خانه > کالج کدام بروکر > فارکس مناسب چه افرادی است؟

فارکس مناسب چه افرادی است؟

فارکس یک بازار بسیار تخصصی، سخت، پر ریسک و خاص است که هرکسی نباید برای سرمایه‌گذاری وارد آن شود. این شغل نیز مانند بیشتر مشاغل نیاز به یادگیری و پیش‌نیازهای اولیه‌ای دارد که اگر این شرایط را نداشته باشید، به این معناست که بازار فارکس برای شما مناسب نیست و به هیچ‌وجه نباید به آن ورود کنید. ما در این مقاله می‌خواهیم بررسی کنیم که بازار فارکس مناسب چه افرادی است و چه کسانی نباید وارد آن شوند. 

فارکس مناسب چه افرادی است؟

در ابتدا قبل از اینکه این مقاله را مطالعه کنید، اگر در حال یادگیری فارکس هستید و نیاز به یک آموزش کامل دارید، توصیه می‌کنیم وارد صفحه آموزش فارکس شوید.

فارکس چیست؟

فارکس بزرگ‌ترین بازار غیرمتمرکز مالی جهان است که روزانه بیش از ۷.۵ تریلیون دلار گردش مالی در آن رخ می‌دهد. اگر می‌خواهید دقیق‌تر بدانید که بازار فارکس چیست؟ باید بگوییم که فارکس محلی برای معامله جفت ارزهای مهم جهان (پول رایج کشورها) در برابر یکدیگر و در یک بازار دوطرفه است.

فارکس برای چه کسانی مناسب است؟

هرچند که ورود به فارکس کاملاً آزاد است و در برخی از بروکرها شما می‌توانید با پرداخت حتی ۱ دلار واریزی به حساب خود، وارد معاملات شوید، اما آیا این آسان بودن ورود به فارکس دلیلی بر استفاده عمومی از این مارکت است؟ بگذارید بدون پرده صحبت کنیم، بازار فارکس همان‌قدر که ورود راحتی دارد، به همان اندازه هم خطرات زیادی دارد، پول شما را از بین می‌برد و شما را از بازار خارج خواهد کرد. به‌طور کلی فارکس بازاری بسیار پیچیده و تخصصی است و تنها کسانی باید وارد این بازار شوند که آموزش‌های لازم را دیده‌اند یا می‌خواهند از طریق شرکت‌های مدیریت سرمایه این کار را بکنند.

فارکس تریدینگ برای چه کسانی مناسب است
ترید در بازار فارکس یکی از شغل هایی است که بر خلاف تفکر اکثر عموم که فکر می‌کنند راحت است، به همین راحتی نیست و ممکنه فشار زیادی روی ذهن شما بگذارد.

افرادی که دارای سرمایه‌های کلان و پراکنده هستند در صورت از دست رفتن سرمایه فارکس خود، شاید آسیب مالی زیادی نبینند و همچنان بتوانند یک سرمایه‌گذاری بلند مدت با کمک متخصصین انجام دهند. همچنین آن‌ها می‌توانند آهسته‌آهسته وارد بازار فارکس شوند و دانش لازم را کسب کنند، اما این خطرات برای افراد ناآگاه که تمام سرمایه خود را در فارکس وارد کرده‌اند، بسیار بیشتر است.

فارکس ویژه افرادی است که ضمن یادگیری کامل و مسلط شدن به تمامی مباحث آن، سرمایه کافی برای ریسک در این بازار خطرناک را دارند.

نکات موفقیت در بازار فارکس

همان‌طور که گفتیم فارکس یک بازار کاملاً پیچیده و تخصصی است و نمی‌توان چند نکته ساده را نام برد تا مردم با رعایت آن‌ها در این بازار موفق شوند. به‌طور کلی باید بدانید موفقیت در بازار فارکس نیاز به دانش بالای علم اقتصاد و تحلیلگری مالی دارد، پس نکته اول این است که شما چندین سال در دانشگاه یا موسسات آموزشی، مباحث مهم تحلیل‌گری اقتصادی را بیاموزید. سپس نیاز به چند سال تمرین، تجربه، پشتکار، پذیرش شکست و …. دارد تا بتوانید به‌مرور به یک معامله‌گر موفق در بازار تبدیل شوید. اگر علاقه‌مند به مطالعه مقاله برترین تریدرهای زن در جهان کلیک کنید.

فارکس مناسب چه کسانی نیست؟

افرادی که دانش کافی از بازارهای مالی ندارند، یا سرمایه آن‌ها کم است و تصور می‌کنند که با کم‌ترین سرمایه و ریسک زیاد می‌توانند به‌سرعت در بازار فارکس ثروتمند شوند، نباید وارد این بازار بشوند. همچنین کسانی که ریسک‌پذیری کافی ندارند و وضعیت زندگی آن‌ها برای خطر کردن مناسب نیست، باید بدانند که بازار فارکس برای آن‌ها مناسب نیست. زیرا ماهیت بازار فارکس بر اساس ریسک‌پذیری طراحی شده است و هر لحظه ممکن است کل سرمایه شما در کمتر از 1 ثانیه از بین برود.

عوامل تاثیرگذار بر بازار فارکس

همان‌طور که گفتیم بازار فارکس یک بازار جهانی است که در آن پول رایج کشورها در برابر یکدیگر مورد معامله قرار می‌گیرد، مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر شرایط بازار فارکس به شرح زیر هستند:

  • حجم نقدینگی بازار؛
  • اخبار سیاسی – اقتصادی؛
  • رویدادهای مهم جهانی مانند جنگ؛
  • گزارش‌های اقتصادی (بانک‌های مرکزی و شرکت‌های بزرگ)؛
  • قیمت نفت و طلا؛
  • تحلیل‌های فاندامنتال؛
  • عوامل صنعتی؛
  • و… .

آنچه در مقاله فارکس مناسب چه افرادی است خواندیم:

همان‌طور که در این مقاله خواندیم، فارکس یک بازار بسیار تخصصی و پیچیده است که روزانه 7.5 تریلیون دلار گردش مالی در آن رخ می‌دهد. متاسفانه علاقه به درآمد دلاری و کسب سودهای یک‌شبه سبب شده است تا در چند سال اخیر کاربران زیادی بدون کسب دانش کافی و حتی شناخت ساختار بازار فارکس وارد این سیستم شوند و ضررهای بزرگی را تحمل کنند. بازار فارکس فقط مناسب افرادی است که هم سرمایه قابل ریسک کافی دارند و هم توان ریسک‌پذیری آن‌ها بالاست و از آموزش‌های کافی نیز در این زمینه برخوردارند.

سوالات متداول
فارکس چیست؟
فارکس بزرگ‌ترین بازار غیر متمرکز مالی جهان است که در آن پول کشورهای مختلف در برابر یکدیگر معامله می‌شود.
آیا وارد فارکس شویم یا خیر؟
بدون دانش به هیچ عنوان نباید وارد بازار فارکس شوید زیرا به سرعت تمام پول خود را از دست خواهید داد.
گردش مالی فارکس چقدر است؟
به طور میانگین روزانه 7.5 تریلیون دلار

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران