لوگو آی سی ای مارکتس
امتیاز:5

بروکر آی سی ای مارکتس

دفتر مرکزی: مالزی سال تأسیس: 2016

رگوله: LFSA

واریز به برداشت: اسکریل ، پرفکت مانی ، ارزهای دیجیتال

نماد های معاملاتی: 500+

حداکثر لوریج: 1:300

پلتفرم های معاملاتی: mt4, mt5

.

رتبه بروکر آی سی ای مارکتس در میان رقبا
1
لوگو USGFX
4.55/5
9.1/10
2
لوگو فارکس چیف
4.5/5
8.8/10
3
لوگو HYCM
4.5/5
8.5/10
4
لوگو دلتا اف ایکس
4.5/5
8.3/10
5
لوگو آی سی ای مارکتس
1.5/5
3.0/10

بررسی سریع و نمره کلی بروکر ‌آی سی ای مارکتس
3.0/10
حسن سابقه 2.3
بنیه و قدرت مالی 3.5
رگوله ها و مجوز ها3.2
وضعیت پلتفرم3.6
خدمات رقابتی2.5
3.0/10
حسن سابقه 2.3
بنیه و قدرت مالی 3.5
رگوله ها و مجوز ها3.2
وضعیت پلتفرم3.6
خدمات رقابتی2.5

مشخصات و ویژگی های بروکر آی سی ای مارکتس

حداقل واریزی: 30 دلار

رگوله برای ایرانیان:

ایمیل:

تلفن: 44208089786

پشتیبانی فارسی

کپی تریدینگ

حساب اسلامی

اجازه اسکالپ

معرفی و بررسی بروکر آی سی ای مارکتس

بروکر آی سی ای مارکتس (ICE) یک کارگزاری سطح متوسط است که در سال 2016 در مالزی تاسیس شد. این بروکر تمرکز خود را بر ارائه خدمات به شرق آسیا قرار داده است. ICE دارای رگوله مناسبی است و چند حساب معاملاتی را به کاربران ارائه می‌کند که حداقل با پرداخت 30 دلار می‌توانید یکی از حساب‌های آن را ایجاد کنید. در این مقاله به صورت کامل بروکر ICE را به شما معرفی خواهیم کرد.
فهرست مطالب

تاریخچه و سابقه بروکر ICE

بروکر ICE در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد، اما فعالیت اصلی خود را به صورت جدی از سال ۲۰۲۲ آغاز نمود. این بروکر نسبتاً موفق سعی کرده از ۲۰۲۲ به بعد با ارائه خدمات بهتری از جمله پلتفرم متاتریدر ۵، اضافه کردن معاملات ارزهای دیجیتال، حساب پم و … وضعیت خود را در قبال تریدرها ارتقا بخشد.

اعتبار بروکر ICE

کارگزاری ICE Markets دارای رگوله FSA است. این رگوله مربوط به کشور انگلستان و جز رگوله‌های نسبتاً معتبر برای بروکرهای فارکس محسوب می‌شود. نام رسمی این بروکر به صورت ثبت شده ICE-FX Markets Limited ،Reg است که به شماره: LL12180، و شماره مجوز: MB/15/0007 U0064، در آدرس: طبقه سوم، Jalan OKK Awang Besar، ۸۷۰۰۰ Labuan FT، مالزی به ثبت رسیده است.

اعتبار بروکر ICE
کارگزاری ICE Markets دارای رگوله FSA است. این رگوله مربوط به کشور انگلستان و جز رگوله‌های نسبتاً معتبر برای بروکرهای فارکس محسوب می‌شود.

به طور کلی بروکر آی سی ای را می‌توان یک بروکر نسبتاً معتبر و تا امروز بدون چالش دانست.

بروکر ICE یک کارگزاری حرفه‌ای در شرق آسیا و کشور مالزی است که متاسفانه به دلیل دریافت رگوله فعالیت از اروپا، امکان ارائه خدمات به کاربران ایرانی را ندارد ولی ایرانیان خارج از کشور می‌توانند از آن استفاده کنند.

ثبت نام در بروکر ICE

در بروکر ICE ثبت نام دارای چند مرحله است. ابتدا وارد سایت رسمی آن شوید سپس روی گزینه Sign in کلیک کنید تا فرم زیر برایتان باز شود. در این فرم ابتدا باید ایمیل، سپس پسورد خود را بنویسید و تکرار کنید، بعد از آن شماره تماس، نام و نام خانوادگی را وارد نمایید. اگر ib دارید نیز می‌توانید کد ریفرال آن را نیز بنویسید و در نهایت روی گزینه Continue کلیک نمایید.

بروکر ICE ثبت نام
در بروکر ICE ثبت نام دارای چند مرحله است. ابتدا وارد سایت رسمی آن شوید سپس روی گزینه Sign in کلیک کنید تا فرم زیر برایتان باز شود.

در مرحله دوم یک کد به ایمیل شما ارسال می‌شود که در باکس مشخص شده باید کد را وارد نمایید. سپس یک بار دیگر همین کد برای شماره تلفن همراه شما ارسال می‌شود که به همین ترتیب باید آن را وارد نمایید.

بروکر ICE ثبت نام
در مرحله دوم یک کد به ایمیل شما ارسال می‌شود که در باکس مشخص شده باید کد را وارد نمایید.

تا اینجا مراحل ثبت نام شما تمام خواهد شد و بعد از آن نیاز دارید که وارد پنل کاربری خود شوید تا باقی مراحل را انجام دهید.

آموزش احراز هویت در کارگزاری آی سی ای مارکتس

پس از پایان مراحل ثبت نام، باید احراز هویت خود را تکمیل کنید. در همان ابتدای ورود به پنل کاربری، فرمی برای شما باز خواهد شد که به شکل زیر است. در این فرم ابتدا باید تاریخ تولد، نام مستعار و آدرس خود را با دقت وارد نمایید.

آموزش احراز هویت در کارگزاری آی سی ای مارکتس
پس از پایان مراحل ثبت نام، باید احراز هویت خود را تکمیل کنید.

سپس در بخش Upload Document باید دو مدرک را آپلود کنید: اول پاسپورت یا کارت ملی کشوری که در آن هستید برای احراز هویت فردی و دیگری مدرکی از جمله قبض‌های پرداختی برای احراز آدرس شما.

آموزش احراز هویت در کارگزاری آی سی ای مارکتس
پاسپورت یا کارت ملی کشوری که در آن هستید برای احراز هویت فردی و دیگری مدرکی از جمله قبض‌های پرداختی برای احراز آدرس شما.

در اینجا احراز هویت به پایان می‌رسد و باید منتظر بمانید تا تایید شود.

پلتفرم‌های معاملاتی بروکر ICE

در بروکر ICE در ابتدا فقط پلتفرم متاتریدر 4 وجود داشت اما در ادامه متاتریدر 5 و همچنین در سال 2024 سی ترید را نیز در اختیار کاربران قرار داده است. شما می‌توانید این پلتفرم‌ها را برای نسخه‌های ویندوز، اندروید، iOS و … دانلود کنید.

انواع حساب در بروکر ICE

در بروکر ICE Markets دو مدل حساب معاملاتی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد که ما هر دو حساب را به همراه مشخصات فنی آن‌ها به صورت کامل برای شما شرح خواهیم داد:

 • حساب STP MA؛
 • حساب STP.

در ادامه به بررسی بیشتر حساب های بروکر آی سی ای می‌پردازیم:

حساب STP MA:

این حساب را اگر بخواهید ایجاد کنید باید حداقل 300 دلار واریزی داشته باشید. شروع اسپرد این حساب از 2 پیپ است ولی معاملات در آن شامل پرداخت کمیسیون نیز می‌شود. کلیه مشخصات حساب STP MA به شرح زیر است.

مشخصات توضیحات
حداقل واریزی 300 $
اسپرد شروع از 2 پیپ
کمیسیون شروع از 0.004%
حداکثر لوریج 1:100
امکان ترید جفت ارزها دارد
امکان ترید سهام و شاخص دارد
امکان ترید ارزهای دیجیتال دارد
اجازه‌ی اسکالپینگ دارد
امکان استفاده از اکسپرت دارد

حساب STP

حساب STP ویژه تریدرهای مبتدی‌تر است که می‌توانند فقط با پرداخت 300 دلار یک حساب معاملاتی ایجاد کنند. اهرم این حساب تا 1:300 قابل افزایش است و کمیسیون آن نیز 0.0025% بابت هر لات معامله است که عدد بالایی محسوب نمی‌شود.

مشخصات توضیحات
حداقل واریزی 30 $
اسپرد شروع از 2 پیپ
کمیسیون شروع از 0.0025%
حداکثر لوریج 1:300
امکان ترید جفت ارزها بله
امکان ترید سهام و شاخص بله
امکان ترید ارزهای دیجیتال بله
اجازه‌ی اسکالپینگ بله
امکان استفاده از اکسپرت بله

به طور کلی میزان اسپرد و هزینه‌های معاملاتی در حساب‌های این بروکر تا حد زیادی بالاست.

آموزش حساب اسلامی در بروکر ICE

اخیراً بروکر آی سی ای مارکتس ویژگی حساب اسلامی را نیز به خدمات خود اضافه کرده است. بنابراین کاربران می‌توانند پس از اینکه یک حساب معاملاتی ایجاد نمودند، درخواست اسلامی شدن حساب خود را نیز ارائه دهند. اگر حساب شما اسلامی یا همان سواپ فری شود شما دیگر برای معاملاتی که بیش از یک روز آن را باز نگه می‌دارید نیاز به پرداخت بهره شبانه ندارید.

کپی تریدینگ بروکر آی سی ای مارکتس

در بروکر ICE سیستم کپی تریدینگ وجود ندارد اما یک حساب به نام STP-MA قرار دارد که می‌توان از طریق آن به روش MAM TRADING که یک شاخه شبیه به سوشیال تریدینگ است فعالیت کنید. برای اینکار ابتدا به بخش Open Account بروید، سپس روی گزینه وسط stp-ma کلیک کرده و یک حساب ایجاد کنید.

اگر به دنبال کسب اطلاعات تکمیلی در مورد این ویژگی هستید، می‌توانید مقاله کپی تریدینگ چیست؟ را مطالعه نمایید.

کپی‌تریدینگ بروکر آی سی ای مارکتس
در بروکر ICE سیستم کپی تریدینگ وجود ندارد اما یک حساب به نام STP-MA قرار دارد که می‌توان از طریق آن به روش MAM TRADING که یک شاخه شبیه به سوشیال تریدینگ است فعالیت کنید.

البته دقت داشته باشید فقط معامله‌گرانی که می‌خواهند به عنوان مدیر حساب فعالیت کنند نیاز به ایجاد چنین حسابی دارند. در مرحله دوم باید تنظیمات مربوط به حساب را مشخص کرده و درون آن پول واریز کنید تا در نهایت حساب شما ایجاد شود و سرمایه‌گذاران روی حساب شما سرمایه‌گذاری کنند.

کپی‌تریدینگ بروکر آی سی ای مارکتس
البته دقت داشته باشید فقط معامله‌گرانی که می‌خواهند به عنوان مدیر حساب فعالیت کنند نیاز به ایجاد چنین حسابی دارند.

اگر هم خودتان می‌خواهید یک سرمایه‌گذار باشید باید از بخش MA-RATING یکی از حساب‌هایی که با نیازهای شما همخوانی دارد انتخاب کنید.

کپی‌تریدینگ بروکر آی سی ای مارکتس
روی گزینه Invest کلیک کنید تا بتوانید حسابی باز کنید.

روی گزینه Invest کلیک کنید تا بتوانید حسابی باز کرده و در آن پول واریز کنید.

نمادهای قابل معامله‌ ICE

در بروکر ICE یک ویژگی مثبت وجود نمادهای معاملاتی متنوع برای ترید است. شما در این کارگزاری می‌توانید به نمادهای مختلف در دسته‌بندی‌های زیر دسترسی داشته باشید:

 • نمادهای فارکس؛
 • نمادهای ارز دیجیتال؛
 • نمادهای سهام؛
 • نمادهای شاخص؛
 • نمادهای فلزات گرانبها؛
 • نمادهای کالاها.

واریز و برداشت در ICE

برای واریز و برداشت در بروکر ICE Markets باید وارد پنل کاربری خود شوید، سپس در آنجا روی گزینه Deposit یا Withdraw کلیک کنید. در نهایت با چنین صفحه‌ای روبه‌رو خواهید شد. اگر هنوز احراز هویت نکرده باشید برای واریز فقط می‌توانید از ارزهای دیجیتال استفاده کنید.

واریز و برداشت در ICE
برای واریز و برداشت در بروکر ICE Markets باید وارد پنل کاربری خود شوید، سپس در آنجا روی گزینه Deposit یا Withdraw کلیک کنید.

اگر احراز هویت شما تکمیل شده باشد گزینه‌های فراوانی مانند ارزهای دیجیتال، پرفکت مانی، ترنسفر بانکی و کارت‌های اعتباری برای شما در دسترس خواهد بود.

مزایا بروکر ICE

حالا که با بروکر ICE آشنا شدید، می‌توانید به مزایا و معایب اصلی آن اشاره کنیم که به شرح زیر است:

 • رگوله مطمئن؛
 • پلتفرم‌های معاملاتی متنوع؛
 • امکان واریز و برداشت با ارزهای دیجیتال.

معایب بروکر ICE

این بروکر معایب زیادی ندارد، با این حال دو مورد از آن‌ها شامل موارد زیر است:

 • حساب‌های معاملاتی محدود؛
 • عدم اجازه ثبت نام به کاربران ایرانی.

بروکر آی سی ای مارکتس برای ایرانیان

متاسفانه بروکر ICE به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌کند. یعنی ایرانیان نمی‌توانند در این بروکر ثبت نام انجام دهند یا فعالیت کنند. البته این قانون مربوط به ایرانیان داخل کشور است و ایرانیانی که به صورت قانونی خارج از کشور زندگی می‌کنند می‌توانند از این بروکر استفاده نمایند. با توجه به اینکه این بروکر به ایرانیان خدمات نمی‌دهد توصیه می‌کنیم از صفحه بروکرهای معتبر استفاده کنید.

آنچه در مقاله بروکر ICE خواندیم:

همان‌طور که در طول این مقاله خواندیم، کارگزاری ICE در سال 2016 در مالزی تاسیس شده و دفتر اصلی آن در این کشور است اما امروز چند دفتر دیگر از جمله در استرالیا دارد. این بروکر رگوله شده سعی داشته تا بتواند سال به سال خدمات خود را به کاربران افزایش دهد. در حال حاضر بیش از 500 نماد معاملاتی قابل معامله در این بروکر وجود دارد که ارزهای دیجیتال نیز در سال 2023 به آن اضافه شده است. به طور کلی البته بروکر ICE مناسب کاربران ایرانی نیست زیرا به آنها خدمات ارائه نمی‌کند.

سوالات متداول
آیا بروکر ICE معتبر است؟
بله این بروکر دارای رگوله معتبر FSA از انگلستان است و تحت نظران فعالیت می‌کند.
آیا بروکر ICE به ایرانیان خدمات می‌دهد؟
خیر این بروکر به دلیل رگوله اروپایی خود امکان ارائه خدمات به کاربران ایرانی را ندارد.
آیا می‌توان با ارزهای دیجیتال به بروکر آی سی ای مارکتس پول واریز کرد؟
بله می‌توان از طریق ارزهای دیجیتال چون بیت کوین، تتر، اتریوم و … نقل و انتقال در بروکر ICE انجام داد.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

آخرین مقالات

تبلیغات

فهرست مطالب

3.0/10

حسن سابقه 2.3

بنیه و قدرت مالی 3.5

رگوله ها و مجوز ها3.2

وضعیت پلتفرم3.6

خدمات رقابتی2.5

بروکر های پیشنهاد شده

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هزینه‌های معاملاتی خود را کاهش دهید و به درآمد تبدیل کنید.
همین حالا درخواست دریافت ریبیت خود را ثبت کنید