خانه > پراپ در فارکس > معرفی و بررسی پراپ The Funded Trader

معرفی و بررسی پراپ The Funded Trader

شرکت The Funded Trader یک مجموعه تأمین مالی بر اساس سیستم پراپ فاندینگ است که سعی دارد تا با استعداد ترین معامله‌گران جهان را شناسایی کرده و منابع لازم برای معامله‌گری را در اختیار آن‌ها قرار دهد. The Funded Trader روش ثبت‌نام آسان و وب‌سایت بسیار کاربردی دارد که در ادامه همه جزئیات این پراپ را توضیح خواهیم داد.

پراپ فرم فاندد ترید

در ابتدا اگر راجب پراپ اطلاعات کافی ندارید پیشنهاد ما مطالعه مقاله پراپ چیست؟ است؛ پس از آن که راجب این مورد اطلاعات کافی را بدست آوردید به ادامه معرفی The Funded Trade در این مقاله بپردازید.

نحوه ثبت نام در The Funded Trade

آموزش ثبت نام در The Funded Trader بسیار ساده است، برای این کار ابتدا به صفحه اول سایت این شرکت مراجعه کنید و از منوی بالا روی گزینه Trade Hub کلیک نمایید تا به صفحه لاگین فرستاده شوید. سپس آنجا روی گزینه Sign up کلیک کنید تا فرم زیر برای شما باز شود.

نحوه ثبت نام در The Funded Trade
فرم Sign up را به صورت کامل و دقیق پر کنید.

همان‌طور که در فرم بالا می‌بینید، باید کلیه بخش‌ها را به ترتیب پر کنید، ابتدا نام، نام خانوادگی و یوزرنیم خود را وارد نمایید سپس نام کشور را بنویسید، البته دقت داشته باشید که ایران در فهرست کشورهای این مجموعه وجود ندارد و نمی‌توانید نام ایران را در فهرست این سایت انتخاب کنید. بنابراین اگر اقامت کشور دیگری را دارید امکان ثبت نام شما در این سایت وجود دارد.

پس از وارد کردن کشور و شهر محل زندگی، ایمیل و پسورد را وارد کرده و روی دکمه Sign up کلیک نمایید تا به مرحله بعدی بروید. در این مرحله یک لینک برای Verify (احراز هویت) کردن به ایمیل شما ارسال می‌شود که باید از Inbox خود آن را باز کرده و وارد شوید تا به پنل کاربری خود دسترسی پیدا کنید.

توضیح پلن ها The Funded Trade

سایت دارای ۵ نوع چلنج مختلف است که هر کدام از چلنج ها نیز بالانس متفاوتی دارند، اما به طور کلی اکثر قوانین آن‌ها به‌جز روزهای معامله، حد ضرر روزانه و اهداف حد سود، با یکدیگر مشابه است. ۵ چلنج سایت The Funded Trader به شرح زیر هستند:

توضیح پلن ها
توضیحات لازم درباره پلن هارو میتوانید در این بخش بررسی کنید.
  • Standard: چالش استاندارد شامل یک فرآیند ارزیابی دو مرحله‌ای است که در آن معامله‌گر روزهای نامحدودی برای گذراندن فاز اول و دوم دارد. علاوه بر این، می‌تواند EA و کپی تریدینگ را به‌عنوان یک گزینه استفاده کند. در هر مرحله، قوانین و اهداف خاصی وجود دارد که معامله‌گر باید به آن دست یابد و از آن‌ها پیروی کند تا بتواند از چالش عبور کند و یک حساب سرمایه‌گذاری به دست آورد.
  • Rapid: این چالش، یک چالش دو مرحله‌ای با زمان نامحدود است که ظرف ۱۴ روز می‌توانید و پس از موفقیت در دوره، پول اولیه‌ای که پرداخت کرده‌اید را کاملاً پس بگیرید و به تقسیم سود برسید.
  • Knight: این چلنج یک مرحله‌ای است و پس از گذراندن مرحله اول شما می‌توانید مستقیماً پول اصلی را دریافت کرده و معاملات خود را شروع کنید.
  • Royal: چالش رویال نیز مانند چالش دو مرحله‌ای استاندارد است که جدیداً به چلنج‌های سایت اضافه شده است. مزیت اصلی آن این است که شما روزهای معاملاتی شبیه‌سازی‌شده نامحدود و هدف سود مجازی کمتری دارید. همچنین می‌توانید از EA استفاده کنید.
  • Dragon: مدل تهاجمی چالش این پراپ است که خیلی سریع و ظرف حتی یک روز می‌توانید آن را پاس کرده، پول واقعی را از سایت بگیرید و وارد مرحله تقسیم سود شوید.

برای اینکه با جزئیات این پلن‌ها آشنا شوید، از هر پلن یک نمونه را با جدول آن برای شما در ادامه آورده‌ایم:

چلنج استاندارد Standard Challenge

این چلنج دارای بالانس‌های متفاوت از $۵,۰۰۰، $۱۰,۰۰۰، $۲۵,۰۰۰، $۵۰,۰۰۰، $۱۰۰,۰۰۰، $۲۰۰,۰۰۰، $۳۰۰,۰۰۰، $۴۰۰,۰۰۰ هزار دلاری است که بزرگ‌ترین بالانس آن را در جدول زیر شرح خواهیم داد. باقی بالانس‌ها فقط در حد ضرر و حد سود متفاوت هستند.

مشخصات Phase 1 Phase 2 Certification
دوره معامله نامحدود نامحدود نامحدود
حداقل روز ترید ۳ Days ۳ Days None
اهرم ۱:۶۰ ۱:۶۰ ۱:۳۰
هدف سود $۴۰,۰۰۰ USD (10%) $۲۰,۰۰۰ USD (5%) None
حداکثر ضرر کلی $۴۰,۰۰۰ USD (10%) $۴۰,۰۰۰ USD (10%) $۴۰,۰۰۰ USD (10%)
حداکثر ضرر روزانه $۲۰,۰۰۰ USD (5%) $۲۰,۰۰۰ USD (5%) $۲۰,۰۰۰ USD (5%)
دراودان Equity & Balance Equity & Balance Equity & Balance
تقسیم سود X X ۸۰% | ۹۰% with Scaling
امکان معامله در پایان هفته Yes Yes Yes
امکان استفاده از ربات No No No

چلنج Rapid

این چلنج نیز دارای بالانس‌هایی از ۵۰۰۰، ۱۰۰۰۰، ۲۵۰۰۰، ۵۰۰۰۰، ۱۰۰۰۰۰، ۲۰۰۰۰۰ هزار دلاری است است که ما نمونه ۲۰۰ هزار دلاری آن را در جدول زیر بررسی می‌کنیم. باقی بالانس‌ها فقط در حد ضرر و حد سود تفاوت دارند.

 مشخصات Phase 1 Phase 2 Certification
دوره معامله نامحدود نامحدود نامحدود
حداقل روز ترید ۵ Days ۵ Days None
اهرم ۱:۲۰۰ ۱:۲۰۰ ۱:۱۰۰
هدف سود $۳۲,۰۰۰ (۸%) $۲۰,۰۰۰ (۵%) None
حداکثر ضرر کلی $۴۰,۰۰۰ (۱۰%) $۴۰,۰۰۰ (۱۰%) $۴۰,۰۰۰ (۱۰%)
حداکثر ضرر روزانه $۲۰,۰۰۰ (۵%) $۲۰,۰۰۰ (۵%) $۲۰,۰۰۰ (۵%)
دراودان Equity & Balance Equity & Balance Equity & Balance
تقسیم سود مجازی
معاملات آخر هفته X X ۸۰% | ۹۰% with scaling
اولین تقسیم سود
امکان تکرار رایگان

چلنج رویال Royal

این چلنج دارای بالانس‌هایی از $۵۰,۰۰۰، $۱۰۰,۰۰۰، $۲۰۰,۰۰۰، $۳۰۰,۰۰۰، $۴۰۰,۰۰۰ هزار دلاری است که مشخصات کلی آن‌ها به شرح زیر است. فقط میزان حد سود و حد ضرر در بالانس‌های مختلف فرق می‌کند.

مشخصات Phase 1 Phase 2 Certification
دوره معامله نامحدود نامحدود نامحدود
حداقل روز ترید ۵ Days ۵ Days None
اهرم ۱:۲۰۰ ۱:۲۰۰ ۱:۱۰۰
هدف سود $۳۲,۰۰۰ (۸%) $۲۰,۰۰۰ (۵%) None
حداکثر ضرر کلی $۴۰,۰۰۰ (۱۰%) $۴۰,۰۰۰ (۱۰%) $۴۰,۰۰۰ (۱۰%)
حداکثر ضرر روزانه $۲۰,۰۰۰ (۵%) $۲۰,۰۰۰ (۵%) $۲۰,۰۰۰ (۵%)
امکان استفاده از ربات Yes Yes Yes
دراودان Equity & Balance Equity & Balance Equity & Balance
تقسیم سود X X ۸۰% | ۹۰% with scaling
وب سایت پراپ فاندینگ The Funded Trader یک پراپ کاملاً معتبر است که تا 600 هزار دلار به تریدرهای حرفه‌ای فاند معاملاتی ارائه می‌کند و بین 80 تا 90% درآمد را به خود تریدر اختصاص می‌دهد.

چلنج Knight

ویژگی مهم این چالش یک مرحله‌ای بودن آن است و در مرحله بعدی می‌توانید با پول واقعی معامله کنید. این چالش دارای بالانس $5,000، $10,000، $25,000، $50,000، $100,000، $200,000 است که نسخه 200 هزار دلاری آن را در جدول زیر توضیح خواهیم داد.

مشخصات Phase 1 Phase 2 Certification
دوره معامله نامحدود Indefinite
حداقل روز ترید 0 Days 0 Days
اهرم 1:30 1:30
هدف سود $20,000 (10%) x
حداکثر ضرر کلی $12,000 (6%) $12,000 (6%)
حداکثر ضرر روزانه $6,000 (3%) $6,000 (3%)
امکان استفاده از ربات Yes Yes
دراودان Relative Relative
تقسیم سود مجازی X 80% | 90% with scaling
اولین تقسیم سود X 7 Days

چلنج دراگون Dragon

این چالش که به تازگی اضافه شده است شامل 4 مرحله می‌باشد اما هیچ محدودیت زمانی ندارد و می‌توانید هر مرحله را حتی در یک روز نیز بگذرانید. چلنج دراگون دارای بالانس‌های $5,000، $10,000، $25,000، $50,000، $100,000، $200,000 دلاری است که نسخه 200 هزار دلاری آن را به عنوان نمونه در جدول زیر توضیح خواهیم داد.

مشخصات Phase 1 Phase 2 Phase 3 Certification
دوره معامله نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود
حداقل روز ترید 0 Days 0 Days 0 Days 0 Days
اهرم 1:30 1:30 1:30 1:30
هدف سود 16,000 USD (8%) 10,000 USD (5%) x 10,000 USD (5%)
حداکثر ضرر کلی 20,000 USD (10%) 20,000 USD (10%) $12,000 (6%) 20,000 USD (10%)
حداکثر ضرر روزانه 10,000 USD (5%) 10,000 USD (5%) $6,000 (3%) 10,000 USD (5%)
دراودان Balance Based Balance Based Relative Balance Based
تقسیم سود مجازی X X 80% | 90% with scaling X
معاملات آخر هفته Yes Yes Yes
استفاده از ربات Yes Yes 7 Days Yes
اولین تقسیم سود X X X

قوانین The Funded Trader

برای اینکه بدون هیچ‌گونه مشکلی چلنج‌های The Funded Trader را شروع کنید، خود وب سایت، مجموعه‌ای از قوانین را مطرح کرده است که باید قبل از هر چیز آن‌ها را بخوانید تا دچار مشکل نشوید. مهم‌ترین قوانین The Funded Trader به شرح زیر است:

  • شما حتماً باید پاسپورت یا اقامت قانونی یکی از کشورهای حاضر در فهرست ثبت نام شرکت را داشته باشید.
  • قبل از شروع چلنج‌ها در بخش KYC/AML مدارک خود را تکمیل کنید و بعد چلنج را شروع نمایید.
  • به دلیل تحریم‌های OFAC، شرکت نمی‌تواند به کاربران مقیم کشورهای زیر خدمات ارائه دهیم: کوبا، ایران، لبنان، سوریه، کره شمالی، لیبی، سودان، سومالی.
  • هیچ محدودیتی در ایجاد تعداد حساب مختلف وجود ندارد اما یک کاربر نمی‌تواند مجموع حساب‌هایی بیش از 600 هزار دلار داشته باشد.

البته قوانین استفاده از The Funded Trader ممکن است بسیار بیشتر که هنگام ثبت نام و ایجاد حساب باید آن‌ها را با دقت بخوانید و بپذیرید.

پراپ The Funded Trader در چه کشورهایی می‌توانیم معامله کنیم؟

اگر بخواهید از سیستم پراپ فاندینگ The Funded Trader استفاده کنید، نباید ساکن کشورهایی چون ایران، لبنان، سوریه، کره شمالی، لیبی، سودان و سومالی باشید. همچنین شهروندان ویتنام و مالزی نیز محدودیت‌هایی در استفاده از وب سایت پراپ دارند اما سایر شهروندان کشورهای مختلف می‌توانند به‌راحتی از خدمات آن استفاده کنند.

آیا The Funded Trader قانونی است؟

این شرکت با نام رسمی The Funded Trader LLC در تگزاس ایالات‌متحده به ثبت رسیده است و تحت قوانین ایالاتی و بین‌المللی و همچنین قوانین حل اختلاف JAMS قرار دارد. همچنین این شرکت دفاتر نمایندگی فیزیکی در انگلستان، کانادا، ژاپن و چند کشور دیگر برای تسهیل در ارائه خدمات به کاربران خود دارد.  اعتبار این بروکر را می‌توانید از این لینک بررسی کنید.

آنچه در مقاله پراپ The Funded Trader خواندیم:

همان‌طور که در این مقاله خواندیم، وب سایت The Funded Trader یک پراپ فاندینگ معتبر است که در ایالت تگزاس آمریکا راه‌اندازی شده است و خدمات بسیار متنوعی را در قالب چلنج‌های مختلف به کاربران ارائه می‌دهد. شما بر اساس نیاز و توانایی خود می‌توانید یکی از چلنج‌ها را انتخاب کرده، آن را با موفقیت پشت سر بگذارید و در نهایت پول واقعی برای معامله کردن را دریافت کنید.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیر محمد
2 ماه قبل

ایا میتوان در معاملات به صورت قانونی از ربات استفاده کرد؟

هزینه‌های معاملاتی خود را کاهش دهید و به درآمد تبدیل کنید.
همین حالا درخواست دریافت ریبیت خود را ثبت کنید