خانه > مقالات بروکر آی اف سی مارکتس > حساب های بروکر آی اف سی مارکتس

حساب های بروکر آی اف سی مارکتس

حساب های معاملاتی بروکر آی اف سی مارکتس شامل حساب استاندارد، حساب Beginner، حساب Micro، حساب PAMM و … است که هر کدام روی یکی از پلتفرم‌های معاملاتی این کارگزاری ایجاد می‌شوند. برای آشنایی با مشخصات کامل حساب های بروکر آی اف سی مارکتس با ما همراه شوید.

حساب های بروکر آی اف سی مارکتس

انواع حساب های بروکر آی اف سی مارکتس

در بروکر آIFC Markets سه پلتفرم معاملاتی از نوع متاتریدر ۴، متاتریدر ۵ و NetTradeX وجود دارد که هرکدام از این پلتفرم‌ها چند حساب معاملاتی را پشتیبانی می‌کنند.

انواع حساب معاملاتی بروکر آی اف سی مارکتس
حساب های معاملاتی بروکر آی اف سی مارکتس

حساب‌های معاملاتی بروکر آی اف سی مارکتس به شرح زیر است:

  • حساب معاملاتی Standard-Fixed & Floating
  • حساب Beginner-Fixed & Floating
  • حساب Standard-Fixed
  • حساب Micro-Fixed

مسلماً میزان اسپرد، شرایط معاملاتی، اهرم و نمادهای معاملاتی که روی حساب‌های معاملاتی بروکر آی اف سی مارکتس تجربه می‌کنید بر اساس نوع حساب و پلتفرم نیز متفاوت است. در ادامه به بررسی بیشتر حساب های معاملاتی بروکر آی اف سی مارکتس می‌پردازیم:

حساب معاملاتی Standard-Fixed & Floating

حساب معاملاتی استاندارد بروکر آی اف سی مارکتس را می‌توانید به دو صورت فیکس اسپرد و اسپرد شناور روی پلتفرم معاملاتی خود پرداخت کنید، حداکثر اهرم فعال روی این حساب ۱:۲۰۰ است و این حساب را می‌توانید با ۱۰۰۰ دلار سپرده اولیه ایجاد نمایید.

حساب Beginner-Fixed & Floating

حساب Beginner بروکر آی اف سی مارکتس ویژه تریدرهای تازه کاری است که می‌خواهند معاملات خود را در فارکس آغاز نمایند، این حساب نیز به دو صورت فیکس اسپرد و اسپرد شناور ایجاد می‌شود، در این حساب می‌توانید از استراتژی هج کردن نیز استفاده کنید. از ویژگی‌های مثبت حساب Beginner میتوان به سپرده اولیه کم آن (۱ دلار) و همچنین اهرم ۱:۴۰۰ آن اشاره کرد.

حساب Standard-Fixed

نوع دیگری از حساب استاندارد در بروکر آی اف سی مارکتس وجود دارد که فقط روی متاتریدر ۴ ایجاد می‌شود، این حساب با پرداخت ۱۰۰۰ دلار باز می‌شود و اسپرد ثابتی به میزان ۱.۸ پیپ دارد. برای ایجاد این حساب باید ۱۰۰۰ دلار واریزی اولیه داشته باشید.

حساب Micro-Fixed

حساب میکرو بروکر IFC Markets چیزی شبیه به حساب سنت در سایر کارگزاری‌ها است که می‌توانید آن را با پرداخت ۱ دلار ایجاد کنید. اسپرد این حساب ثابت است و اهرم آن نیز تا ۱:۴۰۰ قابل تنظیم است.

بروکر آی اف سی مارکتس دارای 5 نوع حساب معاملاتی مختلف است که روی سه پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4، متاتریدر 5 و NetTradex ایجاد می‌شود. این حساب‌ها دارای اسپرد ثابت و شناور هستند و نهایت اهرم معاملاتی در این بروکر 1:400 است.

مقایسه حساب های بروکر آی اف سی مارکتس

برای اینکه بتوانید مشخصات تمامی این حساب‌های معاملاتی را در یک نگاه کنار هم ببینید تا بتوانید آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید، ما جدولی برای شما تهیه کرده‌ایم که می‌توانید به آن مراجعه کنید:

مشخصات حساب standard-fix & floating حساب beginner fix & floating حساب standard fix حساب micro-fixed حساب pamm
ارز تعادل USD EUR JPY uBTC USD EUR JPY uBTC USD EUR JPY USD EUR JPY USD
سپرده اولیه 1000 USD | 1000 EUR | 100000 JPY 1 USD | 1 EUR | 100 JPY 1000 USD | 1000 EUR | 100000 JPY 1 USD | 1 EUR | 100 JPY 100 USD
حداکثر اکوییتی 5000 USD 5000 USD | 5000 EUR | 500 000 JPY
اهرم 1:1 – 1:200 1:1 – 1:400 1:1 – 1:200 1:1 – 1:400 1:1 – 1:200
حداقل اسپرد ثابت از 1.8  از 1.8  از 1.8  از 1.8  از 1.8 
حداقل اسپرد شناور از 0.4  از 0.4 
سطح Short margin 10% 10% 10% 10% 10%
حداقل حجم معامله (فارکس) 10000 واحد 100 واحد 0.1 lot 0.01 lot 0.01 lot
اخبار روزانه بازار دارد دارد دارد دارد دارد
سیستم حسابداری موقعیت‌ها  Hedged/Netting Hedged/Netting Hedged Hedged Hedged

 

حساب مجازی یا دمو در بروکر آی اف سی مارکتس

برای اینکه بتوانید یک حساب معاملاتی مناسب با استراتژی خود ایجاد کنید، اینکه فقط مشخصات آن را بخوانید کافی نیست. لازم است که شما حتماً برای مدتی کوتاه آن حساب را تست کنید، به همین دلیل بروکر آی اف سی مارکتس امکان ایجاد حساب دمو را به کاربرانش داده است تا از آن طریق بتوانند بدون کوچک‌ترین ریسکی حساب معاملاتی مد نظر خود را ایجاد کرده و آن را تست کنند.

مرحله اول ایجاد حساب مجازی در بروکر آی اف سی مارکتس
مرحله اول آموزش ایجاد حساب مجازی در بروکر آی اف سی مارکتس

برای ایجاد حساب مجازی از پنل کاربری خود روی گزینه حساب‌ها کلیک کنید تا صفحه بالا برایتان باز شود، سپس روی دکمه افتتاح حساب مجازی بزنید. سپس صفحه زیر برایتان باز می‌شود.

مرحله دوم ایجاد حساب مجازی در بروکر آی اف سی مارکتس
مرحله دوم آموزش ایجاد حساب مجازی در بروکر آی اف سی مارکتس

پس از پر کردن مشخصات حساب مجازی شما ایجاد می‌شود و با دانلود کردن پلتفرم معاملاتی می‌توانید حساب مجازی خود را اجرا کنید.

حساب پم بروکر آی اف سی مارکتس

در بروکر آی اف سی مارکتس امکان استفاده از سیستم pamm برای سرمایه‌گذاران و همچنین معامله گران حرفه‌ای وجود دارد. برای همین منظور یک حساب اختصاصی پم در این بروکر وجود دارد که علاقه‌مندان به این بخش می‌توانند از این حساب استفاده کنند.

 

برای این کار به بخش حساب pamm در پنل کاربری خود بروید، روی ایجاد حساب پم کلیک کنید تا صفحه بالا

حساب پم بروکر آی اف سی مارکتس
ایجاد حساب پم بروکر آی اف سی مارکتس

برایتان باز شود. در اینجا پس از انجام تنظیمات دلخواه، حساب پم شما ایجاد می‌شود و می‌توانید در حساب پم بروکر آی اف سی مارکتس فعالیت کنید.

حساب بدون سواپ بروکر آی اف سی مارکتس

حساب بدون سواپ همان حساب اسلامی است که به شما اجازه می‌دهد، بدون محاسبه بهره شبانه، معاملات خود را چند روز باز نگه دارید. در بروکر IFC Markets می‌توانید تا 14 روز بدون سواپ یک معامله را باز نگه‌دارید.

حساب سواپ فری بروکر آی اف سی مارکتس
آموزش حساب سواپ فری بروکر آی اف سی مارکتس

برای اینکه ویژگی حساب اسلامی بروکر آی اف سی مارکتس را به اکانت معاملاتی خود اضافه کنید، باید پس از افتتاح حساب، یک پیام به پشتیبانی بروکر ارائه کنید تا پس از تایید، حساب شما به اکانت اسلامی تغییر کند.

آنچه در مقاله حساب های بروکر آی اف سی مارکتس خواندیم

همان‌طور که در مقاله حساب‌های بروکر آی اف سی مارکتس خواندیم، این کارگزاری دارای چند نوع حساب معاملاتی به نام حساب معاملاتی Standard-Fixed & Floating، حساب Beginner-Fixed & Floating، حساب Standard-Fixed، حساب Micro-Fixed و حساب PAMM-Fixed است که روی سه پلتفرم متاتریدر 4، متاتریدر 5 و NetTradex ایجاد می‌شود.

https://kodambroker.com/site-ifcmarkets

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر آی اف سی مارکتس

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هزینه‌های معاملاتی خود را کاهش دهید و به درآمد تبدیل کنید.
همین حالا درخواست دریافت ریبیت خود را ثبت کنید