خانه > کالج کدام بروکر > بهترین زمان معامله طلا در فارکس چه ساعتی است؟

بهترین زمان معامله طلا در فارکس چه ساعتی است؟

طلا با نماد XAU/USD در بازار فارکس معامله می‌شود و تریدرها می‌توانند ارزش جهانی طلا را در برابر دلار معامله کنند. از آنجا که نماد طلا یکی از بهترین و پر نوسان‌ترین نمادهای معاملاتی در فارکس است، بسیاری از معامله‌گران به صورت تخصصی روی معاملات طلا کار می‌کنند. اگر شما هم می‌خواهید روی معاملات طلا متمرکز شوید لازم است تا بدانید بهترین زمان و ساعت برای معامله طلا چه موقع است.

بهترین زمان معامله طلا در فارکس چه ساعتی است؟

بهترین زمان‌های معامله طلا در بازار فارکس

زمان معامله طلا در فارکس به طور عمومی مثل زمان سایر جفت ارزهاست. همانطور که می‌دانید ما در فارکس ۵ سشن معاملاتی اصلی داریم که بازارهای مختلف طبق آن باز و بسته می‌شوند. پس قدم اول برای یافتن بهترین زمان معامله طلا در بازار فارکس، این است که بتوانید سشن های معاملاتی را بشناسید. این سشن‌ها به ترتیب طبق ساعت ایران به شرح زیر می‌باشند.

سشنمنطقه جغرافیاییساعت باز شدنساعت بسته شدن
سیدنیقاره استرالیا۰۰:۳۰۰۸:۳۰
توکیوآسیا۰۲:۳۰۱۰:۳۰
فرانکفورتاروپا۱۰:۳۰۱۸:۳۰
لندناروپا۱۱:۳۰۱۹:۳۰
نیویورکآمریکا۱۶:۳۰۰۰:۳۰

قدم دوم این است که بدانید کدام سشن‌ها برای ترید طلا بهتر است. از آنجا که یک طرف نماد طلا USD وجود دارد و همچنین خود USD بیشترین حجم معاملات را در خود جای می‌دهد. بنابراین بهترین زمان برای اینکه با حجم مناسب و اسپرد بسیار پایین بتوانید طلا را ترید کنید، استفاده از سشن نیویورک است. سشن نیویورک ساعت ۱۶:۳۰ به وقت ایران باز می‌شود و ۰۰:۳۰ نیمه‌شب بسته خواهد شد. البته بعد از باز شدن سشن لندن، یعنی ساعت ۱۱:۳۰ به وقت تهران، حجم معاملات در طلا خوب است و می‌توانید معاملات خود را از این تایم نیز آغاز نمایید.

دقت کنید، ساعت‌های پایانی شب یعنی از ۱۱:۳۰ تا ۰۰:۳۰ که بازار نیویورک بسته می‌شود، به دلیل بسته شدن همزمان کندل روزانه، ریسک معاملات روی همه نمادها از جمله طلا به‌شدت افزایش خواهد یافت، پس سعی کنید حداقل ۲ ساعت قبل از بسته شدن سشن نیویورک، معاملات طلای خود را ببندید. مگر اینکه معامله‌گر بلند مدت باشید و بخواهید معامله خودتان را چند روز باز نگاه دارید. اگر به ترید طلا علاقمند هستید مقاله بهترین استراتژی معامله طلا در فارکس چیست؟ را مطالعه کنید.

نماد طلا یکی از مهم‌ترین نمادهای معاملاتی در فارکس است که تریدرهای زیادی به صورت تخصصی روی آن معامله می‌کنند. نماد طلا عموماً بهترین حجم خود را در سشن نیویورک دریافت می‌کند و باید در اورلب (همپوشانی) ساعات بازار نیویورک و لندن این نماد را معامله کنید.

بهترین ساعات برای معاملات نماد طلا

همانطور که گفتیم از شروع بازار آمریکا یعنی 16:30 به دلیل اور لپ بودن (همپوشانی) بازار نیویورک و لندن تا 19:30 که بازار لندن بسته می‌شود، بیشترین حجم در بازار طلا وجود دارد و این زمان برای معامله‌گرانی که معاملات کوتاه یا نوسان‌گیری انجام می‌دهند، ساعت‌های حیاتی معاملات نماد طلا است.

بهترین ساعات برای معاملات نماد طلا
بهترین ساعات برای معاملات نماد طلا از شروع بازار آمریکا یعنی 16:30 تا 19:30 که بازار لندن بسته می‌شود.

اما اگر سوئینگ یا DayTrading کار می‌کنید می‌توانید پس از باز شدن بازار لندن یعنی در محدوده 11:30 کار خود را آغاز کنید.

بهترین روزهای هفته برای معامله طلا در فارکس

عموماً بهترین روزهای هفته برای ترید طلا بین سه‌شنبه تا پنج‌شنبه است که بیشترین حجم در معاملات طلا وجود دارد. دوشنبه به دلیل شروع بازار در هفته جدید ممکن است کمی دیر تصمیم‌گیری‌ها انجام شود و معاملات روز جمعه نیز به دلیل بسته شدن بازار در آخر هفته ممکن است دچار چالش‌هایی باشد و هفته بعدی با گپ باز شود. اما شما از همان روز دوشنبه تا جمعه می‌توانید معاملات را انجام دهید و اوج عملکرد شما باید در روزهای سه‌شنبه تا پنج‌شنبه باشد. برای مشاهده نمودار طلا کلیک کنید.

بازار جهانی طلا در فارکس چه ساعتی باز می‌شود؟

به طور کلی ساعت باز شدن بازار طلا به وقت ایران 02:30 بامداد است که در سشن سیدنی قرار دارد. لحظات اولیه باز شدن بازار می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، زیرا شما با سطح اسپرد بسیار بالایی روبه‌رو هستید و عملاً برای معامله چندان مناسب نیست.

بازار جهانی طلا در فارکس چه ساعتی بسته می‌شود؟

بازار معاملات طلا هر روز حدود ساعت 01:30 بامداد بسته می‌شود تا 02:30 باز شود. یعنی حدود 1 ساعت بعد از بسته شدن بازار طلا و معاملات آن بسته خواهد بود و باید این گپ را در نظر داشته باشید زیرا گاهی رخ می‌دهد که هنگام باز شدن، قیمت طلا با گپ باز شود. همچنین اگر معاملات شما بلند مدت باشد در این تایم سواپ یا همان بهره شبانه نیز برای شما محاسبه خواهد شد.

آنچه در مقاله بهترین زمان معامله طلا در فارکس خواندیم:

در این مقاله متوجه شدید که امکان ترید تمامی نمادها از جمله نماد طلا یا همان XAUUSD از ساعت 02:30 شب به وقت ایران باز می‌شود و تا ساعت 01:30 شب باز می‌ماند. تقریباً شما از دوشنبه تا جمعه نیمه‌شب به صورت 24 ساعته می‌توانید روی نماد طلا معامله کنید، اما فراموش نکنید که هر ساعتی برای معامله مناسب نیست. به این معنا که تصمیم‌گیری‌های اصلی برای نماد طلا در حدود ساعت 16:30 به وقت ایران که سشن نیویورک باز می‌شود رخ می‌دهد و بهتر است معاملات خود را در آن زمان روی طلا انجام دهید.

سوالات متداول
نماد طلا در فارکس چیست؟
نماد طلا با اختصار XAUUSD شناخته می‌شود و ارزش طلا در برابر دلار آمریکا را تعیین می‌کند.
بهترین زمان برای ترید طلا؟
بهترین زمان از ساعت 16:30 تا 00:30 نیمه‌شب است.
ساعت باز و بسته شدن نماد طلا در بروکرها؟
در اکثر بروکرها نماد طلا در ساعت 01:30 نیمه‌شب بسته می‌شود و در ساعت 02:30 شب دوباره باز می‌شود.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران