خانه > مقالات بروکر اف ایکس چویس > اسپرد بروکر اف ایکس چویس

اسپرد بروکر اف ایکس چویس

اسپرد بروکر اف ایکس چویس به صورت شناور برای حساب‌های مختلف محاسبه می‌شود، هر حسابی که ایجاد کنید یک عدد حداقلی برای اسپرد دارد و بر اساس شرایط مختلف بازار می‌تواند به صورت شناور تغییر کند. برای آشنایی کامل با اسپرد بروکر اف ایکس چویس ادامه مطلب را مطالعه کنید.

اسپرد بروکر اف ایکس چویس

اسپرد چیست؟

اسپرد، نوعی درآمد برای بروکر است، که از اختلاف قیمت ASK و BID که به صورت پیپ محاسبه می‌شود، به دست می آید.

اسپرد
اسپرد (اختلاف قیمت بین BID & ASK)

اگر دقیقاً می‌خواهید بدانید که اسپرد چیست؟ باید بدانید که هنگام باز کردن یک نماد روی چارت معاملاتی دو قیمت را به عنوان قیمت پیشنهاد فروش و قیمت خرید مشاهده می‌کنید، اختلافی که بین این دو قیمت وجود دارد را اسپرد می گویند.

انواع اسپرد بروکر اف ایکس چویس

به طور کلی، اسپرد به دو صورت ثابت و شناور وجود دارد، در بروکر FXChoice، اسپرد فقط به صورت شناور است، یعنی هر حساب یک میزان حداقلی اسپرد دارد که هنگام معامله در بازار، بر اساس نوع حساب، آن اسپرد از عدد حداقلی که دارد می‌تواند بیشتر شود. حرکت شناور اسپرد بستگی به شرایط مختلف بازار دارد، اخبار، حجم، سشن معاملاتی و … می‌توانند باعث شوند که اسپرد کم یا زیاد شود. اما در اسپرد ثابت عدد اسپرد به هیچ عنوان در طول روز تغییر نمی‌کند.

حساب های معاملاتی بروکر اف ایکس چویس

بروکر FXChoice دارای ۳ نوع حساب معاملاتی است که می‌توانید به عنوان یک تریدر یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

انواع حساب معاملاتی در بروکر اف ایکس چویس
حساب های معاملاتی در بروکر اف ایکس چویس

برای آشنایی بیشتر شما با حساب های بروکر اف ایکس چویس ما آن ها را در ادامه توضیح خواهیم داد:

  1. حساب کلاسیک
  2. حساب اپتیموم
  3. حساب حرفه ای

در ادامه به بررسی موارد ذکر شده می پردازیم:

حساب کلاسیک

حساب کلاسیک به حسابی گفته می‌شود که می‌توانید آن را با ۱۰۰ دلار ایجاد کنید، حداقل حجم سفارشات در این حساب ۰.۰۱ است و می‌توانید ریبیت تا ۲ دلار در ازای هر ۱۰۰هزار دلار گردش مالی دریافت کنید. این حساب کمیسیون ندارد و اهرم معاملاتی آن را می‌توانید روی ۱:۲۰۰ تعیین کنید. اجرای سفارشات در این حساب بروکر اف ایکس چویس به صورت NDD است.

حساب اپتیموم

ساده‌ترین حساب معاملاتی که با ۱۰ دلار پرداختی می‌توانید آن را ایجاد کنید، حساب اپتیموم است، این حساب دارای اهرمی تا ۱:۱۰۰۰ است. مقدار مارجین برای پوزیشن های هج ۵۰% و مارجین کال و استاپ اوت آن به ترتیب ۱۵ و ۲۵% است. شما می‌توانید در این حساب از اکسپرت هم استفاده کنید. شما برای این حساب می توانید ریبیت تا ۲ دلار در ازای هر ۱۰۰ هزار دلار گردش مالی دریافت کنید.

حساب حرفه‌ای یا Pro

بهترین نوع حساب در بروکر اف ایکس چویس، حساب حرفه‌ای یا PRO است که با پرداخت ۱۰۰ دلار واریزی ایجاد می‌شود. معاملات این حساب شامل کمیسیون ۳ دلاری به ازای هر ۱۰۰ هزار دلار گردش مالی است. حداقل حجم سفارشات در حساب PRO 0.01 است.

بروکر اف ایکس چویس دارای 3 نوع حساب مختلف است، که هرکدام از این حساب‌ها اسپرد جداگانه‌ای دارند، حساب کلاسیک اسپرد 0.5، حساب اپتیموم اسپرد 1.5 و حساب حرفه‌ای اسپرد 0 پیپ دارد. کل اسپرد های بروکر اف ایکس چویس به صورت شناور است و در طول روز بسته به شرایط مختلف معاملاتی ممکن است به کلی تغییر کند.

میزان اسپرد بروکر اف ایکس چویس

همانطور که گفتیم اسپرد در بروکر اف ایکس چویس به صورت شناور است و می‌توانید در جدول زیر میزان آن را مشاهده نمایید:

مشخصاتحساب کلاسیکحساب اپتیمومحساب حرفه‌ای
کمترین اسپرد ممکن از0.5 پیپ1.5 پیپ0 پیپ

در ادامه به بررسی میزان اسپرد در حساب های بروکر اف ایکس چویس می پردازیم:

  1. اسپرد حساب کلاسیک
  2. اسپرد حساب اپتیموم
  3. اسپرد حساب حرفه‌ای

در ادامه موارد بالا را بصورت کامل بررسی خواهیم کرد:

اسپرد حساب کلاسیک

اسپرد در حساب کلاسیک بروکر FXChoice به صورت شناور است و از عدد حداقلی 0.5 پیپ به بالا شروع می‌شود. این میزان اسپرد مناسب تریدرهایی است که معاملات اسکلپ و میان مدت انجام می‌دهند.

اسپرد حساب اپتیموم

اسپرد در حساب اپتیموم به صورت شناور از 1.5 پیپ به بالا بر اساس شرایط مختلف بازار شروع می‌شود. این میزان اسپرد در حساب اپتیموم بروکر اف ایکس چویس برای کاربران مبتدی است که احتمالاً معامله روزانه دارند.

اسپرد حساب حرفه ای

کمترین میزان اسپرد در بروکر اف ایکس چویس متعلق به حساب حرفه‌ای است که میزان آن از 0 پیپ شروع می‌شود، یعنی شما می‌توانید در این حساب حتی اسپرد 0 را در بهترین شرایط بازار تجربه کنید. چنین اسپردی کاملاً مناسب تریدرهای حرفه‌ای و افرادی است که به صورت تخصصی اسکلپ انجام می‌دهند.

میزان اسپرد بروکر اف ایکس چویس در سشن ها

همانطور که احتمالاً میدانید، رابطه کاملاً مستقیمی بین میزان اسپرد و سشن های معاملاتی وجود دارد، همانطور که گفته شد، اسپرد حساب های بروکر اف ایکس چویس شناور است، یعنی از همان عدد حداقلی که دارد بسته به شرایط بازار نوسان می‌کند.

سشن معاملاتی
سشن های معاملاتی فارکس

اما شرایط بازار چگونه است؟ هرچه که میزان حجم معاملات بیشتر باشد، اسپرد شما پایین‌تر خواهد بود بنابراین شما باید سشن معاملاتی را انتخاب کنید که بیشترین حجم در آن وجود دارد. پس ما پیشنهاد می‌کنیم سشن معاملاتی نیویورک و لندن را برای معامله کردن انتخاب کنید تا بتوانید کمترین اسپرد ممکن را تجربه کنید. سشن های توکیو و سیدنی بدترین سشن برای معاملات هستند و قطعاً میزان اسپرد در این دو سشن در بالاترین حد خودش قرار دارد.

کمیسیون بروکر اف ایکس چویس

کمیسیون نیز مانند اسپرد، یکی دیگر از منابع درآمدی بروکرها از معاملات کاربران است. پس هنگام انتخاب حساب نه تنها به اسپرد بلکه به کمیسیون نیز باید توجه کنید، زیرا هر چه حسابی اسپرد کمتری داشته باشد، احتمالاً کمیسیون آن بالاتر می‌رود. برای دیدن میزان کمیسیون در بروکر اف ایکس چویس به جدول زیر دقت کنید:

مشخصاتحساب کلاسیکحساب اپتیمومحساب حرفه‌ای 
کمیسیوننداردندارد3.5 دلار (1.5 دلار برای معاملات حجم بالا، طبق برنامه پیپ) در ازای هر 100 هزار دلار گردش مالی

همانطور که می‌بینید، فقط در حساب حرفه‌ای بروکر FXChoice کمیسیون وجود دارد که به میزان 3.5 دلار در ازای 100 هزار دلار معامله است. هرچند که این کمیسیون قابل کم شدن است و حتی می‌توانید بخشی از آن را بعداً به عنوان کش بک یا ریبیت دریافت کنید.

چطور می‌توانیم این اسپرد را برگردانیم؟

در طول مقاله اشاره کردیم که اسپرد و کمیسیون بخشی از درآمد کارگزاری‌ها از معاملات تریدرها هستند. در نظر داشته باشید که بروکرها طی طرح‌هایی برای تشویق کاربران، بخشی از اسپرد را در قالب طرح‌هایی به عنوان ریبیت و کش بک به کاربران برمی‌گردانند. پلتفرم «کدام بروکر» وب سایتی است که کمک می‌کند بین 55 تا 85% پرداختی کمیسیون و اسپرد شما را از هر بروکری که باشید به شما برخواهد گرداند. برای اطلاعات بیشتر روی دریافت ریبیت کلیک کنید.

آنچه در مقاله اسپرد بروکر اف ایکس چویس خواندیم

همانطور که در مقاله اسپرد بروکر اف ایکس چویس خواندید، این کارگزاری دارای اسپرد کاملاً شناور است، یعنی در لحظات مختلف بازار می‌تواند تغییر کند. بروکر اف ایکس چویس 3 نوع حساب دارد که اسپرد آن‌ها با هم متفاوت است. حساب کلاسیک دارای اسپردی به میزان 0.5 پیپ، حساب اپتیموم به میزان 1.5 پیپ و اسپرد حساب حرفه‌ای به میزان 0 پیپ است.

https://kodambroker.com/site-fxchoice

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر اف ایکس چویس

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران