خانه > مقالات بروکر تریدرز وی > اسپرد بروکر تریدرز وی

اسپرد بروکر تریدرز وی

در بروکر تریدرز وی، تمامی حساب‌ها دارای اسپرد شناور هستند، به این معنی که هیچ عدد ثابتی برای میزان اسپرد آن‌ها وجود ندارد و در طول روز بنا بر شرایط بازار، میزان اسپرد پرداختی تغییر می‌کند. البته اسپرد در بروکر تریدرز وی به عوامل دیگری نیز بستگی دارد که در ادامه مطلب آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

اسپرد بروکر تریدرز وی

اسپرد چیست؟

زمانی که چارت معاملاتی یک نماد را باز می‌کنید، دو عدد Ask و Bid را به عنوان قیمت‌های آن نماد مشاهده می‌کنید. این دو عدد در واقع قیمت پیشنهاد فروش و پیشنهاد خرید هستند و به فاصله بین این دو قیمت، اسپرد گفته می‌شود.

اسپرد
اسپرد (اختلاف قیمت بین BID & ASK)

حالا که متوجه شدید اسپرد چیست؟ باید بدانید که میزان اسپرد بر اساس پیپ سنجیده می‌شود.

انواع حساب بروکر تریدرز وی

یکی از عوامل مهم تاثیرگذار روی میزان اسپرد پرداختی شما، نوع حساب معاملاتی است که باز کرده‌اید بنابراین باید انواع حساب بروکر تریدرز وی را به خوبی بشناسید. در این کارگزاری ۴ حساب به نام حساب ECN MT4، حساب MT4.VAR، حساب ECN MT5 و حساب CT.ECN وجود دارد که بنابر شرایط خود می‌توانید هرکدام از آن‌ها را ایجاد کنید.

انواع اسپرد بروکر تریدرز وی

معمولاً بروکرهای فارکس دارای دو نوع اسپرد شناور و ثابت هستند. اسپرد ثابت به اسپردی گفته می‌شود که در طول روز عدد آن تغییر نمی‌کند و هیچ عاملی روی میزان آن تاثیر ندارد. اما اسپرد شناور، اسپردی است که مدام در طول روز در حال تغییر است و از عدد پایه‌ای که دارد دائماً بیشتر می‌شود.

میزان اسپرد بروکر تریدرز وی

هر چهار حساب معاملاتی در بروکر TradersWay دارای اسپرد شناور هستند، یعنی میزان اسپرد آن‌ها در طول روز از عدد حداقلی که برایشان اعلام شده است مدام تغییر می‌کند و عواملی چون نماد، سشن، اخبار، حجم بازار و … روی آن اثرگذار است. در ادامه به بررسی بیشتر میزان اسپرد در انواع حساب بروکر تریدرز وی می‌پردازیم:

  1. اسپرد حساب ECN MT4
  2. اسپرد حساب VAR
  3. اسپرد حساب ECN MT5
  4. اسپرد حساب ECN

در ادامه به بررسی موارد ذکر شده می‌پردازیم:

اسپرد حساب ECN MT4

حساب معاملاتی ECN MT4 بروکر تریدرز وی دارای اسپرد شناور است که از ۰ پیپ به بالا شروع می‌شود. این حساب تقریباً بهترین حساب برای اسکلپرها و تریدرهای حرفه‌ای از نظر میزان اسپرد و کمیسیون است.

اسپرد حساب MT4.VAR

اسپرد حساب MT4.VAR بروکر TradersWay نیز از نوع شناور است و حداقل مقدار آن ۰.۷ پیپ است. این حساب کمیسیون ندارد و مناسب تریدرهای سطح متوسط است.

اسپرد حساب ECN MT5

حساب ECN MT5 بروکر تریدرز وی ویژه متاتریدر ۵ است که میزان اسپرد آن ۰ پیپ به صورت شناور است. این حساب نیز دارای کمیسیون است و تریدرهای حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند.

اسپرد حساب CT. ECN

حساب CT.ECN بروکر تریدرز وی ویژه پلتفرم سی تریدر است که اسپرد آن ۰ پیپ به صورت متغیر است. معامله در این حساب شامل پرداخت کمیسیون می‌شود.

بروکر تریدرز وی چهار حساب معاملاتی دارد که در همه آن‌ها اسپرد به صورت شناور محاسبه می‌شود. عوامل زیادی از جمله سشن معاملاتی، نماد، نوع حساب، حجم بازار و … روی میزان اسپرد پرداختی تاثیرگذار هستند.

میزان اسپرد بروکر تریدرز وی در سشن ها

در نظر داشته باشید که هر سشن معاملاتی تاثیر فراوانی در میزان اسپرد شناور دارد، زیرا حجم معاملات و اخباری که در بازار منتشر می‌شود، بیشترین تاثیر را روی کم یا زیاد شدن اسپرد دارد. بنابراین اگر به عنوان یک تریدر می‌خواهید کمترین اسپرد ممکن را تجربه کنید، باید در سشن های معاملاتی مانند سشن نیویورک و لندن معامله کنید.

کمیسیون بروکر تریدرز وی

در بروکر TradersWay سه حساب معاملاتی ECN MT4، ECN MT5 و CT.ECN شامل پرداخت کمیسیون برای معاملات می‌شوند. میزان کمیسیون در هر نماد و حساب معاملاتی کاملاً متغیر است. متاسفانه بروکر تریدرز وی اطلاعات کامل و دقیقی درباره نحوه محاسبه و میزان کمیسیون به کاربران نداده است و باید در طی یک معامله میزان کمیسیون پرداختی را متوجه شوید.

چطور می‌توانیم این اسپرد را برگردانیم؟

اسپرد و کمیسیونی که در طی هر معامله پرداخت می‌کنید، بخشی از هزینه‌های معاملاتی است که جز درآمد بروکرها نیز محسوب می‌شود. اگر شما تریدری باشید که حجم معاملات بالایی دارید، قطعاً هزینه‌های معاملاتی شما نیز به شدت زیاد می‌شود. به همین دلیل باید بتوانید بخشی از اسپرد و کمیسیون پرداختی را برگردانید. برای این کار باید ابتدا زیرمجموعه یک آی بی بزرگ مانند «کدام بروکر» شوید، سپس از طریق سیستم دریافت کش بک و ریبیت، بین 55 تا 85% از هزینه‌های معاملاتی را به صورت پول نقد پس بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه انجام این کار روی دریافت ریبیت کلیک کنید.

آنچه در مقاله اسپرد بروکر تریدرز وی خواندیم

همان‌طور که در مقاله اسپرد بروکر تریدرز وی خواندیم، اسپرد حساب‌های معاملاتی بروکر تریدرز وی همگی به صورت شناور هستند. یعنی میزان اسپرد بر اساس زمان، سشن معاملاتی، حجم بازار، نماد و … دائماً در حال تغییر است. شما از طریق عضویت در زیرمجموعه یک IB، می‌توانید بخش زیادی از اسپرد پرداختی در هر معامله را برگردانید.

https://kodambroker.com/site-tradersway

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر تریدرز وی

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران