خانه > مقالات بروکر اف ایکس چویس > آموزش حساب اسلامی در بروکر اف ایکس چویس

آموزش حساب اسلامی در بروکر اف ایکس چویس

بروکر اف ایکس چویس دارای سه حساب معاملاتی است که تمام آن‌ها را می‌توانید از طریق پنل کاربری خود به اکانت اسلامی یا سواپ فری تبدیل کنید، برای آشنایی کامل با جزییات این کار در بروکر اف ایکس چویس، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

حساب اسلامی بروکر اف ایکس چویس

حساب اسلامی چیست؟

اگر معاملات شما در فارکس، بیش از یک شبانه روز یعنی بعد از نیمه شب (ساعت اعلامی کارگزاری) بازبماند، شامل نرخ بهره می‌شود که ممکن است این نرخ مثبت یا منفی باشد. اگر دقیق‌تر بخواهید بدانید حساب اسلامی چیست؟ باید بگوییم حسابی است که نرخ بهره شامل آن نمی‌شود.

آموزش ایجاد حساب اسلامی در بروکر اف ایکس چویس

ایجاد اکانت اسلامی در FXChoice بسیار ساده است، ابتدا یک حساب معمولی از ۳ نوع حساب اپتیموم، حساب پرو، حساب کلاسیک را ایجاد کرده سپس با تیکت شماره حسابتان را با درخواست به پشتیبانی ارائه کنید. پس از بررسی کارشناسان می‌توانید حسابتان را به اکانت بدون بهره swap-free تبدیل کنید.

حساب سواپ فری در بروکر اف ایکس چویس

سیستم حساب اسلامی در بروکر اف ایکس چویس شاید کمی پیچیده باشد، شما هر اکانتی را که در این کارگزاری به حساب اسلامی تبدیل کنید، دیگر بهره شبانه شامل معاملات شما نمی‌شود، اما در مقادیری هم که بهره شبانه نماد معاملاتی شما مثبت باشد، هیچ‌گونه پولی به شما پرداخت نمی‌شود، ولی اگر این شرایطی که سواپ نماد منفی باشد، بروکر بجای سواپ کمیسیونی به میزان ۰.۷۵ swap دریافت خواهد کرد.

در بروکر اف ایکس چویس می‌توانید حساب معمولی خود را به حساب اسلامی تبدیل کنید، هرچند که هیچ بهره مثبتی به شما تعلق نمی‌گیرد، اما اگر بهره شما منفی باشد باید مبلغی به عنوان کمیسیون پرداخت کنید.

مقدار هزینه‌ی روزانه حساب اسلامی بروکر اف ایکس چویس

همان‌طور که گفتیم در حساب اسلامی یا سواپ فری بروکر FXChoice، سواپی دریافت نمی‌شود و فقط در شرایطی که نرخ بهره منفی باشد باید مقداری کمیسیون پرداخت کنید. پس حتی اگر حساب اسلامی داشته باشید نیاز است که از شرایط و مقدار هزینه سواپ در اف ایکس چویس مطلع شوید.

هزینه‌ی سواپ فری در بروکر اف ایکس چویس
مقدار هزینه‌ی روزانه حساب اسلامی بروکر اف ایکس چویس

در نظر داشته باشید، در صورتی که پوزیشنی روی یک جفت ارز در شب چهارشنبه باز باشد، شامل نرخی سه برابر مقداری که در جدول ذکر شده است می‌شود. چرا که برای قراردادی که از چهارشنبه تا پنجشنبه باز باشد، ارزش مربوط به دوشنبه هفته بعد (نه شنبه) مورد محاسبه قرار می‌گیرد. همچنین دانستن این نکته مهم است که تمامی نمادهای جفت ارزها و فلزات گران‌بها بر اساس اسپات محاسبه می‌شود، یعنی تمامی موقعیت‌ها ظرف دو روز کاری پس از اجرا تسویه می‌شوند.

آنچه در مقاله آموزش حساب اسلامی در بروکر اف ایکس چویس خواندیم

همان‌طور که در طول مقاله خواندید، حساب اسلامی را می‌توانید از طریق ارسال یک تیکت به پشتیبانی فعال کنید، در نظر داشته باشید که حساب اسلامی در بروکر اف ایکس چویس شامل دریافت بهره مثبت نمی‌شود اما اگر بهره نماد معاملاتی شما منفی باشد، باید مبلغی کمیسیون به کارگزاری پرداخت کنید.

https://kodambroker.com/site-fxchoice

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر اف ایکس چویس

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران