بروکر اسپلنید

بروکر اسپلیندا

دفتر مرکزی: سنت وینسنت و گرنادین‌ها   سال تأسیس: 2015

رگوله: SVGFSA، FCA

واریز به برداشت: وب مانی، کریپتو

نماد های معاملاتی: 300+

حداکثر لوریج: 1:1000

پلتفرم های معاملاتی: mt4

.

رتبه بروکر اسپلنید در میان رقبا
1
لوگو آلپاری
4.6/5
9.2/10
2
لوگو لایت فایننس
4.5/5
9.1/10
3
لوگو آمارکتس
4.6/5
9.1/10
4
لوگو ارانته
4.5/5
9.0/10
بروکر اسپلنید
0/5
10/-

بررسی سریع و نمره کلی بروکر ‌اسپلنید
2.3/10
حسن سابقه 2.5
بنیه و قدرت مالی 2.6
رگوله ها و مجوز ها2.2
وضعیت پلتفرم2.0
خدمات رقابتی2.3
2.3/10
حسن سابقه 2.5
بنیه و قدرت مالی 2.6
رگوله ها و مجوز ها2.2
وضعیت پلتفرم2.0
خدمات رقابتی2.3

مشخصات و ویژگی های بروکر اسپلنید

حداقل واریزی: 250دلار

رگوله برای ایرانیان:

ایمیل: support@esplanade-ms.com

تلفن: 913322444545+

پشتیبانی فارسی

کپی تریدینگ

حساب اسلامی

اجازه اسکالپ

معرفی و بررسی بروکر اسپلنید

بروکر Esplanade یک بروکر تازه‌کار است که کار خود در سال 2015 با تاسیس یک دفتر در منطقه آفشور سنت وینسنت شروع کرده است. این بروکر که در حال حاضر به دلیل رگوله سطح پایین خود به کاربران ایرانی هم خدمات می‌دهد. اسپلنید بیش از 500 نماد معاملاتی، 4 حساب معاملاتی متنوع را در اختیار تریدرها قرار می‌دهد، اما حقیقت این است که این بروکر را فعلا نمی‌توان جز کارگزاری‌های قابل اعتماد دانست. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا به صورت کامل این بروکر را مورد بررسی قرار دهیم.
فهرست مطالب

تاریخچه و سابقه بروکر Esplanade

در سال ۲۰۱۵ بروکر Esplanade در سنت وینسنت اعلام موجودیت کرد و کار رسمی خود را از سال ۲۰۱۶ آغاز نمود. در این حدود ۸ سال فعالیت بروکر نتوانسته کیفیت قابل قبولی را به کاربران ارائه کند و درصد شکایت کاربران از این بروکر برای مسائلی چون اسلیپیج، تاخیر در عملکرد برداشت وجه، مشکلات اجرای معاملات و … کم نبوده است، اما هنوز این شکایت‌های موردوار به شکایت‌های عمده ختم نشده است. به طور کلی نمی‌توان بروکر Esplanade را یک کارگزاری باسابقه خوب یا حتی بد دانست، اما بهتر است کاربران ایرانی در حال حاضر از چنین بروکرهایی استفاده نکنند.

اعتبار بروکر Esplanade

این بروکر نیز مانند اکثر بروکرهای سطح پایین ترجیح داده است تا یک رگوله سطح پایین از این منطقه دریافت کند. همه خوب می‌دانید بروکری که فقط یک رگوله از سنت وینسنت دریافت کرده، عملاً پاسخگو به هیچ مرجع قانونی و نظارتی قویی نخواهد بود و نمی‌توان سرمایه‌گذاری در آن را تضمین کرد. آدرس رسمی این بروکر به شرح زیر است:

 • Esplanade Market Solutions Ltd., Suite 305, Griffith Corporate Center, Beachmont, Kingstown, St. سنت وینسنت و گرنادین ها VC0100 P.O. جعبه ۱۵۱۰ به شماره ثبت شده ۲۲۵۱۴ IBC 2015 توسط اداره ثبت شرکت‌های تجاری بین المللی ثبت شده است.

به طور کلی اسپلنید را نمی‌توان جز کارگزاری‌های معتبر و حرفه‌ای دانست که با خیال راحت بتوانید از خدمات آن استفاده کنید. در نتیجه برای کار با چنین بروکری باید حتماً احتیاط لازم را رعایت کرده و سرمایه‌ی کمی را در آن وارد نمایید.

بروکر Esplanade یک کارگزاری سطح پایین است که به کاربران ایرانی خدمات معامله‌گری ارائه می‌کند، اما به دلیل کیفیت پایین رگوله و نظارت حداقلی که روی این بروکر وجود دارد، بهتر است ایرانیان فعلاً در این بروکر ثبت نام نکنند.

بروکر Esplanade ثبت نام

بروکر Esplanade دارای زبان فارسی است. زمانی که می‌خواهید در آن ثبت نام کنید در صفحه اول این کارگزاری روی دکمه حساب شخصی کلیک نمایید تا صفحه زیر برای شما باز شود. سپس ایمیل و پسورد خود را وارد کنید و روی دکمه Register کلیک نمایید تا به ادامه صفحه ثبت نام بروید.

ثبت نام در بروکر ایسپلند
در ابتدا برای ثبت نام در بروکر ایسپلند باید روی گزینه register کلیک کنید.

در صفحه دوم باید نام کامل خود را بنویسید، دوباره ایمیل و پسورد را وارد کنید و همچنین یک شماره تماس مربوط به خودتان را بنویسید و دکمه Register را بزنید.

افتتاح حساب در بروکر ایسپلند
در این قسمت باید اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

بعد این کار یک ایمیل برای شما ارسال خواهد شد، در inbox خود روی لینک آن کلیک می‌کنید تا پنل کاربری شما فعال شود.

آموزش احراز هویت در اسپلنید

پس از پایان ثبت نام کار اصلی که باید انجام دهید احراز هویت است. برای احراز هویت زمانی که وارد پنل کاربری شدید روی گزینه File Upload کلیک کنید.

احراز هویت در ایسپلند
برای احراز هویت در ایسپلند باید مدارک هویتی خود را وارد کنید.

در اینجا باید مدارکی مانند پاسپورت و مدرکی که آدرس شما را تایید کند را آپلود نمایید و منتظر بمانید تا در نهایت از طریق پشتیبانی احراز هویت شما کامل شود.

پلتفرم‌های معاملاتی در Esplanade

برای تریدرهایی که نیاز به پلتفرم‌های معاملاتی متنوعی دارند، این بروکر احتمالاً مناسب نخواهد بود چون شما در کارگزاری اسپلند فقط به متاتریدر 4 دسترسی خواهید داشت. متاتریدر 4 را می‌توانید برای نسخه‌های ویندوز، اندروید و iOS دانلود نمایید.

انواع حساب در بروکر Esplanade

در بروکر اسپلنید 4 حساب معاملاتی مختلف وجود دارد که کاربران می‌توانند بر اساس استراتژی و نیازهای خود یکی از این حساب‌ها را افتتاح کرده و با آن معاملات خود را شروع کنند. برای شناخت بیشتر این حساب‌های معاملاتی، هر کدام را به صورت جداگانه برای شما شرح خواهیم داد:

 1. حساب FIX؛
 2. حساب استاندارد؛
 3. حساب ECN؛
 4. حساب VIP.

در ادامه به بررسی بیشتر موارد ذکر شده خواهیم پرداخت:

حساب FIX

این حساب با 250 دلار پرداختی اولیه افتتاح خواهد شد. اسپرد آن به صورت ثابت 3 پیپ، سطح مارجین کال آن 75% و استاپ اوت آن روی 1% است. بیشترین حد معاملات در حساب فیکس 100 لات است.

حساب استاندارد

حساب استاندارد نیز برای افتتاح به 250 دلار واریزی اولیه نیاز دارد. اسپرد این حساب شناور از 1.2 پیپ شروع می‌شود و شامل پرداخت کمیسیون نخواهد شد. مارجین کال این حساب 75% است و استاپ اوت آن 1% می‌باشد، همچنین حداقل حجم وارده 0.01 و 100 لات است.

حساب ECN

حساب ECN مناسب تریدرهای حرفه‌ای است که می‌توانند با 250 دلار پرداختی آن را ایجاد کنند. اسپرد این حساب شناور از 0.0 پیپ شروع می‌شود، اما هر معامله در این حساب شامل پرداخت کمیسیون خواهد شد که 4$ به ازای هر لات در هر طرف معامله است. استاپ اوت آن 40% و مارجین کال 100% است. بیشترین نماد معاملاتی در این حساب برای ترید کردن وجود دارد.

حساب VIP

حساب VIP بهترین حساب بروکر اسپلنید است که برای افتتاح آن باید 20 هزار دلار سرمایه اولیه داشته باشید. اسپرد این حساب به صورت شناور از 0.0 شروع می‌شود، اما میزان کمیسیون آن 2 دلار به ازای هر لات معامله است. مارجین کال این حساب 100% و استاپ اوت آن 40% است.

آموزش حساب اسلامی در بروکر Esplanade

همان‌طور که متوجه شدید در این بروکر 4 نوع حساب معاملاتی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها را از طریق درخواست به پشتیبانی می‌توانید به عنوان حساب اسلامی استفاده کنید. به این معنا که اگر شما در یک حساب اسلامی یا سواپ فری معاملاتی انجام دهید که ترید شما بیش از یک روز باز بماند، این معامله شامل محاسبه بهره شبانه نخواهد شد.

اطلاعات تکمیلی را در مقاله حساب اسلامی چیست؟ بخوانید.

کپی‌تریدینگ Esplanade

در بروکر Esplanade هیچگونه سیستم کپی تریدینگ یا حساب پم وجود ندارد، به این معنا که شما نمی‌توانید با داشتن اکانت در این کارگزاری از حساب یک تریدر دیگر کپی کنید. البته با استفاده از بخش سیگنال متاتریدر امکان این را دارید که از سیگنال‌های سایت MQL روی حساب‌های معاملاتی خود استفاده نمایید.

در مقاله کپی تریدینگ چیست؟ همه‌چیز را درباره این ویژگی به صورت مفصل بررسی کرده‌ایم.

نمادهای قابل معامله‌ اسپلنید

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب بروکر، نمادهای معاملاتی مختلف است که به تریدرها اجازه می‌دهد روی هر دارایی که مد نظرشان است، معامله کنند. در جدول زیر برخی از مهم‌ترین این دارایی‌ها آمده است که می‌توانید برای معاملات خود از آن‌ها استفاده کنید:

فارکس انرژی فلزات شاخص سهام سهام روسیه
AUDCAD Brent_Crude XAUUSD AUS200 3M_Company AFKS
AUDCHF Crude_Oil XAGUSD EUSTX50 Adobe_Sys FEES
AUDJPY Natral_Gas XPTUSD SPA35 AMD LSRG
AUDNZD XBRUSD SWI20 Aetna_Inc NMTP
AUDUSD XNGUSD US2000 AIG_Inc PHOR
CADCHF XTIUSD FRA40 Alcoa_Inc PIKK
CADJPY GER30 Amer_Exp PLZL
CHFJPY HK50 Amazon UPRO
EURAUD JPN225 Analog_Dev ROSN
EURCAD NAS100 Apple_Comp. SNGS
EURCHF UK100 Applied_Mat TATN
EURGBP US30 AT&T_Corp ALRS
EURJPY US500 Bank_of_Amr CHMF
EURNOK UKOIL Boeing_Co GAZP
EURNZD USOIL Caterpillar GMKN
EURPLN S&P_500 Cisco_Sys HYDR
EURRUB Nasdaq_100 Citigroup IRAO
EURSEK Dow_Jones Coca_Cola LKOH
EURUSD DAX_30 Comcast MAGN
GBPAUD CAC_40 Conoco_Phil MFON
GBPCAD Nikkei(Jap) Costco MGNT
GBPCHF FTSE_100 Disney MOEX
GBPJPY Dupont_Co MTSS
GBPNZD eBay_Inc NLMK
GBPPLN EMC_Corp SBER
GBPUSD ExxonMobil SIBN
NZDCAD Ford_Motor VTBR
NZDCHF General_Ele AFLT
NZDJPY General_Mtr NVTK
NZDUSD Goldman_Sch RTKM

واریز و برداشت در Esplanade

برای واریز و برداشت در این بروکر باید ابتدا گزینه Funding را در منوی کاربری خود بزنید، سپس یکی از گزینه‌های Deposit برای واریز و یا withdraw برای برداشت را انتخاب کنید. برای واریز و برداشت، سه روش وجود دارد: روش بانکی، استفاده از کارت‌های اعتباری و روش کیف پول‌های الکترونیک که شامل انتقال ارزهای دیجیتال نیز می‌شود.

واریز و برداشت بروکر ایسپلند
برای واریز و برداشت در بروکر ایسپلند باید ابتدا گزینه Funding را بزنید.

برای مثال اگر روی کیف پول الکترونیک کلیک کنید یک صفحه مثل تصویر زیر برای شما باز می‌شود.

واریز پول در بروکر ایسپلند
در این قسمت مبلغی که می‌خواهید واریز کنید را وارد کنید.

در آنجا مشخصات کامل انتقال خود را بنویسید تا به درگاه نقل و انتقال ارز دیجیتال خود منتقل شوید.

مزایا و معایب بروکر Esplanade

حالا که این کارگزاری را مورد بررسی قرار دادیم، بهتر است به مزایا و معایب آن اشاره کنیم تا بهتر بتوانید برای همکاری با این بروکر تصمیم‌گیری کنید:

مزایا بروکر Esplanade

 • حساب‌های معاملاتی متنوع؛
 • پشتیبانی از زبان فارسی.

معایب بروکر ESPLANADE

 • نداشتن پلتفرم معاملاتی متنوع؛
 • نبود امکان ترید ارزهای دیجیتال؛
 • روش واریز و برداشت محدود؛
 • رگوله سطح پایین.

بروکر Esplanade برای ایرانیان

بروکر اسپلنید در حال حاضر به کاربران ایرانی خدمات می‌دهد، حتی وب‌سایت این مجموعه دارای زبان فارسی است تا کاربران ایرانی به راحتی بتوانند از خدمات آن استفاده کنند. البته خدمات برای ساکنان ایالات متحده در دسترس نیست و همچنین CFD ها برای مشتریان بریتانیایی در دسترس نیستند. با توجه به اینکه این بروکر به ایرانیان خدمات ارائه نمی‌کند توصیه می‌کنیم از صفحه بروکرهای معتبر استفاده کنید.

آنچه در مقاله بروکر ESPLANADE خواندیم:

در این مقاله متوجه شدیم که بروکر Esplanade در سال 2015 در سنت وینسنت تاسیس شد و فعالیت خود را در این منطقه آفشور زیر نظر یک رگوله بسیار سطح پایین ادامه می‌دهد. کاربران از عملکرد بروکر اسپلنید رضایت بالایی ندارند و شواهد نشان می‌دهد که باید برای حفظ سرمایه خود از این بروکر روسی دوری کنید. این کارگزاری دارای 4 حساب معاملاتی، بیش از 500 دارایی و همچنین 1 پلتفرم معاملاتی برای اتصال به بازار است. Esplanade به کاربران ایرانی خدمات می‌دهد.

سوالات متداول
آیا کارگزاری Esplanade معتبر است؟
این بروکر جز کارگزاری‌های کاملاً معتبر نیست و رگوله آن نیز چندان قوی نمی‌باشد.
در بروکر Esplanade امکان ترید ارز دیجیتال وجود دارد؟
خیر، در این بروکر نمادهای معاملاتی ارز دیجیتال در دسترس نیستند و در فهرست دارایی‌های معاملاتی آن وجود ندارد.
آیا بروکر اسپلنید به ایرانیان خدمات می‌دهد؟
بله، این بروکر به کاربران ایرانی خدمات ارائه می‌کند، همچنین این کارگزاری دارای زبان فارسی می‌باشد.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

آخرین مقالات

تبلیغات

فهرست مطالب

2.3

حسن سابقه 2.5

بنیه و قدرت مالی 2.6

رگوله ها و مجوز ها2.2

وضعیت پلتفرم2.0

خدمات رقابتی2.3

بروکر های پیشنهاد شده

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هزینه‌های معاملاتی خود را کاهش دهید و به درآمد تبدیل کنید.
همین حالا درخواست دریافت ریبیت خود را ثبت کنید