خانه > مقالات بروکر کلایمکس پرایم > اسپرد بروکر کلایمکس پرایم

اسپرد بروکر کلایمکس پرایم

اسپرد در بروکر کلایمکس پرایم به صورت شناور محاسبه می‌شود و بسته به نوع حساب معاملاتی، سشن معاملاتی و همچنین وضعیت بازار، ممکن است در هر لحظه میزان اسپردی که در بروکر کلایمکس پرایم بابت معاملات پرداخت می‌کنید متفاوت باشد.

اسپرد بروکر کلایمکس پرایم

اسپرد چیست؟

به طور کلی به اختلاف بین قیمت پیشنهاد خرید و قیمت پیشنهاد فروش، اسپرد گفته می‌شود. اگر چارت معاملات را باز کنید، قطعاً دو قیمت به نام‌های ASK و BID روی چارت می‌بینید که اختلافی چند پیپی باهم دارند، به این اختلاف اسپرد گفته می‌شود. در ادامه با بررسی و مقایسه اسپرد بروکر کلایمکس پرایم با ما همراه باشید.

اسپرد
اسپرد (اختلاف قیمت بین BID & ASK)

اگر می‌خواهید بدانید اسپرد چیست؟ باید بگوییم که اسپرد نوعی درآمد برای بروکرها است.

حساب های معاملاتی بروکر کلایمکس پرایم

همان‌طور که گفتیم یکی از عوامل تاثیرگذار روی اسپرد، نوع حساب معاملاتی است، پس بهتر است در ابتدا با حساب های بروکر کلایمکس پرایم آشنا شوید که ما در ادامه آن‌ها را شرح خواهیم داد:

 1. حساب سنت
 2. حساب استاندارد
 3. حساب ECN
 4. حساب Prime

در ادامه بصورت کامل حساب های معاملاتی بروکر Climax Prime را بررسی خواهیم کرد:

حساب سنت

حساب سنت بروکر Climax Prime ویژه افراد تازه‌کار در فارکس است و همان‌طور که از نامش پیداست، واحد پولی آن سنت می‌باشد، این حساب را می‌توانید با ۱۰ دلار واریزی ایجاد کنید.

حساب استاندارد

حساب استاندارد بروکر کلایمکس پرایم مناسب افراد سطح متوسط است، برای ایجاد آن باید ۱۰۰ دلار پرداخت کنید و لوریج آن را می‌توانید روی ۱:۳۰۰ تنظیم کنید. سطح استاپ اوت این حساب ۳۰ درصد است.

حساب ECN

حساب ECN مناسب تریدرهای حرفه‌ای بخصوص اسکلپرها است که با سرعت بسیار بالا، معاملات را ارسال می‌کند. این حساب نیاز به ۵۰۰ دلار واریزی اولیه دارد، تمامی نمادهای معاملاتی بروکر کلایمکس پرایم را شامل می‌شود و سطح استاپ اوت آن ۵۰ درصد است.

حساب Prime

حرفه‌ای‌ترین حساب معاملاتی بروکر کلایمکس پرایم حساب پرایم است که ویژه افراد باتجربه بازار است. این حساب را با پرداخت ۵۰۰۰ دلار می‌توانید ایجاد کنید، حداکثر مارجین این حساب ۱:۳۰۰ است و سطح استاپ اوت آن ۵۰ درصد می‌باشد.

انواع اسپرد بروکر کلایمکس پرایم

همان‌طور که میدانید دو نوع اسپرد در کارگزاری‌های فارکس وجود دارد، اولی اسپرد ثابت است که روی یک عدد ثابت می‌ماند و در طول روز تغییر نمی‌کند، دومی اسپرد شناور است که بر اساس وضعیت بازار دائماً در نوسان است. حساب‌های بروکر کلایمکس پرایم فقط شامل اسپرد شناور می‌شوند. یعنی یک عدد پایه ‌دارند اما در طول روز از آن عدد پایه، مدام به سمت بالاتر در نوسان هستند.

میزان اسپرد بروکر کلایمکس پرایم

برای اینکه میزان اسپرد بروکر کلایمکس پرایم را متوجه شویم، بیایید به جدول مشخصات حساب این کارگزاری نگاهی بیندازیم و سپس یکی یکی وضعیت اسپرد در هر حساب را شرح دهیم:

مشخصاتحساب سنتحساب استانداردحساب ECNحساب PRIME
نمادهای معاملاتیفارکس، فلزات، انرژی فارکس، فلزات، انرژی، شاخص‌ها فارکس، فلزات، انرژی، شاخص‌ها فارکس، فلزات، انرژی، شاخص‌ها
حداقل واریزی برای افتتاح حساب۱۰ دلار ۱۰۰ دلار ۵۰۰ دلار ۵۰۰۰ دلار
اسپردشناور از ۱.۲ پیپ شناور از ۱.۲ پیپ شناور از ۰.۳ پیپ شناور از ۰.۱ پیپ
حداکثر لوریج۵۰۰ ۳۰۰ ۳۰۰ ۳۰۰
حداقل حجم هر معامله۰.۰۱ لات سنت ۰.۰۱ لات ۰.۰۱ لات ۰.۰۱ لات
حداکثر حجم هر معامله۳۰ لات سنت ۳۰ لات ۳۰ لات ۳۰ لات
کمیسیوننداردندارد ۶ دلار برای هر لات ۵ دلار برای هر لات
سواپ فریتا ۷ روز تا ۷ روزنداردندارد
سطح استاپ اوت۲۰ درصد ۳۰ درصد ۵۰ درصد ۵۰ درصد
مارجین معاملات هجصفر صفر صفر صفر
حداقل فاصله اوردر گذاریصفر صفر صفر صفر
حداکثر معاملات بازبدون محدودیت بدون محدودیت بدون محدودیت بدون محدودیت
حداکثر دستورات پندینگبدون محدودیت بدون محدودیت بدون محدودیت بدون محدودیت

در ادامه به بررسی میزان اسپرد در حساب های بروکر کلایمکس پرایم می پردازیم:

 1. اسپرد حساب سنت
 2. اسپرد حساب استاندارد
 3. اسپرد حساب ECN
 4. اسپرد حساب Prime

در ادامه موارد ذکر شده را به صورت کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد:

اسپرد حساب سنت

حساب سنت بروکر Climax Prime دارای اسپرد شناور به میزان ۱.۲ پیپ به بالاست، همان‌طور که متوجه شدید این حساب اسپرد حداقلی زیادی دارد که در طول روز بالاتر هم می‌رود، هرچند که در این حساب نیاز به پرداخت کمیسیون نیست اما اگر فردی هستید که معاملات شما به طور معمول زیر ۱ ساعت بسته می شود یا حرکت‌های کمتر از ۲۰ پیپ دارد، اسپرد این حساب مناسب شما نیست.

اسپرد حساب استاندارد

حساب استاندارد هم مانند حساب سنت، دارای اسپردی شناور به میزان ۱.۲ است، هرچند نوسان این اسپرد کمتر از حساب سنت است اما بازهم باید بگوییم که میزان اسپرد حساب استاندارد در بروکر کلایمکس پرایم، مناسب افرادی که معاملات سریع یا اسکلپ انجام می‌دهند نیست.

اسپرد حساب ECN

اسپرد حساب ECN در کلایمکس پرایم ۰.۳ است که می‌تواند عددی فوق‌العاده مناسب باشد، هرچند که این اسپرد شناور است اما در کل میزان حداقلی آن برای افراد حرفه‌ای قابل قبول است. البته به خاطر داشته باشید که معاملات در حساب ECN به‌جز اسپرد، شامل کمیسیون ۶ دلاری هم می‌شود.

اسپرد حساب Prime

اگر به دنبال تجربه کمترین اسپرد معاملاتی در بروکر کلایمکس پرایم هستید، بهتر است حساب Prime را ایجاد کنید. اسپرد حساب پرایم از ۰.۱ شروع می‌شود و شاید در زمان‌های مناسب بازار به‌ ندرت به ۱ پیپ برسد. اسپرد این حساب شناور است. تنها نکته مهم این است که این حساب نیز شامل پرداخت کمیسیونی ۵ دلاری می‌شود.

میزان اسپرد کلایمکس پرایم در سشن ها

از مهم‌ترین ویژگی اسپردهای شناور این است، که شرایط خاص بازار روی آن تاثیر می‌گذارد، یعنی هر سشن معاملاتی که باز می‌شود، به دلیل حجم معاملات، اخبار و رفتار خاص آن سشن، اسپرد به شدت در آن تغییر خواهد کرد.

اسپرد بروکر کلایمکس پرایم در سشن ها
میزان اسپرد بروکر کلایمکس پرایم در سشن های معاملاتی

به صورت کلی اگر می‌خواهید کمترین اسپرد را هنگام معاملات خود پرداخت کنید، بهتر است معاملات خود را در سشن نیویورک و لندن انجام دهید. اما در سشن های دیگر مانند سشن سیدنی و توکیو، قطعاً اسپرد شما می‌تواند تا چندین برابر افزایش پیدا کند.

کمیسیون بروکر کلایمکس پرایم

کمیسیون نیز مانند اسپرد یکی دیگر از روش‌های درآمدی بروکرها است، البته همه حساب‌های معاملاتی در کلایمکس پرایم شامل کمیسیون نمی‌شوند، لطفاً به فهرست زیر دقت کنید:

 • کمیسیون حساب سنت: حساب سنت شامل کمیسیون نمی‌شود.
 • کمیسیون حساب استاندارد: حساب استاندارد شامل کمیسیون نمی‌شود.
 • کمیسیون حساب ECN: میزان کمیسیون پرداختی ۶ دلار برای هر لات معامله است.
 • کمیسیون حساب PRIME: میزان کمیسیون پرداختی ۵ دلار برای هر لات معامله است.
بروکر کلایمکس پرایم دارای اسپرد شناور است که در هر حساب معاملاتی میزان آن کاملاً متفاوت است، کمترین اسپرد در این کارگزاری مربوط به حساب PRIME است که از 0.1 شروع می‌شود و بیشترین اسپرد هم برای حساب سنت و استاندارد است که از 1.2 آغاز خواهد شد.

چطور می‌توانیم این اسپرد را برگردانیم؟

یکی از نکاتی که بیشتر تریدرها آن را نادیده می‌گیرند، این است که امکان برگشت این اسپردها وجود دارد. به این معنی که شما می‌توانید از روش‌هایی، تا 85% مجموع اسپردی که هنگام معاملات به کارگزاری‌ها پرداخت می‌کنید را به صورت پول نقد برگردانید، چطور؟ از طریق سیستم کش بک و ریبیت، همه کارگزاری‌ها سیستم بازگشت نقدی را دارند که از طریق همکاران IB ها به اجرا در می‌آید. اگر شما می‌خواهید اسپرد پرداختی در بروکر کلایمکس پرایم را پس بگیرید، می‌توانید از طریق مراجعه به سایت کدام بروکر به راحتی این کار را انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر روی دریافت ریبیت کلیک کنید.

آنچه در مقاله اسپرد بروکر کلایمکس پرایم خواندیم

همان‌طور که در طول مقاله خواندیم، بروکر کلایمکس پرایم شامل 4 حساب معاملاتی است که هر چهار حساب اسپرد شناور دارند، اسپرد حساب‌های استاندارد و سنت از 1.2 شروع می‌شود که شاید کمی بالا باشد، اما اسپرد حساب ECN از 0.3 و اسپرد حساب PRIME از 0.1 آغاز خواهد شد. البته این دو حساب معاملاتشان شامل پرداخت کمیسیون نیز می‌شود.

https://app.climaxprime.tools/en/register?affiliate=IOMQ9r0z

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر کلایمکس پرایم

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اخطار

!Warning

با توجه به شکایت‌های زیادی که از بروکر کلایمکس پرایم شده است، ما توصیه می‌کنیم از بروکرهای معتبر استفاده کنید.

پیشنهاد ما سرمایه گذاری در بروکرهای معتبر است، برای مشاهده لیست آن روی دکمه زیر کلیک کنید.

امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران