خانه > مقالات > تایم فریم ثانیه ای در متاتریدر + آموزش تصویری

تایم فریم ثانیه ای در متاتریدر + آموزش تصویری

تایم فریم بازه زمانی است که یک کندل در طی آن در نمودارهای مالی شکل می‌گیرد. کاربران می‌توانند تایم فریم معاملات خود را بر اساس نیازهای که دارند تنظیم کنند. اگر به متاتریدر بروید، از منوی بالایی می‌توانید تایم فریم‌های استاندارد را مشاهده کنید. همانطور که می‌بینید در خود متاتریدر تایم فریم‌های 1، 5، 15 و 30 دقیقه به همراه 1 و 4 ساعته و همچنین تایم فریم روزانه، هفتگی و ماهانه وجود دارد.

تایم فریم ثانیه ای در متاتریدر
فهرست مطالب

آموزش تصویری تایم فریم ثانیه ای در متاتریدر

شما هرکدام از این تایم فریم‌ها را که انتخاب کنید، کندل‌های چارت را با آن زمان مشاهده خواهید کرد، اما بسیاری از معامله‌گران هستند که بنا به استراتژی معاملاتی که دارند، نیازمند تایم فریم‌های مجزا می‌باشند. مثلا تایم فریم ثانیه‌ای برای معامله‌گران اسکلپ و فست اسکلپ مناسب است،

تایم فریم ثانیه ای در متاتریدر
متاسفانه تایم فریم هایی که متاتریدر ارائه میدهد، محدود است.

اما خود متاتریدر چنین تایم فریمی ندارد که کندل‌ها را بر اساس ثانیه نشان دهد. برای انجام این کار باید، متاتریدر خود را باز کنید، سپس وارد سایت MQL5 شوید و در بخش جستجو، Candle By Seconds را بزنید تا صفحه زیر برای شما باز شود. در این صفحه باید گزینه Download را بزنید تا به طور مستقیم این تایم فریم روی متاتریدر شما نصب شود. برای کسب اطلاعات بییشتر مقاله نحوه اتصال حساب به mql5 را مطالعه کنید.

نصب تایم فریم در متاتریدر
نحوه ی نصب اکسپرت تایم فریم دلخواه در متاتریدر مشاهده می کنید.

سپس روی آن کلیک کنید تا تنظیمات آن باز شود. همانطور که می‌بینید اینجا می‌توانید در همان گزینه اول مشخص کنید که می‌خواهید چه تایم فریمی با چه زمان دلخواهی را مشاهده نمایید. این اکسپرت به شما این امکان را می‌دهد که حتی بتوانید کندل‌های خود را روی ۱ ثانیه قرار دهید.

مشخص کردن تایم فریم
در این صفحه می توانید تایم فریم خود را customize کنید.

البته اکسپرت‌های بسیار متنوعی برای این کار وجود دارد. با یک جستجوی ساده در سایت MQL نسخه‌های مختلف آن‌ها که رایگان نیز هستند را پیدا کرده و روی متاتریدر ۴ یا ۵ خود نصب کنید.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران