بهترین بروکرها برای ترید

مهم‌ترین انتخابی که یک تریدر، قبل از معامله در فارکس باید انجام دهد، انتخاب بروکر است. کارگزاری دسترسی شما به بازار را فراهم می‌کند و اگر خدمات مناسبی نتوانید از کارگزاری دریافت کنید، بخش زیادی از تمرکز و وقت شما برای چالش‌هایی که با کارگزاری پیش می‌آید تلف می‌شود. ما در این مقاله سعی داریم تا بهترین بروکر‌هایی که برای ترید کاربران ایرانی مناسب است را به شما معرفی کنیم.

هنگام انتخاب بروکر چه فاکتورهایی را در نظر بگیریم؟

همان‌طور که میدانید، به دلیل وجود تحریم‌های بین‌المللی، ایرانیان به بروکرهای سطح اول جهان دسترسی ندارند، اما با این حال، کارگزاری‌های فراوانی وجود دارند که سال‌هاست، خدمات مناسبی به کاربران ایرانی ارائه می‌کنند. زمانی که شما می‌خواهید از بین این کارگزاری‌ها یکی را برای ثبت‌نام انتخاب کنید، باید چند فاکتور مهم که در ادامه آمده را در نظر داشته باشید:

۱. زبان فارسی و پشتیبانی فارسی ۲. رگوله معتبر و سابقه کاری سالم ۳. امکان واریز و برداشت ریالی و آسان ۴. گستردگی نمادهای معاملاتی ۵. حجم پایین برای واریز و ایجاد حساب ۶. اسپرد و کمیسیون رقابتی و پایین ۷. تنوع حساب‌های معاملاتی

بهترین بروکرها برای ترید ایرانیان

از میان حدود ۲۰ کارگزاری که به صورت حرفه‌ای به ایرانیان خدمات می‌دهند، ما ۱۰ کارگزاری برتر را به ترتیب و بر اساس نظر کارشناسان در جدول زیر آورده‌ایم. هرچند که ممکن است نظر و حتی نیازهای شما با ترتیب جدول کارشناسان ما متفاوت باشد اما به صورت معمول در این رتبه‌بندی از نظرسنجی بیش از ۲۰۰۰ تریدر حرفه‌ای فارکس نیز استفاده شده است.

رتبه

نام بروکر

  زبان فارسی

  سابقه (سال)

رگوله

واریز و برداشت مستقیم ریالی

تنوع حساب معاملاتی

حداقل واریزی حساب

حداقل اسپرد شناور از

گستردگی نمادهای معاملاتی

بررسی و ثبت نام

  1

آلپاری

دارد

۲۰

حرفه‌ای

دارد

۴

۱۰۰$

۰.۴

+۲۵۰

  2

  آی اف سی

دارد

۱۷

حرفه‌ای

دارد

۸

۱$

۰.۴

+۶۵۰

  3

  فیبوگروپ

دارد

۲۳

حرفه‌ای

دارد

۶

۱$

۰.۰

+۲۰۰

  4

  لایت فایننس

دارد

۱۷

معتبر

دارد

۳

۱۰$

۰.۰

+۳۰۰

۵

آمارکتس

دارد

۱۶

معتبر

دارد

۴

۱۰۰$

۰.۰

+۴۰۰

۶

دلتا اف ایکس

دارد

۱۴

متوسط

دارد

۴

۱۰$

۰.۴

+۴۰۰

۷

کپیتال اکستند

دارد

۱۵

معتبر

دارد

۴

۱۰۰$

۰.۲

+۳۰۰

۸

ارانته

دارد

۵

متوسط

دارد

۴

۵۰$

۰.۰

+۳۰۰

۹

اپوفایننس

دارد

۳

متوسط

ندارد (تاپ چنج)

۴

۱۰۰$

۰.۰

+۳۰۰

۱۰

اینگات

دارد

۱۷

معتبر

دارد

۳

۱۰۰$

۰.۰

۳۶۰+

جمع بندی انتخاب بروکر

در پایان به عنوان جمع‌بندی راهنمای انتخاب بروکر باید بگوییم که قطعاً هر تریدری ممکن است دلایل، نظرات و نیازهای خاص خودش را داشته باشد. شما به عنوان یک معامله‌گر باید ابتدا فاکتورهای مهمی که با استراتژی و نیازهای شما هماهنگ است را در یک بروکر بسنجید تا بتوانید در نهایت انتخاب صحیحی داشته باشید.

امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران