خانه > مقالات بروکر ارانته > اسپرد بروکر ارانته

اسپرد بروکر ارانته

تمامی حساب‌های بروکر ارانته دارای اسپرد شناور هست، به این معنی که در طول روز بنا به شرایط بازار اسپرد دائماً در نوسان خواهد بود. ما در این مقاله به صورت کلی وضعیت اسپرد در بروکر ارانته را مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهیم داد.

اسپرد بروکر ارانته

اسپرد چیست؟

قبل از بررسی اسپرد بروکر ارانته، به مفهوم کلمه اسپرد چیست می‌پردازیم. اسپرد نوعی از روش های درآمدی بروکرها است که از طریق فاصله قیمتی بین ASK و BID به واحد پیپ سنجیده می‌شود. اگر دقیق‌تر بخواهید بدانید اسپرد چیست؟ باید بگوییم که اسپرد در واقع فاصله بین قیمت پیشنهاد فروش و قیمت خرید است.

انواع حساب بروکر ارانته

اسپرد معاملات تا حد زیادی به حساب معاملاتی که ایجاد می‌کنید بستگی دارد.

انواع حساب در بروکر ارانته
حساب های معاملاتی بروکر ارانته

هر حساب یک عدد حداقلی برای اسپرد دارد که از آن عدد رو به بالا به صورت شناور در نوسان است. انواع حساب بروکر ارانته شامل حساب استاندارد، پریمیوم، VIP و حساب تیلور است.

انواع اسپرد ارانته

به صورت کلی دو نوع اسپرد شناور و ثابت در کارگزاری‌ها وجود دارد که بروکر ارانته فقط اسپرد شناور را ارائه می‌دهد. اسپرد شناور به این معناست که هیچ عدد ثابتی ندارد و زمانی که شما در بازار هستید، هرلحظه ممکن است میزان اسپرد بر اساس حجم معاملات، سشن، نوع حساب، اخبار و … به شدت تغییر کند. اما همین اسپرد شناور یک عدد حداقلی برای هر حساب دارد که نشان می‌دهد، این اسپرد از این عدد کم‌تر نمی‌شود اما ممکن است بیشتر شود.

میزان اسپرد بروکر ارانته

برای اینکه با حداقل میزان اسپرد در حساب‌های مختلف بروکر Errante آشنا شوید، ما میزان دقیق آن‌ها را در ادامه به تفکیک حساب برایتان بیان خواهیم کرد:

  1. اسپرد در حساب استاندارد
  2. اسپرد در حساب پریمیوم
  3. اسپرد در حساب VIP
  4. اسپرد در حساب Tailor made

در ادامه به بررسی کامل اسپرد در انواع حساب بروکر ارانته می پردازیم:

اسپرد در حساب استاندارد

اسپرد بروکر ارانته در حساب استاندارد به صورت شناور و از ۱ پیپ به بالا شروع می‌شود، این میزان اسپرد بیشتر مناسب معاملات بلند مدت یا معاملات روزانه است.

اسپرد در حساب پریمیوم

حساب پریمیوم بروکر ارانته دارای اسپردی به میزان ۰.۷ پیپ است که به صورت شناور محاسبه می‌شود. این حساب از نوع ECN است و معمولاً به‌جز شرایط خاص، میزان اسپرد آن تغییر زیادی نخواهد کرد.

اسپرد در حساب VIP

اسپرد حساب VIP در بروکر ارانته شناور و به میزان ۰.۲ پیپ است. این اسپرد کاملاً مناسب افراد اسکلپر و کسانی است که بیشتر معاملات کوتاه و سریع انجام می‌دهند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که حساب VIP دارای کمیسیون معاملاتی است.

اسپرد در حساب Tailor made

حساب Tailor made بهترین حساب معاملاتی بروکر ارانته است که اسپرد آن از ۰ پیپ شروع می‌شود، یعنی ممکن است شما در زمان‌های خاصی برای معاملات خود هیچ اسپردی پرداخت نکنید، البته این حساب شامل کمیسیون می‌شود اما به صورت کلی این حساب بهترین حساب معاملاتی بروکر ارانته به لحاظ میزان اسپرد است.

بروکر ارانته دارای اسپرد شناور در تمامی حساب‌های خودش است، به این معنا که میزان اسپرد بروکر ارانته در طول روز دائماً در حال تغییر است و از این عدد پایه، اسپرد حساب‌ها به صورت شناور رو به بالا نوسان می کند. بهترین حساب بروکر ارانته به لحاظ اسپرد، حساب VIP و حساب Tailor است.

میزان اسپرد ارانته در سشن ها

همان‌طور که گفتیم زمانی که اسپرد یک حساب شناور است، به این معناست که عوامل بسیار مختلفی روی میزان اسپرد معاملاتی شما تاثیر می‌گذارند. قطعاً بیشتر این عوامل نیز به سشن‌های معاملاتی بستگی دارند.

هر سشن دارای شرایط خاص، حجم و اخبار خودش است، پس به صورت مستقیم سشن ها مشخص می‌کنند که میزان اسپرد شما چقدر است. برای مثال اگر می‌خواهید کمترین اسپرد ممکن را در حساب معاملاتی خود تجربه کنید، بهتر است در سشن معاملاتی لندن و نیویورک معامله کنید. سشن‌های ضعیفی مثل توکیو و سیدنی سبب می‌شوند که میزان اسپرد نمادهای معاملاتی به بالاترین حد ممکن خود برسند.

کمیسیون بروکر ارانته

کمیسیون نیز مانند اسپرد یکی دیگر از هزینه‌های معاملاتی است که منبع درآمد بروکرها است. البته معامله در همه حساب‌ها شامل کمیسیون نمی‌شود، معمولاً حساب‌هایی که اسپرد کمی دارند شامل کمیسیون می‌شوند. در بروکر ارانته حساب‌های معاملاتی VIP و Tailor فقط شامل کمیسیون هستند. اگر یکی از این دو حساب را دارید، باید بابت هر یک لات معامله حدود 3 دلار کمیسیون پرداخت کنید.

چطور می‌توانیم این اسپرد را برگردانیم؟

برای افرادی که معاملات زیادی انجام می‌دهند، قطعاً یک دغدغه مهم میزان اسپرد و کمیسیونی است که در طول ماه پرداخت می‌کنند، چون فارغ از سود یا ضرر، هزینه اسپرد و کمیسیون در طول یک ماه مبلغ قابل توجهی خواهد شد.

اما خوشبختانه یک راه برای برگرداندن بخش بزرگی از اسپرد و کمیسیون پرداختی وجود دارد. شما می‌توانید با عضویت در یک سایت مستر ib مانند کدام بروکر، بین 55 تا 85% هزینه‌های معاملاتی خود را از طریق این آی بی به صورت ریبیت دریافت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه انجام این کار، روی دریافت ریبیت کلیک کنید.

آنچه در مقاله اسپرد بروکر ارانته خواندیم

همان‌طور که در طول مقاله خواندید، بروکر ارانته در حساب‌های معاملاتی خود تنها اسپرد شناور را ارائه می‌کند. به این معنا که میزان اسپرد شما از عدد حداقلی که برای آن تعیین شده به صورت شناور در طول روز تغییر می‌کند. اسپرد حساب استاندارد 1، اسپرد حساب پریمیوم 0.7، اسپرد حساب VIP 0.2 و اسپرد حساب تیلور 0 پیپ است. البته دو حساب وی آی پی و تیلور دارای کمیسیون معاملاتی هستند که باید آن را نیز در نظر بگیرید.

https://kodambroker.com/site-errante

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر ارانته

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران