خانه > مقالات بروکر اپوفایننس > اسپرد بروکر اپوفایننس

اسپرد بروکر اپوفایننس

در بروکر اپوفایننس چهار حساب معاملاتی وجود دارد که اسپرد همه آن‌ها به صورت شناور می‌باشد و در طول روز بنا به شرایط بازار دائماً در حال تغییر است. برای آشنایی با جزییات اسپرد در بروکر اپوفایننس تا پایان مطلب با ما همراه شوید.

اسپرد بروکر اپوفایننس

اسپرد چیست؟

هر نماد معاملاتی روی چارت دارای دو قیمت نزدیک به هم است. یکی قیمت پیشنهاد فروش و دیگری قیمت پیشنهاد خرید که به آن‌ها ASK و BID نیز گفته می‌شود. فاصله‌ای که این دو قیمت با یکدیگر دارند را اسپرد می‌گویند.

اسپرد
اسپرد (اختلاف قیمت بین BID & ASK)

حالا که فهمیدید اسپرد چیست؟ باید بدانید که معیار سنجش اسپرد به صورت پیپ است و به نوعی جزئی از هزینه‌های معاملاتی کاربران است که به کارگزاری پرداخت می‌شود.

انواع حساب معاملاتی بروکر اپوفایننس

اسپرد هر حساب با دیگری متفاوت است بنابراین زمانی که شما می‌خواهید کم‌ترین اسپرد را برای معاملات خود داشته باشید، باید انواع حساب معاملاتی بروکر اپوفایننس را بشناسید. در این کارگزاری ۴ حساب استاندارد، حساب ECN، حساب سوشیال تریدینگ و حساب ECN Pro وجود دارد که در ادامه میزان اسپرد هرکدام از آن‌ها را شرح خواهیم داد.

انواع اسپرد بروکر اپوفایننس

معمولاً دو نوع اسپرد در بروکرها وجود دارد، اولی اسپرد ثابت است که عدد آن از قبل مشخص شده و تحت هیچ شرایطی تغییر نمی‌کند. دومی اسپرد شناور است که یک عدد حداقلی دارد، اما در طول روز ممکن است دائماً بر اساس شرایط بازار تغییر کند. در بروکر Opofinance فقط با اسپرد شناور روبه‌رو هستید و هیچ کدام از حساب‌ها اسپرد ثابت ندارد.

اسپرد در بروکر اپوفایننس به صورت شناور است. یعنی از عدد حداقلی که برای هر حساب معاملاتی اعلام شده، در طول روز بنا بر شرایط بازار دائماً در حال نوسان است.

میزان اسپرد بروکر اپوفایننس

عوامل زیادی در میزان اسپرد شناور تاثیرگذار هستند، از نوع حساب گرفته تا سشن معاملاتی، اخبار، حجم بازار و … اما هر کدام از حساب‌های معاملاتی بروکر اوپوفایننس یک عدد پایه برای اسپرد دارند که حداقل اسپرد آن‌ها را تشکیل می‌دهد، برای آشنایی با این عدد حداقلی باید هر حساب را جداگانه بررسی کنیم:

  1. اسپرد حساب استاندارد
  2. اسپرد حساب سوشیال تریدینگ
  3. اسپرد حساب ECN
  4. اسپرد حساب ECN Pro

در ادامه به بررسی بیشتر اسپرد در انواع حساب بروکر اپوفایننس می‌پردازیم:

اسپرد حساب استاندارد

حساب استاندارد بروکر Opofinance دارای اسپردی به میزان 1.8 پیپ به بالاست. یعنی این عدد، حداقل اسپردی است که در بهترین حالت در حساب استاندارد تجربه خواهید کرد. معاملات در این حساب فاقد کمیسیون است. میزان نسبتاً بالا اسپرد حساب استاندارد فقط مناسب معاملات Day Trading است.

اسپرد حساب سوشیال تریدینگ

حساب سوشیال تریدینگ ویژه کسانی است که می‌خواهند در بخش کپی ترید بروکر اپوفایننس فعالیت کنند. میزان اسپرد این حساب نیز 1.5 پیپ است و به صورت شناور محاسبه می‌شود.

اسپرد حساب ECN

حساب ECN بروکر اوپوفایننس اسپردی به میزان 0.8 دارد که عدد مناسبی برای معاملات اسکلپ تلقی می‌شود. البته این حساب شامل کمیسیون است و اگر بخواهید در آن معامله کنید باید به ازای هر لات ترید حدود 6 دلار کمیسیون پرداخت کنید. شما با 100 دلار واریزی می‌توانید یک حساب ECN ایجاد کنید.

اسپرد حساب ECN Pro

بهترین حساب معاملاتی از نظر اسپرد در بروکر اپوفایننس ECN Pro است. این حساب اسپردی به میزان 0 پیپ دارد. یعنی ممکن است لحظاتی در بازار، معاملاتی بدون اسپرد را تجربه کنید. حساب ECN Pro بهترین حساب برای اسکلپرها است. این حساب دارای کمیسیونی به میزان 4 دلار به ازای هر لات معامله است.

میزان اسپرد بروکر اپوفایننس در سشن ها

همان‌طور که گفتیم یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار روی میزان اسپرد، سشن‌های معاملاتی هستند. چون هر سشن شرایط خاص خود را دارد. به طور معمول هر چقدر که حجم معاملات در لحظه بیشتر باشد، اسپرد نیز کاهش پیدا می‌کند. بنابراین اگر بخواهید کمترین اسپرد ممکن روی حساب‌های معاملاتی را تجربه کنید. بهتر است در سشن لندن یا نیویورک تریدهای خود را انجام دهید و برعکس همین موضوع نیز وجود دارد، اگر در سشنی مانند سیدنی یا توکیو ترید کنید، احتمالاً با بالاترین اسپرد ممکن روبه‌رو خواهید شد.

چطور می‌توانیم این اسپرد را برگردانیم؟

به طور کلی اسپرد و کمیسیون جز هزینه‌های معاملاتی هستند که شما به بروکرها پرداخت می‌کنید. حالا اگر شما در طول ماه تعداد زیادی معامله کنید. یعنی حجم قابل توجهی از پول خود را فقط صرف پرداخت اسپرد کرده‌اید. به همین دلیل بروکر اپوفایننس طرحی به نام ریبیت دارد که کمک می‌کند بخش فراوانی از اسپرد پرداختی را پس بگیرید. برای این کار باید حتماً زیرمجموعه یک IB بزرگ مانند «کدام بروکر» شوید. این آی بی ها با توجه به قراردادی که با بروکر دارند، ریبیت را به شما پرداخت می‌کنند. برای اطلاع دقیق از روش انجام این کار روی دریافت ریبیت کلیک کنید.

کمیسیون بروکر اپوفایننس

معمولاً حساب‌های معاملاتی که اسپرد کمی دارند، شامل پرداخت کمیسیون می‌شوند. کمیسیون نیز در هر نماد یا دارایی معاملاتی متفاوت است اما به طور کلی عدد میانگین آن در بروکر Opofinance به شرح زیر است:

  • کمیسیون حساب ECN: به ازای هر لات معامله باید 6 دلار کمیسیون پرداخت کنید.
  • کمیسیون حساب ECN PRO: به ازای هر لات معامله باید 4 دلار کمیسیون پرداخت کنید.

آنچه در مقاله اسپرد بروکر اپوفایننس خواندیم

همان‌طور که در مقاله اسپرد بروکر اوپوفایننس خواندیم، این بروکر در تمام حساب‌های خود دارای اسپرد شناور است. حساب استاندارد 1.8، حساب سوشیال تریدینگ 1.5، حساب ECN 0.8 و حساب ECN PRO صفر پیپ اسپرد پایه دارد. دقت داشته باشید که حساب‌های ECN بروکر Opofinance شامل پرداخت کمیسیون نیز می‌شوند. شما از طریق طرح ریبیت IB های همکار بروکر اپوفایننس می‌توانید بخش بزرگی از اسپرد و کمیسیون پرداختی را به صورت پول نقد پس بگیرید.

https://kodambroker.com/site-opofinance

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر اپوفایننس

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران