تصویر بالا هم دیدید، چند روش به شما نمایش داده خواهد شد که می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید، ما برای راهنمایی بیشتر شما، مهم‌ترین این روش‌ها را توضیح خواهیم داد:

  1. واریز وجه از طریق حواله ریالی
  2. واریز وجه از طریق Fx-ir یا تاپچنج

در ادامه به بررسی کامل موارد ذکر شده می‌پردازیم:

واریز وجه از طریق حواله ریالی

اگر شما بخواهید از روش واریز ریالی از طریق بانک‌های داخل ایران و کارت به کارت این کار را انجام دهید، پس از کلیک روی گزینه «حواله ریالی» وارد صفحه زیر خواهید شد.

واریز وجه از طریق حواله ریالی در بروکر آی اف سی مارکتس
آموزش واریز وجه از طریق حواله ریالی در بروکر آی اف سی مارکتس

در این صفحه نرخ تبدیل ارز روز جاری را خواهید دید، برای این کار باید یک عکس سلفی بگیرید که در آن مشخصات خواسته شده از شما باید درون برگه‌ای که در دست دارید نوشته شده باشد. البته این فرایند فقط یک بار باید انجام شود و دفعات بعدی دیگر نیاز به انجام این کار نیست. پس از تأیید عکس شما، یک تیکت برایتان ارسال می‌شود که به شما امکان انجام ادامه روند واریز وجه را اطلاع خواهد داد.

واریز وجه از طریق Fx-ir یا تاپ چنج

کاربران ایرانی دو روش دیگر برای واریز وجه دارند، یکی صرافی Fx-ir و دیگری صرافی تاپ چنج است. برای واریز وجه از طریق این دو صرافی آنلاین، شما می‌توانید روی یکی از آن‌ها کلیک کنید. ما برای مثال تاپ چنج را انتخاب کرده‌ایم. پس از کلیک روی تاپ چنج، صفحه زیر برایتان باز خواهد شد. 

واریز وجه از طریق تاپ چنج در بروکر آی اف سی مارکتس
آموزش واریز وجه از طریق تاپ چنج در بروکر آی اف سی مارکتس

در اینجا ابتدا باید حساب معاملاتی که می‌خواهید پول به آن ریخته شود را انتخاب کنید، سپس روی مبلغی که قرار است واریز کنید کلیک نمایید و در نهایت گزینه بعدی در زیر صفحه را بزنید.

واریز در بروکر آی اف سی مارکتس از طریق تاپ چنج
واریز در بروکر آی اف سی مارکتس از طریق تاپ چنج

بعد از این کار شما به درگاه صرافی منتقل خواهید شد تا از آنجا ادامه فرایند واریز وجه را انجام دهید.

کاربران ایرانی در بروکر آی اف سی مارکتس، پس از احراز هویت از 3 روش مستقیم ریالی، تاپ چنج و صرافی FX-IR می‌توانند برای واریز و برداشت وجه خود استفاده کنند.

مراحل برداشت در بروکر آی اف سی مارکتس

مراحل برداشت پول در بروکر آی اف سی مارکتس نیز همانند روش واریز وجه است، برای این کار وارد پنل کاربری خود شوید، از گزینه «پول من» روی «برداشت وجه» کلیک کنید. سپس روش مدنظرتان برای برداشت را انتخاب نمایید. برای مثال اگر تاپ چنج را انتخاب کرده باشید وارد صفحه زیر خواهید شد. در اینجا لازم است تا مبلغی که می‌خواهید برداشت کنید، حسابی که می‌خواهید از آن پول برداشت شود و مشخصات کیف پولی که می‌خواهید بروکر، پولتان را به آن واریز کند را وارد نمایید تا فرایند برداشت وجه کامل شود.

برداشت از بروکر آی اف سی مارکتس
آموزش برداشت از بروکر آی اف سی مارکتس

دقت داشته باشید که برداشت وجه ممکن است 24 ساعت یا بیشتر بسته به میزان، روز برداشت و روش آن به طول بی‌انجامد.

آنچه در مقاله واریز و برداشت بروکر آی اف سی مارکتس خواندیم

در کارگزاری آی اف سی مارکتس کاربران می‌توانند از طریق روش‌های مختلفی مانند  تاپ چنج، ریالی، کارت‌های اعتباری، وبمانی و … عملیات واریز و برداشت خود را انجام دهند. کاربران ایرانی اگر بخواهند از روش واریز و برداشت ریالی استفاده کنند، یک مرحله بیشتر از حد معمول باید احراز هویت کنند تا اجازه این کار به آن‌ها داده شود.

https://kodambroker.com/site-ifcmarkets

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر آی اف سی مارکتس

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران