خانه > مقالات بروکر لایت فایننس > اسپرد بروکر لایت فایننس

اسپرد بروکر لایت فایننس

بروکر لایت فایننس دارای سه حساب معاملاتی سنت، ECN و کلاسیک است که هرکدام از حساب‌ها اسپرد خاص خود را دارند. البته نوع اسپرد تمامی این حساب‌ها شناور است و در کل اسپرد ثابت در بروکر لایت فایننس وجود ندارد. برای آشنایی کامل با جزییات اسپرد و کمیسیون در بروکر لایت فایننس تا پایان مطلب با ما همراه شوید.

اسپرد بروکر لایت فایننس

اسپرد چیست؟

هرگاه که یک نماد را روی چارت باز کنید، در لحظه دو قیمت مختلف با اندکی فاصله مشاهده خواهید کرد. این دو قیمت ASK و BID است که همان قیمت پیشنهاد فروش و خرید نماد معاملاتی است. فاصله‌ای که بین آن‌ها وجود دارد را اسپرد میگویند.

اسپرد
اسپرد (اختلاف قیمت بین BID & ASK)

حالا که متوجه شدید اسپرد چیست؟ باید بدانید که اسپرد با پیپ سنجیده می‌شود و هرچقدر که این مقدار کمتر باشد، هزینه معاملاتی شما برای باز کردن یک معامله کمتر است.

انواع حساب بروکر لایت فایننس

بروکر Litefinance سه حساب مختلف را به کاربران ارائه می‌دهد تا هر فردی با توجه به استراتژی شخصی خود، مناسب‌ترین حساب را انتخاب کند. انواع حساب بروکر لایت فایننس شامل حساب سنت، حساب ECN و حساب کلاسیک است.

انواع اسپرد بروکر لایت فایننس

به طور کلی کارگزاری‌های فارکس ۲ نوع اسپرد دارند. یکی اسپرد ثابت که در طول روز هیچ‌گاه عددش تغییر نمی‌کند و ثابت می‌ماند و دیگری اسپرد شناور است که از عدد حداقلی که دارد، اسپرد آن شروع می‌شود و در طول روز و بنا بر شرایط مختلف بازار دائماً در حال تغییر است. در بروکر لایت فایننس تمامی حساب‌ها دارای اسپرد شناور هستند.       

میزان اسپرد بروکر لایت فایننس

همان‌طور که گفته شد میزان اسپرد در بروکر لایت فایننس شناور است. یعنی در هر حساب از عدد حداقلی که اعلام شده، رو به بالا در نوسان است. اما اگر می‌خواهید عدد میانگین اسپرد در نمادهای مختلف در این ۳ حساب را با یکدیگر مقایسه کنید، می‌توانید به جدول زیر مراجعه کنید:

نمادمیانگین اسپرد در حساب ECNمیانگین اسپرد در حساب کلاسیکمیانگین اسپرد در حساب سنت
AUDUSD۰.۴۲.۳۲.۴
EURUSD۰.۱۲.۰۲.۰
GBPUSD۰.۳۲.۰۲.۶
NZDUSD۰.۵۲.۴۲.۵
USDCAD۰.۶۲.۱۲.۴
USDCHF۰.۴۲.۳۲.۶
USDJPY۰.۳۲.۲۲.۴
EURCHF۰.۷۵.۱۲.۴
EURGBP۰.۲۳.۸۵.۱
EURJPY۰.۷۳.۰۴.۰
GBPJPY۰.۲۶.۰۲.۸
GBPCAD۱.۲۴.۸۷.۴
CHFJPY۱.۳۴.۱۵.۵
CADCHF۰.۸۴.۶۴.۰
NZDCAD۱.۱۵.۸۴.۶
CADJPY۰.۹۴.۷۵.۸
AUDJPY۰.۶۳.۲۴.۷
EURCAD۰.۸۵.۵۳.۴
EURAUD۱.۱۵.۵۵.۸

در ادامه به بررسی میزان اسپرد در انواع حساب بروکر لایت فایننس می‌پردازیم:

اسپرد حساب ECN

حساب ECN را می‌توان بهترین حساب بروکر Litefinance دانست، اسپرد این حساب به صورت شناور از ۰ پیپ شروع می‌شود. یعنی در لحظاتی ممکن است حتی برای معامله خود نیاز نباشد که هیچ اسپردی را محاسبه کنید.

اسپرد حساب ECN بروکر لایت فایننس
حساب ECN بروکر لایت فایننس

حداقل سپرده حساب ECN فقط ۵۰ دلار است و اسکلپرها می‌توانند از این حساب ویژه برای معاملات خود استفاده کنند.

اسپرد حساب Classic

حساب کلاسیک نیز اسپرد معقولی دارد، عدد حداقلی اسپرد این حساب ۱.۸ است که به صورت شناور محاسبه می‌شود، به این معنا که در هر لحظه ممکن است این عدد روی هر نماد معاملاتی تغییر کند. شما با پرداخت ۵۰ دلار می‌توانید یک حساب کلاسیک در بروکر لایت فایننس ایجاد کنید.

اسپرد حساب Cent

حساب سنت معمولی‌ترین حساب در بروکر لایت فایننس و ویژه افرادی است که تازه وارد بازار فارکس شده‌اند. اسپرد این حساب از ۳ پیپ شروع می‌شود که عدد بالایی است و مناسب معاملات کوتاه مدت نیست. شما حساب سنت را می‌توانید با پرداخت ۱۰ دلار به صورت سنت ایجاد کنید.

بروکر لایت فایننس سه حساب معاملاتی دارد که روی هر سه آن‌ها شما با اسپرد شناور مواجه هستید. در حساب ECN علاوه بر اسپرد، کمیسیون نیز وجود دارد که برای هر دارایی معاملاتی متفاوت است، در ضمن شما از طریق ریبیت و کش بک می‌توانید بخش عمده‌ای از کمیسیون پرداختی را به صورت پول نقد پس بگیرید.

میزان اسپرد بروکر لایت فایننس در سشن ها

همان‌طور که توضیح دادیم، یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار روی میزان اسپرد شناور، وضعیت بازار است. هرچقدر که بازار شرایط آرام تری داشته باشد و حجم معاملات در آن بیشتر شود، میزان اسپرد نیز کاهش پیدا می‌کند.

بنابراین به طور معمول اگر می‌خواهید کمترین اسپرد ممکن را پرداخت کنید، بهتر است معاملات خود را در سشن معاملاتی لندن و نیویورک انجام دهید. معمولاً سشن های سیدنی و توکیو به دلیل حجم پایینی که دارند سبب می‌شوند که بیشترین حد اسپرد یک نماد معاملاتی را در آن‌ها تجربه کنید.

چطور می‌توانیم این اسپرد را برگردانیم؟

اسپرد و کمیسیون بخشی از هزینه‌های معاملاتی شما را تشکیل می‌دهند که هنگام باز کردن هر ترید باید به کارگزاری پرداخت کنید. معامله‌گرانی که تعداد تریدهای زیادی در طول یک ماه دارند، عموماً بخش زیادی از پول خود را ناچار هستند بابت اسپرد پرداخت کنند. به همین دلیل کارگزاری‌ها برای تشویق معامله گران روشی به نام کش بک یا ریبیت را معرفی کرده‌اند تا بخش زیادی از این هزینه‌های معاملاتی به کاربران بازگردد.

اگر شما در بروکر لایت فایننس ترید می‌کنید، می‌توانید از طریق پیوستن به یک مستر IB قدرتمند مانند «کدام بروکر» بین 55 تا 85% از هزینه‌های خود را برگردانید. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دریافت ریبیت کلیک کنید.

کمیسیون بروکر لایت فایننس

معمولاً حساب‌های معاملاتی که دارای اسپرد کمی هستند، شامل پرداخت کمیسیون می‌شوند. در بروکر لایت فایننس برای معامله با حساب ECN باید کمیسیون پرداخت کنید. هزینه‌ی مارک آپ در حساب‌های ECN وجود ندارد (هزینه‌ی کارگزار که به اسپرد اضافه می‌گردد). در حساب‌های ECN مشتریان فقط اسپرد خام بازار را داشته و کمیسیون بر اساس هر لات محاسبه خواهد شد، برای اطلاع کامل از میزان کمیسیون دارایی‌های مختلف به جدول زیر نگاه کنید:

گروه ابزارهای مالیMT4/MT5/LiteFinance
جفت‌های ارزی عمده$10
نرخ‌های متقاطع (کراس) فارکس$20
جفت‌های کوچک (خرد) در فارکس$30
گاز طبیعی$20
فلزات گران‌بها$20
کشاورزی$2
سهام‌ها$0.25
شاخص‌های فراگیر سهام$5
رمز ارزها0.12%
نفت$0.5

 

آنچه در مقاله اسپرد بروکر لایت فایننس خواندیم

همان‌طور که در طول مقاله اسپرد بروکر لایت فایننس خواندیم، در این کارگزاری حساب‌های معاملاتی دارای اسپرد شناور هستند. یعنی از عدد پایه‌ای که دارند روی هر نماد مدام در حال تغییر می‌باشند. بهترین حساب که کمترین اسپرد را در این بروکر دارد حساب ECN است، البته در حساب ECN شما باید بابت معاملات خود طبق جدولی که مشاهده کردید، بابت هر لات، مقداری کمیسیون پرداخت کنید.

https://kodambroker.com/site-litefinance

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر لایت فایننس

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران