خانه > مقالات بروکر فیبوگروپ > اسپرد بروکر فیبوگروپ

اسپرد بروکر فیبوگروپ

بروکر فیبوگروپ دارای 6 حساب معاملاتی مختلف است که روی 3 پلتفرم متفاوت آن‌ها را ارائه می‌کند، هر کدام از حساب‌های معاملاتی میزان و نوع اسپرد خود را دارند و شما باید قبل از باز کردن هر حساب به شناور یا ثابت بودن اسپرد، حداقل پیپ اسپرد و کمیسیون آن حساب دقت کنید. برای آشنایی کامل با وضعیت اسپرد در بروکر فیبوگروپ در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

اسپرد بروکر فیبوگروپ

اسپرد چیست؟

زمانی که یک نماد معاملاتی را روی چارت باز می‌کنید، دو قیمت به عنوان قیمت درخواستی فروش و قیمت پیشنهادی خرید روی چارت وجود دارد که به اختصار به آن‌ها ASK و BID گفته می‌شود، اگر می‌خواهید بدانید اسپرد چیست؟ باید بگوییم، به اختلاف میزان پیپ بین این دو قیمت اسپرد میگویند.

انواع اسپرد بروکر فیبوگروپ

به صورت کلی دو نوع اسپرد در بروکر FIBO Group وجود دارد، اسپرد ثابت و اسپرد شناور که برای آشنایی کامل شما با این دو نوع، آن‌ها را شرح خواهیم داد:

 • اسپرد ثابت: به اسپردی گفته می‌شود که میزان آن در طول روز کاملاً ثابت باشد. اسپرد ثابت معمولاً روی حساب‌های FIX ارائه می‌شود، زمانی که شما یک نماد معاملاتی را در اسپرد ثابت باز کنید، تا شب بدون هیچ تغییر اسپردی باقی می‌ماند و این مسئله سبب می‌شود تا بتوانید روی میزان اسپردی که باید در طول معاملات خود پرداخت کنید، برنامه‌ریزی نمایید. البته حساب‌های اسپرد ثابت معمولاً میزان اسپردشان بالا است.
 • اسپرد شناور: نوع دیگری از اسپرد است که در بروکر فیبوگروپ ارائه می‌شود. این اسپرد همان‌طور که از نامش پیداست متغیر است. این اسپردها معمولاً یک عدد حداقلی دارند. برای مثال گفته می‌شود اسپرد این حساب از ۰.۶ به صورت شناور است، یعنی حداقل اسپرد آن عدد اعلامی است، اما در طول روز ممکن است هر لحظه میزان آن به صورت شناور دائماً در حال تغییر باشد.

انواع حساب های بروکر فیبوگروپ

برای اینکه میزان اسپرد در بروکر فیبوگروپ را بدانید لازم است تا با انواع حساب‌های این کارگزاری آشنا شوید.

انواع حساب در بروکر فیبوگروپ
حساب های معاملاتی بروکر فیبوگروپ

در اینجا شما می‌توانید با حساب سنت، حساب‌های NDD متاتریدر ۴، حساب NDD متاتریدر ۵ و حساب ویژه سی تریدر وجود دارد. انواع حساب های بروکر فیبوگروپ کمک می‌کند تا شما بتوانید بر اساس شرایط معاملاتی که دارید حساب مناسب با استراتژی خود را انتخاب کنید.

میزان اسپرد بروکر فیبوگروپ

همان‌طور که گفته شد اسپرد در بروکر فیبوگروپ به دو شکل ثابت و شناور وجود دارد، ما در ادامه مطلب میزان اسپرد هر حساب معاملاتی را به تفکیک برای شما اعلام خواهیم کرد:

 1. اسپرد در حساب سنت Cent MT4
 2. اسپرد در حساب فیکس MT4 FIXED
 3. اسپرد در حساب MT4 NDD
 4. اسپرد در حساب MT4 NDD No Commission
 5. اسپرد در حساب NDD cTrader
 6. اسپرد در حساب MT5 NDD

در ادامه تمام موارد ذکر شده را مورد بررسی قرار میدهیم:

اسپرد در حساب سنت Cent MT4

حساب سنت بروکر فیبوگروپ ویژه افراد تازه‌کار و مبتدی است که می‌خواهند کمترین ریسک ممکن را انجام دهند، اسپرد در این حساب به صورت شناور و از ۰.۶ پیپ شروع می‌شود که میزان مناسبی است. همچنین این حساب بدون کمیسیون است.

اسپرد در حساب فیکس MT4 FIXED

تنها حساب معاملاتی از بروکر فیبوگروپ که اسپرد ثابت دارد، همین حساب MT4 FIXED است. شما در این حساب با اسپردهایی بالای ۲ پیپ روبه‌رو هستید. به این شکل که هر نماد معاملاتی که باز کنید یک اسپرد ثابت دارد که در طول روز بنا بر شرایط مختلف بازار هیچ تغییری نمی‌کند.

اسپرد در حساب MT4 NDD

این حساب یکی از پایین‌ترین میزان‌های اسپرد را در میان کل حساب‌های بروکر FIBO Group دارد. حساب MT4 NDD اسپردی شناور از ۰ پیپ دارد. یعنی در شرایطی خاصی ممکن است حتی میزان اسپرد شما ۰ باشد. البته این حساب شامل مقداری کمیسیون برای معاملات می‌شود.

اسپرد در حساب MT4 NDD No Commission

این حساب از همان نوع حساب NDD است، با این تفاوت که کمیسیون ندارد. اسپرد این حساب شناور است و از ۰.۸ پیپ به بالا شروع می‌شود. حساب MT4 NDD بالاترین میزان اسپرد را در بین کل حساب‌های بروکر فیبوگروپ دارد.

اسپرد در حساب NDD cTrader

حساب سی تریدر ویژه افرادی است که می‌خواهند برای معاملاتشان از پلتفرم سی تریدر استفاده کنند. این حساب نیز دارای اسپردی شناور است که از ۰ پیپ شروع می‌شود و می‌تواند کمترین حالت اسپرد در بازار را به شما تحمیل کند. البته در نظر داشته باشید که این حساب معاملاتی شامل پرداخت کمیسیون می‌شود.

اسپرد در حساب MT5 NDD

تنها حسابی که در بروکر فیبوگروپ می‌توانید روی متاتریدر ۵ ایجاد کنید همین حساب NDD MT5 است. اسپرد این حساب نیز از ۰ شروع می‌شود ولی معاملات روی این حساب شامل پرداخت کمیسیون است.

در بروکر فیبوگروپ دو نوع اسپرد وجود دارد، اسپرد ثابت و اسپرد شناور. اسپرد ثابت ویژه حساب فیکس بروکر فیبوگروپ است که میزان آن در طول روز ثابت بوده و تغییر نمی‌کند. سایر حساب‌های معاملاتی بروکر فیبوگروپ شامل اسپرد شناور می‌شوند به این معنا که از یک عدد حداقلی اسپرد آن‌ها رو به بالا افزایش پیدا می‌کند و میزان آن به شرایط بازار بستگی دارد.

میزان اسپرد فیبوگروپ در سشن ها

همان‌طور که گفته شد، اسپردهای شناور در طول زمان بازار مدام در حال تغییر هستند. اما این تغییرات به عوامل مختلفی از جمله حجم بازار، اخبار، سشن های معاملاتی و … بستگی دارند. شما زمانی که در سشن معاملاتی ترید می‌کنید که حجم معاملات پایین است، مانند سشن سیدنی و توکیو، قطعاً با اسپرد بالایی مواجه خواهید شد.

اما اگر در سشن های معاملاتی مثل نیویورک و لندن معامله کنید، قطعاً به دلیل بالا بدون حجم معاملات با کمترین میزان اسپرد ممکن روبه‌رو خواهید شد. بنابراین سشن های معاملاتی نقش مستقیمی روی میزان اسپردی که در لحظه برای معاملات شما محاسبه می‌شود دارند. اگر شما معامله‌گری باشید که به روش اسکلپ ترید می‌کند، حتی 0.1 اسپرد نیز برایتان مهم خواهد بود. بنابراین بهترین زمان‌ترید برای پرداخت کمترین میزان اسپرد، از ساعت 16 عصر به بعد، زمانی است که هردو بازار لندن و نیویورک باز هستند.

چطور می‌توانیم این اسپرد را برگردانیم؟

اسپرد و کمیسیونی که شما برای معاملات پرداخت می‌کنید، بخشی از درآمد کارگزاری‌ها هستند، اگر معامله‌گری باشید که زیاد ترید می‌کنید، قطعاً مبلغ بالایی را در طول یک ماه باید به پرداخت این دو فاکتور اختصاص دهید. اما روشی وجود دارد که کارگزاری‌ها به شما کمک می‌کنند تا بتوانید این اسپرد و کمیسیون‌ها را تا حدی پس بگیرید. برای این کار می‌توانید از «کدام بروکر» استفاده کنید.

سایت کدام بروکر یک مستر آی بی بزرگ است که طرف قرارداد با فیبوگروپ می‌باشد و از طریق آن می‌توانید بین 55 تا 85% اسپرد و کمیسیون پرداختی را در قالب کش بک و ریبیت پس بگیرید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید روی دریافت ریبیت کلیک کنید.

کمیسیون بروکر فیبوگروپ

اگر به میزان اسپرد در حساب‌های مختلف فیبوگروپ دقت کرده باشید، معمولاً حساب‌های معاملاتی که اسپرد کمی دارند، شامل پرداخت کمیسیون می‌شوند. در این بروکر شما برای حساب‌های زیر باید کمیسیون پرداخت کنید:

 • حساب MT4 NDD: این حساب معاملاتی شامل پرداخت کمیسیون به میزان 0.003 درصد مبلغ معامله است که باید در هر ترید خود آن را بسته به حجم معاملاتی باز کنید.
 • حساب cTrader NDD: در این حساب باید به میزان 0.003 درصد مبلغ معامله کمیسیون بابت هر معامله بسته به حجم معاملاتی که دارید پرداخت کنید.
 • حساب MT5 NDD: این حساب نیز شامل پرداخت کمیسیونی به میزان 0.005 درصد مبلغ معامله‌ای که باز می‌کنید است.

سایر حساب‌های معاملاتی بروکر فیبوگروپ کمیسیون ندارند و هزینه معاملاتی شما در آن‌ها فقط شامل پرداخت اسپرد ثابت یا شناور است.

آنچه در مقاله اسپرد بروکر فیبوگروپ خواندیم

همان‌طور که در طول مقاله اسپرد فیبوگروپ خواندید، این بروکر دارای 6 حساب معاملاتی است که هرکدام اسپرد خاص خود را دارند. به صورت کلی دو نوع اسپرد در کارگزاری فیبوگروپ وجود دارد، اسپرد ثابت که فقط ویژه حساب FIXED است و میزان آن در طول روز تغییر نمی‌کند، اسپرد شناور که برای سایر حساب‌های معاملاتی است و از عدد حداقلی که برای آن اعلام شده دائماً در نوسان است.

کمترین میزان اسپرد شناور مربوط به حساب MT4 NDD، MT5 NDD و حساب cTrader است که از 0 پیپ شروع می‌شود، البته در نظر داشته باشید که این حساب‌ها همگی شامل پرداخت کمیسیون می‌شوند. اگر می‌خواهید کمترین میزان اسپرد را در بروکر FIBO Group پرداخت کنید باید در سشن های معاملاتی لندن و نیویورک ترید کنید.

https://kodambroker.com/site-fibogroup

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر فیبوگروپ

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران