خانه > مقالات بروکر آی اف سی مارکتس > آموزش حساب اسلامی در بروکر آی اف سی مارکتس

آموزش حساب اسلامی در بروکر آی اف سی مارکتس

کارگزاری آی اف سی مارکتس برای رفع دغدغه کاربران مسلمان خود، امکان استفاده از حساب اسلامی یا حساب سواپ فری را فراهم کرده است که در ادامه مطلب با ویژگی‌ها و نحوه فعال‌سازی آن در بروکر آی اف سی مارکتس آشنا خواهیم شد.

حساب اسلامی بروکر آی اف سی مارکتس

حساب اسلامی چیست؟

زمانی که شما معامله خود را باز کرده و تا بعد از نیمه شب (بسته شدن کندل روزانه) نیز همچنان آن را باز نگه‌دارید، معامله شما شامل بهره شبانه خواهد شد. از آنجایی که کاربران مسلمان بر اساس قوانین شرعی خود نمی‌خواهند بهره شبانه را دریافت یا پرداخت کنند، ویژگی به حساب‌های معاملاتی اضافه شده که به آن حساب اسلامی میگویند و سبب می‌شود تا بهره شبانه یا سوآپ برای آن‌ها در نظر گرفته نشود. حالا که متوجه شدید حساب اسلامی چیست؟ بهتر است شیوه ایجاد آن در بروکر آی اف سی مارکتس را بررسی کنیم.

آموزش ایجاد حساب اسلامی در بروکر آی اف سی مارکتس

برای ایجاد حساب اسلامی در بروکر IFC Markets، کافی است از بخش حساب‌های معاملاتی ابتدا یک حساب معمولی ایجاد نمایید. برای این کار وارد پنل کاربری خود شوید، روی گزینه «حساب‌های واقعی من» کلیک کنید و ایجاد حساب را بزنید تا یک صفحه شبیه به عکس زیر برای ساخت حساب معاملاتی باز شود. سپس در این صفحه مشخصات حساب خود را وارد نمایید. سپس پرداخت وجه را انجام دهید تا حساب شما فعال شود.

ایجاد حساب اسلامی در بروکر آی اف سی مارکتس
آموزش ایجاد حساب اسلامی در بروکر آی اف سی مارکتس

حالا اگر می‌خواهید ویژگی حساب اسلامی به حساب معاملاتی شما اضافه شود، حتماً باید به پشتیبانی یک تیکت ارسال کنید که شماره حساب شما در آن وجود داشته باشد و درخواست کنید تا ویژگی حساب اسلامی یا بدون سوآپ به حساب معاملاتی شما اضافه شود. معمولاً کارشناسان بروکر آی اف سی مارکتس ظرف چند ساعت حساب اسلامی را برای شما فعال خواهند کرد.

حساب اسلامی بروکر آی اف سی مارکتس محدود به 14 روز است و اگر معامله شما بیش از این زمان باز بماند، باید هزینه نگهداری کل روزهایی که معامله باز بوده را پرداخت کنید.

مقدار هزینه روزانه حساب اسلامی بروکر آی اف سی مارکتس

حساب اسلامی در بروکر آی اف سی مارکتس دارای شرایط مختلفی است. مهم‌ترین مسئله در حساب بدون سوآپ بروکر آی اف سی مارکتس این است که این ویژگی فقط تا 14 روز بدون هزینه است و بعد از آن باید هزینه نگهداری کل روزهایی که معامله باز بوده است را بپردازید. همچنین داشتن حساب اسلامی شامل قوانینی است که در ادامه به صورت تیتروار به آنها خواهیم پرداخت:

  1. حساب اسلامی در بروکر آی اف سی مارکتس بدون هیچ هزینه اضافی است.
  2. وضعیت اسلامی به همه حساب‌های معاملاتی مشتری اعم از حساب‌های از قبل افتتاح شده و حساب‌هایی که در آینده افتتاح می‌شوند، منتقل می‌شود.
  3. اگر حساب معاملاتی‌تان را به اسلامی تغییر دهید، امکان تغییر مجدد آن به غیر اسلامی را نخواهید داشت.
  4. شرکت این حق را برای خود می‌داند که تا پیش از آنکه حساب‌های معاملاتی مشتریان تبدیل به اسلامی شوند، سوآپ را به معاملات آنها اضافه یا از آنها کسر کند.

دقت داشته باشید که اگر از مزایای ویژه حساب‌های اسلامی سوءاستفاده شود، شرکت آی اف سی مارکتس این حق را برای خود محفوظ می‌داند که وضعیت اسلامی حساب را لغو کرده و سوآپ های مربوط به آن دوره را نیز کسر یا اضافه نماید.

 آنچه در مقاله حساب اسلامی بروکر آی اف سی مارکتس خواندیم

همان‌طور که در مقاله حساب اسلامی بروکر آی اف سی مارکتس خواندیم، این بروکر به کاربران مسلمان خود این امکان را می‌دهد که بتوانند از ویژگی بدون سواپ برای معاملاتی که بیش از یک روز باز نگه می‌دارند استفاده کنند. البته دقت داشته باشید که این ویژگی فقط برای 14 روز قابل استفاده است و بعد از آن باید هزینه نگهداری معامله را پرداخت نمایید.

https://kodambroker.com/site-ifcmarkets

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر آی اف سی مارکتس

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران